javirgo

javirgo

Jana Vaňková

Česko


12 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 1.1.2020  15:31

  Z průměrnosti vyzdvihují tuto pohádku krásné písničky s ještě krásnějšími texty.

  • 24.10.2019  18:55
  Parazit (2019)
  **

  Nemohu uvěřit tak vysokému hodnocení a navíc ještě ocenění Zlatou palmou. Začátek mě zaujal a zdálo se, že se z toho vyklube příjemná a úsměvná podívaná. Postupně mě ale celá rodina začala pěkně lézt na nervy. To se opravdu tolik lidí baví tím, když někdo pro svoje štěstí ubližuje druhým ? Já si tedy komedii představuji jinak. Korunu tomu nasadil ten příšerný konec. Měla jsem z toho pocit, že ten člověk, co psal scénář snad v něčem jede.

  • 3.9.2019  22:04

  Takoví kvalitní herci a taková hrůza. Škoda.

  • 10.8.2019  11:35

  Studená válka. Americký a sovětský špión . Dobrý námět , dobře zahrané, ale sovětského špiona působícího v Americe v době studené války si představuji trochu jinak. Rudolf Abel se mi zde jeví jako charakterní dobrák a to mě nějak nesedí. Také jsem očekávala trochu víc akce. Film mi připadá více psychologický, než akční

  • 25.8.2015  16:43

  Začátek mě dost zaujal, obzvlášť Christoph Waltz. Moc se mi líbil už ve filmu Voda pro slony a už kvůli němu jsem si film pustla. Řekla bych , že i v této roli exceloval . Moc mi ale nesedl film jako celek, přestože začátek vypadal dost slibně.

  • 17.1.2014  22:14
  První republika (TV seriál) (2014)

  Po prvním díle zklamání. Kromě pěkného pokoukání téměř nic víc. Vadily mě rychlé přechody jednotlivých scén. Dialogy mě na dobu před sto lety vůbec neseděly. Jestli je tohle jen rodinná sága, tak se měl seriál jmenovat jinak. Zatím nebudu hodnotit, zkusím ješte další díly, pokud to vydržím a doufám, že nebudou všechny jen o rodině Valentových

  • 2.10.2013  00:58
  Bídníci (2012)
  *****

  Těšila jsem se především na pár hezkých známých melodií a byla jsem zvědavá, jak se tahle herecká sestava s nimi popere.Jinak jsem ale nic zvláštního nečekala a asi proto mě film příjemně překvapil Zazpívat se povedlo, ale ještě mnohem víc se povedlo zahrát. Přestože děj Bídníků již dobře znám z různých jiných verzí , tak přesto tady ve mně ještě dokázaly některé scény vyvolat dost silné emoce. Tato muzikálová verze má navíc úžasnou výpravu. Celkově tomu nemám co vytknout a jen mě mrzí, že jsem na to nešla do kina. Mohla jsem mít ještě lepší zážitek.

  • 30.7.2013  09:21
  Indočína (1992)
  *****

  Z francouzských filmů u mě vedou spíš komedie a kriminálky, ale toto milostné drama se jim opravdu mimořádně povedlo. Úžasná dobová atmosféra, podmanivá hudba a výborné herecké výkony.

  • 25.5.2013  19:41

  Podle úspěšné knižní předlohy se podařilo natočit i hezký a kvaliní film. Atmosféra šedesátých let včetně kostýmů je zde hodně přesvědčivá. Připadá mi ale, že bílé dámy s výjimkou Skeeter jsou zde až přehnaně hloupé, afektované a jako matky nemožné. Jinak ale všechny role dobře zahrané.

  • 4.1.2013  15:53
  Falešné obvinění (TV film) (2003)
  ****

  Docela mě překvapuje nízké hodnocení . Na tu hrůzu, co nám v současnosti většinou nabízejí všechny TV stanice , bylo toto nadprůměrné. Obsazenní bylo výborné a všechny role dobře zahrané až na Simonu Postlerovou. Ta svojí zápornou a odpudivou roli zbytečně moc přehrávala.

  • 3.10.2012  12:00
  Sňatky z rozumu (TV seriál) (1968)
  *****

  Seriál jsem si zopakovala zhruba po 40 letech a prožívala jsem ho se stejným zaujetím jako tenkrát. Ani za tak dlouhou dobu neztratil vůbec nic na své kvalitě a na svém kouzlu. Ještě víc než tenkrát jsem navíc ocenila úvodní, provázející a závěrečná slova Václava Vosky, která považuji za „třešničku na dortu“ tohoto úžasného díla. Velká škoda, že už nikdy nikdo nic podobného nenatočí. Velcí herci nám pomalu odcházejí a mezi současnými už nejsou takoví, kteří by se dokázali do takových velkých rolí naplno vžít. Podobné skvosty si můžeme občas už jen připomenout díky ČT, nebo pokud vyjdou na DVD.

  • 1.4.2012  20:41

  Zhodnotím to jenom krátce. Román pro ženy mě moc nenadchnul, ale tohle bylo ještě horší. Ani M.Donutil to nezachránil i když se dost snažil. Jako herce si ho dost cením, ale tahle role mu prostě nesedla.

  • 23.2.2012  14:46
  Spartakus (TV seriál) (2010)

  První díl jsem prošvihla, ale když jsem si pustila druhý , zjistila jsem, že jsem vůbec o nic nepřišla. Jestli je celý seriál založen na takto zbytečném protahování děje, zbytečnými krvavými a erotickými scénami , bylo by pro mě utrpením dívat se na všech 23 dílů. Napodobit po všech stránkách vynikající seriál Ŕím se podle mého nepovedlo a samotný příběh Spartaka ve filmovém zpracování pro mě stále zůstává jedinečným pouze ten z roku 1960 s Kirkem Douglesem .

  • 28.9.2011  14:50
  Pilíře Země (TV seriál) (2010)
  ****

  Když jsem zjistila, že můj oblíbený román Kena Folletta byl zfilmován, byla jsem na film moc zvědavá a musela jsem ho co nejdříve vidět. Źádné filmové zpracování se většinou kvalitnímu románu nemůže rovnat a tak jsem nic mimořádného nečekala. Byla jsem ale příjemně překvapená. Źádná podstatná část děje nechybí, perfektní herecké výkony jak kladných, tak záporných postav, dokonalá atmosféra středověku i se všemi krutostmi, které k té době patří. Překvapilo mě, když jsem v jedné malé roli uviděla i samotného autora románu. Skvělé a chválím všechny tvůrce.

  • 21.7.2011  18:28
  Piano (1993)
  *****

  Jeden z mála filmů, o kterém mohu říci, že téměř překonal svojí literární předlohu. Chybí zde sice začátek, ale herecký koncert všech hlavních postav umocněný nádhernou hudbou mi poskytl úžasný zážitek.

  • 21.7.2011  17:47
  Jindřich VIII. (TV film) (2003)
  *****

  Ve srovnání s Tudorovci je zde Jindřich VIII. z mého pohledu mnohem přesvědčivější a Ray Winstone ho hraje výborně. I když se mi seriál Tudorovci také libil, tento film oceňuji více.

  • 18.5.2011  12:31
  Zredigováno (2007)

  Film jsem si pustila náhodou , nic jsem o něm nevěděla a tak jsem si zpočátku myslela , že jde pouze o dokument . Nedokážu to hodnotit jako film , ale oceňuji odvahu tvůrců něco takového natočit a snahu ukázat lidem alespoň kousek pravdy. Některé záběry jsou dost otřesné.

  • 17.4.2011  21:50

  O životě v době socialismu už bylo natočeno více filmů . Občanský průkaz zařazuji jen mezi průměrné. Ani jedna z postav zde nijak nevynikala. Pelíšky už asi nic nepřekoná.

  • 27.12.2010  19:35

  Krásný vánoční příběh spíše pro dospělé, než pro děti. Dickensova Vánoční koleda v tomto nejnovějším filmovém provedení nabízí sice navíc spoustu výborných vizuálních efektů, mě osobně ale příběh zaujal více v provedení z roku 1984 pod názvem Duch vánoc. Oba filmy ale hodnotím stejně vysoko .

  • 24.10.2010  20:26

  Závěr mi zkazil celkový dojem z jinak docela dobrého filmu.

  • 2.8.2010  13:28
  Ptáci v trní (TV seriál) (1983)
  ***

  Po druhém shlédnutí mě seriál již tolik nezaujal a snižuji své hodnocení. Zdlouhavé části, kde se řeší co je víc, zda láska k bohu nebo k ženě, mě tentokrát spíše nudily. Přibližně ve stejné době, kdy tento seriál vznikl, byly natočeny i jiné a lepší seriály, které by stály za zopakování. Na příklad Kořeny, Co přináší řeka, Sever a jih …

  • 31.5.2010  18:31
  Hádej, kdo jsem! (TV pořad) (2007)
  **

  Pořad mi připadal lepší s porotou v původním složení. Změna poroty pro mě ubrala pořadu ještě více na kvalitě a také výběr osobností je čím dál horší.

  • 28.1.2010  22:45

  O tomto filmu jsem dříve nic neslyšela ani o něm nic nečetla. O to víc mě překvapil. Je to výborně zpracovavý neobvyklý námět s velkou dávkou emocí. Příběh zoufalých lidí , v kterém se od samého začátku dá tušit, že nemůže dopadnout dobře. Přesto jsem ale tak silný konec nečekala. Maximální hodnocení jen tak nerozdávám, ale tento film si ho podle mého zaslouží.

  • 12.1.2010  23:35
  Vyprávěj (TV seriál) (2009)
  ****

  Vyprávění o časech minulých prostřednictvím rodiny Dvořákových je po seriálech J.Dietla zatím to nejlepší, co nám TV v současné době nabídla. Seriál je vhodný v podstatě pro všechny generace. Pro nás starší je to připomenutí doby ve které jsme žili, pro ty mladší, kteří tuto dobu nepamatují je to poučení a nahlédnutí do života v době socialismu. Nejlepší část seriálu je podle mého ta, kde se děj odehrává do okupace v srpnu1968. Tuto neslavnou část našich dějin zde tvůrci zpracovali skvěle. Výborné jsou v seriálu především herecké výkony Niny Divíškové a Svatopluka Skopala, naopak slabší je zde Andrea Kerestešová . Ještě malá poznámka. Velice mě překvapilo a potěšilo, když jsem v diskuzích na ceskatelevize.cz zjistila, že tento seriál sleduje s nadšením i dost našich krajanů nejen z Evropy, ale i ze zámoří.

  • 22.8.2009  23:43
  Profesionál (1981)
  *****

  Výborný scénář, dokonalá hudba a jako vždy vynikající Belmondo. I Robert Hossein v roli padoucha je dost dobrý.

  • 15.7.2009  12:00
  Karel Gott 70 (koncert) (2009)
  ***

  Začátek s "hvězdami " Superstar mi připadal pro oslavence dost nedůstojný, ale vydržela jsem a udělala jsem dobře, protože druhá část už byla podstatně lepší. Někteří "umělci" tam sice podle mého neměli vůbec vystupovat, třeba Eva s Vaškem si myslím tam opravdu neměli co dělat. Naopak působivým vystoupením bylo přání Barbory Špotákové a Lubomíra Lipského s Jiřinou Bohdalovou.

  • 10.6.2009  11:15
  Den D (TV pořad) (2008)
  ****

  Dost neobvyklý a o to víc zajímavý pořad, který může zaujmout a také poučit i obyčejného diváka. Nabízí se zde široká škála i těch nejpodivnějších podnikatelských záměrů . Některé jsou sice pro zasmání, ale občas se najde i pár dobrých, které stojí investorům za uvážení. Pak je velmi zajímavé, sledovat jejich reakci, jak se k nabízeným záměrům vyjádří. Pořad považuji za kvalitní a i výběr investorů se dost povedl. Přála bych si, a nejen asi jen já, aby nám TV takové nápadité pořady nabízela častěji.

  • 7.6.2009  09:20

  Nemám ráda box a ženský box už vůbec ne. K filmu mě přinutila jen pouhá zvědavost, za co dostal vlastně tolik Oskarů. Mohu teď jen s potěšením říci, že se mi tak naskytl velký a nečekaný zážitek. Nejedná se tu ani tolik o sport, jako o silný lidský příběh, který nám tvůrci nabídli v tom nejlepším možném provedení a se skvělými hereckými výkony.

  • 1.6.2009  11:45

  Hodnotit film jako celek je dost těžké, většina povídek je dost dobrých. Příběh Jonathan jsem ale bohužel dost dobře nepochopila. Nejsilnějším zážitkem byl pro mě příběh Blancy, jejíž rodiče jsou feťáci s AIDS a poslední povídka, která je velmi dojemná. Pouze těmto dvěma bych dala plné hodnocení.

  • 27.5.2009  14:45

  Pár úsměvných scén nevyváží trapnost těch ostatních. *** dávám pouze za výkon Simony Stašové.

<< předchozí 1 2