mikhail

okres Banská Bystrica
nuž pracujem

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 16.5.2019  19:34

Predstavme si, že sa juhoamerický konglomerát rozhodol natočiť megafilm, v ktorom by kombinoval to najlepšie z dosiaľ natočených telenoviel (Dallas, Esmeralda, Rosalinda, Oňur Turkey Telestory, - či ako sa to volá). V zásade si myslím, že takýto snímok by určite dosiahol kvalít Avengers: Endgame. V konečnom dôsledku až na 3-4 výnimky Avengers dosahovali úroveň telenoviel. A ich finálna kombinácia skoro ani to...

• 30.4.2019  21:35

Veľmi silný príbeh. Len ten scenár + réžia bola skôr taká televízna. Inak Minnie Driver parádny výkon. Bohužiaľ kvôli tomu televíznemu klišé viac dať nemôžem. Pretože polovica hercov bola dotiahnutá hádam z telenoviel (česť výnimkám - Minnie, doktorka, matka hlavnej predstaviteľky a jej svokor.).

• 25.4.2019  14:28
    16 bloků (2006)

Donner potvrdil, že filmy točiť vie aj v pokročilom veku. Darmo schopný režisér sa pozná.

• 22.4.2019  10:42

Veľmi silný príbeh, ktorý snáď nikoho nenechá chladným. Povinne by ho mali premietať v školách. Aby nám tu nerástli kadejakí nacionalisti, šovinisti a iná háveď. Pretože svet nie je čierno biely a nikdy nebude.

• 15.4.2019  09:58
    Nejsem do tebe blázen (TV seriál) (2014)

Nie sú to Priatelia ani BBT. Ale vzhľadom k atuálnemu absolútnemu nedostatku solídnych sitcomov dávam 3*. I keď by som sa skôr klonil k percentuálnemu hodnoteniu 70%, ale 4* asi dať nemôžem..

• 8.4.2019  11:02
    Líbánky (2003)

Vrchol trápnosti. Kutcher hrať nevie a nikdy hrať ani nevedel. Príbeh strašný.

• 1.4.2019  11:59

Je to síce teen film, ale celkom pozerateľný.

• 1.4.2019  11:58

Klasický teen film. Ku koncu už dosť nudný. Scenárista si veľa roboty naozaj so scenárom nedal. Ale možno už samotná predloha tomu dosť napomohla.

• 20.3.2019  16:42
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Príbehy každý iný a to isté sa týka aj kvality. V zásade však môžem povedať, že až na 1-2 časti, som sa pri ostatných určite nenudil. Takže 4*. A veľmi príjemné prekvapenie! Viacerým tvorcom by som na mieste filmových štúdií zveril pár peňazí na niečo väčšie.

• 11.3.2019  20:18

Čínsky Indiana Jones v plnej polnej! Absolútna klasika kung-fu filmov, ktorú som snáď videl 10-krát. Výborný príbeh s kopou super vtipov. Tento film snáď nikoho nemôže nechať chladným :)

• 4.3.2019  10:19

Čo to bolo? Keby som mohol zaspať, tak to asi nedopozerám. Toto natočiť max ako pár častí nejakej telenovely. 2* dávam, len za obsadenie božskej Emanuelle.

• 1.3.2019  09:10
    IO (2019)

Je vidieť, že aj za "pár šupov" sa dá natočiť kvalitný film.Je to skôr komorný snímok, kde Vás celým filmom spravedzajú len dve postavy, ale nenudí. Postapo budúcnosť ľudstva je solídne predstavená. Samozrejme neodporúčam pozerať fanúšikom sci-fi typu Transformers a súbojov Spiderman vs. Superman. Film potrebuje trochu vyzretejšieho diváka, ktorému nejde o efekty, ale o celkovú atmosféru a hlavne nebojí sa použiť šedú kvôru mozgovú a trochu sa zamyslieť nad posolstvom, ktorý snímok obsahuje.

• 1.3.2019  08:34

Za mňa príjemné prekvapenie. Solídna Sci-fi oddychovka s príchuťou steampunku. Prekvapujú ma tunajšie nízke hodnotenia. Pritom príbeh je neobyčajný, výprava viac ako dobrá a herecké výkony najmä hlavných postáv sú na dostatočnej úrovni. Keď toto porovnám s "13-tym" dielom StarWars ságy, na ktorý hneď po pozretí zabudnem, je toto úplne iná liga. To už ani nehovorí o 150-tom filme na variáciu Spidermana so Supermanom, alebo iným superhrdinom nad ktorým sa ľudia tak rozplývajú. Za mňa jasné 4*!

• 16.1.2019  10:48

Najväčším napätím v tomto filme boli asi riešené vzťahové problémy rodiny. Scenár a celkovo dej biedny. A veru nezachránil to ani Michael Caine.

• 11.1.2019  11:36
    Hypnoshow (TV pořad) (2019)

Klasický Danglov odpad pre zabavenie jednoduchých más. Ten Danglov smiech...nočné mory isté.

• 10.1.2019  20:15
    Cesta časem (2017)

Vyslovene depresívny sc-ifi film, ale treba uznať , že má solídne kvality. Dávam 70%, ale rozhodne si ho znovu nejak extra rád nepozriem.

• 7.1.2019  13:22

Príjemný film. Človek sa však neubráni porovnávaniu s Obecnou školou. Obsadenie a herecké výkony sú super. Viac ako 3 hviezdy však dať nemôžem. SPOILER!!! Je pravda, že moje hodnotenie zrážajú osobné antipatie k filmovej postave otca Edy Součka, ktorý sa v tomto filme vyprofiloval ako slaboch. Nevedel sa vymaniť z pod vplyvu svojho otca, ktorého skvele zahral Jan Tříska. Práve pre tento vzťah a jeho vzťah k bratovi - rodinnému vyvrhelovi - viac ako 3* dať nemôžem. Pritom aj v samotnom scenári som postrádal, nejaké hlbšie rozvetvenie tragédie, ktorá ovplyvnila rodinné vzťahy do tej miery, že v nej došlo až k takému rozkolu, aký bol vo filme ukázaný. Podobne to bolo s odbojovou aktivitou otca Edy Součka...všetko ukázané iba v náznakoch, bez vysvetlenia...jednoducho strašne slabý scenár. Ešte dodám, že výkon Oldřicha Kaisera ako brata spomínaného otca Edy Součka bol naozaj výnimočný.

• 2.1.2019  15:19
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Seriál, ktorý Vás pomaly, ale isto pohltí. Každá ďalšia časť je lepšia, ako tá predchádzajúca. Historické reálie sú samozrjeme upravené, aby bol celok čo najnapínavejší. Každopádne seriál ponúka výborný pohľad na obdobie v nemeckej histórii, o ktorom ľudia vedia len veľmi málo. Pritom je toto práve obdobie veľmi zaujímavé. Pre mňa obrovské a milé prekvapenie. Dávam poctivých 90%.

• 30.12.2018  00:21
    Stratená dolina (1976)

V tomto prípade sa Majster Ťapák strašne uťal. Odpad!

• 25.12.2018  21:30

Toto bolo fakt veľmi dobré. Pre mňa konečne návrat k starým dobrým SW. Popravde ani neviem, čím ma to vlastne oslovilo. Ťažko sa to vyjadruje. Snáď tým návratom klasických vesmírnych bitiek zo starých SW. Každopádne som to zhltol ako malinu.

• 15.12.2018  22:08
    Machři 2 (2013)

Hnus nie film...scenár by lepšie napísalo 5-ročné decko.

• 28.11.2018  11:00
    Strážce moře (TV seriál) (1993)

Pre "násťročných" divákov skvelý seriál. Myslím, že ani dnes by nesklamal. Dlho som ho už však v TV nevidel, čo je škoda. Efekty boli na tú dobu veľmi slušné a nestratia sa podľa mňa ani dnes.

• 13.11.2018  14:38
    Osvícení (1980)

Som fanúšik-amatér hororových filmoch. To znamená, že ich pozerám sem tam so zatvorenými očami pri obzvlášť napínavých scénach. :) Osvietenie som videl dvakrát. Prvýkrát som tuším ani nedýchal a v druhej polovici filmu mal oči zatvorené prakticky neustále. A druhýkrát som ten film radšej ani nedopozeral. To neznamená že je zlý. Práve naopak je natoľko dobrý, že o 22:00 sám tento film nikdy viac pozerať nebudem :D

• 19.10.2018  12:22
    Všechno, co mám rád (TV pořad) (2017)

Estrádne zábavy komunizmu - Ein Kessel Buntes a Moravanka - sú oproti tejto fraške a jej nútenému humoru, etalónom dobrej zábavy.

• 9.8.2018  13:02

Ale áno dalo sa na to pozriieť. V zásade sa však jedná len o klasickú hollywoodsku blbosť. Nehľadajte však v tomto filme historickú presnosť. Nenájdete jej tam ani za mak.

• 6.8.2018  08:57
    Camille (2008)

Režisér zjavne nevedel, čo chce vytvoriť. Pretože vo finále vznikol snímok, ktorý nie je road movie, ani romantickou komédiou, mysterióznym filmom a už vôbec nie drámou. Vždy , keď už som si myslel, že sa dostane v mojom hodnotení aspoň na priemer, tak režisér urobil prestrih a začala séria ďalších nezmyselných scén. Herci občas prehrávali. Pri takom scenári a réžii samozrejme filmu nemohol pomôcť ani legendárny D.Carradine.

• 26.6.2018  08:45
    Smolař (1965)

Parádna komédia, kde paradoxne hlavnú rolu nehrá ani Bourvil ani Funes, ale Cadillac DeVille ročník 1965 :) Nádherné auto na krásnom talianskom-francúzskom pobreží. Jedna s klasických fr. komédií rokov 60-tych. Rozhodne odporúčam.

• 25.6.2018  12:42
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Prvé dve série FtWD ma oslovili ešte viac ako prvý seriál Walking dead. Asi preto, že tam bol dobre rozpracovaný celkový úpadok sveta, ktorý zombie vyvolali. Bohužiaľ po druhej sérii začne kvalita upadať a je to len boj skupiny ľudí proti inej skupine a takto furt dookola + neustále sťahovanie krajinou. Čo by sa asi dialo aj naozaj, ale už to jednoducho nie je ono a je to príliš depresívne ;) 3 1/2* s prižmúrenými očami 4*

• 28.5.2018  14:54
    Hook (1991)

Už ako decko som tomuto nezmyslu nevedel prísť na chuť a vekom sa to určite nezlepšilo.

• 28.5.2018  14:04

Čo k tomu dodať....Synátor absolútne nesympatický, dej mierne zaujímavý. Rozhodne sa k tomuto filmu nebudem každý rok vracať, ako to rád robím napr. na Vianoce pri jeho troch predchodcoch.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16