gumolit

filmový fanatik

Twitter: gumolit

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 24.3.2021  11:25

Objavovanie originálnych námetov v horore je ako hľadanie ihly v kope sena. Preto stojí vždy za pozornosť keď sa podarí nejakú ihlu nájsť. Anything for Jackson je príbehom párov dôchodcov, ktorí prišli o svojho milovaného vnuka, tak sa rozhodli upísať diablovi aby ho mohli pomocou čiernej mágie priviesť späť na tento svet. Už fakt že hrdinovia sú starí ľudia je neobvyklý. Zápletka potom na celej lákavosti pridáva. A aké je spracovanie? No aj keď mám príbehy s diablom či satanom vždy rád (prvý The Exorcist a Rossemary baby už asi nebudú nikdy prekonané) nie je bez chyby. K hereckému výkonu Juliana Richinngsa by som pár výhrad mal, ale výsledný dojem z filmu to našťastie nemení. A aj keď ide o príbeh komorný je tu dosť priestoru aj na ľakačky či slušné efekty a príšerky. Režisér Justin G. Dyck vyťažil zo svojho debutu nápadov na maximum a preto hodnotím trochu vyššie než si film objektívne zaslúži. Mám proste rád ak je príbeh nepredvídateľný a dokáže prekvapiť a tu som sa toho dočkal. Po dlhšej dobe horor podľa mojej chuti.

• 24.3.2021  11:25

• 23.3.2021  14:24

U írskeho filmu Morská horúčka sa mi páčilo nasadenie tvorcov na ničom nešetriť a ísť do toho s plným nasadením. Tam kde sa to dalo sú efekty a scény pojaté tak ako to len najlepšie šlo. Problém je že aj keď je technická stránka kvalitná, herci slušní, príbeh je len ďalšia vykrádačka Votrelca či a jeho klonov tipu Vec a naposledy snímok Pod vodou. Na rozdiel ale od neho sa dej odohráva na morskej hladine na rybárskej lodi. Posádka sa potrebuje vrátiť s úlovkom a tak ich kapitán vezme do zakázanej oblasti. Tam však narazia na podivného podmorského tvora a nešťastie je na svete skôr než poviete Ripleyová. Ako som už spomínal, baví ma tá snaha pri ktorej tvorcovia hľadali nové polohy a varianty toho čo sme už videli viackrát. Bohužiaľ to skoro vôbec nefunguje. O nejakom obrovskom napätí či atmosfére strachu sa vôbec nedá rozprávať. Na film sa síce dobre pozerá ale zážitok z neho je veľmi nevýrazný. Akurát mi miestami tí ľudia v tomto filme pripomenuli momentálnu situáciu vo svete. Tiež sa niektorí správali sebecky a nezodpovedne a nepozerali na druhých len na seba a takéto správanie vedie len ku katastrofálnym následkom čo potvrdzuje aj tento snímok i napriek tomu že je vymyslený.

• 3.2.2021  16:27

Nič depresivnejsie som už dávnejšie nevidel. Veľmi silná dráma aj som sa trochu pousmial ale moc málo.

• 26.1.2021  09:28
    Pásli ovce valasi (TV seriál) (1973)

Čo k tomu dodať? Môj najobľúbenejší večerníček z detstva ani dodnes nestratil zo svojho kúzla.Nezabudnutelny rozprávač Jozef Kroner a pekná hudba. Pozerá sa na to dobre aj po rokoch.

• 14.1.2021  18:08
    Verotika (2019)

Glen Danzig je rocker. Ako muzikant si získal popularitu a peniaze a jeho kapelu Danzig mám dodnes rád na ich prvé 4 počiny nedám dopustiť ani dodnes. Lenže od roku 2000 natáčal sem tam priemerné, no poslednú dobu absolútne hrozné albumy. Založil si aj vydavateľstvo Verotika v ktorom vydáva komiksy pre dospelých na ktorých sa samozrejme tiež podieľa. Tri príbehy z týchto komiksov teraz Glen adoptoval do filmovej podoby. A to je ale veľký prúser. Akýkoľvek príbeh by mal mať zápletku, ideálne zvrat i pointu. Tú sú hneď tri príbehy, z ktorých ma len jeden zápletku. WTF? Len prvý príspevok má istý potencionál, ale aj ten zabíjajú príšerné herečky ich otrasnými výkonmi čo je vlastne celý film. Dominujú v každej poviedke a niekedy som sa fakt nasmial z tej ich sprostosti. Ani sexi oblečky nezachránili hrozné dialógy, kameru, strih a réžiu. Niektoré zábery sú vážne tragické a vyhol by sa im aj amatérsky filmár. Triky sú na úrovni 4 cenovej kategórie. Verotika je tak hrozne nepodarený film že má šancu stať sa kultovým. Danzig nieže momentálne aj v hudobnej tvorbe upadol ale aj s týmto snímkom zlyhal totálne aj keď soundtrack ušiel. Jeho neumelecký a amatérsky prístup má isté kúzlo nechceného, ale zabiť 90 minút touto príšernosťou je len pre masochistov. Komiks ale odporúčam ten je vcelku vydarený.

• 12.1.2021  20:09

Skvelý dokument o vzniku posledného filmu Orsona Wellesa ktorý vlastne ani nedokončil. Dokument je lepší než film, zábery a rozhovory vyčerpávajúce a zároveň aj smutné ako skončila vlastne kariéra známeho herca a režiséra a o tom ako sa mu Hollywood obrátil chrbtom.

• 9.1.2021  21:48
    Breach (2020)

Kua ja som sa nasmial a bavil i napriek totálne debilnému vykradčskému filmu :-D .

• 7.1.2021  11:23

Podľa mňa určite najslabší film od režiséra Ciro Guerra. Neviem keby tam obsadil neznámych hercov ako to zvykol v svojich predchádzajúcich filmoch možno by hodnotenie bolo aj nižšie no tí sú tu skvelí i napriek že vedú veľmi zdĺhavé dialógy. Mark Rylance už dávno patrí medzi špičku a je to vďaka Spielbergovi. No najviac ma bral Depp vo svojej možno nadlho poslednej roli egoistického veliteľa a nacistické ožraté prasa v podaní čoraz lepšieho Pattinsona. Nikdy by som neveril že i na ploche pol hodiny dokáže tento kedysi miláčik teen dievčat zahrať takto. Film je trochu miestami nudnejší niektoré scény sú natočené krásne ako to zvykne režisér už roky robiť no ako celok trochu vyšumí do prázdna. Uvidíme s čím príde pán Guerra najbližšie.

• 2.1.2021  17:49
    Majster kat (1966)

Po viacnásobnom pozretí musím skonštatovať že Majster kat je najlepší film od pána Bielika. Herci sú skvelí hlavne Muller vo svojej životnej zápornej úlohe no prekvapí aj Peter Debnár ako Emilko. Nádherná výprava a šikovná réžia tento snímok len pozdvihujú.

• 29.12.2020  20:49

Nikdy som nechápal to vysoké hodnotenie tohto úbohého filmu a bohužial po zhliadnutí konštatujem že takú hlúposť som už dávnejšie nevidel obišiel by som sa aj bez toho

• 26.12.2020  13:26

David Byrne je síce divný chlapík ovšem niektoré jeho klasické skladby od Talking Heads mám rád dodnes a posledný sólový album American Utopia bol na moje prekvapenie celkom dobrý. Pojatie koncertu tak trochu netradične dáva tým skladbám dobrú atmosféru a skvelý zvuk. Potešili ma Once in a lifetime, Road To Nowhere či Blind a úvodná Here. David je proste skvelý spevák a jeho netradičný hudobný štýl tu zostane navždy.

• 18.12.2020  20:12

Absolútne parádne ukončenie druhej série až mi srdce zajasalo na konci od radosti. A ešte aj potitulková scéna stála za to už teraz sa teším na pokračovanie.

• 8.12.2020  12:14

Je absolútne jedno že Death neprišli s názvom death metal prví, je absolútne jedno že Chuck bol narcis a tak trochu sebec čo svedčí o tom že nikto s ním nevydržal v kapele jedno je isté kapela Death má nezmazateľľnú stopu v hudobnom svete metalu a Chuck bol hudobný génius. Death metalové kapely čo nečerpajú z jeho odkazu za moc dnes nestoja, jeho vplyv na hudonú scénu je nenahraditeľný. Všetko ako to bolo a čo tomu predchádzalo sa dozviete z tohto dokumentu. Pre fanúšikov Death povinnosť, pre fanúšikov metalu tí neznalci kašlite na to.

• 8.12.2020  12:05

Hudobný dokument o Twisted Sister je zaujímavý preto lebo sa dozviete všetko to čo predchádzalo tomu kým boli slávni potom sa to pred albumom ktorý ich dostal do výšin Stay Hungry utne a tým to končí čo ma teda zaskočilo. Keď už sa robí dokument o kapele ktorá už sa rozpadla malo to byť úplne do konca.

• 3.12.2020  13:04

Len pre fanúšikov seriálu ktorý som pozeral síce pred 30 rokmi ale mal som ho celkom rád. Bolo zaujímavé vidieť hercov po čase a pospomínať scéna spomínania na Jamesa Averyho alias strýčka Philla je fakt silná.

• 2.12.2020  19:52

Natočiť film len o jednej hodinovej prestrelke kvôli kufríku bol celkom dobrý nápad len časom ako ide film to nudí. No Brie Larson ako bacuľka mi celkom sadla.

• 19.11.2020  10:15

Ešte raz pre tých zaostalejších toto nie je remake!!!Film ktorý sa natočí podľa knižnej predlohy nie je nikdy remake!Tak a to by bolo ide skôr o to že krátky príbeh Ronalda Dahla úplne odrovnali. A pri tom tú knižku som mal rád no predošlé spracovanie bolo lepšie aj strašidelnejšie toto sa knihy ani moc nedrží hlavne že Afroameričania budú mať radosť ja som ju nemal. Anne Hathaway je síce fajn no tá moderná úpravu a triky filmu len uškodili

• 12.11.2020  20:29

Parádna uchýlarňa no fakt som sa bavil

• 11.11.2020  10:25

Bohužiaľ nuda....a dokonca dvojhodinova k úcty k Wellesovi a kvôli scenam za doprovodu hudby Blue Cheers či večne opitého sarkastickeho Johna Hustona nejdem nizsie s hodnotením ale týmto by to.mohlo byť uzavreté a snáď nevytiahnu žiadne nedokončené filmy Orsona treba dať majstrovi už odpočívať.

• 31.10.2020  12:50

Mille Brown je milá ako celý film a hrá dobré určite ju čaká hviezdna kariéra ovsem snáď v lepších a zazivnejsich snímkach toto bola celkom nuda ...no škoda

• 31.10.2020  09:01

Celkom milá spionážna komédia , ktorá mi postupom času niečo pripomínala že pán James Cameron? Ano pár nápadov je ukradnutých do filmu True Lies čiže v podstate Cameron spravil kvalitný remake nadupaný akčnými scénami. Jeho francúzsky predchodca je ale tiež zábavný no trochu akciami suchý ovšem za zhliadnutie stojí už len kvôli hercom.

• 8.10.2020  13:37
    Relic (2020)

Keď som sa dočítal že austrálsky Relic je jeden z najviac znepokojivých hororov minulého roka tak som to skúsil. Bol som celkom zvedavý predsa len Austrália má svoje čaro a atmosféru. No úvod bol príliš dlhý. Zábery a hudba vyvolávajúce ľahké napätie rozhodne nestačili a aj keď som bol zvedavý kam babka zmizla dá sa povedať že to bola trochu nuda. Zlepšenie nastalo s jej návratom a pomalým odkrývaním rodinnej histórie a tajomstvá domu. Najlepšia pasáž s vnučkou blúdiacou po dome prebúdza uspokojenie a ono sľubované znepokojenie ale k vyvolanie poriadnych emócii stále niečo chýba. A potom príde koniec, ktorý ponúkne akúsi pointu ale buď mi niečo zásadného uniklo alebo vo filme skôr chýba nejaké vysvetlenie celej premeny babky. Nejaká démonická posadnutosť? Rodinná kliatba? Či dokonca mimozemšťania? No vážne neviem. Relic nie je zlý horor, má potencionál ale aby som ho považoval za nejaký majstrštyk bolo by nutné trochu viac odkryť karty a možno hlavne pridať nejaké desivé momenty.

• 28.9.2020  13:25

Absolútna kopia filmu z roku 2016. Nič viac nič menej dokonca aj dialogy sú rovnaké akurát je to z iného pohľadu pohlavia čiže ak poznáte predošlý film je toto zbytočnosť pozerať

• 18.9.2020  12:02

Absolútne obyčajný príbeh o ničom ale to malé dievčatko dokáže rozplakat aj kameň.

• 17.9.2020  11:45
    XX. století (1976)

Úplne zabudnutý historicko dramatický epos pána Bernarda Bertolluciho určite stojí za pozornosť. Mladí Robert de Niro a Gerard Depardieu podávajú skvelé herecké výkony no nezabudnuteľna je postava fašistického zákerneho predáka Attilu v podaní Donalda Sunderlanda. Sám herec sa kedysi vyjadril že neznáša túto úlohu za celú svoju bohatú filmovú kariéru no ani sa mu nečudujem. Na jeho postavu len tak človek nezabudne. Je skutočne hnusná,zákerná a nesympatická čo len Donaldov výzor potvrdzuje. Sceny s mačkou či s mladým chlapcom sú pojate brutálne. Ostatne kontroverzné sexuálne scény či brutalita v Bertolluciho filmoch nikdy nechýbala . Všetko je pojaté neskutočne reálne a režisér potvrdil že scény so zabijáním zvierat bolinatočené naostro. Myslím že snímok asi kvôli tomu a záverečným scénam o uctievani komunizmu a socializmu určite Američanov zaskočil a preto neuspel a prepadol.A aj keď vás dĺžka snímku (318 minút !!!) môže odradiť myslím že v svetovej kinematografii má svoje miesto a tí čo vedia oceniť filmy by si ho nemali nechať ujsť.

• 22.7.2020  11:31

Kórejské filmy sa proste nezaprú.Častokrát sú lepšie než tie hollywoodske a vždy sa objaví nejaký ten čo zaujme . konkrétne kriminálne thrillery patria k najúspešnejším žánrom v juhokórejskej kinematografii a tento 5 rokov starý snímok sa k nim môže zaradiť. Všetko začína v dobe keď bola hlavná hrdinka malým dievčaťom a jej otca policajta zabil vraždiaci psychopat. Pre nedostatok dôkazov bol tento vrah odsúdený len na 15 rokov väzenia. Teraz je prepustený a okolo neho začínajú pribúdať mŕtvi. Po jeho stopách sa vydá vyšetrujúci detektív a priateľ zabitého policajta. Ako dej postupne odkrýva karty , čaká diváka nie jedno prekvapenie. Ukazuje sa , že nie všetci vinníci majú na rukách krv a nie všetci nevinní sú poslušnými ovečkami. Snímok debutujúceho režiséra Hong- Jin Moa ma skvelo vybudovanú atmosféru, napínavý dej, kde nie je dopredu jasné čo sa stane a niektoré zaujímavé spôsoby vrážd ktoré vás zaskočia. Jednou z magnetov filmu je postava psychopatického zabijaka, ktorého chudá tvár vám len tak nevymizne z pamäte. Efektívny je aj koniec príbehu...takže odporúčam.

• 6.7.2020  13:27
    Pinocchio (2019)

Trochu bizarné dosť podobné sGillianom ovšem som rád že knižnej predlohy sa to držalo skoro na chlp a že Bennigni zase nehral Pinocchia. Príbeh o drevenej bábke bol vždy trochu na hlavu,

• 14.6.2020  16:19

Nicolas Cage je veľký fanúšik hororov a vyzerá to tak že nevynechá žiadnu príležitosť aby si v nejakom zahral. Alebo lepšie povedané momentálne zahrá vo všetkom aj keby sa jednalo o príbeh odohrávajúci sa v lepenkovej krabici pod mostom. Ale to je na iné rozprávanie ako sa z talentovaného herca stala herecká až komická figúrka Hollywoodu. Po poslednom jeho absolútne mindfuck filme ktorý nebol pre slabé povahy ani pre normálnych ľudí Mandy Kult pomsty sa vracia v príbehu podľa poviedky H.P. Lovercrafta Farba z vesmíru. Keď k tomu pripočítam režiséra ktorý kedysi zaujal sci fi hororom Hardware malo by existovať viac dôvodov prečo filmu venovať pozornosť. Natočený nie je zle. Stanley sa miestami blyskne zaujímavou kompozíciou alebo nápadom no inak ide len o priemerný snímok , ktorý vám moc strachu nenaženie. Jeho námet má svoju silu a kúzlo, ale vypršia do prázdna. Sklamali ma digitálne efekty, tie mohli radšej vynechať. Atmosféra, ktorá dýcha z filmu je oveľa silnejšia než samotný príbeh. Aspoň je celkom fajn že po veľmi pomalom rozjazde prichádza gradácia na záver a pár slušných scén a odohrávanie v príjemnejšom prostredí zaujme. Lenže nejako nehrozí žeby som si film ešte o týždeň pamätal.

• 21.5.2020  07:45

Podľa mňa tento film bol vrchol tvorby pána Smoljaka. Humor ako sa hovorí pre inteligentných a málokto mu pochopí mladí ľudia už absolútne nie. Príbehy a scénky zo života v divadle spracované reálne a skôr dokumentaristicky ale veľmi šikovné. Sverak a Smoljak je to najlepšie čo v histórii českej kinematografie vyšlo. Zlaté prciny.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17