• Romantický

Králíček Petr (2018)

Nemám ráda filmy, kde proti sobě hlavní postavy bojují a dělají si naschvály. Ale tady mi to nevadilo a vlastně jsem si to i užila. Roztomilí králíčci, vtipné vtipy, povedené hlášky, herecký výkon Gleesona (do role sedl naprosto skvěle), morální pointa, krásný anglický venkov, propojení s Beatrix Potter (autorkou originálních knih) - vše na výbornou. Plus navíc nečekané a hezké pasáže rozanimovaných původních kreseb, digitální vrabci, píseň Remember The Name a myší průvodce po britské metropoli. Čtyři hvězdy jako vyšité.

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Haf, recenze :) Nikdy jsem seriál neviděla, tak pro mě bylo všechno nové. Film jsem si pustila, protože ti psi byli tak roztomilí - a to je asi to jediné, co mě na tom bavilo. Nevím, na jakou věkovou skupinu seriál cílí, ale mně to přišlo dějově a prokresleností postav opravdu hodně jednoduchoučké. Vše strašně čítankovité a bez hloubky, natož nějakých emocí. Zase mi tam vadila ta esenciální americkost (nejvíce patrná na postavě Liberty), což ale není v americko-kanadském filmu překvapení. Takže za animaci a roztomilé pejsky dávám dvě hvězdy. P.S. Málokdy sleduju filmy s českým dabingem, ale tady mi to zrovna vůbec nevadilo. Haf, recenze, konec.

Operace Eichmann (2018)

Zajímavé, ale mám pocit, že se z tématu dalo vytěžit víc - především v pasážích rozhovorů mezi hlavními představiteli. Z nich mi neběhal mráz po zádech, což by v případě takové osoby jako byl Eichmann, rozhodně mělo být. Jinak mě bavila stylizace a herecký projev Bena Kingsleyho.

Noční agent (2023) (seriál)

Viděna 1. série: Velmi dobré. Tajemné. Temné. Tajuplné. Spletité. Nečernobílé. Napínavé. Se sympatickým hlavním hrdinou a dobře zahranou postavou Diane. Není to žádné kinematografické veledílo, pro mě ale rozhodně příjemné překvapení. P.S. Co mě rozhodně překvapilo a co hodnotím pozitivně, byla romantická linka mezi záporáky.

Mezi kapkami deště (2018) (seriál)

Viděna 1. série: Moje první korejské drama. Zaujalo mě dobře vystiženými emocemi; ukázkou korejských rodinných vazeb, tradic, očekávání; neokoukaným prostředím; módou; a chemií hlavních představitelů. Bohužel grandiózní stopáž byla na škodu - mnoho slibných momentů, které fungovaly, se později rozmělnilo v natahovanou kaši bez chuti. Dějová linka pracovního obtěžování ke konci už zcela nesnesitelná a nepochopitelná. Konec mi přišel uchvátaný a věci zůstaly nedořešené (např. vztah matky s Jun-huiem, bydlení hl. dvojice). Častokrát příliš upovídané a doslovné. Příliš mnoho flashbacků. Každopádně super osvěžení v záplavě amerických seriálů. No a Jung Hae-in je velký fešák s charismatem na rozdávání :) Nejhezčí scéna: ruce v restauraci.

Vstupenka do ráje (2022)

Příběh ničím zapamatovatelný a klasicky hollywoodsky neuvěřitelný. Julii a Gergovi to však spolu klape na výbornou. Nejkrásnější samozřejmě filmové lokace - opravdu ráj na zemi.

Too Hot to Handle: Německo (2023) (pořad)

Viděna 1. série: Formát už je okoukaný, tak to zachraňuje hlavně vtipný komentář a nově příchozí účastníci, kteří do pořadu vnesou alespoň trochu ověžující šťávy.

Deník gigola (2022) (seriál)

Viděna 1. série: Bavila mě zajímavá hlavní zápletka, nevšední prostředí, postava Julie a garderoba Minou. Bohužel herecké výkony (Flor, Emanuel, Lino, někdy Julia), nedostatečná chemie mezi Emanuelem a Julií, šablonovitost postav (Victor, Lino), scénář, který patlá dohromady páté přes deváté a nesmyslný konec podráží nohy jinak slušnému nápadu.

Údolí klokanů (2022)

Pokud máte rádi australskou přírodu tak jako já, nemůže se vám to nelíbit :) Galahové, Willie wagtail, vombatí láska, světélkující noční les... Co víc si přát?

Australia's Ocean Odyssey: A Journey Down the East Australian Current (2020) (seriál)

Velmi pěkně udělaná minisérie seznamující diváka s Východoaustralským oceánským proudem a jeho vlivy na život v moři, ale i na pevnině. Krásné podvodní záběry (především velryb), úchvatná australská příroda a živočichové z celého spektra organismů. Plus promluvy odborníků a nadšenců, kteří se nejrůznějšími způsoby snaží chránit oceán, neboť nám dává život. Doporučuju všem, kteří mají rádi přírodu.