Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Zajímavosti k filmům (43)

Jegor Bulyčov a ti druzí (1962) (divadelní záznam)

Premiéra inscenace Jegor Bulyčev 21. 10. 1961, Státní divadlo (Ostrava), scéna Divadlo Zdeňka Nejedlého.

Falkenštejn (1969) (divadelní záznam)

Ostravská inscenace, premiéru měla v dubnu 1968.

Čarokrásná ševcová (1957) (divadelní záznam)

Hra se hrála od února 1957 v plzeňském divadle J. K. Tyla.

Konec velké epochy (1965) (TV film)

Film zvítězil v roce 1966 na mezinárodním festivalu rozhlasové a televizní tvorby Prix Italia v kategorii původních dramatických děl.

Noční motýl (1941)

Titulní roli, Martu Dekasovou, měla původně ztvárnit Lída Baarová. Ta nebyla ale nakonec pod vlivem definitivního zákazu účinkování v českém filmu angažována a na její místo nastoupila Hana Vítová.

Velká přehrada (1942)

Irenu, dceru stavitele Berky, měla původně ztvárnit Lída Baarová. Natáčení, zahájené v roce 1940 se ovšem nečekaně protáhlo a Baarová byla mezitím nacistickými úřady vyloučena z české kinematografie. Na její místo byla potom angažována Adina Mandlová.

Dědeček automobil (1956)

Původně měl ve filmu také hrát Zdeněk Štěpánek v roli starého konstruktéra Laurinek, dokonce už byly natočeny některé scény. Jeho postava, která měla celý příběh rámovat, se nakonec ve filmu neobjevila.

Sobota (1944)

Ve filmu se objevila zpěvačka Jiřina Salačová, která zároveň zazpívala píseň "Opona padá", jejímž skladatelem byl Jiří Traxler.

Sobota (1944)

Poslední filmová role Bedřicha Veverky před jeho nucenou hereckou pauzou. Po válce se na filmovém plátně objevil až v roce 1951.

Reklama

Reklama

Reklama