Oheň 2 (2019)

Nikdy nezabudnem ako som v kine bol na prvy film a bol nadšený proste hitovka aj keď dej bol trochu naivný no film mám rád dodnes.Trochu nostalgie z jednotky ma naladilo aj toto pokračovanie no to je tak všetko.Backdraft bude len jeden.

Zaklínač (2001)

Ja som čakal pokračovanie a to je len 13 dielny seriál brutálne zostrihaný toto bolo zbytočné fakt

Zaklínač (2002) (seriál)

Priznám sa že k tomuto TV seriálu som sa dostal len po premiére nového Zaklínača a môžem povedať že na TV seriál to šlo.Je vidieť že peniaze moc neboli v tej dobe samozrejme ani technologia nebola tak vyvinutá čo seriál brzdilo ovšem predstaviteľ Zaklínača mi prišiel oveľa lepší než Henry Canvill a to je už čo povedať.Za zhliadnutie stojí aj táto séria určite.

Nové filmy v kinách (1982) (pořad)

Kult ...každý víkend som čakal len na to ...ta zvučka sa zachovala chcelo by to nejaké záznamy..

Yesterday (2019)

Ten nápad vypadal neskutočne zábavne. Svet z ktorého sa vytratila kapela The Beatles a všetka ich hudba a pri tom jediný kto si ju uchoval v pamäti je anglický Ind zhodou okolností muzikant čo by sa rád preslávil.Bohužial ten nápad je nevyťažený. Scenár Richarda Curtisa je mdlý, režisér legendárneho Trainspottingu Danny Boyle sa opäť po rozpačitom pokračovaní T2 nevyzdvihol a hlavný hrdina je krajne nesympatický a celý príbeh ide odnikadiaľ nikam.Vatčšina vtipov nefunguje a ani romantická linka tá je skôr trápna až pubertálna.Yesterday nie je podareným filmom a nezachraňujú to ani nezaujímavé coververzie songov od Beatles a už dupľom nie najúspešnejší no pre mňa najtrápnejší spevák tejto doby Ed Sheeran. Ten už bol bonusom tohto nevydareného snímku.

Slunovrat (2019)

Režisér Ari Aster je vo svojich 33 rokoch života označovaný za jednu z prekvapivých súčasných nádeji hororového žánru. Stačili mu k tomu dva filmy a jeden dokument. Jeho debutom bol minuloročný artový horor Desivé dedičstvo. Druhý film Slnovrat drží celkom pohromade lepšie ovšem za výlučný sa ho dá len považovať pri neznalosti oveľa znepokojivejších asijských alebo európskych hororov. Takmer dve a pol hodiny sa radí skôr k tradícii folkových horororových filmoch. K tomu najlepšiemu patrí anglický snímok zo 70.rokov The Wicker Man (známejší je u nás bohužiaľ komicky zlý remake s Nicolasom Cageom).Príbeh ocenia hlavne tí , ktorí hľadajú inšpiráciu ako sa rozísť s partnerom. Aj keď sa celý film odohráva za denného svetla, od začiatku je jasné že oslava slnovratu nebude prebiehať bezbolestne. Prví šokujúci moment je nanešťastie veľmi skoro a od toho okamihu dáva zápletka čoraz menší zmysel. Hlavní hrdinovia totiž nezoberú nohy na plecia, ale aj keď sú znechutení zostávajú stále v dedine. S tým ako sa blíži film k finále, je stále zreteľnejšie že Asterovi rovnako ako v jeho debute prerástli cez hlavu jeho ambície, pravdepodobne z množstva smeru do ktorého sa rozprávanie rozbieha i z veľaváženého štýlu. Slnovrat príliš dáva najavo, že chce byť zásadným príspevkov v hororovom žánri. Dlhá stopáž, pomalosť a vážnosť, presne načasovaný strih z pekných scén na scény hrozné ale samy o sebe nezaručujú veľkú myšlienku či psychologickú hĺbku. Natočiť psychologicky horor a pri tom nechať hercov aby prehrávali a postavy sa chovali ako stále väčší hlupáci, znamená si podrezať pod sebou konár na ktorom celý film stojí. Z antropologického hľadiska je Slnovrat pozoruhodný a interpretačne otvorenosti podnetný, ale snahou vtĺkať nám každým záberom do hlavy že sa schyľuje k niečomu ohromojúcému a že sledujeme mimoriadne sofistikovaný film je s ubiehajúcimi minútami len stále viac a viac únavný. Lepšie by Asterov znova nevyvážený film fungoval ako muzikálová komédia o partii kvetinových detí, ktoré pod vplyvom halucinogénnych látok tancujú na lúke a obliekajú si zvieracie kostýmy a zoznamujú sa s cudzou kultúrou a kuchyňou. Aj keď Ari Aster patrí medzi šikovných tvorcov a dokáže v rámci jednej scény vytvoriť veľmi hutnú atmosféru, mal by si do budúcna uvedomiť na čo stačí a nepreceňovať svoje sily a potom to dokáže.Ovšem nesmie zase prísť s tou istou témou a myšlienkou ako aj teraz a ako aj v minulom snímku pretože tá jeho nuda a zotrvačnosť bude pôsobiť absolútne nezaujímavo a hlavne už hlúpo.Má sa ešte čo učiť aby si ho filmový svet zapämatal.

Operace kolibřík (2018)

Aj keď je zápletka filmu v podstate tou najnudnejšou akú som len videl( partia chlapíkov sa rozhodne vykopať tunel pre optický kábel cez polku Ameriky) výsledkom je prekvapivo silný snímok. Veľký obdiv tvorcom, ktorým sa podarilo z tak banálneho príbehu vytvoriť skvelú drámu. Základom sú samozrejme skvelo zahrané postavy v podaní Jesse Eisenberga /Social Network/,Salmy Hayek so šedivými vlasmi ale i napriek tomu stále so sex appelom a hlavne Alexandra Skarsgarda /Tarzan/, ktorý tu podáva nadpriemerný výkon a je na nespoznanie. Myslím že im veľmi rýchlo uveríte že ide o príbeh na základe skutočných udalostí ovšem to by ste sa dostali do omylu. Aj keď to tak nevyzerá príbeh je absolútne vymyslený no skvelo.Režisér Kim Nguyen je na dobrej ceste divákov zaujať

Temný krystal: Věk vzdoru (2019) (seriál)

Takže najprv takto neznášam bábky.Nemal som ich rád ako dieťa a po jednej dnes už smiešnej príhode v zahraniči v obchode s veľkými bábkami čo vyzerali ako živé už duplom.Mátala ma v nočnch morách minimálne pol roka a ked som videl za nášho socializmu v televizzi to blbé slniečko na rukavičke poprípade Harvepina (samozrejme len pamatníci možu vedieť) zhnusilo sa mi to ešte viac.No nemôžem len zlé veci tvorcovia bábkových seriálov o Patovi a Matovi alebo klasicka legenda Jiříi Trnka mali niečo do seba a aj ich obdivujem že mali s tým toľko trpezlivosti a viem že to dali mesiace práce len s 10 minutovým dielom.Čas šiel rýchlo,doba sa menila a v 80. rokoch zavítal z ameriky pán jim Henson. Henson oživil aj Muppetov čo v Amerike vyvolalo ošial no u mňa tieto blbé stvorenia s veľkou hubou si nikdy srdce a obdiv nezískali.Ovšem režisér mal aj iné plány. Bábky oživil aj do dvoch celovečerných filmov, jeden fantasy muzikál s Davidom Bowiem a Jennifer Connely , ktorý ani po rokoch nestratil na kvalite i napriek niektorým blbých pesničkám a potom krásnu fantasy dobrodružnú čistú bábkovinu Temný kryštál.Dokázal im vdýchnuť dušu, pôsobilo to nádherne no a v dnešnej dobe technologi ked som zhliadol obidva snímky na Blu- ray to len potvrdzuje.Zdalo sa , že bábkové filmy sú na vzostupe a našli si svojho nápaditého tvorcu, ktorý dokázal doslova čarovať a boli všetci zvedaví ako bude príbeh Temného kryštálu pokračovať.6ial nestalo sa.Pán Henson nečakane zomrel na infekciu začiatkom 90. rokov a bábkoherctvo s ním.Dlhé roky sa snažili zachovať jeho odkaz v trápnych Muppet filmoch, či plánoch na pokračovanie Labyrintu a hlavne kryštálu.no nakoniec na Netflixe takmer po 30 rokoch vznikol seriál The Dark Crystal: Age of Resistance ako prequel k filmu a bábky znova ožili.No tak napoly.Príbeh je sprvu akosi zmatený , potom pribúdajú postavy a príbeh sa niekam posúva no bohužial vatšinou prešlapuje na mieste.Opakované zasnenia hrdinov, dookola vysávanie esenciíí a pavúky v každom dieli aj ked scéna s nimi je vždy výborná.Bábky sú už bez duše , všetko riadi digitálna technológia a to je ten problém.Stratilo to srdce.Kým Henson dokázal sa piplať s každým pohybom bábky a dalo mu to roky práce, tu to vyzeralo dosť plytko.Raz darmo nová technika neznamená dobrý film svoje vie aj George Lucac, ktorý ma vždy napadol pri sledovaní seriálu vždy ak sa ukázala nejaká podivná príšerka.Katostrofa to zase nie je, dokázal som sa aj baviť a vizuálne to niekedy vyzeralo krásne.dokonca aj postavu malého Podlinga Hupa považujem sa milú , vtipnú a vydarenú len škoda že ho bolo málo no z hrdinov bol najzaujímavejší. Nebudem tvrdiť ako že od Pána prsteńov nevzniklo lepšie fantasy pretože to by bol výsmech kvalitným filmom ako Faunov Labyrint či obľúbeného seriálu Game of Thrones, dokonca aj seria o Harry Potterovi.Kedˇto beriem ako sériu určite vedie GOT ovšem v bábkovom a animovanom svete určite Temný kryštál.Je na vás či mu dáte šancu a či vôbec budete pozerať na nejaké bábky, ktoré zažívajú dobrodružstvá vo vymyslenom svete.seriál bol odľa mňa chyba stačil by nám z toho jeden film a bolo by.Takto bude ešte dalšie a dalšie pokračovanie čoho sa obávam pretože to nebude dobrý ťah.Jedno je ale isté pôvodný film bol magický a čarovný, toto je len náznak toho ovšem pán Jim Henson sa nemusí obracať v hrobe , myslím že sa môže spokojne zhora usmievať.Keby tu bol určite by sa mu to páčilo. HODNOTENIE : 5,5/10

Loli paradička (2019)

Slovenský Daniel Craig ako invalida? 😀Každopádne dá sa to pozrieť ovsem niektorí bez tituliek budú mať veľký problém ja som ho nemal.Nie je to extra film ale čo viac si v našej kinematografii priať a ti neherci sú lepší nez keby sa tam objavila naša mladá herecká,, elita"