maddy

疯掉了 ... just a freak

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 6.5.2021  17:55

Akoby to vyzeralo kebyže sa režisér young-adult adaptácie (zdraví, Divergent) pokúša natočiť ďalšiu 2001: Vesmírnu Odyseu? No bohužiaľ presne takto ... Neil Burger očividne všetok svoj talent minul pri Limitless a ďalej sa utápa v (ne)kvalitatívnych vodách Divergentu.

• 24.4.2021  17:38

Takže za 26 rokov sme sa absolútne nikam neposunili. Nový Mortal Kombat je prakticky na rovnakej úrovni ako Mortal Kombat z 1995, dokonca až do takej miery, že celý film pôsobí akoby vypadol z 90. rokov (čo v tomto prípade nieje myslené ako pochvala). Má to fajn triky, hudbu, neustále sa tam niečo deje, poteší väčšia miera brutality (k brutalite videohry to má však stále ďaleko), ale do toho všetkého sú zasadení priam otrasní herci bez štipky charizmy, lacno pôsobiace kostými a bitky ktorých choreografia nijako nestrhne, navyše tomu celému chýba čo len štipka nadhľadu a tak celé to seriózne dianie pôsobí neraz až trápne. Film, ktorý funguje iba na akejsi "guilty pleasure" úrovni, ale odporúčať ho nebudete nikomu. CELKOVO: 2,5* (5/10)

• 14.3.2021  16:54
    Cherry (2021)

Tak nie, bratia Russo fakt nie sú mimo Marvel Universe dobrí režiséri.

• 8.2.2021  11:48

Vynikajúci scenár pretavený do nie až tak vynikajúceho filmu. Malcolm & Marie totiž povie všetko čo chce povedať za prvých 50 minút a zvyšných 50 minút už iba repetetívne opakuje to isté bez toho, aby sa k čomukoľvek dopracoval. Stále to však aj v tej druhej polovici má vynikajúcu hudbu, kameru, čiernobiele prevedenie tomu pridáva na atmosfére, a Zendaya a (obzvlásť) John David Washington sú skvelí, i keď vzhľadom na mierne psychopatickú povahu oboch nefandíte ani jednému z nich, no vo výsledku film, ktorý keď uvidíte do polovice, tak ste prakticky videli všetko čo v ňom je. CELKOVO: 6/10

• 19.1.2021  14:03
    Za čárou (2021)

Typický akčňák z Netflixu ... z čoho sa už vlastne pomaly stáva urážka.

• 2.1.2021  11:06
    Colectiv (2019)

Dokument, ktorý by teoreticky mal mať predpoklad hodnotenia za plnú palbu. Pojednáva totiž o silnej téme akou sú skorumpované praktiky v zdravotníctve, kde prvoradé nie je zdravie pacienta, ale nabalenie sa pár oligarchov. Koniec koncou to nie až tak vzdialene pripomína aj situáciu u nás na Slovensku. Prakticky je to však dokument, ktorý skôr diváka privedie do letargie, než by ho naštval, pohoršil alebo v ňom vyburcoval akékoľvek emócie, že niečo také sa môže diať v neďalekom Rumunsku. Staromódna forma dokumentu, kde sa nekladie dôraz na žiadne rýchle strihy a pod. by vôbec nevadila, ono skôr vadí, že pri prehnanej dĺžke hodinu a pätdesiat minút, ten dokument na väčšinu času skĺzne do obyčajného sledovania tlačoviek politikov, novinových článkov, nekonečných otázok novinárov a samotnú tému nijako zvlášť nedramatizuje. Okrem úvodného silného momentu s aktuálnym videom z koncertu, kde došlo k požiaru, tak neponúka v ďalšej hodine a 45 minútach nič čoby sledovanie robilo zaujímavým. Odvaha sa novinárom nedá uprieť, ale po zhliadnutí sa nemôžem ubrániť pocitu, že toto mohlo mať väčší dopad ako 20 minútová reportáž, než takmer dvojhodinový dokument.

• 13.7.2020  12:52
    Greyhound (2020)

Za mňa teda nie! Pôvodne som sa tešil, že na plátna kín sa po Dunkirku po dlhom čase dostane ďalší veľkolepý vojnový film, tentokrát dokonca s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe a oscarovými ambíciami, ale nakoniec dobre, že to kúpil Apple a nechal prakticky zakapať na zbytočnej Apple TV. Greyhound je film prakticky bez akéhokoľvek deja, čo by možno nevadilo, keby aspoň ten zvyšok bol akokoľvek zaujímavý. Bohužiaľ nie je, s výnimkou Hanksa ktorý opäť do role dáva všetko a ide si svoju škatuľku rozvážneho hrdinu a charizmatického leadra, nie je vo filme jediná ďalšia či už nosná, zaujímavá alebo dôležitá postava. Navyše ich dialógy sa po celý film výhradne sústredia na vojenské povely a manévre, čo začne byť repetetívne a značne otravné asi po prvých 10 minútach a ten zvyšok ... no ono ani tá akcia nie je vyslovene zaujímavá. Kým sa film k nejakej dopracuje tak uplynie cca 30 minút z už tak dosť krátkeho 80 minútového filmu (čistého času, pokiaľ si odmyslím úvodné a záverečné titulky) a samotné naháňanie sa lodí a ponoriek neponúka nič, čo by vyvolalo aspoň kúsok napätia. K tomu to je celé zaobalené do síce nie zlých, ale v porovnaní s inou hollywoodskou produkciou, iba druhotriednych trikov. Vo výsledku tak značne nezáživný film, ktorý sa aj napriek jeho skromnej stopáži dosť vlečie. CELKOVO: 5/10

• 27.10.2019  09:24

Prakticky typický Lindelof (The Leftovers, Lost) - tisíc otázok, žiadna odpoveď a mňa už skutočne nebaví mu dávať znova šancu len, aby mi v deväťdesiatej šiestej sérií konečne priniesol nejaké ozrejmenie. Seriálový Watchmen tak predstavuje síce potenciálne zaujímavý svet, ale čo z toho, keď divákovi nie je počas celej prvej hodiny predložené ani jedno vysvetlenie kto je kto, aké sú vzťahy medzi postavami, čo sa to vlastne deje a ako tento svet funguje. Komixu znalí diváci sa zorientujú možno lepšie, ale vzhľadom na, že z toho HBO chce mať ďalší seriálový hit, tak týmto prístupom si masy jednoducho nezíska. Vo výsledku tak priemerný pilot, ktorý ma viac unavil z toho, že mám zase dlhé hodiny čakať na čoby len jedno vysvetlenie, namiesto toho, aby som si seriál užíval od prvej minúty. Nie, ďakujem Lindelof, už viac neprosím.

• 20.10.2019  17:23

这是试图取悦中国政府的美国企业讽刺。有趣第二集!

• 11.8.2019  16:54
    The Boys (TV seriál) (2019)

Season 1 = 4,5* (9/10)

• 27.7.2019  19:55
    Pose (TV seriál) (2018)

Season 1 = 4,5* (9/10) / Season 2 = 3* (6/10)

• 23.6.2019  10:29
    Dark (TV seriál) (2017)

Season 1 = 4,5* (9/10) / Season 2 = 3* (6/10)

• 29.3.2019  22:17
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Season 1 = Sonnie's Edge (7/10) / Three Robots (8/10) / The Witness (9/10) / Suits (8/10) / Sucker of Souls (7/10) / When The Yogurt Took Over (4/10) / Beyond the Aquila Rift (10/10) / Good Hunting (6/10) / The Dump (4/10) / Shape-Shifters (7/10) / Helping Hand (7/10) / Fish Night (6/10) / Lucky 13 (6/10) / Zima Blue (5/10) / Blind Spot (5/10) / Ice Age (6/10) / Alternate Histories (5/10) / Secret War (8/10)

• 29.3.2019  22:06
    My (2019)

Parádne natočené, skvelé zahrané, krásne nasnímané a priam vynikajúco ozvučené, ale v tej hororovej časti to ide iba na pol plynu, nakoľko vraždy sú nemastné, neslané a napätie funguje skôr preto, lebe divák čaká ako sa to celé vyvinie, než by mal akýkoľvek strach o postavy. Následný sociálny presah nefunguje tentokrát už vôbec, pretože s pribúdajúcimi minútami sa nevie rozhodnúť, či chce byť iba alegóriou alebo skutočným mystery thrillerom s prekvapivou pointou. No na alegóriu to začne byť ku konci až príliš doslovné a na mystery thriller zase až príliš málo doslovné, pretože aj pri letmom zamyslení celá story vlastne nedáva žiaden racionálny zmysel. Navyše aj ten záverečný zvrat je odhadnuteľný po prvých 10 minútach bez najmenšieho problému ... veď načo inak by tam potom bola tá uvodná scéna z detstva. Peele má skutočný talent čo sa týka réžie, ale k písaniu scenárov by si mal prizvať niekoho kto mu všetky tie jeho myšlienky a nápady trochu utriedi. CELKOVO: 3* (6/10)

• 2.3.2019  11:37

Paródia na romantické komédie, ktorá si robí srandu zo všetkých klišé v romantických komédiach a nakoniec je sama presne tou romantickou komédiou, z ktorej si uťahuje. No jo no ...

• 28.10.2018  15:46

Škoda tej dvojhodinovej stopáže, ktorú hlavne v druhej polovici nie je veľmi čím vyplniť a tak začína haprovať tempo. Inak prekvapivo slušná komédia, s prekvapivo až priveľmi dobre natočenou akciou, prekvapivou občasnou brutalitou a neprekvapivo zohratou dvojicou Mila Kunis a Kate McKinnon. Keby Susanna Fogel nechala v strižni takú polhodinu materiálu, kde je Kate McKinnon až zbytočne nasilu trapná, než vtipná, mohla z toho vzniknúť svižná. nadpriemerná deväťdesiat minútová akčná komédia a jedno z prekvapení roku. Pri tejto dvojhodinovej stopáži a niekoľkých zbytočných scénach však len o niečo málo lepší priemer. 3* (6/10)

• 20.10.2018  15:04
    Haunted (TV seriál) (2018)

Keď Netflix točí mimo US, môže z toho vzniknúť v Nemecku famózny Dark alebo v Česku natočený otrasný Haunted ... ach jo, a to som sa svojhočasu nevedel dočkať až Netflix niečo začne točiť aj v našich končinách. / CELKOVO: 1,5* (3/10)

• 18.8.2018  21:25

Is it a good movie? Oh, no! Is it a fun movie? Hell yeah! / 7/10

• 5.5.2018  13:36
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

SEASON 1 - Episode 1: The National Anthem = 3,5* (7/10) / Episode 2: Fifteen Million Ments = 3,5* (7/10) / Episode 3: The Entire History of You = 3* (6/10) / SEASON 2 - Episode 1: Be Right Back = 4,5* (9/10) / Episode 2: White Bear = 5* (10/10) / Episode 3: The Waldo Moment = 2* (4/10) / Christmas Special Episode 4: White Christmas = 4* (8/10) / SEASON 3 - Episode 1: Nosedive = 4* (8/10) / Episode 2: Playtest = 4* (8/10) / Episode 3: Shut Up and Dance = 4* (8/10) / Episode 4: San Junipero = 3* (6/10) / Episode 5: Men Against Fire = 4,5* (9/10) / Episode 6: Hated in the Nation = 3,5* (7/10) / SEASON 4 - Episode 1: USS Callister = 4,5* (9/10) / Episode 2: Arkangel = 4* (8/10) / Episode 3: Crocodile = 4* (8/10) / Episode 4: Hang the DJ = 3,5* (7/10) / Episode 5: Metalhead = 1* (2/10) / Episode 6: Black Museum = 3* (6/10) / SEASON 5 - Episode 1: Striking Vipers = 3* (6/10) / Episode 2: Smithereens = 3* (6/10) / Episode 3: Rachel, Jack and Ashley Too = 3* (6/10)

• 30.4.2018  23:51

Lacnejší, menej nápaditý, menej zaujímavý a vo výsledku aj menej kvalitný, resp. kvalitne veľmi nevyvážený pokus o ďalší Black Mirror. Škoda, z pera Philipa K. Dicka vzišli zaujímavé poviedky (aj keď v dnešnej dobe sa na niektorých už podpísal zub času, niektoré sú však stále vysoko aktuálne a znepokojivé), no zaslúžili si prepracovanejší prístup ako po scenáristickej stránke, tak po stránke réžie kde boli väčšinou zverené do rúk druhotriednym televíznym režisérom. Výsledkom tak štyri dobré poviedky z desiatich, ten zvyšok je fakt ťažko priemerná až občas silno podpiermerná vata. / Episode 1: The Hood Maker (4/10) / Episode 2: Impossible Planet (7/10) / Episode 3: The Commuter (5/10) / Episode 4: Crazy Diamond (3/10) / Episode 5: Real Life (7/10) / Episode 6: Human Is (6/10) / Episode 7: Kill All Others (6/10) / Episode 8: Autofac (5/10) / Episode 9: Safe & Sound (8/10) / Episode 10: Father Thing (9/10)

• 24.4.2018  22:22

• 3.3.2018  17:43

• 27.2.2018  19:09

• 25.2.2018  22:32

• 24.2.2018  14:16
    Mute (2018)

What the fuck have I just seen? A prečo sa to vlastne muselo odohrávať v rovnakom svete ako Moon? Je síce chvályhodné, že Netflix dáva tvorcom dostatok slobody na realizovanie ich vízie, ale ako sa začína čoraz častejšie ukazovať pri filmoch z Netflix produkcie niekedy to je skôr na škodu a chýba silná ruka producenta, ktorá by aspoň trocha usmernila režisérov čo si vlastne natočia. Pri Duncanovi si totiž vážne začínam myslieť, že ten Source Code bola iba akási zhoda náhod, ktorá sa už nebude opakovať, pretože od tohto filmu to s ním už ide iba dole vodou (Warcraft) a s aktuálnym Mute klesol snáď až na samotné dno. Nezaujímavý film, ktorý dokonale vystihuje jeho názov - Mute (nemý) - film, ktorý nemá čo povedať. Ba navyše ešte bez akejkoľvek atmosféry alebo zaujímavej myšlienky (akciu alebo akékoľvek napätie, keďže v žánri je uvedené aj thriller by ste hľadali už úplne márne). Keď si nechcete nechať skaziť príjemné spomienky na Moon, tak zabudnite, že toto niekedy vzniklo a ušetríte si neskutočne dlhé dve hodiny, v ktorých sa nič nedeje a ešte je to aj celé podporené pomerne druhotriednym vizuálom. CELKOVO: 1,5* (3/10)

• 12.2.2018  00:09

Paul Thomas Anderson, ako ťa ja len neznášam! Jediný súčasný režisér, u ktorého nikdy neviem odhadnúť čo prinesie na plátno a s ktorého kvalitou jeho tvorby to je u mňa ako na horskej dráhe a tým pádom ku každému ďalšieho kúsku pristupujem s obozretnosťou. Dokáže ma totiž otráviť kúskami, ktoré idú úplne mimo mňa a nedokážem ich takmer zniesť (Inherent Vice), unudiť ma síce technicky zdatnými, ale zbytočne dlhými filmami (The Master), ale na druhej aj neskutočne zaujať kúskami ako Boogie Nights, Magnolia a k ním sa našťastie radí aj aktuálny Phantom Thread. Štúdia vzťahov, lásky, spolunažívania, obety, prispôsobovaní sa, ktorá po tradičnej prvej polovici, kde film pôsobí takmer ako kúsok z červenej knižnice sa začne v tej druhej uberať nečakanými odbočkami, kde na scénu nastupujú nepríjemné pocity ako paranoja, žiarlivosť, stiesnenosť. Jedna bez druhej by však nefungovali a trpezlivejšiemu divákovi sa tak film odmení komplexným zážitkom, v ktorom je striedanie rôznych nálad tak prirodzené (jemná romantika, psychologická dráma, thriller), že ich premenu občas ani nebadať. 120 minút zo 130 minútového filmu som tak bol maximálne spokojný a uvažoval o plnej palbe. Bohužiaľ, záverečná desať minútovka bola na môj vkus až príliš divná a samotné zakončenie už až príliš hra na "art", namiesto toho, aby film skončil v tej depresii pri scéne s poslednou večerou, ktorá dokonale zaklincovala nečakanú story. Trocha mi to tak prišlo, že Anderson tentoraz neustiehol (čo u neho býva skôr pravidlom) kedy prestať a nesnažiť sa ešte o niečo viac, čo už nie je potrebné. CELKOVO: 4* (8/10)

• 26.1.2018  20:45

Ukážková definícia pojmu "akademická nuda". Na prvý pohľad bezchybná filmárčina ako je u Spielberga zvykom, doplnená o prvotriedne herecké výkony Meryl Streep a Toma Hanksa, ale vo všetkých iných oblastiach až nepríjemne neriskante natočený film, ktorý sa absolútne nedokáže dostať pod kožu, vyvolať záujem o postavy, dovoliť s nimi prežívať (skutočný) príbeh alebo akokoľvek emočne zasiahnuť. Keď si to porovnám s tri roky starou, obdobne novinárskou oscarovkou Spotlight, tak je The Post iba chudým bratríčkom. Tak bezpečne natočený film, ktorý nechce vážnou témou nikoho pobúriť, ani uraziť, že tým pádom nemá (odhliadnuc od hereckých výkonov) ani koho a čím akokoľvek výrazne zaujať. Tá najtypickejšia, najrutinnejšia oscarovka, ktorá musí vzniknúť každý rok, aby vyplnila povinné škatulky nominácii na najlepší herecký výkon, film a pod., no inak iba obyčajná stávka na istotu, ktorá je natočená s takou presnosťou, že tu nie je priestor na akékoľvek napätie. To platilo už pri Bridge of Spies a bohužiaľ odvtedy sa u Spielberga príliš nezmenilo. CELKOVO: 3* (6/10)

• 12.5.2017  20:18
    American Horror Story (TV seriál) (2011)

Season 1: Murder House = 5* (10/10) / Season 2: Asylum = 4,5* (9/10) / Season 3: Coven = 4* (8/10) / Season 4: Freak Show = 5* (10/10) / Season 5: Hotel = 2,5* (5/10) / Season 6: My Roanoke Nightmare = 3* (6/10) / Season 7: Cult = 2,5* (5/10) / Season 8: Apocalypse = 1,5* (3/10) / Season 9: 1984 = 2,5* (5/10)

• 28.10.2016  17:10
    Švýcarák (2016)

Totálna hipsterčina. Film, ktorý vyvolá príjemný úsmev na tvári, zároveň jemné znechutenie, hlasitý smiech, nechápavý výraz, i hrejivý pocit na duši a to všetko nie postupne, ale konštantne po celú stopáž. Ale tak čo iné chcieť od na prvý pohľad survival drámy v lese, kde „Harry Potter“ stvárňuje prdiacu mŕtvolu a hlboko filozofuje nad podstatou masturbácie a erekcie a pomedzi to ešte zažije romantické vzplanutie so svojím, ehm, ako ho nazvať, záchrancom (?). Asi ten najbizarnejší snímok na poli komédii/drám, ktorý sa tento rok dostane do kín, avšak zároveň ten najpohodovejší film. Veselý film o priateľstve, zároveň smutný film o osamelosti človeka. Do toho záveru, v ktorom sa zmení aj tón filmu sa to síce mohlo useknúť o desať/pätnásť minút skôr a zotrvať v tomto tóne o niečo dlhšie, ale inak spokojnosť. Spokojnosť s jedným z najoriginálnejších filmov tohto roku, z najbizarnejších filmov tohto roku, zároveň však s filmom s veľkým srdcom. A po Swiss Army Man som presvedčený, že Daniel Radcliffe dokáže odohrať všetko a tento rok sa po tomto filme a tiež veľmi slušnom Imperium definitívne zbavuje nálepky Harryho Pottera! CELKOVO: 4* (8/10)

• 28.10.2016  17:08
    Neon Demon (2016)

Bohužiaľ, aj druhý krát od zlomového Drive, Refn dokazuje, že u neho forma víťazí nad (akýmkoľvek) obsahom. A presne taký je Neon Demon. Vizuálne síce nápaditý a Refn dokazuje, že sa dokáže do najmenšieho detailu vyhrať v každej scéne s kostýmami, prostredím, nasvietením a vytvoriť takmer až hypnotické obrazy. Ale čo z toho, keď je to iba o tej prvotriednej forme, ale poď ňou nie je žiaden obsah. Drive bol síce taktiež o tom vizuály, ale zároveň mal silné postavy a síce jednoduchý, ale dostatočne pútavý príbeh. Only God Forgives už mal iba tú formu a aj keď mňa ten film prevažne minul, dala sa o ňom viesť aspoň siahodlhá diskusia. The Neon Demon má bližšie práve k tomu druhému menovanému, avšak tentoraz už bez akejkoľvek diskusie. Ten film by asi aj chcel pojednávať o posadnutí krásou v dnešnej spoločnosti, o na oko krásnom, ale pri bližšom pohľade falošnom a skazenom módnom biznise, kde sú ľudia pre kúsok slávy ochotní urobiť čokoľvek. Problém je v tom, že BY CHCEL, ale nepojednáva. Na to je až priveľmi zahladený do seba a ukája sa sám na sebe, nad vlastnou formou. Pretože na podobné otázky by to chcelo aj niečo viac ako len tú formu. Na akúkoľvek diskusiu, nebodaj filozofovanie nad ním je Neon Demon skutočne až trestuhodne jednoduchý a v podstate banálny. Prvú hodinu ešte ako tak drží pozornosť ten niekoľkokrát spomínaný vizuál a hypnotické obrazy, ktoré Refn vie vytvoriť. Následne však film doplatí na vlastnú prázdnotu a nasledujúcu pol hodinu sa motá iba sám v sebe (s príchodom postavy do domu make-up artistky), vyslovene nič sa v ňom nedeje a v záverečnej pätnásť minútovke nastane jeden obyčajný zvrat, kde jedna z postáv umrie a do záveru film dôjde v tóne akéhosi podivného akože artového hororu. Takže ten kto od Neon Demon očakáva horor v akomkoľvek zmysle, nech sa pripraví na sklamanie. Po prevažnú väčšinu času sa jedná o prázdnu drámu, akurát vizuálne pôsobivo natočenú a ten záver je hororom akurát v tom, že predvedie jednu/dve nechutností typu, že v ňom niekto zje oko. U Refna som si síce prial, aby natočil horor a pri ohlásení The Neon Demon som bol nadšený, no po jeho zhliadnutí budem už k ďalším projektom režiséra pristupovať s veľkou opatrnosťou a radšej žiadnymi očakávaniami. Keby ma totiž ten Neon Demon aspoň rozhorčil, tak to je aspoň nejaká emócia, aj keď negatívna, ktorá by z toho filmu vyplynula. Takto to je však absolútne prázdne nič. CELKOM: 2,5* (5/10)

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38