argenson

okres Brno
kavárenský povaleč

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 30.4.2020  19:03
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

Představuju si například Františka Filipovskýho, kterej si přečte jenom tu část scénáře, která se ho týká. Řekne si, fajn, budu mastit mariáš v knajpě a prohodím něco vtipných hlášek, to přece nemůže bejt špatně. A to je přesně svízel řady Dietlových seriálů. Nejlepší herci odevzdávající svůj um ve skvostných miniaturách. Ve sračkovitém celku.

• 26.4.2020  17:28

Pokud někdo čeká hodně Rodena a Hofmanna, tak se moc nedočká. Ale stejně nerozumím dost nízkýmu hodnocení tady. Ten film má docela slušný kvality, zvláště co se kamery týče. Za sebe teda musím dodat, že tyhle příběhy přes několik dekád s bezútěšnou likvidací lidských osudů mě poslední dobou psychicky vyčerpávají, ale jako promo vily Tugendhat je to cajk. Já jsem v tom baráku byl třikrát, běžte se tam taky podívat místo od stolu házených hodnocení odpad.

• 20.4.2020  21:51

Nejsem úplně cílová skupina, ale s drobnejma výhradama je to příjemná dojemná pohádka s hezkejma pejskama. Hodně pobavila scénka se schovaným kocourem :-)

• 8.4.2020  21:16
    Škodná (TV film) (1975)

Asi to nebyl záměr tvůrců, abych u kriminálky řval smíchy. Chování party teenagerů je naprostý scenáristický peklo a jediná postava, který se dá aspoň trochu věřit, je soudruh VB příslušník Vinklář. Nemluvě o tom, že v hodinovým příběhu je špatně čekat padesát minut, až se začne něco dít.

• 7.4.2020  11:13
    Přes prsty (2019)

Já teda bejt krásná Hřebíčková, tak úplně nevím, jestli bych tak moc usiloval vlézt do postele takhle vypelichanýmu Langmajerovi, ale v kontextu současné tvorby je to obstojná zábava se spoustou pěkných hlášek.

• 7.4.2020  11:12

Tohle určitě není potřeba vidět, je to dost infantilní komunální dětská detektivka s nesmyslně přepálenou stopáží. Jenže od dětství jsem měl zafixovanou scénu se sofistikovaným způsobem zcizení přepravky s jogurtama a teď po víc jak třiceti letech konečně vím, kde jsem to viděl. Za to přihazuju třetí hvězdu, která tomu objektivně nepřísluší.

• 5.4.2020  23:18

"Řekni tomu Indovi, ať neleze do záběru, vypadáš pak jako kolonialista."

• 5.4.2020  20:42

Na můj vkus až příliš moc pozitivní energie v jednom filmu.

• 5.4.2020  20:40

Znal jsem dva knihkupce, oba byli nedbalého vzhledu a bylo jim úplně buřt, jak působí na okolí. A protože knihkupectví není zlatej důl, musí se to dělat s láskou. A kdo má lásku ke knihám, má jich doma hromady, ale fakt hromady. To jenom poznámka k autorům, až budou zas příště psát hlavní postavu jako majitelku knihkupectví. A taky mi strašně vadí, že ještě v dnešní době je nutný dělat z homosexuálů tak debilní směšný karikatury. Jo, a taky mě od Lídy Baarové sere Pauhofová.

• 4.4.2020  22:14
    S Pydlou v zádech (divadelní záznam) (1985)

Už kdysi dávno při prvním vidění jsem si na papír zapisoval nejlepší hlášky ("Gramotní si budou dělat poznámky, většina si bude pamatovat.") Od tý doby jsem to viděl několikrát a ještě častěji si opakovaně dávám fantastickou pasáž o umírání a Japoncích ("My máme právo na práci, voni musej dělat.") Nechápu, že při tak časté meziřádkové palbě do režimu to vůbec povolili (a ještě víc nechápu, že tenhle televizní záznam režíroval Evžen Sokolovský). Nadčasovou sdělnou hodnotu to má ale i dneska. V dobovém kontextu je S Pydlou v zádech nejlepším argumentem, proč se z Josefa Dvořáka v 80. letech stala všudypřítomná hvězda československého šoubyznysu.

• 4.4.2020  21:35
    Místo zločinu Ostrava (TV seriál) (2020)

V poslední době jsem si oblíbil Pavlu Beretovou, takže za mě spokojenost. Má to sice slabší místa, ale jako celek to má slušně našlápnuto ke kvalitám Případů prvního oddělení. Poslední díl to šponuje o level vejš s mrazivým odhalením staré známé pravdy, že všechno je jinak.

• 3.4.2020  11:48
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Asi nejzábavnější podání konspirativní teorie dějin se skvostným Martinem Hofmannem a spoustou originálních nápadů.

• 3.4.2020  11:47
    Barokní srdce Evropy (TV seriál) (2020)

Dokument od slova dron. Já si radši památky fyzicky ošahávám a pak o nich čtu. Většinu zde prezentovaných objektů jsem viděl, takže jsem se nic moc novýho nedozvěděl a celkem mě to neobohatilo. Umět s fotícím letadýlkem a mít spoustu času (skrz počasí), tak tohle vypotím taky.

• 29.3.2020  21:44

Trochu jako Pinocchio, kterej taky musel podstoupit spoustu adventures, aby se z neživé věci stal živým tvorem :-) Jeden by neřekl, kolik fajn nápadů a hlášek se dá vydolovat z krátké existence mezi snůškou a vylíhnutím. Ale někdo měl možná tomu vejceti říct, že z hlediska stravovacích návyků lidstva stát se kuřetem taky není žádná super výhra :-)

• 27.3.2020  21:54
    Vlastníci (2019)

Zatímco jiné filmy roku 2019 předvedly, jak se dá zprasit luxusní předloha do nicneříkajícího díla (Poslední aristokratka), Vlastníci jsou naopak dokonalou ukázkou, že z poměrně banálního tématu se dá vykřesat nadstandardní zážitek.

• 23.3.2020  20:41
    Bomba (1957)

Nejsa úplně seznámen s lokalitou, nerozumím, proč tu bombu vezli přes město a ne někam na opačnou stranu. Jenže ano, to by pak bylo hovno drama. A vidět Janu Štěpánkovou za odkopnutou flundru je nevšední zážitek.

• 27.2.2020  21:07
    Past (TV film) (2020)

Mám podobnej problém jako s Miladou nebo Lídou Baarovou - neskutečně silnej příběh, ale odvyprávěnej tak nějak fádně bez většího emočního zásahu, to za prvý. A za druhý - proč kurva sedmdesát let poté nemáme odvahu nazývat lidi pravými jmény?

• 11.2.2020  17:43
    Otevři oči (TV film) (1975)

Hádám, že tím svým domácím interiérem a designovýma vychytávkama musela Hana Maciuchová řadovýho socialistickýho spoluobčana pěkně nasrat.

• 10.2.2020  11:11

Já to říkám pořád, že člověk by měl mít vždycky pod kontrolou svoje klíče. Ale čekal jsem teda víc.

• 9.2.2020  19:00
    Jak si nepodělat život (TV seriál) (2019)

První příběh ne s úplně přesvědčivým námětem, ale se solidním emočním nábojem v závěru. Druhej příběh nabízí poměrně fádní výchozí situaci, ve finále ale neotřelou story se solidními herci. Ještě víc debilní výchozí situaci má třetí příběh, opět to ale zachraňuje slušný herectví (Tereze Brodská!). Naprostou lahůdkou je poslední příběh Beze stopy, kterej by si s Ondřejem Vetchým klidně zasloužil velký plátno.

• 9.2.2020  18:30

Fascinován především tím, že konírny zámku v Hradci nad Moravicí mohou posloužit jako královská rezidence ::-) Příběh zcela bez pohádkových atributů (vyjma draka, kterej stejně není vidět), ale solidně funkční. Marek Eben po třiceti letech před filmovou kamerou působí jako moderátor, ale dobře zapadá.

• 9.2.2020  18:26
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Tady je dobře jenom Rožnov pod Radhoštěm a Zuzana Bydžovská. Jinak nepřehledná smršť dějů a postav.

• 3.1.2020  10:59

Výchozí nápad není úplně špatnej, ale časem se až moc tlačilo na pilu v morálním apelu. Navíc všechny děti byly dost protivný, takže paradoxně nejvíc sympatií pobrala nesympatická úča, což asi nebyl účel.

• 27.11.2019  20:02
    Jseš mrtvej, tak nebreč (TV film) (2010)

Po problému vpravit se do retrospektivního příběhu se mi rozestřela celkem slušně podaná kriminálka s výbornými Jiráčkem a Bokovou. Možná to chtělo trochu ubrat na zbytečných akčních vsuvkách (Šteindler s těma krysama, to fakt ne). Co je zvláštní, že mi přišla v pořádku Jana Hlaváčová v menší roli schmutzige uklízečky, zatímco mi přišlo škoda Simony Stašové napasované do epizody komunistické paničky v župany s šílenou trvalou. Jako celek v podstatě bez výhrad, klidně si to dám znovu.

• 6.11.2019  22:23

Poslední aristokratka je určitě jedna z nejlepších knih, co jsem v životě četl, a rád se k ní vracím. Poslední aristokratka je film, kterej úplně pohřbil literární humor a stačí vidět jednou. Za výraz Poslední aristokratka lze dosadit slovo Saturnin, tam to mám úplně stejně.

• 20.9.2019  17:32
    Osudná smyčka (TV film) (1967)

Nejprve mě zaujalo, že na začátku zdálky a potmě ženská postava vypadala jako Budínová. Pak se ukázalo, že je to Dvorská, ale jmenovala se Budínová :-) Jinak ničím nevybočující konverzační studiová detektivka s pěknou poirotovskou rekonstrukcí na závěr, relativně mladým Josefem Karlíkem a dobově odvážnými poznámkami ("Ve třiapadesátým jsem byl zatčen, jen tak bez důvodů, takový věci se tenkrát děly, ale to přece vy, soudruzi, musíte vědět nejlíp.")

• 17.9.2019  21:20
    Teroristka (2019)

Koukám, že místní komentující elita se především pohoršuje nad pokřiveným morálním poselstvím filmu. Nadsázka, dámy a pánové, říká vám to něco? Já mám výhrady akorát k pomalejšímu rozjezdu a počátečnímu pojetí paní učitelky jako uťápnuté blbky, protože pak její přerod v Zorku mstitelku je trochu násilný. Herecké obsazení je výborné (zcela bez výhrad Martin Hofmann, potěšil i civilní Pavel Liška) a vynikne především ve společné scéně v kuchyni podnikatele Macha. Řval jsem smíchy jako už dlouho ne.

• 17.9.2019  10:58
    Konfident (2012)

"Jaktože umíš německy?" - "Mám německý předky." - "Ty jsi Němec?!" - "Východní." Na rozdíl od mnohých nemám problém s Mádlem a viděl jsem slušně podanou hru kočky s myší s naprosto vymazleným finále.

• 16.9.2019  23:08

Poměrně obsáhlá mediální kampaň s podrobným popisem nejbrutálnější scény a tím, jak na festivalech v Benátkách a Torontu utíkali diváci z kina, byla malinko přestřelená. Ale psychicky mě to připravilo na to, do čeho jdu. Nabarvené ptáče rozhodně není nekoukatelný spektákl plnej násilí. Neznaje literární předlohu říkám, že je to úžasná metafora, poetická i naturalistická. Se skvělýma pointama a fantastickou kamerou. Není to film, co by člověk musel vidět víckrát, ale v rámci současné české tvorby jednoznačně výjimečný počin.

• 4.8.2019  17:24

Všem zúčastněným muselo být jasné, že kasovní trhák to nebude, ale je sympatické, že Girardot se na vrcholu slávy pouštěla i do takových projektů. Život jde dál rozhodně není dobrý turistický průvodce Paříží, vybrány jsou poměrně neatraktivní lokality a navíc dost často prší. Bilancování ovdovělé padesátnice je hodně povídací, ale má to atmosféru, výbornou hudbu a Girardot je tu civilní jak málokde jinde.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36