štíple

štíple

okres Plzeň

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 4.1.2020  22:39

Opravdu dokonaly, lidsky film. Ackoliv jsem ateistka, velmi me oslovil.

• 28.8.2019  20:16
    Sanditon - Episode 1 (E01) (epizoda) (2019)

Sanditon Jane Austen psala pred smrti a nedokoncila ho. Zemrela v r. 1817. Charlotte Bronteova se narodila v r.1816 a Emily v r. 1818, Romany Na vetrne hurce i Jana Eyrova vysly v r. 1847. Sanditon evokuje zfilmovana dila Jane Austen, nikoliv sester Bronteovych. Tento komentar pisu jako reakci na hodnoceni uzivatele Rasttea. Vydani Sanditonu a 2 nejslavnejsich del sester Bronteovych delilo 30 let, aplikujeme-li to na tvorbu 20. stoleti, je to jako kdybychom smesovali filmy odehravajici se za prvni republiky a budovatelske filmy z 50. let.

• 6.3.2019  06:37
    Favoritka (2018)

Kdo viděl Humra a Zabití posvátného jelena, nemohl být až tak překvapen. Dívala jsem se kvůli skvělé Olivii Coleman, nicméně z filmu mám smíšené pocity stejně jako jsem je měla z obou výše jmenovaných. Předpokládám, že to je režisérův záměr, nicméně já osobně bych dala přednost filmu, který by mi danou dobu přiblížil v širším zaběru a v historických souvislostech. Tohle Britové umí a člověk je pak obohacen nejen příjemným diváckým zážitkem, ale i pár vědomostmi navíc. Po Favoritce mi bylo jen nevolno. Jak funguje moc a manipulace, o ambicích a lidských slabostech - o tom je tento film především. Kdo se těší na kostýmní drama, ať zůstane raději doma.

• 22.4.2018  21:14
    Tlumočník (2018)

Pridavam hvezdu za hudbu.

• 2.7.2017  22:25

Tentokrát to mistr přehnal. První část filmu, vizuálně působivá jako vždy, slibovala zajímavý příběh, který se ovšem později zvrhl v mix pokleslých žánrů. Připadala jsem si trochu jako na Hanebných parchantech. Dokonalý filmový příběh se zvrhl v krvavý masakr. Hanební parchanti zůstávají narozdíl od Dvojitého milence filmem nesporných kvalit.

• 9.3.2017  18:16

Úpně jsem se v tom neorientovala :-)

• 14.2.2017  22:37

Pokud by někdo na základě komentáře Eklektika nabyl dojmu, že jde na komediální drama, bude se divit. Drama ano, civilní a silné, na které člověk jen tak nezapomene. A ano, může se to stát každému. Takže pozor na úřady a byrokraty..

• 22.10.2016  09:51

Velmi silný protiválečný film. Ukázka toho, jak dosáhnout maximáního výsledku, aniž by ve filmu byly jakékoliv násilné scény.

• 18.4.2016  23:34

Festival Finále. Koproducent uvádí film jako žánrový snímek. Prý po revoluci vzniklo jen 7 filmů, které se snažily o žánrovost. Tak tedy pokud se žánrovým filmem rozumí vybledlé barvy, které mají navodit marast porevolučního období, směsice mužských postav tak či onak zapletených s minulým režimem, nepřehlednost děje a motivů, pak pěkně děkuji - takové filmy vidět nepotřebuji. Moje ušní lékařka říká, že mám výborný sluch, ale v kině jsem měla pocit, že jsem opravdu nahluchlá, půlka dialogů mi beznadějně unikala. 1 hvězdičku dávám díky Zuzaně Kronerové, která je výborná vždy a všude.

• 12.2.2016  19:18

Méně je více. Kdyby Luděk Hudec některé kýčovité scény vystříhal, mohl být film lepší. Lenka Vlasáková byla dokonalá.

• 20.11.2015  22:01

Festival francouzskeho filmu 2015. Asi se budu opakovat, ale Francouzi proste umi. Takove filmy jako tento proste potrebujeme. V dnesni xenofobni spolecnosti jsou filmy plne lidskosti a porozumneni proste treba. Nejsem fanynka Pana prstenu, takze Viggo Mortensen byl pro me objev.

• 20.11.2015  06:07
    Případ SK1 (2014)

Festival francouzského filmu 2015. Kriminální film odehrávající se v 90. letech a na začátku 21.st. Pátrání po sériovém vrahovi komplikuje teroristický útok alžírské teroristické organizace. Strhující příběh nejen v kontextu událostí posledního týdne. Titulní představitel mi velmi silně připomínal mladého Alaina Delona a film se kvalitou vyrovná nejlepším kriminálkám té doby. Francouzi prostě umí!

• 10.10.2015  21:40
    Mia madre (2015)

Nanni Moretti je prostě Mistr.

• 8.7.2015  08:57

Díky promítacímu času mě film nenadchl, určitě na tom měla svůj podíl únava. A tolik jsem se těšila na jednu z mála komedií na festivalu!

• 5.7.2015  17:32
    Antonia (2015)

Film je vizuálně velmi podmanivý. Pomalé tempo mu na přitažlivosti možná z pohledu některých ubírá, ale jak jinak natočit film o básnířce? Měla to být filmová oslava její poezie a to se rozhodně povedlo. Film patří k těm zážitkům, které musíte nechat uzrát a okamžité hodnocení je na škodu.

• 28.1.2015  18:22

V mnoha ohledech dokonalé. Britsky uměřené a přesto působivé.

• 27.1.2015  22:59

To jsem se nasmála. Jen takových filmů víc. V dnešní době, kdy se za karikatury vraždí, je skvělé, když si ze sebe lidé umí dělat legraci a hledají to, co je spojuje.

• 27.1.2015  19:21

Poměrně jednoduchý příběh, na začátku jsem se trochu nudila, ale samozřejmě "výdrž" hlavního protagonisty, překonání všech nesnází a překážek, solidarita jezdců - to všechno jsou věci, které diváka mého typu zaujmou, takže sice dávám 3 hvězdy, ale musím říct, že to vůbec nebylo špatné.

• 25.1.2015  18:05
    Sbohem Berlíne (TV film) (2011)

Asi jsem čekala víc.Byl to jen takový televizní opus. I když od BBC.

• 25.1.2015  15:10
    Fotograf (2015)

Chápu, že ne každému se film líbí. Něteré pasáže jsou pro průměrného mladého idealistu "over the top". Ale Irena Pavlásková odvedla výbornou práci (stejně jako u filmu Zemský ráj to napohled) a Karel Roden vytvořil postavu ještě charismatičtější než je její reálný předobraz.

• 9.1.2015  20:53
    37 dní od atentátu k válce (TV seriál) (2014)

Nejsem odborník na příčiny, začátek a průběh válečných konfliktů v Evropě. Nicméně mě, ačkoliv jsem žena, britské filmové zpracování evropských dějin vždy fascinuje. Tento seriál BBC rozhodně má očekávání nezklamal.

• 8.1.2015  18:03

Vidím, že všichni jsou nadšeni a v sedmém nebi. Pro mě je to úlet, snesitelný - jistě, ale moje nadšení setrvává jinde.

• 1.1.2015  21:36
    Život podle Václava Havla (TV film) (2014)

Děkuju Andree Sedláčkové. Je třeba si připomínat, kdo má zásluhu na tom, že žijeme svobodně a jakého prezidenta jsme měli. Zaposloucháme-li se do jeho slov a srovnáme-li hloubku jeho myšlenek a celoživotní motivace, pak srovnání s těmi, kdo reprezentují naši zemi dnes, vyvolává smutek a znechucení.

• 23.11.2014  17:44
    Gemma Bovery (2014)

Dokonalý výběr Jana Šmída. Fabrice Luchini nikdy nezklame.

• 10.7.2014  23:06
    Volný pád (2014)

Karel Och uvedl film na MFFKV 2014 tím, že připomněl večerní čtvrteční projekce ve Velkém sále minulých 2 ročníků. Film Chlapec pojídající ptačí zob jsem naštěstí neviděla.(Moje kamarádka bohužel ano). Při vyslovení názvu druhého filmu - Pole v Anglii - jsem dostala strach, co bude následovat. Před rokem jsem se před svědky zapřisáhla, že pokud tento snímek hlavní soutěž vyhraje, už na festival nepojedu. Nevyhrál, dostal ale Zvláštní cenu poroty. Ve svém loňském komentáři k tomuto filmu jsem navrhovala připravit pro následující rok nové hlasovací lístky divácké soutěže. Stupnice měla být rozšířena. (Možnosti hodnocení výborný - dobrý - průměrný - slabý nestačí.) Potřebovala doplnit o TOTÁLNÍ ÚLET. Po shlédnutí filmu Volný pád jsem tuto možnost na hlasovacím lístku marně hledala. Předpokládám, že film opět dostane Zvláštní cenu. Tentokrát jsem došla k závěru, že pokud příští rok na festival pojedu, na projekci ve čtvrtek večer do Velkého sálu rozhodně nepůjdu! A vám doporučuji totéž, pokud Karel Och v tradici čtvrtečních totálních úletů bude pokračovat.

• 9.7.2014  22:51

Vizuální stránka filmu nemá chybu. Jednotlivé scény si budu ještě dlouho pamatovat. Příběh graduje díky promyšlené práci s hudbou. Pro mě malé zjevení.

• 9.7.2014  22:38

Pro mě lehké zklamání, čekala jsem víc. Chyběla mi další rovina filmu. Simona Babčáková byla ale naprosto dokonalá.

• 9.7.2014  21:49
    Zátiší (2013)

Film, u kterého jsem dlouho váhala, zda na něj jít. Vyklubal se z něj můj nejsilnější zážitek MFFKV 2014. Režisér nám ve Velkém sále velmi poutavě objasnil své záměry a umělecké postupy.

• 9.7.2014  21:45

Herectví Tomáš Hardyho je dokonalé. V této poloze jsem ho poznávala, tady byl můj britský herec č 1.Jako akční hrdina amerických filmů si moje srdce nezískal, nicméně právě ty přiblížily jeho herecké umění širšímu publiku.

• 7.7.2014  13:00

Civilní snímek, méné překvapivý než Prázdniny u moře, nicméně o to více rezonující s naší realitou. Vynucený prodej? Společenské znemožnění se a odsudek okolí? Vyloučení z týmu? Máme to také tak? A umíme i odpouštět?

<< předchozí 1 2 3 4 5