killjezor

GIS pro jáMor a okolí

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 12.12.2014  09:56
    Želvy Ninja (2014)

Nemůžu si pomoct, ale od roku 2007, kdy byl vydán film TMNT, jdou želvy nahoru. Poslední serálové zpracování, rok 2012, bylo víc než povedené a ikdyž někomu nemusel sedou ten výtvarný styl, tak po příběhové stránce šlo o výborou věc. Stejně tak je na tom tenhle filmový blockbuster. Předigitalizovaný s ne úplně skvělým příběhem, ale zato s dějem, který má grády a vůbec nepostřehnete, že jste u toho proseděli 101 minut. Nádhera!

• 11.8.2014  07:29
    47 róninů (2013)

Čekal jsem poutavý fantasy příběh a dostal jsem pěkný film. Bohužel opravdu jen pěkně vypadá. Nic víc, nic míň...

• 21.7.2014  15:53
    Thor (2011)

Ne, ne a ne. Tenhle film je špatný. Bere si to nejlepší ze severské mytologie a celou ji pak pošlape. Předlohy takové nejsou a tak proč musí holywoodský mlýnek něco podobného dělat u svých produktů. Proč je proboha Heimdal černoch? Copak měli seveřani mezi svými bohy černocha (nehledejte v tom rasizmus, afričané by taky nechtěli mít své vlastní bohy bílé)? A co dělá na Asgardu asiat? Těším se na zpracování Starých pověstí českých, ve kterých bude Libuše vietnamka a bivoj Eskymák. Pokud ale vypnete mozek, neznáte ani jednu z předloh (legendy a komixy), užijete si heroického kultivaru, vstřebávatelného všemi póry v těle. Ach jo :-(

• 21.7.2014  15:47

Na druhého Thora jsem fakt neměl náladu. První film mně tak rozhodil, že ještě po těch 2 letech na něj vzpomínám s nelibostí. Hodně lidí mne ale přesvědčovalo, že je pokračování daleko lepší. Půjčil jsem si tedy filmík na BR disku a jal se jej sledovat. Ano, je lepší. Neduhy prvního dílu sice přetrvávají, ale je lepší. V desetibodové stupnici si zalouží 3/10 a to hlavně díky bonusům v podobě nepovedených záběrů a kraťasu od Marvelu s názvem All Hait to King.

• 3.7.2014  06:36
    Zátah 2 (2014)

Pokračování výborného Raidu je prakticky jiný film. "Dvojky" se většinou svezou na popularitě a nepřidávají nic nového, tady Evans dokázal, že to jde i jinak a prakticky stejně, někdy daleko lépe. Z přemíry dialogů jsem měl ze začátku strach, ale protože jde o úplně jiný styl vyprávění, skvěle navozuje atmosféru svými retrospektivy. Trochu mně zamrzelo, že Yayan Ruhian nedostal větší prostor a taky trochu chyběl jeho druh postavy, který stvárnil v prvním díle, ale po dokoukání tvůrcům všechno odpustíte. Trošku je mi líto, že se do filmu nedostaly některé vystřižené scény, ale asi by to už byl až moc velký masakr.

• 3.7.2014  06:31

Film, který si nebere servítky. Bohužel jsem jej viděl po posledním zpracování Dredda a svou náplní jde o velmi podobné snímky. Raid ale přidává něco navíc. Tam, kde Dredd útočí svým dokonalým zpracováním univerza Megacity One, přidává Raid na uvěřitelnosti a surovosti. Akční, brutální nářez, plný děje. Zdá se to být až nemožné, ale člověk je napnutý od první chvíle až do hořkého konce.

• 7.1.2014  08:18
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Kontroverzní seriál, který využil námět trochu jiným způsobem, než jak by se jej chopili západní tvůrci. Nedokážu říct, jestli šlo o dokonalé dílo nebo ne. Hluchých míst je dost, mnoho dílů je zbytečně natahováno dlouhými úvahami a retrospektivy. Nicméně... Light je prostě hajzl a ať se okolí snažilo jak chtělo, celou dobu jsem jeho konání naprosto chápal. Některé činy bych asi řešil jinak, ale z pohledu všeobecného blaha jde o pochopitelné ústupky. Postup policie je pochopitelný, ale žádná postava mne nepřesvědčila, že koná ve všeobecném dobru. Nakonec tak ze včeho vyšel nejlíp (a jako největší potvora Ryuk, ale ten to tvrdil od samého začátku. Osobně jsem zvědavý na doprovodné filmy a také na hranou trilogii.

• 17.12.2013  06:49
    Durarara!! (TV seriál) (2010)

škoda rozvleklého konce, který trochu sráží celkové napětí z první půlky seriálu. Ale prostě to svou logiku. Durarara!! staví na neskutečně dobře zpracovaném prolínání děje, kdy se podstatné věci dovídáte později a s o to větším důrazem na samu sdělovanou skutečnost. Postavy jsou své, jen některým tak trochu chybí uvěřitelnnost. Což zní samo o sobě dost podivně, když je jednou z postav bezhlavá motorkářka. Ale nedpřirozeno je prostě jen z formou existencí a tak některé obyčejné postavy působí až moc "superhrdinsky". Ale klidně jim to odpustíte. Velké plus je dokonalý soundtrack, perfekně zapadající do celkové nálady seriálu!

• 4.12.2013  10:09

Důstojené pokračování série, rozvíjející konečnou myšlenku. Bez seriálu by tento film neměl logiku a i když bylo jeho samotné zakončení skvělé, tímto snímkem celé vyprávění o bratrech Elricových autoři ještě vylepšili a hlavně povýšili.

• 4.12.2013  10:06
    Fullmetal Alchemist (TV seriál) (2003)

Člověk si při sledování tohoto anime vytvoří určitý obraz, jak tento svět funguje a nakonec je mu tento logický princip rozmetán na kusy. Nelituju toho, čekání na konec se vyplatilo a osobně mám pocit, že i když vše skončilo tak, jak si jednotlivé postavy přály, nikdo nebyl sám za sebe spokojený.

• 4.12.2013  10:04
    Fullmetal Alchemist: Bratrství (TV seriál) (2009)

Fullmetal Achemist Brotherhood byla opravdová jízda a to jsem byl ze začátku, asi tak prvních 10 dílů, silně rozladěný. Rychlý start, hodně věcí z původní série chybělo, ale když jste vypustili všechno, co jste znali z minula, začal děj nabírat obrátky. Je až skoro neskutečné, jak si autoři dokázali pohrát se všemi postavami, vytvořit jim takřka dokonalou historii (což asi nebyl až takový problém, stačilo čerpat z komixů), ale právě komplexnosti a rozložení jak v prostoru tak v čase, získává novější zpracování navrch.

• 4.12.2013  09:55
    Girls und Panzer (TV seriál) (2012)

Absurdita na n-tou. Kupodivu ale funguje víc než dobře. Kombinace středoškolských kroužků a obrněné techniky z WWII je dokonalá a až nebudou tankové bitvy ze strategického hlediska nijak převratné, jsou velmi dobře filmově zpracovány. Nedokážu si představit, co by se stalo při větším rozsahu, ale při délce 12 dílů to funguje dokonale. A navíc, pokud jste aspoň minimální fanda do vojenské techniky, tak překousnete i školní pasáže.

• 26.11.2013  07:07

Tak jsem včera konečně viděl posledního Doctora a... jsem rozladěn. Asi pár lidí naštvu, ale prostě to nemělo vůbec šťávu. Dobrý scénář, dobrá režije a hudba, všechna práce odvedena na výbornou, ale nějak to nefunguje. Billie Piper už po těch letech nějak není Rose. Ano, ani to nebyla Rose, ale nějak na ni jde vidět, že vypadla z kolotoče filmování. Můj oblíbený David Tennant stratil něco ze své roztržitosti a už je jenom jedním z Doctorů. Holt divadlo mu sedí viditelně víc. A zápletka? Fajn, už nemáme nenáviděného Doctora, ale lidumila, pro sebe sama je očištěn a kupodivu by tohle mělo být trhákem, ale celkově je tenhle film natočený prostě celkem nezáživně. Holt si s sebou nese prokletí druhé půlky poslední série, která byla hodně rozvláčná a k uzoufání unylá. Jak jsem napsal výše, jsem rozladěn...

• 18.11.2013  08:43

Doručovací služba čarodějky Kiki je jeden z filmů, který mi od Mijazakiho úplně unikl. Věděl jsem o něm, ale nějak na něj nebyl čas. Naštěstí dcera dospěla do věku, kdy se rozhodla, podle upoutávek v TV, zkusit tuhle věc. Za její rozhodnutí jsem rád, taky jsem s anime začínal na Mijazakim, a za druhé jsem konečně tento kousek viděl. Nezklamal. Trochu z něj mám podobný pocit jako z Totora, kdy není vše jednoznačně řečeno a na druhou stranu působí podobně jako starší Karigurashi no Arrietty. Nehodnotím plným počtem, možná proto, že jsem už částečně vyléčen z Ghibli závislosti a vím, že jsou daleko lepší věci, ale tohle je ideální, odpočinková věc, u které není vše nalajnováno tak, jak se na první pohled zdá. A ještě se to líbí 4letým holčičkám.

• 1.10.2013  14:26

Navzdory všem okolo musím říct, že hlavní problém této série není ve vyrkádání čehokoli, ale spíše v tom, že se odchýlila od původního konceptu. Mnoho lidí to prostě nepřekousne. Já bych naopak řekl, že to sérii velmi prospělo a tak místo točení se kolem stejných témat, jdeme dál a dost razantně.

• 1.10.2013  14:19

Série Darker than Black je mne na hodně vysokých místech, ale tato třetí série je ješětě o něco lepší, než původní první. Komu se nelíbilo zakončení, tak tyhle 4 díly to bezmezně vynahrazují. Celý seriál jsem sledoval chronologicky, tedy v pořadí 1.-3.-2. série a vyplatilo se to. Mnoho otázek je tak zodpovězeno a hodně věcí vám tak docvakne docela rychle. Nicméně nouze o neskutečná převapení není.

• 1.10.2013  14:15

Podivné. Postavy jsou silně černobílé, ale nakonec vás stejně přitáhnou. To, co na jednu stranu působí jednoznačně, není až tak jasné. Moderní Japonsko v seriálu prakticky beze změn. Život funguje normálně, ale svět se změnil. Hodně se mi líbí myšlenka, že za použití "magie", musíte zaplatit podle smlouvy. Celkové vykreslení světu ale hraje až druhé housle, protože opět jde hlavně o vztahy lidí a kontraktorů.

• 1.10.2013  13:34

Těžko hodnotit po 12 dílech, ale pokud si počkáte a vydržíte prakticky stereotipní skladbu příběhu, tak vás čeká neskutečně zajímavé a nevšední finále. A i ona skladba opakujících se vražd není úplně stejná. Několikrát dokážou tvůrci překvapit a táto víc než příjemně a tak jen Naegi působí při Třídních soudech jako moc velký profík (skoro jako Phoenix Wright). Nicméně, pokud překousnete nevšedního ředitele, který není tím, za ce jej všichni mají, a podivnou střední školu, která není až tak podivná, doporučím tento seriál všem, kteří si umí počkat na finále. /// Finále nezklamalo a jen potvrzuje předchozí hodnocení.

• 18.9.2013  09:57
    Black Lagoon - Season 2 (série) (2006)

Po první sérii, která chvilkama vázla, je tohle svěží vítr, plný prázdných nábojnic, vyhřezlých střev a smysluplných hovorů. Vůbec jsem po shlédnutí Second Barrage měl pocit, že šlo první sérií jen o nějakou předehru a naservírování principů, kterými se bude seriál dál ubírat. Po naprosto brutálních dílech s dvojčaty, se Rock s Revi přesouvá tam, kde by měl najít relativní klid a místo toho jej konání lidí kolem poznamená víc, než by chtěl. Oproti velkému množství názorů kolem, že by mělo být zakončení jiné, zastávám opačný názor. Nebyla to jízda, mělo to logiku!

• 18.9.2013  09:51
    Black Lagoon (TV seriál) (2006)

Od první chvíle pěkná jízda. Seriálu vadí jen jedna věc a tou je jisté rozdělení a ne zrovna moc provázaný děj. Nicméně všechno, co by jste si od podobné věci přáli, to zde najdete. Hlavní linka se sice zdánlivě točí kolem agentury Lagoon, a potažmo kolem antihrdinky Revi, ale postupně na sebe strhne větší pozornost sám Rock, který se do světa plného násilí a takřka bezdůvodného vraždění, podplácení a prostituce, snaží vnést určitý řád a slušnost. Odpovědí jsou mu většinou rány.

• 22.7.2013  07:28

Buď to vezmete jako brak, nebo si Jeníčka a Mařenku skvěle užijete. Přistoupil by k tomu asi jako k moderní verzi Souboje Titánů. Vpněte mozek, čarodějnicím jej raději vystřelte, usaďte se do křesla, vemte si do ruky boody mery a užívejte si. Tenhle film si na nic nehraje a přesto původní příběh skvěle a logicky rozvíjí. Oceňuji výber všech protagonistů, kulisy, gedgety dvojice sourozenců, kterých naštěstí není hodně, a hlavně narážky na různé jiné snímky z posledních dob.

• 22.7.2013  07:21
    Asura (2012)

Mnoho lidí zde žehrá na nepříjenou animaci. Mi chvilku trvalo, než jsem si na ni zvykl, ale naopak bych řekl, že jde o perfektní pokus, jak připodobnit současný animovaný film době, do které byl zasazený. Místy jsem měl totiž pocit, že se dívám na středověké obrázky, než na moderní film, při kterém sledujete osudy "vlčího" dítěte. Zaponeňte ale na nějak veselý příběh, ponurou atmosféru ještě k tomu nádherně dokresluje utrpení poddaných, způsobený nedostatkem jídla. Vlastně právě chybějící jídlo, je ústředním motivem, který se táhne celým filmem.

• 19.7.2013  23:10

Neskrývám překvapení. Ze začátku jsem nevěděl, co si o tomhle filmu mám myslet. Trochu dětinské, trochu smutné. Časem jsem se i docela nasmál a místy i hodně, ale jak si film hraje na komedii, stejně tvrdě narazí na vážnou notu. Nejde ani tak o originalitu, příběh jako takový jsme už viděli tisíckrát, ale jde o samotné celkové pojetí. Většiny postav mi bylo ke konci líto, ale příběh působil tak nějak věrohodněji.

• 22.1.2013  08:27

Nápad je výborný, zpracování také, ale za celou dobu mne hlavní aktéři nepřesvědčilio tom, že konají správně. Spíše jsem měl s přibývajícím dějem čím dál větší problém se s nimi stotžnit. Neříkám, že mi lidí v ghetech nebylo líto. To naopak, protože celá zápletka je vlastně na této lítosti založena, ale kolikrát mi příjde humánnější prostě umřít hned, než se, jako se tomu děje teď, trápit několik let hlady. Ano, asi jsem cynik, ale tenhle film mne o jeho správnosti prostě nepřesvědčil, přitom jinak je natočený skvěle.

• 22.1.2013  08:09

Tahle věc měly vzniknout v 60. letech minulého století. Pěkně vedle Kleopatry s Liz Tayler nebo Spartaka s Kirkem Douglasem. Dokonce bych jej viděl jako konkurenta Masters of the Universe s Dolphem Lundgrenem. Dnes je prostě jen k smíchu a nepůsobí na diváka ani jako komedie, ani jako scifárna a ani jako parodie. Možná jako parodie sama na sebe, protože ač je trikově čistá, tak právě efekty nevypadí efektně, ale lacině. Ty skoky Johnu Carterovi nikdo věřit nemůže. Já si raději znovu přečtu 45 let starou komiksovou verzi z ABCéčka: http://www.totalmag.cz/komiks/96-retro-komiks/1471-fantasticky-john-carter-hezky-esky-a-po-esku.html

• 22.1.2013  07:59

Proti Clash of the Titans jednoznačný posun dolů. Tady nejde o nějak špatnou filmařinu, ale prostě proti prvnímu filmu dvojce něco chybí. A za celou dobu nezjistíte co. Možná je to jen tím, že jde o pokračování a kdyby byl Clash of the Titans 2 samostaným snímkem, udělal by líp a získat ode mne minimálně o hvězdičku víc. Takto je "jen" pokračováním.

• 22.1.2013  07:51

Výborně natočený výplach mozku. Děj vás žene kupředu takovou rychlostí, že se ani nestačíte divit a ani moc neuvažujete, proč se to celé děje. A to je přesně to, co se od remaku Clash of the Titans čeká. Nervydrásající akce, užívaní si vizuálních orgií a k tomu všemu dejte svým šedým buňkám mozkovým svátek. Zaslouží si to. A to jsem člověk, který dbá na tradice a nesnáší změny.

• 22.1.2013  07:47
    Válka Bohů (2011)

Zapomeňte na všechno, co znáte ze středomořské mytologie. A dostanete Clasch of the Titans. A teď zapomeňte i na poslední zbytky, které vám v mozku zůstaly a máte Immortals. I pres tohle všechno jde o velice zdařilý blockbuster, u kterého ani na chvíli nenudíte, což je přesně u takovéhoto počinu důležité. Kupodivu musím říct, že ani Luke Evans v roli Dia nevadil. Tady prostě seděl a Zeus ve své podstatě byl úlisný a zákeřný a tohle všechno z něj jde cítit.

• 22.1.2013  07:41
    Continuum (TV seriál) (2012)

Continuum se mi opravdu nelíbilo. Svět budoucnosti mne osobně hodně nadchl, bohužel po přesunu k nám jsem nemohl rozchodit spoustu datailů, jak je to či ono možné. Všechno tohle se ale po 3 nebo 4 dílu zlomilo a právě tyhle detaily přestanete řešit. I když mám občas pocit, že z některých epizod cítím nízký rozpočet, tak jak scénář, režije i herci drží seriál na výši.

• 22.1.2013  07:36
    Grimm (TV seriál) (2011)

Tohle se vám buď líbí a zavrhne to nebo přesně naopak. U mne se potvrdil případ druhý. Přes mírné herecké nedostatky hlavních postav a dost lacině působící triky u některých pozdějších dílů, si nese seriál punc originality a člověk se nenudí. Přechod na druhou sérii celou neovyklost jen podtrhuje. Sledováno v původním znění.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11