argenson

argenson

Pavel Vlach

okres Brno
kavárenský povaleč


44 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
  • 11.12.2018  07:59
  Rédl (TV seriál) (2018)
  *****

  Podobně jako Vilhelmová v Polojasnu, tak tady Petra Hřebíčková od prvního setkání s hlavním hrdinou dává tušit, že všechno je jinak. Velmi dobře vymyšlenej příběh se spoustou skvostně vypointovaných dialogů ("Protože je dvacáté století, a když chcete něco ukrást z vlaku, tak ho nepřepadnete na koních, že?") A stejně jako v Polojasnu, tak i tady úplně mrazí z fiktivně skutečné figury generála Ference/Lorence, kterej i několik let po revoluci z basy tahá za nitky. Rédl je rozhodně nejlepší věc, co jsem letos viděl.

  • 11.12.2018  07:53

  Posmutnělá komediální rodinná road movie. Už to tu bylo a ne jednou, Chata na prodej není ani originální, ani dobrá. Jana Synková zamrzlá v poloze tety Kateřiny, Ivana Chýlková překvapivě nevýrazná, o zbytku ansámblu nemluvě. A scéna s medvědem, co se pokojně prochází po lese za urputného řevu deseti lidí, kteří hledají dědečka, je úplně mimo mísu.

  • 5.12.2018  11:02
  Chameleon (studentský film) (2013)
  ***

  "Takže ty zničíš tátovi kariéru a ještě mu ošukáš dcerku, aby to bylo komplet."

  • 25.11.2018  12:36
  Ani svatí, ani andělé (TV film) (2001)
  **

  Pozoruhodné, jak slibnej televizní film může za poměrně krátkou dobu strašně zestárnout. Námět budiž, ale zpracování nudné. Scénář žene postavy do extrémních situací, jaký můžou člověka v životě potkat, ale celkově se tomu nějak nedá věřit.

  • 7.9.2018  17:07
  Cestující (2008)
  **

  Jedna moje kamarádka zastává teorii, že lidi, co jdou studovat psychologii, si tím řeší nějaký svoje vlastní problémy. Anne Hathaway je tady toho zářným příkladem, protože takovou mešuge terapeutku aby člověk pohledal.

  • 31.7.2018  12:58
  Uličnictví pana Čabouna (TV film) (1981)
  **

  Nemám rád Haška a nemám rád Lipskýho. Ale i bez těchto dvou je tohle úplně blbá story.

  • 6.7.2018  19:49
  Dukla 61 (TV film) (2018)
  ****

  Velmi slušná sonda do zákulisí práce, na kterou by většina z nás neměla koule. Ale za mě by se to obešlo bez prvního dílu. Martha Issová výborná.

  • 6.7.2018  19:41
  Smrt a blažená paní (TV film) (1980)
  ***

  Bylo takový období, kdy Květě Fialové s tou šílenou prošedivělou trvalou měli zakázat vstupovat před kameru. Davida Schneidera měli zakázat úplně. Jinak ale docela obstojná detektivka, která nicméně při práci může fungovat i jako rozhlasová hra.

  • 22.6.2018  00:33
  Přátelé (TV film) (1986)
  ***

  Téma super, ale v realizaci se to trochu ztratilo. Malinko bordel v retrospektivách, tragická výprava, ale průměrné výkony v hlavních rolích vyrovnávají štěky mých oblíbených dam Jirásková, Štěpánková.

  • 22.6.2018  00:29
  Atentát (TV seriál) (2015)
  ***

  Za tři minimálně. Páč mě baví Jan Kraus.

  • 7.5.2018  12:00
  Malá podmínka štěstí (TV film) (1989)
  **

  Pozadí války tady vůbec nefunguje, takže ve výsledku je to dost nuda s úplně blbým koncem.

  • 7.5.2018  11:23

  "Už jsem se rozhod, ještě jednou do toho praštím, budu se ženit." - "Lojzo, dyť já jsem ti svěřil živočišnou výrobu." Tenkrát to mohl být lehce nadprůměrný film, z dnešního pohledu právem zapomenutý a ve filmografii Zdeňka Podskalského nijak nevyčnívající. Málo legrace, příliš budovatelského nadšení a chyba, že v tom nehrála původně plánovaná Jana Hlaváčová. Ta Heda Škrdlantová je dost nudná. Ale Brodský se Sovákem dělají, co můžou.

  • 9.4.2018  01:50
  O lyrickém zloději (TV film) (1965)
  ***

  Herecký skvost se značně archaickou výpravou a slabším závěrem. Ale v některých myšlenkách nadčasové ("Nemáš zdání, jak velkých úkolů jsou noviny schopny.")

  • 3.4.2018  12:55

  Nemaje jiného čtiva po ruce, listoval jsem na penziónu v Jeseníkách časopisem Žena a život. Byl tam společný rozhovor s Vejdělkem a Balzerovou. Paní Balzerová se tam rozplývala, že film má být především obraz a bez balastu zbytečných slov. Ano, Tátova volha je hodně o obrazu, což s dronem a úchvatnou českou krajinou není problém zařídit (vypíchnul bych scénu s řízkama v Tetíně nad Berounkou). Ale jinak je škoda těžce nevyužitýho potenciálu, výchozí nápad není špatnej. Nevím proč, ale čekal jsem komedii, což jsem po půlhodině pochopil, že nebude, další hodinu jsem čekal aspoň dobrej film, což se taky nekonalo. Něco málo fakt podařených momentů (vysávání kaktusů, sběr jablek) mě nepřesvědčilo. S nostalgií a úsměvem vzpomínám na první spolupráci Vejdělek-Balzerová (Ženy v pokušení). Tátova volha je nuda.

  • 13.3.2018  10:55
  Bába z ledu (2017)
  *

  K tématu stárnoucí hlavy rodiny, která se vzepře potomkům a začne si žít svůj život, se u nás natočilo poměrně dost. Chápu, že je jiná doba a že poetika Högra s Medřickou v Romeovi a Julii na konci listopadu je už lehce passé, zatímco tady jsme svědky poměrně naturalistické scény, kdy si Zuzana Kronerová olivovým olejem promazává frndu, aby mohla kopulovat. Taky jsme uměli dělat filmy, kde se prolínalo několik dějových linií, které se vzájemně doplňovaly a byly humorné i smutné (Vesničko má středisková, Pelíšky). Zatímco tady jede jediná a poměrně nudná linka, kdy babě hrábne, začne se otužovat a spustí se s pochybnou existencí. Nášlap k humorným situacím ze života v podobě povinných sobotních obědů se nějak nedaří a všechny postavy se chovají úplně ujetě a v celkovým kontextu nelogicky. Jediná normální je tu Petra Špalková a jí pak stačí čtyři repliky na Českýho lva za vedlejší roli. Bábu z ledu dávám k ledu.

  • 25.2.2018  21:41

  "Nezoufej, víš, v kolika letech se prosadil Louis de Funès?" - "Neznám zpěváky tvojí generace."

  • 5.1.2018  18:26

  Scéna, kdy si doktorka Gaillandová s cigárem v ruce prohlíží rentgenové snímky svých vlastních plic, má podobný grády jako ta závěrečná v Prožít si své peklo.

  • 5.1.2018  18:25

  Už odmala jsem měl jasno v tom, že až budu mít psa, bude se jmenovat Gaston. Pes se nakonec jmenoval jinak, páč nebyl jenom můj, ale to sem nepatří :-) Film nenadchne, neurazí, je to taková upovídaná romance dvou ne úplně mladých lidí, co k sobě hledají cestu. Ale bez diskuzí jeden z dalších důkazů, že zcela oprávněně byla Annie Girardot v 70. letech jedinou ženskou hvězdou francouzského filmu.

  • 3.1.2018  12:50
  Marie Terezie (TV film) (2017)
  ***

  Vizuální stránka, kamera, výprava, kostýmy, tady je všechno v pořádku. Trochu to pokulhává v celkovém historickém pojetí, zásadní události jsou lehce upozaděny na úkor bulvárních scén, i když je fakt, že při frekvenci šestnácti porodů během dvaceti let to bez sexu evidentně nejde. Zamrzel všeobecný nešvar současných historických filmů, co se týče verbálního projevu. Naprostá ignorace květnaté barokní mluvy a naopak snaha o moderní slovník, aby to bylo in. Stejně tak mě osobně zamrzela i úloha mého oblíbence prince Evžena Savojského smrsknutá zde do zkratky zapšklého vrtošivého staříka. Jinak překvapivě dobrý Vojta Kotek, naopak dost nevýrazná a mdlá představitelka titulní role. Jako celek ale obstojný příspěvek k 300. výročí narození jediné ženy na českém trůně.

  • 30.12.2017  09:26
  Nejlepší přítel (TV film) (2017)
  ***

  Výbornej nápad a moc pěkné ztvárnění pekla. Jenže nápad je nutno rozvést do obstojného scénáře, což tady neproběhlo. Chybí tomu spád, vtip a hlavně je tragická ústřední dvojka. Marek Adamczyk se omezil na permanentně vyplašený výraz úplnýho tydýta a sázka na sličnou tvář Zdeňka Piškuly se minula účinkem, když chlapec neumí hrát. Naopak výborné jsou některé až epizodní postavy (Václav Vydra!). Potěšily i exteriéry, i když v případě Hluboké to byla spíš práce s digitálními technologiemi, nikoli doopravdická filmařina. Celkové vyznění má být oslavou čistého přátelství, jenže úloha děvčat na vdávání tady byla natolik upozaděna, až to vypadalo, že chlapci by si vystačili sami bez dívek, což mi přišlo malinko za čarou :-)

  • 30.12.2017  09:14

  Jednička mě moc nebavila, takže jsem byl ostražitej k hromadnému jásání nad dvojkou, sotva přišla do kin. Ale nakonec na Štědrej den to byla moc dobrá volba a v porovnání s trojnásobným průserem televizních pohádek vánoc 2016 velmi příjemné překvapení.Sympatický příběh, fungující ústřední dvojka, vyšperkované dialogy, humor a spousta nenásilně zakomponovaných kulturně-historických (rozuměj výchovných) odkazů. Akorát je škoda využití Českého Krumlova, které se omezilo na neustále se opakující záběry jedné ulice.

  • 17.11.2017  21:10
  Zlaté rybičky (TV film) (1979)
  ***

  Když něco napíše James Hadley Chase a seženeš solidní hereckej ansámbl, tak se to dá pokazit akorát tragickejma interiérama.

  • 17.11.2017  21:06
  Hrozba (1978)
  **

  On by to nebyl úplně špatnej film, ostatně Vladimír Menšík svou přítomností zachránil spoustu větších blbostí. Ale dramaturgicky je to nějak roztříštěný a případné kvality akční sekvence sráží účast komickýho Pavla Zedníčka.

  • 8.11.2017  16:16
  Dueljant (2016)
  ****

  Asi stále platí, že v Rusku se u filmů na nějakej ten rubl nehledí, takže výprava výborná, i když při troše pozornosti si nelze nevšimnout, že exteriérů se střídá docela málo. Problém jsem měl se zvukem. Efekty střelných zbraní super, ale myslím, že rusky umím pořád docela dobře a strašně blbě jsem rozuměl. O to víc jsem si užíval až překvapivé napětí u jednotlivých soubojů. Vizuální stránka za jedna.

  • 4.11.2017  23:50
  Milada (2017)
  *

  Ještě větší průser než Lída Baarová. I tady máme před sebou k dispozici kulervoucí a silnej příběh ženy, kterou semlely dějiny. Ale styl podání je tak zoufalej, že se to nedá pozřít. Plus naprosto nulová práce se střihem, to zatmívání začne srát už tak po čtvrthodině. Některé scény jsou až trestuhodně doslovné (třeba když si lidi, co se roky pohybujou ve veřejné sféře, musej říkat, jakou funkci zastává Jan Masaryk). Z dalších drobných nelogičností bych vypíchnul scénu s koláčem po návratu z koncentráku. Obávaná státní bezpečnost je tady shrnuta do karikatury primitivní svoloči, která obchcává kapličky a žere svačiny z papírovýho pytlíku. Proměna společnosti směrem k víře v komunismus je tady směšně personifikována do karikatury Anežky Hodinové-Spurné. Chybí tomu širší spektrum a souvislosti, protože všichni víme, jak to dopadne, ale nějak vůbec nedává smysl, proč se to stalo. A že žádné z postav se nedá věřit ani slovo, za to může úplně tragickej českej dabing, kterej zničil většinu filmu. Jako celek zážitek prakticky bez emocí.

  • 12.10.2017  09:35

  Dějově je to v podstatě nesmyslně poskládaná slátanina. Ale má to jeden z nejlepších castingů v dějinách československé kinematografie a v jednotlivých scénách to srší humorem situačním i verbálním. Imaginární časoprostor je obdivuhodný na počátku normalizace, přitom to má spoustu odkazů k dobově populárním dílům filmovým i knižním. Potrhlá je i Neckářová píseň Láska má poskládaná textově ze sloganů tehdejších hitů, přitom sama o sobě obstojí. "Svým děvkařstvím jsi mě přivedl na dráhu zločinu."

  • 12.10.2017  09:28

  Groteskní bláznivina se slabším dějem, ale zábavná. Kromě občasných podtónů pichlavé satiry hlavně v dějové lince s holčičkou Lindou zosobňuje starou pravdu, že smích je lék.

  • 11.10.2017  14:06
  Oběti - Živnostník (E06) (epizoda) (2005)
  ***

  Místy malinko překombinované, ale jako příspěvek k 90. letům slušné. Kromě závěru, ten je lehce za hranicí věrohodnosti.

  • 11.10.2017  14:03
  Oběti - Hadí tanec (E05) (epizoda) (2005)
  ****

  Ivana Chýlková odvádí svůj herecký standard. Ale protože je fakt dobrá, výrazně převyšuje všechny kolem. Z cyklu Oběti nejlepší a zároveň nejvíc depresívní titul. Nikdy jsem o něčem podobném v reálu neslyšel, ale jestli se to fakt děje, no tak ty vole!

  • 11.10.2017  13:47
  Oběti - Svědek (E03) (epizoda) (2001)
  ***

  K tématu bezdomovectví já často říkám, že po návratu z vězení, když se nemá člověk kam vrátit, je strašně snadný skončit na ulici. Tenhle příběh ukazuje, že cesta tam vede i z jiný strany relativně dobře zajištěnýho občana. Má to slabší stránky v podobě lehce nesmyslných vsuvek a ani zde všemi vyzdvihovaný Jaromír Hanzlík mě úplně nenadchnul, ale jako téma je to obstojné.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace