Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Dobrodružný

Recenze (1 081)

plakát

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda)

"Tak jim zaplatíme." - "Mluvíme o švýcarský justici." - "No a, tak jim to dáme ve frankách."

plakát

Hříšníci (1972) (TV film)

Obsazení excelentní, děj trochu nepřehledný. Až v závěru pobavil Jiří Sovák: "Vzorné pohostinství... s kurvama."

plakát

#martyisdead (2019) (TV seriál)

Díkybohu že nepatřím do cílový skupiny, aspoň doufám. Jako osvěta nevím nakolik to zafunguje, ale natočený je to náramně dobře. Korunováno skvostným závěrem ve stylu všechno je jinak.

plakát

Nespavost (2009) (TV film)

Hana Maciuchová celkem dlouho jela v prototypu matky ze Samotářů, ale když v tom byla dobrá, tak proč ne. Klára Melíšková cajk, ale ne tak skvělá jako jindy/jinde.

plakát

Pět mrtvých psů (2016) (TV seriál)

Když se na jednom místě sejdou moje oblíbenkyně Klára Melíšková a Tereza Voříšková, nemůžu jít pod 90%. Jako třešinku na dortu to má luxusního Martina Havelku, kterej si coby zbohatlický bonviván maže všechny na chleba.

plakát

Moudrá sova (1988) (TV film)

Knihy Vojtěcha Steklače chovám od dětství v úctě a nechápu, co ho vedlo k tomu psát takhle praštěný scénáře. Celý je to přitažený za vlasy a etuda Milana Šimáčka, kterak coby kanadský imigrant moralizuje štětkoidní Veroniku Žilkovou je úlet na hranici snesitelnosti.

plakát

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Po několika letech velmi dobrá štědrovečerní pohádka s prima hvězdným nápadem. Ale jestli to platili Němci, mohli kromě docela pěkný princezny přidat taky něco na efektech. Výborná, správně praštěná a zábavná Tereza Ramba. Nezklamávající Geislerová, lehce nevýrazný Kotek. A Zlata Adamovská by v tomhle outfitu z fleku mohla dělat Marii Terezii.

Tváře v davu (2011)

Protože pracuju ve zdravotnictví, tak tenhle film pro mě skončil momentem, kdy Milla Jovovich po týdnu v bezvědomí v nemocnici vyskočí z postele s upravenou fazónou, bez jedinýho šrámu a je schopna běhu. Takhle to, přátelé, nefunguje, když se při pádu z mostu dost vážně mrdnete do hlavy :-)

plakát

Svůdnice na šest (1975) (TV film)

Dvacetiminutová debata na chodbě k tématu šroubovák je v podstatě úplně o hovně, ale s tímhle hereckým ansámblem si to klidně dám opakovaně.

Havel (2020)

Pro naprosto nezúčastněného pozorovatele ten film nemůže dávat smysl. Jakože jak se to mohlo stát, že se člověk s tímhle CV stal prezidentem republiky. Pro nás, trochu informované, je to taky celkem rébus, ale člověk časem přistoupí na tu hru, že tu nepadají žádná jména. Viktor Dvořák bezchybný, stejně tak výborný Martin Hofmann jako živelný Lanďák. Aňa Geislerová je možná k diskuzi, ale rozšířil jsem si obzory, jak moc byla paní Olga důležitá žena v životě Václava Havla, o tom se už dneska málo mluví, takže díky za to. Finále z Václaváku je famózní a dojemné, ale pro méně informované to nedává smysl. Jo, to už jsem říkal.