gumolit

okres Rožňava
filmový fanatik

Twitter: gumolit

• 21.10.2017  07:04

Parádna béčková nostalgia z detstva je síce pravda že v dnešnej dobe pôsobí smiešne ale spomienky na ,, gate" z puberty sú nezabudnuteľné 😊

• 27.7.2017  16:09

Charlize Theron je strašne sexi a už len kvôli mlátičke s Teri Hatcher sa to oplatí vidieť ! A film bol tiež vskutku zábavný vdaka skvelým hercom.

• 29.6.2017  02:41

Tak toto bol fakt úlet hodný Lyncha!! Nechápem tie komenty že o čom to je kua kto nemá rád Lyncha nech to nepozerá je jasné že moc zmysel to nedáva ale ja myslím že každý detail toho seriálu raz zmysel dá a všetko do seba zapadne.Toto bol Lynch ako ho poznám a som zvedavý ako to dalej bude pokračovať. Tento diel je určite nie na jedno pozretie a určite nie pre zadubencov čo čakajú nejaké vysvetlenia a načo?? Ano nový Twin Peaks je iný a to je len dobre načo šlapať v starých koľajoch a áno potešili ma aj Nine Inch Nails že niektorí nevedia čo to je?? Tak zabudnite na to a vzdajte to záporné kritiky sú tu zbytočné bud sa chytím alebo nie a idem si radšej zapáliť Nemáte ohenˇ? :-)

• 16.8.2016  03:36

Ozzy!Ozzy! a samozrejme camea až 5 hercov z pôvodnej série inak som sa moc nenasmial myslím že niečo nevyšlo...

• 18.6.2016  06:27

Toni Braxton som nikdy nepočúval a ani nebudem ovšem samozrejme jej hitom sa ujsť v tej dobe nedalo a jedno nepopriem že je skvelá speváčka s nádherným hlasom,Natočiť o nej životný príbeh bol celkom dobrý nápad, príbeh o rýchlom vzostupe, dosť zákernom páde samozrejme nie z jej strany ale zo strany hudobného vydavateľstva ktoré ju oblblo o pekné prachy a o jej rodinných problémoch ktoré ju doslova zasiahla poriadne ale nevzdala sa nikdy.Celkom vydarený filmík tieto hudobné životné príbehy sú proste dobré a samozrejme chválim herečku čo ju hrala je sexi a podoba so speváčkou je neuveriteľná.

• 6.6.2016  16:21

Nostalgia sa vrátila samozrejme nie je to nič extra také klasické béčko ale za postavu majstra Chiuna musím dať tú bodku naviac jeho hlášky zostali nezabudnuteľné :-)

• 25.5.2016  16:22
    Orel Eddie (2016)

Tak toto sa mi už dávno nestalo pri filme . Buď som sa smial alebo mi tiekli slzy nadšenia . A to počas úplne celého filmu takto ma citovo vyžmýkať a to ešte životný príbeh zo športového prostredia proste nádhera.Príbeh skokana na lyžiach Eddieho Edwardsa ktorému životnú slávu priniesla skutočnosť že so všetkými prehral.Naposledy ma takto zaujali zo športového prostredia skvelí Rivali no film o Orlovi Eddiem je viac zábavnejší. !Ja už nepotrebujem pozerať na to koľko mrakodrapov a autobusov po sebe hodia Batman so Supermanom, alebo či si nakopú všetci hrdinovia z Marvelu ksichty a gule vždy ma bavili skutočnejšie životné príbehy a drámy a môžem povedať že Eddie The Eagle je jeden z najlepších snímkov tohto chudobného filmového roka a hlavne nám pripomenie že sny sa nemajú len snívať,ale predovšetkým naplňovať a prežívať!

• 16.1.2016  11:27
    Pan (2015)

A ja že sa fakt zabavím pri nejakej tej rozprávke Hugh Jackman je fajn ale kedˇsi deti otroci začali spievať Nirvanu Smells like teen spirit poprípade The Ramones Bliztkrieg Pop vedel som že to ide mimo mňa ostatne to je asi všetko čo si spomeniem po tomto filme.Mdlé, nudné, preefktované,nepekné a povrchné ale od režiséra Joe Vrighta zázraky zatiaľ čakať nemôžeme.

• 12.1.2016  14:03

Režisér Denis Villeneuve v svojom novom brutálnom thrilleri o mexickej drogovej vojne dokázal v správnom pomere nakombinovať ingrediencie napínavej akcie a umeleckého filmu.Sicario pri vykresľovaní sveta vo veľkom vyrábaní drog sa neusiluje o podobnosť so snímkami podobného razenia ako napríklad Traffic a už určite nie seriálu Perníkový dedko.Namiesto rozkývanej zložitej sieti drogového sveta, ponúka priamočiaru bezmocnosť tých ktorí bojujú proti zločinu a dá vám to najavo ako máloktorý film z poslednej doby.Denis Villeneuve kvôli úspechu filmu postúpil na kariérnom rebríčku o stupienok vyššie pretože natočil snímok uspokojivý príbehovo, rovnako aj herecky a vizuálne a dúfam že bude nadalej v svojej práci takto pokračovať.

• 16.12.2015  19:52

Režisér Guy Ritchie vás zavedie do 60. rokov odkiaľ sa vám nebude chcieť späť.Mám nejako charakterizovať tento snímok tak by som použil termín,,osviežujúca pohoda".V dnešnej záplave lepších či horších komiksových adaptácii a digitálne prepracovaných akčných blockbusterov so zbesilým epileptickým strihom pôsobí nové Ritchieho dielo príjemne,než by nejako nudilo, urážalo vkus, šokovalo násilím alebo nejako krčovito parodovalo.Sú filmy, ktoré sa dajú sledovať s ľahkým pobaveným úsmevom na tvári od začiatku až do konca, a toto je jeden z nich.

• 16.12.2015  19:43
    Bojovník (2015)

Dalšia variácia na Rockyho neposkytne okrem surového herectva Jake Gyllenhaala mnoho dôvodov prečo jej venovať pozornosť. Ak ale chcete kvalitnú drámu,pozrite si to ak vám stačí dalši film o boxe Bojovník vám úplne postačí. Ovšem nič viac.

• 14.12.2015  20:09

Povrchný magazínový kokteil, ktorý na mnoho prípadoch ukazuje prečo je neslušné hovoriť niektorím tipom žien že je krava.

• 14.11.2015  14:07

K filmu len toľko že to natočil režisér skvelého filmu ,,HON" a keď chlapi chcú nejakú ženskú mať na mäkko stačí im pustiť túto romantickú drámu o tvrdohlavej žene ktorá si mohla vyberať z 3 chlapov jedného bohatého, druhého arogantného a tretieho chudobného a pracovitého hádajte ktorého si nakoniec vybrala Ale film bol fakt krásne natočený a dostane to nielen naše milé žienky

• 18.10.2015  14:59
    Poltergeist (2015)

Nová verzia Poltergeist sa od starej klasiky od Spielberge v mnohom teda líši, ale zostalo zrejme to správne zameranie na fanúšikov ,,soft" hororov.Desivá línia je celkom tak opatrná a skúsených harcovníkov hororu asi ťažko zaskočí alebo prekvapí.Výsledok je teda jednoznačne skôr priemerný a film rozhodne nedosiahne status ako mala pôvodná predloha.ktorá zostane zapísaná v žánre hororu navždy.Tento remake je v podstate zbytočná záležitosť , ktory síce neurazí ale ani nenadchne.Jeho vznik a existencia je proste tak záhadná ako existencia záhrobia a nadprirodzených síl.

• 17.10.2015  15:27

Režisér Matteo Garrone opustil súčasnú realitu a vybral sa do sveta rozprávok, ktorá vraj už bola napísaná v 17. storočí a z tohto diela dnes asi čerpajú všetci spisovatelia a tvorcovia .V tomto rozprávkom filme , ktorý určite nie je pre deti vládnu v troch kráľovských ríšach v nádhernej krajine a zámkoch královia a kráľovné, ktorí majú rúzne slabosti, túžby a trápenia.Vedľa nich sa tu vyskytujú rôzne živočíchy a obludy,ale tiež zloobry a staré krajčírky a zároveň si všetci podávajú ruku s nadprirodzenými javmi,vznešenosť s vulgaritou,surovosť s nehou,dramatické s komickým. Imaginácia režiséra a jeho spolupracovníkov vytvorila až opulentné dielo s výraznými odkazmi na dejiny umenia alebo hudby, ale hlavne o nemeniacich sa vlastnostiach a chovania ľudí. Už dávno som nevidel také bizarne krásnu rozprávku, ktorá ma vrátila do detských čias keď som hltal knižky Pavla Dobšinského a verte že mnohé z jeho príbehov vám bude tento film tak trochu pripomínať.Krásna práca!

• 14.10.2015  11:34

Festivalový hit, ktorý si vás získa už hnedˇ úvodnou poviedkou o lietadle. Skvelá pointa vás namotá a navnadí a musím povedať, že i ostatné poviedky sú podobne rovnako bizarné., zábavné a vždy prekvapia.Ich vyznenie podporuje výborné herecké obsadenie,vdáka ktorému sú uveriteľné aj tie neuveriteľné príbehy.Režisér Szifron natočil film, ktorý oslovil divákov po celom svete a jednotlivé príbehy sa ťažko dostávajú z hlavy. čo samozrejme svedčí o dokonalej práci. Počítajte s tým že ide vatšinou o drsnejšie príbehy až na hranici šialenstva so špičkou čierneho humoru.Zároveň si môžete byť istý , že ide o silný divácky zážitok.

• 1.10.2015  15:42
    Slídil (2014)

Herecký koncert Jakea Gyllenhaala začína celkom nenápadne, ale skoro sa rozbehne do podivného ale funkčného mixu dramatu a thrilleru. Hrá nám hlavného hrdinu ktorý je tak trochu psychopat ale vie sa pekne skrývať za svoju normálnu civilnú tvár ktorá túži len po úspechu a peniazoch doslova aj cez mŕtvoly. Tento film doslova rastie každú minútu. Konkurentka hlavného hrdinu v podaní herečky Rene Russo je proste dravo sexi i na svoj vek, dej filmu je nepredvídateľný a všetko je dokonale natočené. Režisér Tony Gilroy je proste borec a tento snímok je jeden z najlepších aký som poslednú dobu videl to fakt nekecám, nemal by vám ujsť nádherná sonda do sveta súčasných médií musím tlieskať!!

• 5.9.2015  20:40

Nafúknutou bublinou sa javí táto médiami často spomínaná adaptácia knižného bestselleru. Okrem toho, že sa tu dočkáme po hriechu málo erotiky, sklamaní budú aj priaznivci BDSM tak i ,, normálni“ diváci ktorí by možno ako aj ja čakali od filmu nejaký príbeh. Tejto primitívnej poviedke o tom ako sa dvaja stretli a zase rozišli totiž chýba všetko čo by ju urobilo zaujímavou. Je totálne bez vášne, bez nejakého zmyslu a hlavne veľmi veľa sa tu kecá hlavne o ničom . Divné sú dokonca aj chúťky pána Greye ale skôr to ako to predstavuje svojej vychrtlej milej. No aby som len nekarhal tak hlavní predstavitelia sú celkom fajn, hodia sa do svojich rolí a robia všetko pre to aby vdýchli svojim postavám život. Takže knihu som nečítal ani nebudem si zaťažovať myseľ niečím čo napísala nejaká nadržaná mature woman ktorá si poriadne asi nikdy nevrzla, pretože aj keď film určite sa moc nedrží knižného príbehu je to nakoniec taká priblblá vtákovina že až to bolí. Ochraňuj nás od dalších dvoch a možno aj troch pokračovaní to je dnes v móde.

• 3.9.2015  22:10

Je až prekvapivé že vyše 50 rokov starý film dokáže takto pobaviť.Tie triky na svoju dobu sú nádherné toto dokázal len pán Zeman!Určite lepšie než Gilianova verzia a kto má aspoň kúsok srdca filmového fanúšika toto ho musí uchvátiť ostatne asi ako všetky filmy od pána majstra.

• 4.6.2015  18:32

George Miller natočil skvelé akčné postkatostrofické sci-fi nabité nápadmi a aj kedˇsi nejaký ten motív požičal film je pekelne svieži a zábavný.Ťažko sa hľadajú nejaké nedostatky tohto diela.Budˇvám film sadne a budete ho milovať alebo vás neosloví.Dnes už řažko možeme predpokladať , že vznikne nejaká Mad Max mánia, ale ten potenciál tu je.Takže radím treba ísřťdo kina, pretože tento snímok stojí za vzhliadnutie na veľkom plátne.Ide o vydarenú víziu desivého sveta budúcnosti, v ktorom je ešte stále nádej.Je to zábavná akcia plná hravých nápadov, mix štýlov rôznych dôb a hlavne neskutočné záživné dobrodružstvo od režiséra ktorý dokázal prekvapiť.

• 23.5.2015  12:37

V zabudnutom meste kde vládne zákon silnejšieho, nachádza mladá upírka v muslimskom odeve svoje možné vykúpenie.Film Sama noci tmou nemá klasickú štruktúru.Je to skôr pozvánka do atmosferického sveta, ako by ste navštívili niekoho sen.Snímku sluší čiernobiele spracovanie farba by ho v tomto prípade určite zrazila na kolená.Príbeh mladého chlapca, ktorý má problém so svojim feťáckym ocom a príbeh mladej upírky, ktorá určite nevyzerá ako keby vyšla z nedávného shitu - hitu Twilight, ktorí si k sebe nájdu citovú cestu je určite trochu iný film než na ktoré sú terajšie puberťáčky zvyknuté.Režisérka určite nezakrýva inšpiráciu svojimi slávnými predchodcami v niektorých hudobných doprovodoch spoznáte Sergia Leoneho alebo Davida Lyncha.A soundtrack je presne to čo patrí k jedným z najzaujímavejších aké som kedy počul.Pre mňa osobne bola najsilnejšia scéna citového sbližovania sa upírky s mladíkom za doprovodu skvelej skladby Death od skupiny White Lies normálne ma mrazilo po tele ale príjemne.Sama nocou tmou nie je klasický romantický upírsky film , je to niečo nadčasové možno trochu podobné s nedávnym Jarmusovým Prežijú len milenci, ale mám potencionál stať sa až kultom.Málo dialógov, temnota hustne,brutalita tiež,žiadni ochrancovia zákona len feťáci,prostitutky, dealeri a žena zahalená v čiernom kráčajúca tmou za doprovodu dobrého hudobného doprovodu to je presne čo tu nájdete.

• 10.4.2015  16:27
    Stopy (2013)

Mladá austrálska herečka Mia Wasikowska hrá neohroženú cestovateľku a spisovateľku Robyn Davidson, ktorá uskutočnila soĺo výpravu dlhú 2800 km z vnôtrozemia Alice Springs cez drsnú púšť až k Indickému oceánu.Jej cesta spolu s verným psom a ťavami približuje pekné prostredie Austrálie, horúce červené územie s pôvodnými obyvateľmi a tajomstvá drsnej púšte,ale tiž ukazuje na nebezpečie, ktoré by človek čakal najmenej..Vdaka svojej ceste hlavná hrdinka spoznala cenu skutočnej samoty a uvedomila si, že občas sa my ľudia musíme vzdialiť od sveta , aby sme spoznali, že do neho proste patríme.Tento krásný životný príbeh a dobrodružstvo je proste nádherne sfilmované a fanúšikovia filmov ako Utek do divočiny alebo snímku Divočina z minulého roku by si tento kúsok nemali nechať ujsť.

• 30.3.2015  18:23
    Annabelle (2014)

Začiatky príbehu Annabelle nájdeme v hororu V moci démonov ktorý bol fakt skvelý.Sólový príbeh desivej a nebezpečnej bábiky je ale pravým opakom.Film ničí úplne amatérska kamera,zvláštne odfarbený obraz z digitálnej kamery a zápletka, ktorá ničím neprekvapí,No možno pár ako tak vydarených scén kde vás strhne však atmosféru nevybuduje.Okrem nich tu nič nie je čo by stálo za pozornosť.možno len fakt že koľko klíšé nám režisér v tomto filme ponúka.Chcete sa vyhnúť nude, vyhnete sa Annabelle !!

• 1.3.2015  13:31
    Whiplash (2014)

Krv, pot a bubny. Posadnutosť dokonalosťou je dobrou umeleckou témou vo veľa filmoch. Snaha dosiahnuť vrchol a obetovať tomu zo seba maximum vytvára hlavnú dejovú líniu v snímku Whiplash. Príbeh mladého bubeníka ktorý ide tvrdo za svojim cieľom a jeho večný súboj s fanatickým učiteľom hudby. Ktorý síce na začiatku prehráva no nakoniec je schopný svojmu démonickému protivníkovi čeliť. Jazzová hudba a miestami až nesnesiteľné emocionálne napätie k sebe moc teda nepasujú. Mladý režisér Damien Chazzelle dokázal vytvoriť natoľko silné dielo, že vám rytmus bicích bude znieť ešte dlho po záverečných titulkoch. Pomohli k tomu aj majstrovské výkony hlavných predstaviteľov.Milles Teller dokazuje, že pokiaľ si bude brať kvalitné scenáre má aj čo ponúknuť.J.K. Simmons ako spomínaný učiteľ si svoju sošku Oscara zaslúžil oprávnene. Jeho postavu budete nenávidieť, budete sa jej možno aj báť ale aj tak vás bude fascinovať. Whiplash je proste film s natoľko vťahujúcou atmosférou že neodtrhnete od neho oči bez ohľadu na to či máte radi jazz. A ešte raz mi niekto bude tvrdiť že robiť hudbu/tým myslím samozrejme hudbu nie nejaké terajšie dance popové sračky/nie je drina dostane bubnom poprípade činelom po hlave.

• 22.1.2015  17:05

zápletka hororu Scotta Derricksona nie je vôbec zlá a hlavne v prvej polovici umožňuje režisérovi vykreslovať veľmi dobrú temnú atmosféru tak ako to vie najlepšie.Ale v druhej polovici už pôsobivá atmosféra nedokáže zakryť fakt , že logika príbehu má medzery., zápletka je vlastne tuctová a pointa neprekvapivá.Eric Bana v hlavnej úlohe je celkom fajn, ale nemá až také charisma aby zachránil film a príbeh.No a ozaj vedeli ste že Satan má v obľube skladby Jimiho Morrisona a jeho kapely The Doors??Ich skladieb je vo filme viac než dosť a soundtrack patrí tiež ku kladným momentom filmu.Zbav nás zlého nie je zlý horor, ale akonáhle už viete o čo sa jedná zistíte že už nemôže ničím prekvapiť najmä preto že podobných filmov sme tu mali neúrekom.A nezachráni to ani niekoľko podarených scén a ani tá temná atmosféra.

• 10.1.2015  15:02

Režiséri bratia Bobby a Peter Farrelly sú vraj porovnávaní so svojim humorom vo filmoch k Jerrymu Zuckerovi a jeho sérii The Naked Gun /Blázhnivá strela/.Nezdá sa mi kvalita spomínaného snímku a hlavne postavaFranka Drebina mala nadhľad, ľahkosť a skvelú hru so slovíčkami zatiaľ čo hlavné postavy Harry a Lloyd idú po chodníku sprevádzaného vulgarizmami, zvratkami,fekáliami proste s humorom pri ktorom si tí čo majú vyššie IQ len pousmejú a potešia že určite na svete sú ešte vatší blbci a že nie sú na tom až tak zle.Nie som si istí či pokračovanie niečoho čo dajme tomu zabralo aspon trochu pred 20 rokmi malo zmysel.Sledujeme ústrednú dvojicu ktorá opakuje vtipy, ktoré už dávno nie sú vtipné a videli sme ich už minimálne 100 krát.Žiadne prekvapenie, žiadny zárak sa nekoná.No zopár vynimiek sa našlo najmä scéna so spiatočnou adresou a možno ešte finálna scéna trochu pobaví.Herecké výkony taktiež bežia v štandarte.Jim Carrey stihne za minutu viac grimas než Jeho kolega Jeff Daniels si stačí vydržať s jedným blbým pohľadom celý film.Zaskočí aj možno prítomnosť Kathleen Turner ktorá vyzerá ale otrasne.Kde sa podela tá pekná žena z filmu Žiar tela??Je to síce už 30 rokov a drogy a chlast spravili svoje aj ked do tohto snímku sa asi hodí.Sú situácie kedy rozum zostáva stáť a zbytočne ho hľadáte.Harrymu a Lloydovi sa to nemôže stáť.Nikdy ani v druhom pokračovaní.Tento film ide mimo mňa blbí amíci sa možno na tom zasmejú ale u mňa toto nie je komédiálna špička skôr komediálne dno!Chráň nás od dalšieho pokračovania kde deduškovia Carrey a Danielsa ich filmové postavy dostanú rozum o čom silno pochybujem!

• 25.12.2014  19:41

Kedˇ vám stroj času vypíše Fatal Error verte že to s vami že to s vami skurvene zamáva.A čo na to mozog??No môže to mať fakt hrozné následky.Fakt doslova vydarený min fuck film, skvelý scenár, dobrí herci, dunivý soudntrack ale jednu chybu to malo .Ako dlholetý filmový fanda ktorý sa pohybuje v rôznych filmových žánrov bude asi príbeh dosť predvídať a to ma trochu mrzelo.A keby som mal aj ja stroj času vrátil by som sa možno do rokov aby nevznikli nejaké totálne filmové kraviny ale určite by som nezabránil tomuto snímku ten má šancu v budúcnosti stať naozaj kultovým!

• 8.12.2014  14:46

Jednu hviezdičku len za Toma Hardyho pretože je skvelý herec a pozerať sa hodinu a pol na jeho telefonovanie kde sa mu za jednu cestu zmení celý život je i na mňa veľa! Toto je podľa môjho názoru šliapnutie vedľa...

• 27.10.2014  19:04

Zombie tematika sa stala v posledných rokoch veľmi populárnou vo svete kinematografie.Popularitu žánru vygradoval seriál The Walking Dead alebo film Zombieland už len preto že sa jednalo o úplné iné tipy zombie filmov.Bolo to pred pár rokmi ked režisér Tommy Wirkola prispel novým motívom -žijúcimi zombie nacistami.Svôj prvý snímok Mŕtvy sneh pojal ľahko parodicky a s množstvom príznakov Raimiho Evil Dead alebo Jacksonovho kultu Braindead.Teraz sa vracia miestami tiež k týmto legendárnym filmom s vatčším rozpočtom s ešte viacej litrami krvi, otrhnutých končatín, vytrhnutých vnútorností a armádou nacistických oživlých mŕtvol. Dead Snow 2 je trochu odlišný od prvej časti snád len v tom že je ešte viac parodovaný, je tu viac brutality, čierneho humoru, gore efektov ktoré vás budˇčasom znechutia a zdvihne sa vám žalúdok alebo v lepšom prípade bránica a padajú tu aj hlášky zo Star Wars!Stopáž je rozumná a dej plynie bez zbytočných odbočiek a zdržovania.Film Dead Snow ani brať vážne netreba každopádne je to skvelo odvedená práca aj ked nápady sú miestami ukradnuté zo spomínaných filmov predsa je tu niečo nové.Koho už len napadne vyhadzovať mamičku s kočíkmi do povetria alebo ťahať naftu do tanku cez črevá ?? Úplná úchylnosť je ale skrytá na konci snímku kde za zvukov hudby Bonnie Tyler a jej hitu Total Eclipse Of The Heart sa staneme svedkami nečakanej ľúbostnej scény pri ktorej sa buď zasmejete alebo znechutíte.Ja patrím k tým čo sa zasmiali pretože ako píšem moc vážne to brať netreba a ako hovorí slogan filmu ,,Stará láska proste nehrdzavie ani kedˇnaveky spráchnivie". Dead Snow 2 patrí k najlepším zombie filmom poslednú dobu a momentálne nemá konkurenciu.

• 11.10.2014  19:13
    Pod kůží (2013)

Na druhý krát to už bolo lepšie ale každopádne niečo sa nepodarilo.Ale vidieť Scarlett v Evinom rúchu sa určite oplatí :-)