argenson

okres Brno
kavárenský povaleč

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 17.11.2017  21:10
    Zlaté rybičky (TV film) (1979)

Když něco napíše James Hadley Chase a seženeš solidní hereckej ansámbl, tak se to dá pokazit akorát tragickejma interiérama.

• 17.11.2017  21:06
    Hrozba (1978)

On by to nebyl úplně špatnej film, ostatně Vladimír Menšík svou přítomností zachránil spoustu větších blbostí. Ale dramaturgicky je to nějak roztříštěný a případné kvality akční sekvence sráží účast komickýho Pavla Zedníčka.

• 8.11.2017  16:16
    Dueljant (2016)

Asi stále platí, že v Rusku se u filmů na nějakej ten rubl nehledí, takže výprava výborná, i když při troše pozornosti si nelze nevšimnout, že exteriérů se střídá docela málo. Problém jsem měl se zvukem. Efekty střelných zbraní super, ale myslím, že rusky umím pořád docela dobře a strašně blbě jsem rozuměl. O to víc jsem si užíval až překvapivé napětí u jednotlivých soubojů. Vizuální stránka za jedna.

• 4.11.2017  23:50
    Milada (2017)

Ještě větší průser než Lída Baarová. I tady máme před sebou k dispozici kulervoucí a silnej příběh ženy, kterou semlely dějiny. Ale styl podání je tak zoufalej, že se to nedá pozřít. Plus naprosto nulová práce se střihem, to zatmívání začne srát už tak po čtvrthodině. Některé scény jsou až trestuhodně doslovné (třeba když si lidi, co se roky pohybujou ve veřejné sféře, musej říkat, jakou funkci zastává Jan Masaryk). Z dalších drobných nelogičností bych vypíchnul scénu s koláčem po návratu z koncentráku. Obávaná státní bezpečnost je tady shrnuta do karikatury primitivní svoloči, která obchcává kapličky a žere svačiny z papírovýho pytlíku. Proměna společnosti směrem k víře v komunismus je tady směšně personifikována do karikatury Anežky Hodinové-Spurné. Chybí tomu širší spektrum a souvislosti, protože všichni víme, jak to dopadne, ale nějak vůbec nedává smysl, proč se to stalo. A že žádné z postav se nedá věřit ani slovo, za to může úplně tragickej českej dabing, kterej zničil většinu filmu. Jako celek zážitek prakticky bez emocí.

• 12.10.2017  09:35

Dějově je to v podstatě nesmyslně poskládaná slátanina. Ale má to jeden z nejlepších castingů v dějinách československé kinematografie a v jednotlivých scénách to srší humorem situačním i verbálním. Imaginární časoprostor je obdivuhodný na počátku normalizace, přitom to má spoustu odkazů k dobově populárním dílům filmovým i knižním. Potrhlá je i Neckářová píseň Láska má poskládaná textově ze sloganů tehdejších hitů, přitom sama o sobě obstojí. "Svým děvkařstvím jsi mě přivedl na dráhu zločinu."

• 12.10.2017  09:28

Groteskní bláznivina se slabším dějem, ale zábavná. Kromě občasných podtónů pichlavé satiry hlavně v dějové lince s holčičkou Lindou zosobňuje starou pravdu, že smích je lék.

• 11.10.2017  14:06
    Oběti: Živnostník (TV film) (2005)

Místy malinko překombinované, ale jako příspěvek k 90. letům slušné. Kromě závěru, ten je lehce za hranicí věrohodnosti.

• 11.10.2017  14:03
    Oběti: Hadí tanec (TV film) (2005)

Ivana Chýlková odvádí svůj herecký standard. Ale protože je fakt dobrá, výrazně převyšuje všechny kolem. Z cyklu Oběti nejlepší a zároveň nejvíc depresívní titul. Nikdy jsem o něčem podobném v reálu neslyšel, ale jestli se to fakt děje, no tak ty vole!

• 11.10.2017  13:47
    Oběti: Svědek (TV film) (2001)

K tématu bezdomovectví já často říkám, že po návratu z vězení, když se nemá člověk kam vrátit, je strašně snadný skončit na ulici. Tenhle příběh ukazuje, že cesta tam vede i z jiný strany relativně dobře zajištěnýho občana. Má to slabší stránky v podobě lehce nesmyslných vsuvek a ani zde všemi vyzdvihovaný Jaromír Hanzlík mě úplně nenadchnul, ale jako téma je to obstojné.

• 11.10.2017  13:24
    Oběti: Znásilnění (TV film) (2001)

Málo platný, Kateřina Brožová pro mě zůstává herečkou průměrných seriálových rolí, takže ani tady mě úplně nepřesvědčila. Plus několik ne úplně věrohodných situací a postav (Jana Šulcová, Jiří Hálek), ale jako celek k zamyšlení určitě ano. A pochopil jsem správně závěrečnou větu Františka Němce: "Jste skutečně krásná" ve smyslu "Seš kurva, patří ti to" ?

• 11.10.2017  13:13
    Nám se to stát nemůže (TV film) (1986)

Za pozornost stojí, že pokud to výslovně nevyžadoval scénář, tak za socíku měli všichni byty jako kráva. A i když se tu uvádí žánr komedie, Petr Nárožný v překvapivě solidní vážné poloze. Proti němu neméně dobrá Alena Vránová jako lavírující strážkyně rodinného krbu. Jejich společné úsilí ale sráží konec o hovně.

• 23.9.2017  21:38
    Sobota v dívčí škole (TV pořad) (1989)

Kromě bujaré zábavy na hranici infantilních a lascívních vtípků se tu ukazuje jedna půvabná drobnost. Že zatímco pánský oblek je neselhávajícím oděvem již víc než 200 let, tak tyhlety dívčí outfity přelomu osmdesátek a devadesátek by se měly zakázat zákonem. P.S. Sobota v názvu je dvojsmyslná lingvistická hříčka. Checht.

• 23.9.2017  20:17
    Kletba rodu Pembertonů (TV film) (2004)

Ze snůšky přiblblých postav a scének celkem nelogicky vyčnívá poměrně odborný medicínský výklad o hemofilii. Ale dobovou atmosféru to má v cajku.

• 23.9.2017  20:16
    Karel Gott v Lucerně (TV pořad) (1989)

V hledišti lze zaznamenat strašně zvláštní uskupení hostů, až je skoro záhadou, jak se takový shromáždění mohlo sejít. Asi že pozvání na padesátiny se neodmítá.

• 23.9.2017  14:37
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Obsahem i jednou z nejlevnějších výprav v historii Československé televize ukázková proletářská agitka, ale všichni to milujeme :-)

• 22.9.2017  20:38

Úplně si nemyslím, že by teenageři 21. století ve snaze uniknout z rodičovského područí museli nutně stavět chýše z větví a lovit divou zvěř, ale dejme tomu. Má to pěkný poetický scény, ale taky pár hluchých míst, případně jim tu jejich fajnovou partičku rozesere tuctová bloncka. Pak nastupuje druhá dějová linka pátrajících rodičů, která nabízí poměrně slušnou zábavu a to nakonec film vytahuje do lehkýho nadprůměru.

• 22.9.2017  19:49

Na rozdíl od mnoha jiných italských filmů 70. let s politicko-mafiánským pozadím tenhle je k divákovi aspoň solidní v tom, že má jasnej konec. Za sebe říkám, že fašisti nebo komunisti, všechno stejná pakáž, takže tady celkem není komu fandit. Úplně na zabití je ta zrzavá Lalla, která si nejprve na požádání bez skrupulí zasouloží, aby pak už jenom dělala problémy. Její dějová linka mi do celkovýho vyznění filmu nezapadá a její úkol v samotným závěru mohl klidně převzít kdokoliv jinej.

• 22.9.2017  19:43
    Tři králové (TV seriál) (1998)

Rozhodně sympatičtější než o něco mladší Operace Silver A, která sázela na diváckou atraktivitu. Tři králové sázejí spíš na herecké výkony a celkem nevadí, že scénář se občas dopouští futuristických hlášek předjímajících události mnohem pozdější, například ústy Josefa Mašína: "Z kluků vychovám pořádný chlapy."

• 20.9.2017  20:53

Pokud člověk přistoupí na styl vyprávění a formu natočení, tak je to docela slušně zpracovaná depkařina, rozhodně lepší než lvama ověnčená Díra u Hanušovic.

• 20.9.2017  20:21
    Maliar izieb (TV film) (1995)

Špatný to není, ale myslím, že v divadle to musí fungovat mnohem, mnohem líp. A ačkoliv jsem starej kanálník, překvapivě mě trochu rušilo, že dámy z lepší společnosti se tady častovaly výrazy typu "ty kurva smiešna" nebo "ty krava sprostá".

• 20.9.2017  19:02
    Domina (TV film) (2010)

Poměrně dlouho jsem se smiřoval s prostorem vymezeným pofidérníma nočníma barama, luxusníma kurvama a sado maso úchylama. A pak jsem najednou v polovině zjistil, že mě to neskutečně baví. Sourozenecké duo bratrů Dlouhých bez chyby, zvlášť ve smutných momentech, kdy Vladimír chlastá a Michal ho koriguje.

• 20.9.2017  18:59
    Svědkyně (TV film) (1991)

"Ježišmarjá, di už do prdele s tou Stráží!"

• 20.9.2017  18:59
    Zmizení herce Bendy (TV film) (1979)

Hned v začátku zazní z hlediska kriminalistiky pozoruhodné moudro: "Co udělá taková služka nebo úředník, na to se dá přijít, ale s umělci je kříž." Kříž je taky pokoušet se zfilmovat Čapka. Nudil jsem se.

• 20.9.2017  09:04
    Taška (TV film) (1980)

Dva postřehy. Po mnoha letech jsem si uvědomil, jak bylo ve wartburgu málo místa. A pak mě zaujaly ty všudypřítomný bábovky, nepamatuju si, že by někdo na svatbu pekl několik bábovek. A Termerová to taky pohnojila - přece když najdu na ulici tašku, tak volám URNA a né že si to dotáhnu domů a začnu se v tom hrabat. Ale jako groteska to vůbec není špatný.

• 19.9.2017  22:56

Výhodou je, že se to netváří jako přísně historický životopisný film, spíš je to taková rozverná konverzačka s pěknou výpravou a nádhernýma kostýmama. Díky celkovému pojetí do žánru komedie lze odpustit řadu nedostatků počínaje tím, že Liselotte Falcká rozhodně nebyla kočka, což Heidelinde Weis byla jako hodně (s povahou Angeliky a v mnoha scénách vypadající úplně jako Vondráčková zamlada). Stejně tak Harald Leipnitz podal Filipa Orléanského coby docela fajn chlapíka, přitom to byl afektovaný, náladový a věčně zneuznaný mladší bratr krále Slunce. Zatímco ve zmíněné Angelice byla celkem otevřeně přiznaná Filipova homosexualita, tady je to prudérně zcela upozaděno a lehce to nastiňuje jen půvabná věta, kterou Filip pronese ke své novomanželce ("Dělám to nerad, ale na příkaz krále se s vámi musím vyspat.") Fajn je i řada českých exteriérů, dost mě překvapilo, že poutní areál Svatá Hora u Příbrami se klidně může tvářit jako zámek orléanských vévodů. Ovšem jako sídlo falckého kurfiřta mohli vybrat něco víc repre než zámek Lemberk. S minimálními výhradami to beru jako docela solidní exkurz do života u nás velmi málo známé princezny.

• 19.9.2017  22:43

Docela zajímavý příběh o upřímném přátelství dvou válečných veteránů má slušnou výchozí situaci, ale pak se dlouho nic neděje a až poslední čtvrthodinka je pěkně vygradovaná a dojemná, byť konec je předvídatelný. V dlouhém mezičase se slabším dějem je možno užívat si docela pěknou kameru nebo úsměvné prvky. Což je například Alexandra Stewart, která se permanentně válí v pelechu, zatímco všichni kolem ní jednají, pátrají atd., a čeká, až ji sem tam přijde pomuchlat Belmondo. A Belmondo, ten mimikou a gestama dává jasně najevo, že tady se rodí velká francouzská hvězda.

• 18.9.2017  16:38

Nutná vypravěčská vsuvka ve stylu: "Až další den si Jerry Cotton uvědomil, že kanceláře všech tří vydíraných milionářů nacházejí v jednom mrakodrapu" dává tušit, že se nejedná o vrchol žánru à la Bond. S ohledem na dobu vzniku ale tenhle barevný (!) Jerry Cotton pořád nabízí docela slušnou porci zábavy a akce. A sekretářka, která s heslem "kdyby náhodou" tahá v autě flašku whisky na zahřátí, uznej, to je holka k pohledání.

• 18.9.2017  16:36

Výprava ano, kostýmy ano. Všechno ostatní pokulhává. Přitom by stačilo vzít si jedinou knížku o době Ludvíka XIV., kde se člověk dočte, že život u dvora byl podřízen přísnému řádu a etiketě. Takže například scéna, kdy se zahradnice žoviálně zavěsí do rámě krále Slunce, je protokolární faux pas jako prase. Totéž se týká mluvy; ta v době baroka byla květnatá, nabubřelá a sebeprázdnější sdělení bylo zahrnuto do rozvitých souvětí (v tomto směru doporučuju starší kousky jako Vatel nebo Ať začne slavnost). Úplným pomýlením je pak tragický nesoulad ve věku postav, bavíme-li se o roku 1682 (Ludvík XIV. 44/Alan Rickman 67, André Le Nôtre 69/Matthias Schoenaerts 37). A i z těch občasných typicky anglicky červených cihel se dá poznat, že ve Francii se vůbec netočilo. Takže jako romance zasazená do pompézních kulis dejme tomu, ale nesmělo by se to tvářit tak strašně vážně, že to má jakýsi reálný základ. A nakonec, na Kate Winslet mě taky nikdo moc nenaláká. Dodávám ale, že například scéna slavnostního otevření Lasturového háje je na vizuální efekt slušná.

• 18.9.2017  16:35
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Pokud se člověk smíří s tím, že kriminální žánr v české televizní tvorbě jde celkem do prdele, tak i tohle se dá přijmout (nakoukal jsem poctivě osm dílů). Naivní, překombinované, nevěrohodné, přestřelené. O to víc pak zamrzí zaniknuvší pokusy o solidní herecké výkony, navíc u lidí, co sami seděli a tudíž vědí, o čem je řeč (Regina Rázlová, 1. série, 4. díl).

• 18.9.2017  16:33
    Balkón (TV film) (1974)

Jeden z nemnoha bakalářských příběhů, co si doopravdy zasloužily převod do televizního formátu. Ale s tímhle námětem a s tímhle hereckým ansámblem myslím, že se z toho dalo vykřesat víc.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33