Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Horor

plakát

Alf - Alfovy výjimečné Vánoce: část 1. (1987) (epizoda)

Tu treba zabudnúť na zábavu nič smutnejšieho a dojímavejšieho som dlho nevidel proste tento diel ma vždy dojal k slzám už v mladých časoch aj dodnes je strašne depresívny a smutný

plakát

Alf - Alfovy výjimečné Vánoce: část 2. (1987) (epizoda)

plakát

30 případů majora Zemana - Studna (1978) (epizoda)

Absolútne nezabudnuteľná a skoro až hororová časť kde starý Brúna ma mátal vo snoch už od detstva. Dodnes sa z najlepšieho dielu série vznáša strach a vrýva sa pod kožu.

plakát

Na chalupě (2016) (TV pořad)

Náhodou mne sa Katka vždy páčila

Move On (2012)

Hodnotenia pridám samozrejme kvôli Madsovi a aj kvôli tomu že niektoré scény sa odohrávajú na Slovensku. Gabika Marcinková je stále pekná a sekne jej to prajem to najlepšie v herectve no lepšie filmy čo najskôr. Táto road movie s jedným kufríkom omrzela rýchlo. No potešila ma ešte skladba od Františka Krištofa Veselého Jaj Zuzka Zuzička alebo skôr pobavila .

Le Fantôme (2016)

plakát

Anything for Jackson (2020)

Objavovanie originálnych námetov v horore je ako hľadanie ihly v kope sena. Preto stojí vždy za pozornosť keď sa podarí nejakú ihlu nájsť. Anything for Jackson je príbehom párov dôchodcov, ktorí prišli o svojho milovaného vnuka, tak sa rozhodli upísať diablovi aby ho mohli pomocou čiernej mágie priviesť späť na tento svet. Už fakt že hrdinovia sú starí ľudia je neobvyklý. Zápletka potom na celej lákavosti pridáva. A aké je spracovanie? No aj keď mám príbehy s diablom či satanom vždy rád (prvý The Exorcist a Rossemary baby už asi nebudú nikdy prekonané) nie je bez chyby. K hereckému výkonu Juliana Richinngsa by som pár výhrad mal, ale výsledný dojem z filmu to našťastie nemení. A aj keď ide o príbeh komorný je tu dosť priestoru aj na ľakačky či slušné efekty a príšerky. Režisér Justin G. Dyck vyťažil zo svojho debutu nápadov na maximum a preto hodnotím trochu vyššie než si film objektívne zaslúži. Mám proste rád ak je príbeh nepredvídateľný a dokáže prekvapiť a tu som sa toho dočkal. Po dlhšej dobe horor podľa mojej chuti.

slovenština

Mořská horečka (2019)

U írskeho filmu Morská horúčka sa mi páčilo nasadenie tvorcov na ničom nešetriť a ísť do toho s plným nasadením. Tam kde sa to dalo sú efekty a scény pojaté tak ako to len najlepšie šlo. Problém je že aj keď je technická stránka kvalitná, herci slušní, príbeh je len ďalšia vykrádačka Votrelca či a jeho klonov tipu Vec a naposledy snímok Pod vodou. Na rozdiel ale od neho sa dej odohráva na morskej hladine na rybárskej lodi. Posádka sa potrebuje vrátiť s úlovkom a tak ich kapitán vezme do zakázanej oblasti. Tam však narazia na podivného podmorského tvora a nešťastie je na svete skôr než poviete Ripleyová. Ako som už spomínal, baví ma tá snaha pri ktorej tvorcovia hľadali nové polohy a varianty toho čo sme už videli viackrát. Bohužiaľ to skoro vôbec nefunguje. O nejakom obrovskom napätí či atmosfére strachu sa vôbec nedá rozprávať. Na film sa síce dobre pozerá ale zážitok z neho je veľmi nevýrazný. Akurát mi miestami tí ľudia v tomto filme pripomenuli momentálnu situáciu vo svete. Tiež sa niektorí správali sebecky a nezodpovedne a nepozerali na druhých len na seba a takéto správanie vedie len ku katastrofálnym následkom čo potvrdzuje aj tento snímok i napriek tomu že je vymyslený.

Poslední rodina (2016)

Nič depresivnejsie som už dávnejšie nevidel. Veľmi silná dráma aj som sa trochu pousmial ale moc málo.

plakát

Pásli ovce valasi (1973) (TV seriál)

Čo k tomu dodať? Môj najobľúbenejší večerníček z detstva ani dodnes nestratil zo svojho kúzla.Nezabudnutelny rozprávač Jozef Kroner a pekná hudba. Pozerá sa na to dobre aj po rokoch.