Ostrov smrti (2009) (seriál)

Začínam mať pocit, že producent (a zároveň veľmi zlý režisér) Jon Turteltaub je majster zavádzania. Elegantne dokázal zahltiť hypované postapokalyptické drama Jericho nudnou nezáživnou rodinnou soap operou pre päťdesiatnikov. Tak isto klamlivá je aj premisa Harper's Island, ktorá od začiatku označovala seriál ako mix vyvražďovačky a detektívky. Pridajte k tomu soap operu, teenage drama, rodinné drama, mysteriózne krimi - a zbesilé striedanie medzi týmito žánrami - a dostanete približnú predstavu o tejto patlanine. Koncept seriálu o postupnom vyvražďovaní (one by one) je od samotného začiatku chybový, pretože je divákovi hneď od úvodu predstavených veľký počet jednorozmerných postáv, ktorých charakter / motivácie nedokážu scenáristi v krátkom čase rozvinúť, teda sa s nimi divák nedokáže ztotožniť (tobôž im držať palce), a ktorých jedinou úlohou je v nejakom z neskorších dieloch ísť do lesa, a náhodne sa napichnúť killerovi na vidly. Leniví scenáristi zároveň museli vymyslieť dôvod, ako udržať postavy 13 dielov na vražednom ostrove, a to takým spôsobom, že do 6. dielu prakticky žiadna postava nevie, že v jej okolí zomierajú ľudia rýchlosťou porážky dobytka na texaských jatkách. To vedie k bizarným situáciam, kedy sa jedna postava zrazu obzrie okolo seba, a prehlási: "Mimochodom, nevideli ste Lucy?" a druhá jej na to odpovie "Hmmm, od včera nie, asi odišla z ostrova" a nikto sa nad tým ďalej nepozastavuje. Pridajte k tomu otrasné herecké výkony, smiešny rozvliekly dej, k smrti nudné dialógy, off-screen vraždy, neexistujúce gore (kto tvrdí opak nepozná význam toho slova), a zmätenú výpravu (ktorá opisuje ostrov ako malé zaspaté miesto s jednou rybárskou dedinkou, na ktorom je zároveň viktoriánsky zámok, obchod so svadobnými potrebami, bažiny a džungla). Intenzívna 40 minútová nuda.

Georughan gyebo (2006)

Akcia? Výborná. Príbeh? Síce predvídateľný a priamočiary, ale i tak uspokojivý. Dráma a citové vydieranie? Neznesiteľné. Režisér Jin Jang to tentokrát s dramatickou líniou príbehu maximálne prepískol. V momentoch, keď hlavný hrdiná pobije polovicu konkurenčného gangu a trúsi pri tom hlášky, keď sa snaží spolu so svojimi spoluväzňami utiecť prebúraním väzenského múra (už Adrianom spomínaná našlapaná sekvencia), keď sa nasraný pobodaný mafián prichádza sťažovať ku velkému kápovi že za jeho chrbtom sa snažia rozbehnúť drogový biznis, vtedy je všetko v poriadku. Akonáhle nasleduje nejaká emocionálna sekvencia, herci začínajú nechutne prehrávať za podmazu tak pátosovej hudby, za ktorú by sa ani Hornerov Titanic nemusel hanbiť.

Geukrakdo salinsageon (2007)

Rozhodne súhlasím s Rudovousom, tento film je možno tak z 1/10 mysterióznym thrillerom a zbytok je obyčajná komédia plná nesympatických pitvoriacich sa postáv, ktoré sú hlavnou príčinou nefunkčnosti príbehu. Zloženie obyvateľov ostrova je totiž približne nasledovné: 5 nevýrazných technikov (z toho traja sa nedožijú prvých 20tich minút filmu), 2 otravné decká, 2 dedinskí blázni (výraz "village idiot " je výstižnejší), 2 senilní dedovia, hysterická mamička s pisklavým hlasom, základoškolská učiteľka (herečka sa nevie rozhodnúť či hrá v melodráme alebo detektívke) , a doktor (Hae-il Park podáva ako jediný slušný výkon). Otázka teda znie: sú tieto postavy vhodné na rozohratie temnej a pôsobivej "hry na vraha"? Odpoveď je hádam jasná.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Prekvapivý ratingový hit leta 2008 na americkej stanici ABC - Wipeout - si svoj základ berie z úspešného japonského formátu Takeshi's Castle. Obria prekážková dráha, 40 súťažiacich, výhra 50.000$ a kopec najrôznejších huboletov a držkopádov. Čo robí tento program fakt zaujimavým, sú vtipné moderátorské komentáre dvojice John Henson + John Anderson, ktorí priebeh súťaže glosujú, hlášky padajú jedna za druhou a dokonca jednotlivé situácie pauzujú a zakreslujú na obrazovku (ako v prípade športových prenosov). Good night, and big balls!

Let's Scare Jessica to Death (1971)

I keď má film striedmych 90 minút, mne spôsoboval dve a pol hodinové psychické muky. Film sa takmer nehýbe dopredu, sfetovaná Jessica pobehuje polovicu filmu po dome a polovicu po priľahlých stráňach a lúkach, jedného z hridnov zmlátia dôchodci v starobinci chodítkami a barlami, druhý sa zas podobá na nemeckého pornoherca a celý film (i v noci) práškuje sad s troma jabloňami... Pozrite si radšej dvakrát za sebou Zombie Strippers.

Svůdné zombie (2008)

Zombie Strippers je možné dať 5 hviezd len v jednom prípade - na THS s ožralými luďmi v hľadisku. Pre MUDr. Cabala a jeho neurochirurgickú kariéru však predstavuje veľkú hrozbu. Je totiž možné, že väčšina operácií bude končiť nekontrolovateľným smiechom a fatálnymi následkami pre pacienta.

Kráska a Ošklivka (2008) odpad!

The Hottie and the Nottie nie je extrémne zlý film, ako sa poniektorí z nás tešili. Je len strašne predvídateľný, hlúpučký, nevtipný a v konečnom dôsledku zbytočný. Hneď prvou podivnou vecou, ktorá udrie do očí je zámer tvorcov zosobniť ideál krásy s výzorom Paris Hilton. Pritom hneď prvý slnkom zaliaty spomalený zaber na Hiltonovej tvár odhaluje jej štandartný neprítomný a neprítažlivý výraz, ktorý nezmizne do konca filmu. Jej herectvo a komediálne načasovanie je samozrejme na úrovni akejkoľvek (profesionálnej) pornoherečky, čo musí film, ktorý je výlučne vystavaný okolo jej osoby, rozhodne ťahať dolu (to mi pripomína, aby som si nezabudol pozrieť Zombie Strippers s Jennou Jameson). Film je tak nezaujímavý, že vám snáď ani nezostane v pamäti nejaká zlá WTF scéna, na ktorej by sa dalo poriadne zasmiať. I keď jedna by sa hádam našla. Scenárista sa očividne trápil s nevyhnutnou scénou prerodu škaredého kačiatka v krásnu princeznu (ktorá býva jedným z vrcholov dobrého filmu tohoto žánru). Nakoniec však nič nevymyslel, a tak celú situáciu odbil najhlúpejším možným spôsobom. Doslova zo záberu na záber zbavia stajlisti Christine Larkin nánosu mejkapu, bradavíc, chlpov, a falošných zubov, tá prichádza ako ultrakočka k šokovanému hlavnému hrdinovi, a na otázku čo sa jej stalo že tak náhle opeknela mu ona odpovedá "Všimol si si? Bola som na návšteve u zubára". Jo a potom je tu filozofické múdro Paris Hilton, ktoré sa určite stane kultovým: "Sex bez orgazmu je ako svet bez kvetín".

Hamiltonovi (2006)

Je zaujimavé, že väčšina ľudí od tohoto filmu očakávala niečo iného. Pri zmienke o upíroch automaticky čakajú hlúpučký slasher typu Dracula 3000. The Hamiltons sa už, ak to mám k niečomu prirovnať, najviac podobajú podivnej atmosferickej dráme Near Dark. Samozrejme so stonásobne menším rozpočtom - čo je aj hlavný nedostatok. Film pokrivkáva od prázdnej výpravy, cez neuhladenú televíznu formu, až po zlých hercov. Nápad je veľmi dobrý, a rozhodne iný, než stovky predošlých žánrových filmov. A to sa cení. The Butcher Brothers majú talent, a budem ich určite sledovať.

Penny se bojí (2006)

Zoberte si Kingovho Cuja, vymeňte prerasteného bernardína za maniakálneho kapucína, a máte celý dej filmu. Na to, aby takýto slabučký námet bol schopný utiahnuť dĺžku celovečerného filmu je potreba buď a) chytrý scenár (The Cube), alebo b) zručného režiséra (Sam Raimi). Penny Dreadful nemá samozrejme ani jedno. Pozrite si radšej (znova) Hitchera s Rutgerom Hauerom.

Dark Ride (2006)

Najhoršie, čo môže režisér s hororovým filmom urobiť, je roztiahnuť úvod na polovicu stopáže, prvú mordu naservírovať v 65. minúte, a potom nechať hercov pobehovať medzi pastelovo nasvietenými papundeklovými kulisami zábavného parku až do záverečných tituliek.