Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Rodinný

Recenze (1 106)

Známí neznámí (2021)

Nejsa ovlivněn originálem či některou ze zahraničních verzí jsem se bavil velmi. Za mě to táhne Martin Hofmann, kterej je opět vynikajicí. Postupně odpouštím Táně Pauhofové Lídu Baarovou, protože od tý doby vyrostla a tady jí to navíc moc sluší. Plus brilantní pointa. Cestou z kina jsem se díval do historie svých zpráv a hovorů, jestli bych tuhle hru s telefonama mohl hrát. Nemohl.

plakát

Největší flám s Jiřinou Bohdalovou (2021) (pořad)

Takový to, když třicet let po revoluci vidíš Helenu Vondráčkovou v průsvitných flitrech a zpocenýho Michala Davida v uniformě hotelovýho liftboye.

plakát

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Žánr, kterej nemám úplně ve favoritech, ale neskutečně mě to bavilo a šel jsem spát v šest ráno.

plakát

Špunti na cestě (2022) (seriál)

Má to nadmíru sympatické obsazení, příjemnou letní atmošku a často se i zablesknou výborný hlášky, který mě fakt bavily. Ale jako by tvůrcům docházely nápady, několikrát do toho napasovali ujetý dějový linky s divnýma figurkama (díl Guru). Ač jsem nikdy nebyl v jiným stavu, nesouhlasím s Tatianou Dykovou, která v devátým měsíci skáče ladně jako laňka, přitom po třech dětech by měla vědět, že takhle to nefunguje. Ale co, dospělí si to užili, evidentně nikdo z nich nechodí do práce a měli krásný prázdniny s dětma. Z dětí Filip Antonio vystřídal tolik letních lásek, že jsem se v tom ztratil. "Milá Kláro, jestli hledáš chlapce, který je vysoký, modrooký, svalnatý, způsobně oblečený, pozorný, citlivý, romantický a voňavý, tak takový chlapec, milá Kláro, už někde svého chlapce má."

plakát

Stíny v mlze (2022) (seriál)

Krimi seriálů se u nás točí hrozně moc a kvalit Případů 1. oddělení jen tak něco nedosáhne. Takže v případě Stínů v mlze jsem nakoukal jedenáct poměrně průměrných kriminálek. Navíc jsem měl problém s castingem Petry Špalkové do podobné role, ale zvykl jsem si. Naštěstí to má zajímavou vedlejší linku s Miroslavem Hanušem, která v posledním díle vyústí v luxusní finále. Skvostná je tady i Regina Rázlová, která v předposledním díle praví: "Hele, von ten socialismus nebyl úplně špatnej." Což z úst dcery komunistického místopředsedy vlády a bývalé prominentní členky souboru Národního divadla zní neskutečně půvabně.

Podezření (2022) (seriál)

Pracuju ve zdravotnictví a svýho času jsme bedlivě sledovali skutečnou causu sestry Věry Marešové. Ta se po osvobozujícím rozsudku ve velkým pustila do soudů s různými médii, že o ní psali/mluvili ošklivě. Teď přišel čas nastoupit s žalobou na Českou televizi za to, jak skvěle podala Klára Melíšková studii vyhořelé nesympatické zdravotnice, kterou nikdo nemá rád.

Kaštánek (2021) (seriál)

Má to všechny atributy solidní severský krimi. Depresívní prostředí, ošklivý lidi a blbě zapamatovatelný jména. Plus hodně chytře vymyšlenej příběh. Škoda jen toho natahovanýho rozuzlení, který se s rádobyakční vsuvkou táhne celej šestej díl. Ty dvě luxusní finále narvaný do pěti minut se klidně daly šoupnout na konec dílu pátýho.

Dej mi své jméno (2017)

Hodně atmosférický film s nijak objevným námětem. Ale tady v mnoha komentech čtu o strhujícím závěru. To jsem se asi dostal k nějaký špatný verzi, ve který na konci týpek pět minut čumí do krbu.

plakát

Mladá modrá krev (2021) (seriál)

Brilantně natočenej příběh o tom, že ani v hodně liberální monarchii 21. století není úplně easy skloubit úlohu korunního prince se soukromým gay životem.

TBH (2022) (seriál)

O vztahu současné mládeže k literatuře dokonale vypovídá půvabná věta při útoku na školu: "Střelec se v takovém případě snaží o co největší počet obětí, takže určitě nepůjde do blbý knihovny." Jo, a poznámka pod čarou, v Brně se neříká "do píči", ale "do piče".