1917 (2019)

Najintenzivnejší kino zážitok za veľmi dlhú dobu. Celý čas mi šla v hlave iba jedna myšlienka.. ako toto natočili?!

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Kometár som napísal, ale som ho zmazal.. 4 hviezdy dávam zo zotrvačnosti a z nostalgie za všetkým, čo pre mňa SW znamená. Bolo to pekné na veľkom plátne, ale mňa už pozlátko nepresvedčí.

Stáhni a zemřeš (2019) odpad!

Prosím, túto appku si neinštalujte, obsahuje fatálny error.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Zombieland z roku 2009 sa u mňa zaradil medzi kultovky, tak prirodzene som mal očakávania aj obavy obrovské. Keď som zistil, že na tom robia rovnakí tvorcovia, obavy sa zmenšovali a po návšteve premiéry v Liptovskom Mikuláši úplne zmizli. Výborný sequel, ktorý je v kadencii vtipov za minútu dokonca lepší ako jednotky, Pre mňa zatiaľ prekvapenie roka :)

Nabarvené ptáče (2019)

Úžasne natočené dielo, ktorému čiernobiela dodáva tú správnu atmosféru. Ako fanúšik knižnej predlohy musím povedať, že "nesfilmovateľná" predloha sa sfilmovať podarila. V knihe je to síce ešte nepríjemnejšie a brutálnejšie (film, podľa mňa obsahuje, tak 30% brutality knihy), ale ako čítam články zo zahraničia, veľa divákom už aj táto podoba nerezala a museli odísť z kina. Má to svoje muchy, ale tá úžasná kamera ma tak dostala, že musím hodnotiť plným počtom.

Avengers: Endgame (2019)

Podarilo sa im to ukočírovať, tlieskam. P.S. Všimol si niekto, ako Russovci pretláčajú cast s Community do MCU? :D

Tlumočník (2018)

Pre mňa ako rodeného ružomberčana, to bol splnený detský sen - veľká časť deja sa odohráva neďaleko môjho domu. Príjemný, ale pomalý "roadmovie", s dosť neprirodzenými slovenskými dialógmi, nemecké boli fajn.

Řbitov zviřátek (2019)

Nie som priaznivec hororov, vyhýbam sa im veľkým oblúkom, takže okrem IT-a neviem porovnávať. Dočítal som sa, že by mal byť tento film nadpriemer vo svojom žánre - to ma len uistilo, že ak toto patrí medzi kvalitnejšie súčasné horory, nebudem strácať čas (a nervy) s ostatnými. Dejovo celkom zaujímavé, ale nedotiahnuté.. od Kinga by som čakal viac premakaný dej, lepšie gradovanie napätia, nie len prebytok lacných jump-scare-ou. Herecké výkony boli veľké pozitívum filmu -kocúr odpudivý a dievčatko dostatočne strašidelné. Film hodnotím na lepších 60%, malo to svoje svetlé momenty.