Atlas mraků (2012)

je třeba zaujmout stanovisko...

Tranzit (2012)

takřka dokonale debilní film...

Země bez zákona (2012)

je velmi úzká hranice mezi aktualizací žánru a jeho nezvládnutím...

Ve stínu (2012)

100 minut tvurci pomerne solidne buduji atmosku 50. let a pak prijde muchowovskej sladak k titulkum.. to bylo jak rana palici.. jinak lehce nadprumerny Ve stinu je, jen si clovek nesmi predstavovat, jak skvely to skutecne mohlo byt s lepsim scenarem a kdyby se ondricek pustil k velkorysejsi rezii..

Bitevní loď (2012)

nejvelkolepější a nejdražší parodie všech dob.. jen škoda, že to studio nepochopilo a prezentovalo to jako normální film.. jinak konečně jsem si v souvislosti s battleship uvědomil to, co se mi začalo jevit už u Avengers: podobné filmy mají dost podivnou dramaturgii - po krátkém prologu nastává expozice trvající polovinu filmu, pak se ihned dostaneme k finále (tedy ke katastrofě), které trvá zbylou půlku filmu a doznívá to kratičkým haha/happy epilogem (potitulkovou sekvenci naznačující pokračování lze po katastrofálních tržbách vnímat jen jako přání fotrem myšlenky).. inu aristoteles a Nicolas Boileau se asi obracejí v hrobě, ale asi jsme to tak chtěli..

Total Recall (2012)

kate beckinsale dosahla definitivne na titul nejhorsi a nejmene charismaticka herecka, ktery si tak dokonale svymi rolemi vyslouzivala mila jovovich..

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

filmařské vyjádření živelnosti (až zvířeckosti) postav je dokonalé.. a hudba, ač s obsahem asi moc neladící, emoce posilu mistrně

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

munice na sestřelení strašně moc, přesto mi to v něčem přijde fakt silné, byť samozřejmě jde o úplný protiklad United 93, což jsou snad zatím jediné dva filmy solidně se vypořádavší s "nina leven"

Temný rytíř povstal (2012)

napodruhý v imaxu a urvalo mi to koule.. doufám, že nolanovi daj prachy, aby natočil první skutečně full-imax feature, pac to bude strasnej narez

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

od první minuty s dospělým lincolnem mě vlastně zaráželo jen to, jak moc hlavní hrdina vypadá jako Liam Neeson, jinak vskutku vůbec nic