Midori_Mike

okres Zlín
Šťastný člověk

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 1.5.2019  13:26
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Jsem jedním z těch, kterým tohle sedlo zcela na míru. Tohle je pro mě cyberpunk, ze kterého mi po dlouhé době běhal příjemný (i nepříjemný) mráz po zádech. Mějte mě klidně za kacíře, ale tohle pro mě bylo mnohem zajímavější, než Blade Runner 2049. S prvním Blade Runnerem nesrovnávám, to nejde - ten vznikl skoro o 40 let dříve. Kvalita tohoto seriálu dělá samozřejmě perfektní knižní předloha, ale přece jenom samotní tvůrci na tom mají také značný podíl, protože vizuálně nemám absolutně co vytknout. Tohle tady dlouho nebylo, pokud vůbec. Každopádně od tohoto seriálu dále má Netflix můj doživotní vděk a obdiv. Nebojí se dělat seriály, které by se ostatní vydavatelé báli financovat. To už ostatně dokázali prostřednictvím Stranger Things

• 16.3.2019  19:54
    Volyň (2016)

Nelze si nevšimnout, že Poláci v poslední době excelují jak na poli filmu, tak ale třeba i na poli herního průmyslu. Zkrátka jsou to výborní tvůrci a já můžu jenom doufat, že je jednou v tomto doženeme. Těžko si představit lepší zpracování Volyňské genocidy, o které jsem toho pravda moc nevěděl. Ale nyní to budu mít asi do konce života pevně vryto pod kůží. Dodívat tento film mě stálo velké množství sil a několik dlouhých chvil přemýšlení pár dní poté. Ale rozhodně to stálo za to! Pochopil jsem, že nejhorší věcí na válkách jsou právě ty genocidy. Takovou beznaděj a nespravedlnost jinde nenajdete. ALE to zpracování! To zpracování... instantní husí kůže, kdykoliv si na to vzpomenu.

• 16.3.2019  19:42
    Old Boy (2003)

Kdybych tento film viděl dříve, asi bych mu dal jasných 5*. Škoda. Je to hlavně pro lidi, kteří mají rádi extrémní zvraty a rozuzlení. V tomto jsou asiaté samozřejmě mistry a tento snímek patří určitě mezi ty nejlepší z nejlepších. Takže komu ještě bez větších potíží občas při sledování filmů lezou oči z důlků, tak tohle je pro vás jasná volba ;)

• 16.3.2019  19:35

Zdaleka to není dokonalé, ale pro mě silně uhrančivý snímek. Paráda

• 26.6.2017  22:38
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Tak tohle bylo něco! Nečekal jsem mnoho a dostal jsem 5x víc, než jsem doufal. Velmi silný zážitek po více stránkách. Začátek první série se nese v dosti pomalém, až rozvláčném tempu, ale to všechno je jenom promyšlený klid před bouří. Odhalí vám jenom tolik, kolik chce, ale dost na to, aby vás z toho začalo pořádně mrazit v zádech. No a pak už to jede. Tvůrci velice promyšleně odhalují postupně všechny události, které předcházely té "nepochopitelné" situaci, do které se hlavní hrdinka dostane. Poté se děj postupně začne víc a víc věnovat děsivé přítomnosti. Velká sonda do myšlení lidí a podle mě až děsivě reálná ukázka toho, jak by to mohlo vypadat, když nastane nějaká globální katastrofa a lidé se začnou chovat extrémně. Jsem naprosto unesen z hereckého výkonu Elisabeth Moss - to je regulérně na cenu Emmy za nejlepší herecký výkon v dramatickém seriálu. S každým dílem jí scénář nabízel možnost ukázat víc a víc emocí a ona to využila zcela na maximum. Velmi se mi líbila taky kamera, barevná stylizace a kompozice scén (hodně to připomíná např. Vesnici od Shymalana). To se nikdy neokouká... Handmaid's Tale asi není úplně jednoduchý seriál, pro každého... ale dejte mu šanci a čeká vás velmi silný zážitek. Já se z toho budu vzpamatovávat ještě pár dní. Žádná klišé, žádné nabubřelé scénky - jen dokonale a nanejvýš citlivě odvyprávěný příběh né jedné, ale mnoha silných žen, jež se ocitly tváří v tvář naprosto šílené situaci. Není to o zoufalství, ale o naději a síle nikdy se nevzdát i v těch nejtěžších momentech života. O síle žít a přežít kvůli svým dětem. A o tom neztratit své lidství. 5* s přehledem :)

• 25.6.2017  21:57
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Velmi mysteriózní, celkem stylová záležitost. Předlohu jsem nečetl, ale dost jsem o ní slyšel a četl jsem knihy podobného ražení (Malazská kniha padlých - zde také probíhá válka starších bohů s mladšími). Tušil jsem tedy, do čeho jdu a s kvalitou jsem nakonec velmi spokojen. Skvělý casting, parádní vizuál a podařené, absurdně vtipné scénky a situace (zvláště ve druhé polovině 1. série). Na pokračování se budu těšit a určitě si ho nenechám ujít. Hodnocení 1. série - silné 4* (7. epizoda silných 5*!)

• 5.4.2017  22:15
    The Expanse (TV seriál) (2015)

The Expanse je sci-fi, které se snaží vycházet z opravdu pevných vědeckých základů. A to se mi na něm moc líbí. Lodě zde nemají hyperprostorové pohony, nemají laserová děla a podobné chujoviny. Tohle je fajnšmekrovinka, spíše pro fanoušky cyberpunku. Tvůrci si i přes menší rozpočet dávají velmi záležet na interiérech jednotlivých lokací a celé universum je velmi dobře vymyšlené, promyšlené (za to ovšem vděčíme autoru knižní ságy, ze které seriál vychází). Po dodívání téměř celé druhé série musím říct, že The Expanse má neustále vzrůstající křivku kvality a z původně spíše béčkového seriálu se pro mě už vyhoupl do áčkových vod. Jen tak dál.

• 19.2.2017  11:42
    Pod černou vlajkou (TV seriál) (2014)

Poměrně milé překvapení :-) . Čekal jsem něco mnohem jednoduššího, prvoplánovějšího... ale již po první sérii jsem potěšen celkem promyšleným dějem plným solidních zvratů a velkým množstvím zajímavých postav. Samozřejmě ano, k realitě to má místy asi velmi daleko - všechny ženy vypadají jako modelky, i ti pánové ve skutečnosti asi vypadali hůř, ale tady mi to nakonec nějak nevadí. K pirátům prostě ta stylovost sedí. Pokud máte chuť na moderně zpracovanou podobnou tematiku a chcete si užít dobrodružnou jízdu po sluncem zalitých ostrůvcích Atlantiku, Black Sails je v současné době asi nejlepší volba. EDIT: Po kompletním dodívání celého seriálu před tvůrci opravdu smekám. Pro mě jedno z nejlepších seriálových překvapení posledních let. Troufám si tvrdit, že tvůrci z té pirátské tematiky vymáčkli naprosté maximum, vložili i nějaký ten přiměřený přesah a seriál důstojně zakončili. Maximálně musím pochválit i vývoj jednotlivých charakterů. Takto to má vypadat. Rozdíl mezi stavem postav na začátku seriálu a na konci by jen málokdo tipoval. A na závěr - největší plus seriálu uděluji za postavu kapitána Flinta ztvárněnou Toby Stephensem. Dokonalost :-)

• 16.2.2017  14:45
    Příchozí (2016)

Příjemné, moderní, svižné sci-fi, skrývající v sobě silný lidský příběh, který se člověka dotkne. Chválím dobře zvládnutou režii, díky které postupně krásně přicházíte na hlavní pointu filmu, která má být tak trochu WOW moment, ale přitom je podána velmi citlivě a nenásilně. Ještě před závěrečnými titulky si většinu věcí zpětně uvědomíte, všechno do sebe zapadne a zůstane velmi příjemný pocit. Velký palec nahoru za stěžejní scénu s Luise (amy Adams). Stejná vizuální krása jako scéna s teseraktem v Interstellaru ;-)

• 16.1.2017  22:52
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

80. léta zažívají v poslední době velkou renesanci a Stranger Things tento trend výrazně podporují. Což se mi líbí! Pro mě je to velká nostalgie a prostě mě to jednoduše baví :) . Kouzlo toho období stále funguje a dojímá mě, s jakým citem, ale hlavně i nápadem, se k němu různí autoři dokáží vracet. Renesanci osmdesátek můžete nalézt jak ve filmu (Kung Fury), v hudbě (žánry new retro wave, synth wave), tak např. i ve hrách. Ve Stranger Things si užijete všeho dosyta - autoři vybrali skvělé herce a poskládali výborný soundtrack. Zatím jsem se toho stále nepřejedl, takže za mě palec nahoru. Subjektivně 5*, objektivní hodnocení je spíše 4*

• 6.1.2017  09:31

Velký dík a respekt Leovi, takovéto lidi teď opravdu potřebujeme. Už je skutečně nejvyšší čas něco pro tu naši Zemi udělat. Nikdy nepochopím, proč velká část lidí věří raději mudrlantům typu Klaus nebo Trump, namísto opravdovým odborníkům, vědcům, kteří jsou 100x kompetentnější se k tomuto vyjadřovat. Faktických důkazů o globálním oteplování už "naštěstí" přibývá natolik, že již nebude možné to populisticky bez jakéhokoliv vysvětlení smést ze stolu s tím, že nic takového se neděje. Dokument doporučuji všem!

• 5.1.2017  13:37
    Westworld (TV seriál) (2016)

Neotřelý námět a jedno z nejlepších hereckých obsazení v historii seriálů - to je Westworld. Rok 2016 se nesl ve znamení příchodu výborných nových seriálů a WW tento trend výrazně podpořil. Mysteriózní sci-fi, to prostě zbožňuji. Jonathan Nolan to má velmi dobře promyšlené a v příjemných mezích se mu podařilo zamotat mi hlavu. Ke konci první série jsem měl trochu strach, jestli to už nepřekombinoval, ale nakonec to hodnotím velice kladně. Několik WOW momentů stálo za to. Nicméně vůbec největší sílu seriálu vidím v samotných hereckých výkonech. Především Evan Rachel Wood v roli Dolores je božská :) . Místy jsem si říkal, že bych ji rád viděl po skončení natáčení v reálu, abych si ověřil, jestli jí to "kyborgovské" vystupování nezůstalo. Totéž se týká i spousty dalších herců. Imitaci kyborgů zvládli dokonale. Takže za mě palec nahoru a těším se na další podívanou!

• 19.12.2016  20:59

Seveřané jsou prostě jiní, na tomto filmu je to dobře vidět. Né každý by ho nazval komedií. Ale minimálně díky skvělému konci hodnotím kladně. Zajímavá podívaná. A černá přátelé... hodně černá :D

• 19.12.2016  20:53
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Ale jo, zasmál jsem se a několikrát hodně hlasitě, od srdce :) . Nejvíce se mi líbil bryskní, svižný humor. Ten se skrýval i ve spoustě detailů (hlavně kulisy), se kterými se autoři pěkně vyhráli. Až se člověk někdy nestíhá smát. Příjemná oddychovka a zamyšlení se nad tím našim češstvím. I když já bych možná ani tak kritický nebyl :-) . Ale ano, někdy je potřeba si rýpnout

• 13.12.2016  22:21
    Narcos (TV seriál) (2015)

Velmi výživná lekce z novodobé historie, kterou dostanete naservírovanou v nejluxusnějším balení. Příběh kolumbijské narcomafie a Pabla Escobara je jedním z nejneuvěřitelnějších skutečných příběhů. Tihle kolumbijští hoši byli opravdu tvrďáci. Kam se na ně hrabou italští a američtí mafiáni. Stejně tak tvrdá byla ovšem kolumbijská ruka spravedlnosti - tedy místní policie. Člověk se zkrátka nestačí divit, co všechno se tam reálně stalo. Po dvou sériích jasně plné hodnocení. I když první řada byla z hlediska scénáře mnohem zajímavější, než ta druhá. Za to ale autoři nemohou. Postupně nám hold ubývá a ubývá postav

• 13.12.2016  21:08

Po dlouhé době jsem byl v kině a hned takový zásah do černého. Tímto děkuji mé nejmilejší DandoDarko, že mě na to vytáhla. Bez delšího přemýšlení musím prohlásit, že Hacksaw Ridge je pro mě dosud nejlepším válečným filmem. TOTO je opravdový obraz války. Po TOMTO filmu člověk pochopí, proč vojáci, kteří byli někdy na frontě, velmi často trpí posttraumatickými syndromy apod. Zachraňte vojína Ryana hadra (přestože jde nesporně také o špičkový film), ani Apocalypse Now mě tolik nezasáhlo. Neumím si představit, co by u tohoto filmu dělali lidé, kteří před dlouhými lety během premiéry filmu Zachraňte vojína Ryana odcházeli zděšeně z kina se slovy "toto by Bůh nikdy nedopustil." Tady by se asi rovnou pozvraceli a upadli do bezvědomí. Hacksaw Ridge je pro mě nejvíc "protiválečný" válečný film, právě kvůli té kruté realističnosti a uvěřitelnosti. Člověk se v kině zvedá ze sedačky opravdu velmi těžko. Války jsou možná to největší zlo na zemi. Smekám před Melem Gypsonem, zraje jako víno. A samozřejmě obrovský respekt Desmondu Dossovi. Tentokrát jasných zářivých 5*

• 27.11.2016  20:40

Všechno dobré, jenom mi tam pořád nesedí ten přehršel CGI triků. I tak jsem u tohoto filmu netrpěl, ale naopak si ho užíval :-) . Výprava do Středozemě pod taktovkou Petera Jacksona je vždycky zážitek a nemyslím si, že by to někdo jiný dokázal o mnoho lépe.

• 27.11.2016  20:31

V zásadě spokojenost. Univerzum Warcraftu je mi dobře známé, hry jsem prošel několikrát. Výprava do Azerothu byla velice příjemná. Výborné je, že se film drží sepsané historie této fantasy a doplňuje děj o období, které hrám předcházelo. Tím se autorům myslím podařilo uspokojit jak publikum světa Warcraftu neznalé, tak skalní fanoušky. Zatím tvůrci ukázali pouze malý dílek toho, co tento fantasy svět nabízí. A proto budu s ještě větší nadějí čekat na pokračování, kde už snad potenciál Warcraftu využijí naplno :-) . Prozatím 4*

• 6.9.2016  23:57

Stejné hodnocení jako u prvního dílu - sám o sobě je film na velice dobré úrovni (za ty prachy... paráda), ale teprve ve spojení se znalosté skutečného příběhu a událostí kolem R. Krejčíře dostává snímek ten správný rozměr. Věřím, že většina hlavních událostí se opět shoduje s realitou.

• 6.9.2016  23:47
    Gangster Ka (2015)

Pro mě nečekaně dobrý kousek! Lidem jako je Radovan Krejčíř nefandím a ničím pro mě nejsou vzorem. Ale i tak se mi film velmi líbil, protože zachytil něco, o čem se v kuloárech pouze šušká a přitom se to opravdu asi děje. Skvělá sonda do myšlení, chování a způsobu vymýšlení rafinovaných podvodů opravdových mafiánů. A to vše s označením "podle skutečných událostí". Tato hláška ve filmu záměrně nepadne, ale každému člověku, který se alespoň trochu orientuje ve společenském a politickém dění, je jasné, o jaké kauzy a jaké reálné lidi se ve filmu jedná (Radovan Krejčíř, Stanislav Gross atd.). Jedná se samozřejmě o částečnou fikci, to autoři sami přiznávají. Nicméně domnívají se, že zhruba z 80% se příběh shoduje s realitou. Přesnou pravdu zná pouze několik málo lidí, kterých se tyto události přímo týkaly. Každý divák si může po filmu sám vyhodnotit a porovnat tuto verzi příběhu s tím, jak jej prezentovaly a prezentují média. Ano, prezentují, neboť příběh Radovana Krejčíře - opravdového gangstera dnešní doby, který se nebojí ničeho, stále pokračuje. V současné době je v nejlépe střežené věznici v JARu, v podzemní cele - na místě, odkud se údajně zatím nikomu v historii nepodařilo uniknout, odsouzený na 35 let vězení. S tím, že ho ještě čekají minimálně další 2 soudy, ze kterých si pravděpodobně také odnese slušnou nadílku let ve vězení. Divadlo pokračuje - jediná možnost, která Radovanovi zbývá, je útěk. Podaří se mu to, nebo tam shnije až do smrti (jak si nepochybně zaslouží... )? Uvidíme, stačí bedlivě sledovat zprávy :) . Silné 4*

• 6.9.2016  23:21
    Ve stínu (2012)

Na naše poměry určitě výborná vizuální stránka, atmosféra a stylovost. Ovšem nemohu si pomoct - tomuto filmu chybí něco velmi důležitého k tomu, aby to byl zapamatování a adorování hodný snímek. Pokud bych to měl nějak pojmenovat, tak řeknu, že zde chybí větší propracovanost scénáře a příběhu samotného. Stopáž mohla být klidně delší (po vzoru většiny gangsterek), protože filmu by slušel větší prostor pro detektivní pasáže + s tím spojené postupné budování čím dál víc temnější atmosféry. Takto nám bylo vše naservírováno příliš zkratkovitě, podle mě. Snaha udělat díky tomu film údernější a umělečtější tím paradoxně utrpěla, protože když film stojí jenom na tomto, tak to prostě často nefunguje, jak má. Na to má "Ve stínu" příliš klišoidní a očekávatelnou pointu... čili místo toho, aby to s člověkem zamávalo a zůstal s otevřenou pusou hledět na závěrečné titulky, si spíše většina lidí řekne "No dobrý no... pěkné, ale čekal jsem něco trochu víc". Každopádně i tak si film najde své příznivce a slaboučké 4* si zaslouží :)

• 24.7.2016  22:54
    Vesnice (2004)

Měl jsem zřejmě velké štěstí v jedné věci - Vesnice je první film, který jsem od Shyamalana viděl. Díky tomu jsem neměl od snímku žádná speciální očekávání, jako většina negativně hodnotících lidí zde na ČSFD. Pro mě to byl překrásný zážitek. Mysteriózní atmosféra, hudba, herci a hlavně scénář - všechny tyto věci hodnotím za 1. Bavil jsem se bezpečně po celou dobu stopáže, která je dlouhá tak akorát. Dvojice hlavních aktérů mi opravdu učarovala. Emoce vznikající mezi nimi byly tak čisté a pro mě přirozené - pro mě ideál lásky, který se dnes už téměř nenosí. O to více si Shyamalana vážím. Před koncem filmu jsem byl plný očekávání, jakého závěru se dočkáme. Jelikož nechci spoilerovat, pouze řeknu, že konec mi nejenomže nevadil, ale naopak jsem si něco takového přál. Ovšem promyšlenost, s jakou byl uskutečněn, mě opravdu mile překvapila. Je to přesně ten typ konce, u kterého člověku dojde X věcí a všechny scény, ze kterých člověk v průběhu nebyl moc moudrý, se krásně logicky vyjasní. Díky několika indíciím ve filmu se mi podařilo hlavní pointu závěru správně odhadnout dopředu, ale bál jsem se toho, jak jednotlivé charaktery dopadnou. V tomto ohledu mě Shyamalan opravdu potěšil. Myslím si, že většina režisérů by ho udělala o něco realističtější a tím by to celé zkazila. Taky musím ocenit to, že samotný film nijak nehodnotí filozofickou otázku, která po dodívání se jednoznačně vytane na mysli každému divákovi (aspoň doufám). Neříká, co je lepší nebo horší. Každý si může udělat názor sám. Pro mě jasných 5* a velký díky lidem, kteří mi tento film doporučili. Oni ví, kteří to jsou :-)

• 24.4.2016  16:02
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Po dlouhé době se vracím k anime, na doporučení mého bratrance. A musím říct, že Shingeki no kyogin je přesně to, co jsem potřeboval. Svěží vítr do plachet dnešního anime. Rychlý spád děje, výborná animace, zajímavé charaktery, silné emoce a hlavně velký potenciál do budoucích dílů.

• 24.4.2016  15:31
    Apokalypsa (1979)

Velice působivě natočený snímek, Coppola opravdu umí. Martin Sheen a Robert Duvall svými hereckými výkony trochu zastínili ostatní, nicméně všichni herci zahráli na výbornou. Atmosféra filmu mi mezi válečnými snímky přišla zcela výjimečná. Těžko to popsat slovy, to se musí vidět, cítit. Né se vším je divák konfrontován přímo, některé věci si musíte sami domyslet. Ale je to práce příjemná. Důležitým aspektem snímku je taky jeho přesah. Nejedná se pouze o válečné drama, je to hlavně sonda do hlubin lidské duše. I kdybych se moc snažil, nenašel bych i v takto dlouhé stopáži filmu slabé místo. Všechny scény i rozhovory mají svůj smysl. Rád bych vyzdvihl i kameru a zvukové efekty. S pořádnou aparaturou jsou to sluchové orgie. Za přečtení určitě stojí i zajímavosti k filmu.

• 5.10.2015  14:56
    Ex Machina (2014)

Po dlouhé době film, který u mě zůstal trochu hodně za očekáváními. Vlna chytrých komorních sci-fi z poslední doby mi rozhodně imponuje, ale Ex Machina je pro mě spíše horším zástupcem této kategorie. Film má dobrý nápad, klade správné otázky na zamyšlení, nad kterýma by se dalo diskutovat celé hodiny, ale... scénář je podle mě příliš plochý, místy příliš zjednodušený nebo zbytečně nerealistický (viz např. začátek, který je jak z nějakého Jurského parku. Nevím, prostě mi to přišlo jako přepal pro takové téma a působilo to na mě béčkovým dojmem). Nejvíce mě zklamal ovšem závěr. Vypadalo, jakoby autoru scénáře a zároveň režiséru Garlandovi předčasně totálně došly nápady a neměl už sílu dotáhnout své dílo do překvapivějšího konce. Možná se snažil udělat nějakou silnou morální tečku za celým filmem, oněmět diváka, ale to se mu alespoň u mě krutě nepovedlo. A tak si z filmu odnáším pouze příjemné zážitky z filmových efektů, citlivé ztvárnění Avy v podání Alicie Vikander a občasného lehkého mrazení v zádech ve chvílích, kdy se film přenášel do thrillerové roviny. Lepší 3*

• 24.9.2015  21:52
    Drive (2011)

Kus dobré filmařiny. Atmosferické, hypnotizující - napětí bez velkých teatrálních hlášek nebo scén. Né že by tam akce nebyla, ale to hlavní drama se bude odehrávat přímo uvnitř vás. Hlavní hrdina je hodně tajemná postava - přestože jednoznačně sympatická - a člověku celou dobu vrtá hlavou, na co asi myslí a jaké jsou jeho skutečné záměry. Je to místy až krásně snové. K tomu si připočtěte perfektní, převážně ambientní soundtrack, který ale korunují dvě výborné skladby odkazující se na 80. léta (vydány byly ale v roce 2011) v úvodních a závěrečných titulcích. Nádhera

• 2.9.2015  21:27

Uhrančivý snímek, na který jsem se začal dívat neplánovaně (ČT:Art) a už jsem se nedokázal odtrhnout. Boj o nezávislost Irska z područí Velké Británie byl pro mě dlouho opomíjenou důležitou historickou událostí, o které jsem měl jen letmé povědomí. Tento film umožní člověku nahlédnout do onoho konfliktu hodně do hloubky, z mnoha rovin. Anglie, to nejsou jenom gentlemani u čaje o páté, ale také bývalá - dosti krutá - koloniální mocnost.

• 7.7.2015  16:54
    DVTV (TV pořad) (2014)

Má to určitě své mouchy, ale v globále je to pro mě po Hydeparku Civilizaci teprve druhý publicistický pořad, na který se s chutí dívám pravidelně (přestože zdaleka né na všechny rozhovory, na to zatím není čas). Výběr hostů je hodně pestrý a už teď se jim tam za dobu fungování DVTV podařilo dostat pěknou řádku velice zajímavých lidí. Ohledně moderátorů nemůžu říct, který se mi zdá lepší nebo horší. Už mě oba několikrát zklamali, ale taky velice mile překvapili. Ve zkratce - Veselovský by mohl hostům méně často skákat do řeči a Drtinová by měla trochu krotit její nadšení ze spirituálních tematik. Pokusit se pokládat více vědecky objektivní otázky a né hned věřit všemu, co jí hosté řeknou... Každopádně díky úzkému kontaktu s diváky (hlavně přes sociální sítě) a jejich bezprostřední kritice pomocí komentářů pod jednotlivými videi si možná lépe uvědomují, co dělají při rozhovorech za chyby. A mám pocit, že díky tomu na sobě oba stále pracují a postupně se zlepšují. Za to velký palec nahoru. Ale i kdyby se už moderátorsky nějak zásadně nezlepšili, pro mě jsou nejzásadnější 2 hlavní věci, které si tvůrci DVTV předsevzali - být nezávislé publicistické médium a přivádět do pořadu zajímavé hosty. I přes mou lehkou skepsi se jim to v tuto chvíli, podle mě, daří na jedničku. Takže palec nahoru a gratulace k velkému úspěchu na kickstarteru. A hlavně nikdy neztraťte svoji tvář!

• 21.6.2015  23:16
    Kung Fury (2015)

Tank you, David Sandberg and David Hasselhoff! Neskutečná jízda :-D

• 20.5.2015  02:31
    Ranhojič (2013)

Ranhojič od Noaha Gordona je určitě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Tento historický román vyniká hlavně syrovým, realistickým podáním středověkého světa + samozřejmě perfektním příběhem plným nečekaných zvratů a skvělých postav. Je to zhruba stejný level, jako Ecovy romány. Proto jsem byl samozřejmě velmi zvědav, jak dopadl film. Musím říct, že těch úprav děje jsem čekal trochu méně - půlka věcí tam není a to co tam zůstalo, je velice často úplně naopak (což je místy až trochu komické pro člověka, který četl předlohu :-) ). Zkrátka dá se prohlásit, že zde nezůstal kámen na kameni. Nicméně tenhle výsledný koktejl funguje docela dobře! Děj místy asi působí trochu nelogicky, ale to nejdůležitější zůstalo zachováno - atmosféra a hlavní ústřední motiv, tj. souboj náboženství s moderní medicínou. Být ukamenován, upálen na hranici nebo utopen za čarodějnictví bylo pro léčitele v té temné, fanatické době velice jednoduché. Obzvláště u nás v křesťanské Evropě. Stačila jedna závažnější chyba nebo sporná situace a už vás odváděli před "spravedlivý" soud. Né tak, když jste se pokoušeli prolomit tehdejší dogmata. Vědění si ale nakonec stejně najde svoji cestu skrze ty nejodvážnější jednotlivce a tento film/kniha jeden takový příběh vypráví. Jako většina historických románů je i tento zasazen mezi skutečné historické události a reálie - pro zajímavost zde se jedná hlavně o postavu Avicenny, neboli Ibn Síná. Byl to geniální perský učenec, který výrazně předběhl svou dobu hlavně na poli medicíny, ale také mnoha jiných vědních oborů. Výuka lékařství v Evropě se o jeho dílo opírala prakticky až do roku 1800, přičemž Ibn Síná žil v 11. století. Stačí zagooglit, nebo přečíst knihu. Já dávám tomuto filmu palec nahoru. Doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy o lidech s nezdolnou vůlí a touze po vědění. Je to plné zajímavostí, má to správné tempo a najde se zde i místo pro příjemné emoce. P.S.: V knize najdete oproti filmu asi milion věcí navíc - hlavně Robovo putování přes Evropu do Persie, mimo jiné také přes České země! Škoda škoda, že se to do filmu nevešlo.

<< předchozí 1 2 3 4 5