• Romantický

Věrná až za hrob (2022)

Krásný dům na pláži, přesvědčivá hlavní herečka, napínavé propletence, jiskření, akorát ten úplný konec už byl překroucený moc.

Nepřestávej dýchat (2022) (seriál)

Zkouknuto na jeden zátah. Myšlenky zajímavé, děj napínavý, ale zpracování nezapamatovatelné. Plusové body za hudbu. P.S. Zpod toho kamene se - dle mého názoru - nemohla vyprostit.

Někde mezi (2022)

Bavily mě fotografické prvky, duchařské vsuvky a emoce na konci. Jinak předvídatelné, tradičně americké, obvyklé, ničím nepřekvapující, klišoidní, nereálné.

Láska přes okno (2022)

Mám takový neodbytný pocit, že by mě mnohem víc bavil film, ve kterém by byl Ares opravdový sviňák a Raquel (mimochodem velmi zajímavá herečka) by se dala dohromady s neviditelným Yoshim.

Matka (2023)

Pro Jennifer mám slabost, takže kvůli ní jsem vydržela první nezáživnou polovinu. Druhá část už se vydařila lépe a pasáž sbližování s dcerou byla vůbec nejlepší. Kdyby většina filmu analyzovala soužití matky a dcery, hodnotila bych výše. Takhle se jedná o hodně průměrný průměr.

Posedlost, láska a závist (2023) (seriál)

Hráli vysokou hru a zaplatili vysokou cenu. Začátek nic moc (žádná gradace, nulové emoce), v dalších dílech lepší (napětí u proslovu, jiskření). Líbil se mi přepálený konec, který jsem nečekala a který ukázal, že Anna byla lepším člověkem než William, ačkoliv se to tak skrze celý děj nejevilo. Jinak se ale nejedná o žádné veledílo.

Heisei tanuki gassen ponpoko (1994)

Podivuhodné. Trošku bláznivé. Trpké. Krásně animované. Svérázné. Pokud máte rádi japonský folklór, doporučuji. Nejlepší scéna: průvod příšer.

Watcher (2022)

Obvykle si nepouštím filmy, u kterých je pravděpodobné, že se budu bát. Zde mě ale zaujal motiv sledování, přestěhování se do cizího města a atmosféra v ukázce. Musím říct, že to tedy byla jízda!!! Maika Monroe hraje bravurně, Bukurešť je řádně depresivní a odtažitá, a režisérka nechává diváka tápat do posledních minut. Co mě bavilo nejvíc, byla nejednoznačnost, pohrávání si s divákem, iluze, představy a paranoia, kterou ve mně film vyvolával (plus autentický hlavní pár). Máte-li rádi pocit nejistoty a znepokojení, vřele doporučuji. P.S. Skvělé byly nepřekládané dialogy v rumunštině, které dokreslovaly Juliiny niterné prožitky.

Druhá světová válka: Cena říše (2015) (seriál)

Průměrný dokument, který však dobře a detailně zachycuje celou časovou osu války. Z pohledu vlastence mi vadilo, že nebyl zmíněn atentát na Heydricha a vůbec nic o osvobození - zvlášť když popisovali, jak probíhal konec války v jiných evropských zemích. Dokument je britský a pro Brity i v roce 2015 dál zůstáváme dalekou zemí a lidem, o němž nic neví.

Turistický průvodce láskou (2023)

K americkým romantickým filmům jsem poměrně kritická a už jsem jich celkem dost viděla, takže jsem neměla valné očekávání. Film mi však připadal o řád lepší než obvyklá produkce. Proč? Nabídl sympatickou hrdinku, problémy se řešily tím, že si postavy spolu normálně promluvily, vedlejší figury neobtěžovaly (dokonce se jim dařilo vytvořit i nějaké emoce - klučina s mobilem) a láska byla uvěřitelná. Všechno samozřejmě v rámci žánru. K tomu krásné prostředí Vietnamu a asijská barevnost. Za mě čistá spokojenost. (Pro porovnání jsem si den předtím pustila Falling Inn Love a 1. díl seriálu From Scratch a oboje jsem musela vypnout, jak hrozné mi to připadalo.) P.S. Man bun je hezčí než rozpuštěné vlasy :)