MonaSax

okres Praha
slídil

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 29.1.2018  16:45

Kdyby mi bylo 18, tak bych se z toho asi pos****, ale je mi o deset let víc. Vzpomínám na Královnu prokletých. Třetí hvězdičku dávám za kvalitní hudbu a za to, že mě zas začali bavit kytarovky. A doufám, že jestli Satan existuje není tak vlezlej a otravnej,

• 5.8.2017  13:30
    Mimo zákon (1986)

I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream!

• 20.7.2017  11:09

Valerian je velká barevná bublina, do které když začnete šťourat, tak v sekundě praskne a nemáte nic. Celý film se dá přirovnat ke scéně na tržišti, kde abyste mohli vidět tu krásu a nakupovat, potřebujete speciální helmu, ale jinak je to pustopustá nekonečná poušť ničeho. Valerian a Laureline jedno velké cliché za clichém. Ale tak hej, hezky se na to kouká.

• 15.7.2017  23:09

K tomuto kousku jsem přistupovala s předsudky a vidinou toho, že to bude sračka, protože lidi říkali... Ale opak byl pravdou, film jsem si opravdu užila. Při sledování se mi vybavovali spojitosti s GitS, který jsem viděla před pár lety a, který na mě upřímně zas tolik nezapůsobil, jako kultovní snímek, kterým, ale bezpochyby je. Gits originální verze je temná a svým způsobem dost děsivá. Což se o hrané říct nedá, ta hraje všemi barvami a nabízí přímo vizuální orgie. Ač Scarlett jako herečku nemusím, protože se vybudovala kariéru tím, že se vetřela, kam se mohla. Tak mě v tomto filmu přesvědčila a role ji padla jako ulitá.

• 18.5.2017  13:44

Atmosféra byla většinu filmu tak hutná, že by se dala krájet. Gigerovy kulisy ve spojení s geniálním hudbou, fungovaly přesně tak jak měly. Role Davida mě velice zaujala už v Prometheovi, takže jsem se s ním ráda opět setkala, i když jsem teď spíše sympatizovala s Walterem. David byl hodně hodně zlý, ale pěkně zvrácený. Což ke konci nebylo tak úplně špatný, že? Bavilo mě to a tak jsem to i prožívala, tento film mě nenechal netečným, což znamená, že to byl dobrý film. Jistě byly tam některé scény, u kterých mi zůstával rozum stát a přišly mi fakt hloupý. Ale jako celek, jsem si to vychutnala jako jedno velké lahodné vetřelčí vajíčko k snídani.

• 20.4.2017  14:41
    Osvícení (1980)

Great party, isn't it ?

• 18.4.2016  22:17

Něco tak krasného, kouzelného a uslzeného jsem opravdu nečekala. Jason Segel je můj oblíbenec a tahle role mu neskutečně sedla, vzpomněla jsem si na jisté období a trochu jsem se v něm i shlédla.

• 24.3.2016  14:16

Batmanů a Supermanů už je moc, takže kde najít kvalitu a proč? Dokud budou vycházet komiksy, bude pořád, co točit. Takže je to vlastně takový nekonečný příběh, dá se vůbec v tomhle koloběhu najít něco kvalitního a co je vůbec v téhle době považováno za kvalitu? (Mám na mysli i Marveláky) A co dělá Zack Snyder posledních pár let, že je z něj bez nápadů starej kmet? Spousty otázek a zatím žádné odpovědi. Chtělo by to Úsvit úspěchu! Třeba se ho dočkáme v příštím díle, i když je to dost nepravděpodobný, že by po podprůměrné jedničce přišla epická a dokonalá dvojka, ale i to jsme viděli např . v Hunger Games. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo si všiml horší kvality obrazu, asi to byl účel, ale na mě to opravdu nezapůsobilo. Nakonec aspoň pochválím hudbu, která byla místy více než skvělá.

• 10.1.2016  18:28

Pomalý a dlouhý rozjezd zapříčinil, že jsem začla pochybovat o režisérově umu. Ale pak to přišlo, hlášky ostré jako břitva, stejné jako další hrdinové, co se objevili na scéně, prostě Quentin jak má být. Poklona S. L. J., který mě převelice bavil a stal se i mojí nejoblíbenější postavou a neskutečně jsem mu fandila, ať nezkape. Tím, že Tarantino obsadil do jedné z rolí hvězdičku slaďoučkého bezmozkového Channing Tatuma, který nemá žádný koule, aby tady zaválel, mě opravdu nasral! Jinak celkově obsazení, bylo více než uspokojující, většina herců známo z předchozích filmů, což se mi na Quentovi líbí, že se svoji osvědčenou kvalitou řídí. Nakonec to bylo pěkné pokoukání, vůbec mi nevadila dlouhá stopáž filmu, naopak ke konci jsem si přála, ať to ještě aspoň chvilku pokračuje. Ten, kdo má Tarantina nakoukaného od A do Z, si určitě vzpomene během tohoto mrazivého představení na jednu z jeho prvních věcí.

• 4.11.2015  10:51
    Marťan (2015)

Krása to napohled, ale víc mě nenapadá pochvalných vět, protože to byla nuda. Jen pár pasáží, kdy máte na srdci závaží a koukáte s otevřenou pusou dokořán. Jinak se tam nic neděje, opravdu věru ne. Co mě ale nejvíc rozčiluje, americký humor všude, jasný jinak by to bylo moc vážný, ale opravdu by to bylo tak špatný?

• 4.11.2015  10:46

Koupím si anglického bullteriera, natolik jsem si tento film zamilovala a bude se jmenovat Sparky.

• 21.5.2015  13:24

Nejlepší blockbuster za několik posledních pár let! S odstupem času jsem nucena upravit hodnocení. Pořád platí, že jsem si tu šílenou jízdu užila, ale myšlenka, že jsem dala plné hodnocení za příběh, který je přeci jen dosti jednoduchý, mě neskutečně tížila.

• 21.3.2015  17:38
    Goon (2011)

Ač se může jevit tenhle film sebevíce stupidním, má to prostě v sobě něco, co vás chytne a vtáhne dovnitř a nenechá vás to chladným. Ať už je to krev a násilí, na který se prostě v tomhle popcorňáku dobře dívá a nebo hlavní hrdina, který je tupý jak poleno, ale v jádru je to hrozně dobrej člověk, přičemž jsem si vzpomněla na Foresta Gumpa (btw Sean tady hraje opravdu dobře). Goon není prostě zas taková sračka, jak se může jevit na první pohled. Mám chuť si zajít na nějakej pořádnej hokejovej zápas.

• 7.2.2015  20:39
    Coffee Town (2013)

Je tam pointa, ale je zabalená do spousty řečí o ničem, takže je možný, že ji přehlédnete.

• 7.2.2015  20:16

Romantická komedie trošku jinak, celkem hravě podaná, že vám dvě hodiny utečou, ani nevíte jak. Tenhle film prostě je tím, čím je, na nic víc si nehraje. Takže kdo od toho ani víc nečeká, nebude ani zklamán. Z proplétajících se vztahů byl pro mě zajímavý Gigi a Beth, který nebyl zas tak zajímavý, jako opravdu krásný, až neuvěřitelný.

• 7.2.2015  16:49

Příběh ze života, jak je těžké být imigrantem a český překlad to skvěle vystihuje, jste vlastně opravdu takový nezvaný host. Byl to dobrý film, ale jen dobrý, byl jako jídlo bez koření. Možná to bylo tím, že Walter byl tak neskutečně znuděný a otrávený, až se mu povedlo otrávit i mě. Přemýšlela jsem, že bych zvedla hodnocení za opravdový konec, že to neskončilo jako klišé, kterým končí 99% filmů. Byly tam silné momenty, krásná vášeň pro hudbu, tím si mě film částečně získal, ale to prostě nestačilo.

• 6.2.2015  19:58

Příběh muže jménem Harold Crick mě dostal, mám pořád pusu otevřenou dokořán, ale doširoka se usmívám. Bylo to opravdu podivnější než fikce, ale krásné. Marcu Fostere, všichni vědí, kdo jsi, ale mě se pořád nějak ztrácíš z hlavy. Ale teď vážně, už bych si měla konečně pustit Ples příšer.

• 4.2.2015  22:45

HACF má trošku pomalejší rozjezd, ale když tomu dáte prostor a čas, stojí to za to. Užijte si tuhle jízdu! Pro pc geeky povinnost, kde můžete nahlédnout pod roušku toho, jak vznikali první přenosné počítače, první hry "textovky" a nakonec i první připojení k internetové síti, konkrétně u toho jsem si i nostalgicky zavzpomínala. Hlavní postavy v čele se sympaťákem Lee Pacem válej a velice brzy si je oblíbíte. Takže jo, za mě příjemné zabití času, ale radši bych další It Crowd, ale to je zase odbočka trošku někam jinam.

• 4.2.2015  22:02
    Yes Man (2008)

Cítíte, že je něco špatně, nic se vám nedaří, práce vás sere, nikdo vás nechce a nebo ještě hůř? Tak to vůbec doopravdy nežijete, jen přežíváte, jste prázdný tělo bez duše a přesně to, co potřebujete je "Yes Man, Yes to life, Yes to everything!" Neuvěřitelně ulítlý, motivující a pozitivní dílko v čele s postavičkou jménem Jim Carrey. Někomu to sedne a někdo to prostě vyplivne a pachuť mu zůstane kdesi hluboko v trávicím ústrojí. Já jsem si pochutnala a klidně si dám tuhle dobrotu znova. Yes Man pracuje s tím, co každý potřebuje znát a umět aplikovat, k tomu, aby mohl žít naplno, být úspěšný v tom, co dělá, ať už je to cokoliv, prostě být šťastný, jen si to zabalil do svého vlastního (trochu poblázněného) hávu. Všichni určitě víte, o čem je řeč a jestli ne, tak je na čase to zjistit, nemyslíte?

• 21.1.2015  09:26
    Birdman (2014)

Při dobrém filmu musíme citít nějaké emoce, nejlépe prožít jich celou paletu. Herci o hercích a dopodrobna se v tom rýpat až na holou kost. Zde musím vyzdvihnout E. Nortona, s jehož postavou Mikea Shinera si mě opravdu získal, jinak všichni zde samozřejmě hrají, tak jak nejlépe umí. Birdman jako superhrdina je tak uvěřitelná a zajímavá postava, až jsem si myslela, že jsem se s ní už v minulosti setkala. Tento film mi zůstane v hlavně nějakou dobu, možná se na něj podívám i znova, odcházela jsem z kina spokojená, ale ne ohromená. A nakonec jeden citát, který se mi vryl do paměti - “A man becomes a critic when he can’t be the artist he wants to, just like a man becomes an informer when he can’t become a soldier.”

• 14.1.2015  10:14
    Hacker (2015)

Až na pár silných momentů, které přijemně překvapili, se Hacker jeví docela nudně. Neřikám, že se na to koukalo špatně, tedy aspoň ne na celý film, ale posledních asi 20 minut bylo už opravdu zdlouhavých a nekonečných, předtím si film udržuje aspoň nějaké tempo. Každopádně i tak si myslím, že Michael Mann umí s takovýmhle materiálem pracovat, přesvědčit se, ale můžete u jeho starších a hlavně kvalitnějších filmů.

• 9.1.2015  19:40

Nejvíc akční, překypuje epičností a pak jak to tak bývá u velkých bitev, tak je to hrozně smutný, pokud nemáte srdce z kamene, slza vám jistě ukane. Film do kin opravdu dělaný, doma nepouštět, divák by byl jistojistě zklamán. Chápu, že lidé, co četli a milují Hobita na papíře tištěném, jsou zklamaní, naštvaní a otrávení, smůla jim a ti, co ne, tak třikrát hurá, berou to totiž s nadhledem.

• 9.1.2015  12:07

Tak pitomej film, že jediný, co vám zbude, bude smích.

• 24.9.2014  22:32

Stejně to udělali jenom pro prachy, pro co taky jiného. Spousta lidí na to půjde, spousta lidí si to užije, ale hardcore komiksový fanoušci, zvlášť tvorby Franka budou zklamaní. Tohle doustanou, když podruhé vstoupí do prohnilého černobílého města, přišlo mi to o ničem, splácané z kousků, jen aby to bylo, odfáklé dílo. Kdyby aspoň obsadili všechny herce stejně, jediněj, kdo mě pořád bavil, byl Marv a Nancy nebyla špatná. Jednička je a prostě bude jen jedna, jestli budou dělat trojku, tak to půjde úplně do sraček, v duchu se budu modlit, ať se na to vykašlou.

• 21.9.2014  16:40

Filmy o dospívání mě pořád bavěj, asi z nostalgie, nevím jestli se toužím vrátit do těch let a nebo jsem nedospěla a pořád tam někde jsem. O filmu jsem se dozvěděla od hlavní hrdinky z knihy Prokletí od pana Palahniuka. Pořád to omílala, až jsem si řekla, hej to musí být dobrý, na to se sakra musím podívat. A bylo a je to víc než dobrý, neskutečně mě to bavilo, každou minutu jsem si užila. Konec mě dostal ještě víc, protože jsem tyhle slova, už někde slyšela, a teď bych si ráda vzpoměla kde.

• 2.4.2014  22:44

Bohužel nehodnotím úplně kladně, i když mě Bateman strašně baví, tenhle film má trhliny a dost viditelný a pomalu se rozpadá, jako když ho nějaký parazit napadá. Jediný co mě dostalo opravdu do kolen, je konec a Batemanova zpověď, tuto část filmu jsem si musela pustit 2x a je to prostě to nejlepší z filmu, je to smutný, ale je to tak holý fakt.

• 2.4.2014  22:39

Po Moonrise Kingdom na, který jsem ani nešla do kina, ale viděla jsem ho omylem a ihned jsem si tenhle kouzelný film zamilovala, přichází další pohádkové a barevné orgie, strašně mě to baví, co dělá Wes a jakým způsobem, spousty lidí a příběhů a tak krásně všechno barevné, jeho humor a styl mi prostě sedí, chci víc.

• 2.4.2014  22:35

Tak z tohohle filmu mi v hlavě utkvěla velice zvláštní hudba a proto mám na něj vesměs příjemné vzpomínky, do pozadí to potlačilo i to, že mi během filmu bylo celkem divně z toho, co se dělo na plátně, nevím ani jak to popsat, ale myslím si, že to znova už vidět nechci. Je to skvělý film, mám ráda anime a tohle je kultovní snímek, ale opravdu se dostane člověku pod kůži a tam vibruje a to není zrovna dvakrát příjemný. Jinak opět viděno na velice příjemném festivalu Future Gate v Bio Oko, který doufám navštívím i následující rok.

• 2.4.2014  22:29
    Vetřelec (1979)

Poprvé viděno v kině na festivalu Future Gate, velice dobrá atmosféra, která byla kažena jen lidmi, co se neuměj chovat ani v artovým kině. V týhle době, když už jsou filmy jinde, tak takhle starý film, působí občas vtipně a o tom to vlastně bylo. Nevím, co si lidi v kině vzali, ale furt se smáli, nikdo se nebál a to jsem byla varována, že se prostě poseru strachy a nic se nestalo. Nesedla jsem si z toho na prdel, kultovní počátek něčeho, pro mě zas takový kult nebyl, ne teď v téhle době, dříve by to určitě fungovalo jinak. Takže Alien si ke mě cestu našel, ale zase z mého života odešel, nemám potřebu to vidět znova, ale jo souhlas, Sigourney tam byla bombová.

• 30.1.2014  12:15
    Stud (2011)

Chtěla jsem se trochu potrápit nějakým pěkný dramatem a potrápila jsem se, ale ne úplně kvalitně. Taky mám z toho pocit, že se film snaží být něco víc než doopravdy je. Většinu času se nic neděje, jen hlavní hrdina trpí. Takový prázný, studený, prostě stud.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6