Otec Brown - Skřivánčí skandál (2019) (epizoda)

Okázalá výprava, príjemný, nenáročný relax, viete čo môžete čakať. Nič pre priateľov Hlavy XXII, alebo Zväčšeniny či Felliniho. Howgh!

Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc? (1969)

Řehoř, Lipský, Chvalina a plus Škvorecký, nemôžem si pomôcť je to také preteplené a zúfale popletené. Páni Menšík ,Trégl a Kemr našťastie tomu zvedaj apanáž a paní Janžurová to jistí :-)

Florenc 13,30 (1957)

Pán Effa skvostná figura a pani Thielová vysoko nad  súdružkami všeho druhu, ináč čistý socík a tragédia vo vzťahoch, čo priniesol. V dejinách nepoznám horší úpadok morálky ako v socializme a to dokonca osobne , čo ma neteší , ale je to realita.

Krok do tmy (1938)

Milé prekvapenie film má solídne atribúty detektívky a prijemne osvieži nie je to klasický cajdák republiky první

Zelená vlna (1982)

Upejpaví srákorové dávajú smiešne bodíky, ale socik je tu náturou skutočný teda nature reál čo nepoznajú slovenčinu a tie rôzne bláboly o nulovom prínose si neznalí socíka dajte krásne za klobúčik třebas z kachního peří holoubkové 🐳😎

Nejlepší člověk (1954)

Platilo v monarchii, platí aj dnes. Nič sa nezmenilo , len ľudia a kulisy. Dobro a zlo, lumpačenie, prostopášnosť, lakota a následne trest. Skvelý pán Burian postava mu sadne ako dobre ušitý frak a to prekvapivo v roku 1954 , ale aj pán Werich s Horníčkom v tých rokoch v predscénách natierali súdruha ako maslo na chlieb, tak prečo nie paralela zo starej monarchie. Krásne pravdivé a preto posmutnelé.

Příště budeme chytřejší, staroušku! (1982)

Presne to je dnešok , rodičia kradli a my ich deti kradnutie berieme ako normál. Toto je danajský dar boľševika , ktorý nám krásne vidí do hláv , to jedno či slovenských alebo českých a výsledok je prítomný maglajz...

Osvícení (1980)

Klasický úlet na ktorom niet nič ľudského. Sprostosť ako traky a ťažká kanonáda reality z akútneho oddelenia psychiatrie. Čo to poznáme nič si nemusíme vysvetľovať . Apropo taký narcis ako Pomothy má šťastie , že sa v realite ešte nezrazil s gumeným kladivkom rovno do tej zakvitnutej makovice.

Historie bombardování. Od Guernicy k Hirošimě (2016) (TV film)

Obrazovo unikátne kvalitný dobový dokument , sprievodný komentár a uhol pohľadu na tragiku bombardovania už neviem akosi spracovať mám pocit nemalej fabulácie príčiny a následku a podania faktov dosť jednostranným pohľadom až za hranicou demagógie.