mikhail

okres Banská Bystrica
nuž pracujem

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 30.12.2020  09:48
    Sanditon (TV seriál) (2019)

Romantické seriály z viktoriánskeho Anglicka sú jednoducho moja slabosť :)

• 26.9.2020  10:51

Táto epizóda znovu potvrdila, že z tohto seriálu len tak srší príjemný ľudský humor. Naozaj by som uvítal viac podobných seriálov. Kľudne mi napíšte aj do správy prípadné tipy :)

• 10.2.2020  10:24

Takto si predstavujem poctivo natočený akčný film, kde história nedostane príliš na frak. Emmerich je stále zárukou kvality v tomto odvetví.

• 14.1.2020  10:07
    1917 (2019)

Film je výnimočný kvôli záberom bez strihu a detailnému vykresleniu vojnových hrôz. Potešil ma aj výber hereckého obsadenia, kde sa to len tak hemžilo britskými hereckými hviezdami. Som na hrane...udeliť 4, alebo 5? Dobrý vojnových filmov je však tak málo, že tento si najmä za inovátorskú kameru tých 5* zaslúži.

• 18.12.2019  13:50

Druhé časti akčňákov bývajú spravidla horšie ako jedničky. Ale vyskytujú sa samozrejme výnimky. Úvodné Bondovky so Seanom Connerym a Lazenbym, Terminátor, Smrtonosné pasce a zbrane...potom dlho predlhooo nič....a potom prišla Kingsman séria! Dvojka si drží skvelú úroveň a zábavnosť jednotky. Za mňa jasných 5* a teším sa na trojku.

• 18.12.2019  13:43

Solídna filmárčina bratov Coenovcov. Ukecaný Jeff Bridges hrá svoj vysoký štandard. Matt Damon sa mu snaží priblížiť, ale chýba mu Jeffova charisma, aj keď nie je vyložene zlý. Hailee už v tomto filme ukazuje, že z nej raz bude skvelá herečka. Čo sa rokmi len potvrdilo.

• 18.12.2019  13:39

Jeden z mojich najobľúbenejších rodinných scifi filmov. Popravde nechápem také nízke hodnotenia. Film má zaujímavú zápletku, slušný scenár, výbornú výpravu a aj herecké obsadenie. Videl som ho snáď 10-krát a nikdy som sa pri ňom nenudil. Za mňa sú to jasné 4*.

• 18.12.2019  13:34

Klasická romantika, ktorú ťahá hore najmä hudba. A Gaga ma príjemne čoby herečka prekvapila. SPOILER: Popravde opakovane si to asi nepozriem, najmä preto, že Cooper to sebazničenie zahral až veľmi dobre :D

• 18.12.2019  13:17

Začiatkom 90-tych rokoch vychádzal jeden kultový film za druhým. Nemôžeme sa ani čudovať. Témy, ktoré boli za komunistov mimo roky 1960-68 pasé, sa zrazu mohli rozvíjať na filmovom plátne. A tak vznikli také klasiky ako Černí baroni, Tankový prápor, Obecná škola, Dědictví. Skvelá Švandrlíkova predloha a elita českého herectva v akcii. Inak, ako dobre to ani dopadnúť nemohlo.

• 18.12.2019  12:34

Mám rád filmy zaoberajúce sa cestovaním v čase. Tento navyše z komorného deja a scenára vysekal naozaj veľa. Efekty tiež celkom ušli na béčkový TV film. Dávam slabšie 4* za snahu. Mnoho áčkových titulov nie je tak kvalitne natočených.

• 28.11.2019  10:28
    Aloha (2015)

Čo to malo byť? Paródia na drámu, komédia pre slaboduchých, alebo romantika pre desaťročných? Herecké obsadenie super, ale scenár a réžia (nelogické prestrihy, niektoré scény, ktoré si zaslúžili viac času osekané, dementné chovanie niektorých postáv) úplný otras. Už aj tie dve hviezdičky dávam len kvôli Rachel. Tá odohrala svoj výborný štandard.

• 4.11.2019  14:47
    Casino (1995)

Klasický Scorsese. Dlhý ako týždeň pred výplatou, ale tak skvele natočený, že tie 3 hodiny Vás udrží v napätí až do konca.

• 30.10.2019  12:08
    Yesterday (2019)

Vo všetkom úplne priemerný film plný súčasných komformných klišé.

• 11.10.2019  09:49
    Premiér (TV seriál) (2019)

Videl som časť prvého dielu...hnus. Ak pán Soukup disponuje takými manažérskymi kvalitami, ako je dobrý herec, tak to s jeho firmami ružové asi nebude. Prvé čo ma napadlo, že je to one man show človeka, ktorý túži po ozajstnom premiérskom poste a vidí sa v úspechu Reagana a Zelenského, z ktorých sa stali hlavy svojich štátov. Dovolím si takmer s istotou tvrdiť, že on túto success story nezopakuje.

• 11.10.2019  09:44

Solídny rozbeh však pokazila druhá polovica filmu. Taká nemastná neslaná. Bolo vidno, že SLY sa uz v nej trápi, nie je to predsalen charakterový herec.

• 4.9.2019  13:37

Ach Jim Jim...naozaj nestačí vložiť politicko-ekologický podtext do záveru filmu, aby tento za niečo stál. Veľmi prosím, už sa nikdy nepokúšaj o Zombie komédiu.

• 16.5.2019  19:34

Predstavme si, že sa juhoamerický konglomerát rozhodol natočiť megafilm, v ktorom by kombinoval to najlepšie z dosiaľ natočených telenoviel (Dallas, Esmeralda, Rosalinda, Oňur Turkey Telestory, - či ako sa to volá). V zásade si myslím, že takýto snímok by určite dosiahol kvalít Avengers: Endgame. V konečnom dôsledku až na 3-4 výnimky Avengers dosahovali úroveň telenoviel. A ich finálna kombinácia skoro ani to...

• 30.4.2019  21:35

Veľmi silný príbeh. Len ten scenár + réžia bola skôr taká televízna. Inak Minnie Driver parádny výkon. Bohužiaľ kvôli tomu televíznemu klišé viac dať nemôžem. Pretože polovica hercov bola dotiahnutá hádam z telenoviel (česť výnimkám - Minnie, doktorka, matka hlavnej predstaviteľky a jej svokor.).

• 25.4.2019  14:28
    16 bloků (2006)

Donner potvrdil, že filmy točiť vie aj v pokročilom veku. Darmo schopný režisér sa pozná.

• 22.4.2019  10:42

Veľmi silný príbeh, ktorý snáď nikoho nenechá chladným. Povinne by ho mali premietať v školách. Aby nám tu nerástli kadejakí nacionalisti, šovinisti a iná háveď. Pretože svet nie je čierno biely a nikdy nebude.

• 15.4.2019  09:58
    Nejsem do tebe blázen (TV seriál) (2014)

Nie sú to Priatelia ani BBT. Je tu úplne iný druh humoru, ale jedná sa naozaj o zaujímavý seriál. I keď sa nevyhne hluchým častiam. Drží si nadpriemernú kvalitu celých 5 sérií. Vrelo odporúčam.

• 8.4.2019  11:02
    Líbánky (2003)

Vrchol trápnosti. Kutcher hrať nevie a nikdy hrať ani nevedel. Príbeh strašný.

• 1.4.2019  11:59

Je to síce teen film, ale celkom pozerateľný.

• 1.4.2019  11:58

Klasický teen film. Ku koncu už dosť nudný. Scenárista si veľa roboty naozaj so scenárom nedal. Ale možno už samotná predloha tomu dosť napomohla.

• 20.3.2019  16:42
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Príbehy každý iný a to isté sa týka aj kvality. V zásade však môžem povedať, že až na 1-2 časti, som sa pri ostatných určite nenudil. Takže 4*. A veľmi príjemné prekvapenie! Viacerým tvorcom by som na mieste filmových štúdií zveril pár peňazí na niečo väčšie.

• 11.3.2019  20:18

Čínsky Indiana Jones v plnej polnej! Absolútna klasika kung-fu filmov, ktorú som snáď videl 10-krát. Výborný príbeh s kopou super vtipov. Tento film snáď nikoho nemôže nechať chladným :)

• 4.3.2019  10:19

Čo to bolo? Keby som mohol zaspať, tak to asi nedopozerám. Toto natočiť max ako pár častí nejakej telenovely. 2* dávam, len za obsadenie božskej Emanuelle.

• 1.3.2019  09:10
    IO (2019)

Je vidieť, že aj za "pár šupov" sa dá natočiť kvalitný film.Je to skôr komorný snímok, kde Vás celým filmom spravedzajú len dve postavy, ale nenudí. Postapo budúcnosť ľudstva je solídne predstavená. Samozrejme neodporúčam pozerať fanúšikom sci-fi typu Transformers a súbojov Spiderman vs. Superman. Film potrebuje trochu vyzretejšieho diváka, ktorému nejde o efekty, ale o celkovú atmosféru a hlavne nebojí sa použiť šedú kvôru mozgovú a trochu sa zamyslieť nad posolstvom, ktorý snímok obsahuje.

• 1.3.2019  08:34

Za mňa príjemné prekvapenie. Solídna Sci-fi oddychovka s príchuťou steampunku. Prekvapujú ma tunajšie nízke hodnotenia. Pritom príbeh je neobyčajný, výprava viac ako dobrá a herecké výkony najmä hlavných postáv sú na dostatočnej úrovni. Keď toto porovnám s "13-tym" dielom StarWars ságy, na ktorý hneď po pozretí zabudnem, je toto úplne iná liga. To už ani nehovorí o 150-tom filme na variáciu Spidermana so Supermanom, alebo iným superhrdinom nad ktorým sa ľudia tak rozplývajú. Za mňa jasné 4*!

• 16.1.2019  10:48

Najväčším napätím v tomto filme boli asi riešené vzťahové problémy rodiny. Scenár a celkovo dej biedny. A veru nezachránil to ani Michael Caine.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17