Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

Poslední recenze (1 183)

plakát

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994) 

Tak jsem se na to kouknul znovu snad po více než deseti letech a scénáristické trio ZAZ je za mě prostě bezkonkurenčně nejgeniálnější zdroj komedií v dějinách už od dob stejně kvalitního původního seriálu s Frankem Drebinem, který jsem objevil až dlouho po Bláznivých střelách. Jako již tradičně bych za sebe vyhodil veškerý fekální a sexistický humor, ale takové scénky tam naštěstí byly snad jen dvě. Leslie Nielsen se prostě pro tenhle typ komedií snad narodil, ale nutno podotknout, že pokud není pod taktovkou ZAZ, tak jsou jeho komedie přinejlepším průměrné. A připomněl jsem si, že odtud je vlastně ten meme, kde si celé publikum dává facepalm. :-)

plakát

Lego Masters (2022) (pořad) 

Hodnotit tuhle soutěž odpadem jen proto, že se někomu nelíbí, že postavené věci se na konci zničí, to je teda hovadina. Co jste si mysleli, že se s těmi stavbami stane? Budou navěky někde v muzeu? Mno asi jsem měl štěstí, že jsem jako první viděl díl, kde se nic ručně neničilo. Na rozdíl od Výměn manželek, Likehousů a jiných stupidit je tohle soutěž, kde účastníci opravdu musejí něco umět a něco předvést. Ano, Čechoslováci neumějí v soutěžích prodávat emoce "po americku", protože to prostě není naše nátura, ale samotné výsledné stavby vytahují tento nedostatek daleko od odpadních vod. A soutěžící jsou vesměs sympatičtí, což se o některých jiných soutěžích říct nedá. Moderátorská dvojice mě neuráží - moderátorce se tady sice vyčítají kila navíc a já bych ji taky neobsadil (a sebe taky ne), ale dokud nebudou explicitně propagovat extrémní body positivity, tak rozumím tomu, že asi podlehli určitému tlaku dnešní hyperkorektní doby.

plakát

Rychle a zběsile 9 (2021) 

Situace je zcela stejná jako u předchozího dílu - věděl jsem, že mám od filmu očekávat místy až bollywoodský nářez a přesně toho se mi dostalo. Dejme tedy čtyři a půl hvězdy, tu půlhvězdičku uberu za absenci Stathama a Johnsona, byť mi John Cena znovu ukazuje, že ho musím brát vážně jako top akčního herce současnosti. Pamatuju si, když jsem před příchodem devítky v žertu prohlašoval, že F&F už může být inovativní snad jedině ve vesmíru (po vzoru parodického traileru na Mačetu ve vesmíru). Tak dál už snad jenom nějaké pořádné podmořské hlubiny? Jinak akce solidní, nevíc se rozjede pochopitelně k závěru filmu a nechápu některé komentující, kteří se zde vyjadřují v tom smyslu, že už jsme všechno viděli - asi koukali na jiné akční scény. Ultrasilné magnety jsou jistě zajímavá novinka, ale tipuji, že to bude ten typický overpowered gadget, na jehož existenci se v nejbližším díle příhodně zapomene. Kromě akce mě velmi příjemně překvapila Domova snová pasáž - to není úplně žánr, jehož zvládnutí bych očekával v sérii F&F. SPOILER: Jediné, co se skutečně ve světě F&F zbytečně opakuje (pomineme-li už zprofanovaný pojem "rodina"), tak je přebíhání záporáků do tábora klaďasů, což se tady stalo už potřetí v řadě (po Johnsonovi a Stathamovi). Druhý spoiler se týká cameí - na to, aby dostali do filmu Miu a zvlášť Hana, tak teda museli vytvořit pořádnou příběhovou obezličku, což se jim podařilo překvapivě uspokojivě. A co se týče Brianova příjezdu na párty v závěru filmu, jsem rád, že to zůstalo jen u auta a nesnažili se to prznit nějakým deepfakem. Tak uvidíme, jestli budou chtít Briana přivést na plátno v desítce, ale já osobně bych do toho raději nešel.

Poslední hodnocení (2 058)

Lego Masters (2022) (pořad)

19.06.2022

Rychle a zběsile 9 (2021)

16.06.2022

Zabiják & bodyguard (2017)

15.06.2022

Kletba Růžového pantera (1983)

10.06.2022

Trumfové eso (1968)

06.06.2022

Jack Hunter: Nebeská hvězda (2009) (TV film)

02.06.2022

Jack Hunter: Prokletí hrobky Achnatona (2008) (TV film)

02.06.2022

Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů (2008) (TV film)

01.06.2022

Pomsta Růžového pantera (1978)

26.05.2022

Reklama

Ovládací panel
6 bodů

Reklama

Reklama