Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

Nepřítel lidu (1978)

Stockmannův teorém: "když jde člověk bojovat za pravdu, má si obléct staré oblečení" divadelní/filmová klasika s naprosto aktuálním poselstvím

Noc plná zázraků (2011)

mnozí možná zapomněli, že polský film je ve světě pojem, takže těžko hovořit o nějakém překvapení. překvapením je to, že se celovečerní film našich sousedů konečně objevil v naší domácí (nikoliv však veřejnoprávní...) televizi. přes jistou míru stylizace musím konstatovat, že dokonce i luxus vypadá v polském filmu věrohodně (narozdíl od luxusu českého), o emocích už ani nemluvím. možná by bylo lepší namísto různých strašidýlek, čertíků a princezniček tento film vysílat na Štědrý den. milé a dojemné

plakát

Případ Platfus (1985) (TV film)

malinko se to vleče, a někteří herci chrastí jako kulisy, ale dobro a zlo je jasně vymezeno. odkaz na jinou filmovou soudní bitvu - drama Kdo seje vítr - je takový milý dort na třešince

plakát

Sanitka 2 (2013) (seriál)

jedno je jisté: reklama funguje, Filipe. na konci si všichni koupíme Mercedes

Predátor (1987)

zdá se to tak prosté, ale jsme svědky naprosto klasického sofoklovského pojetí dramatu - jednota času, místa a děje, takže by to klidně mohli dávat i na divadle. atmosféra krájecí, hudba skvělá, triky vzhledem k době vzniku úžasné. film, na který se dá podívat kdykoliv

plakát

Trpký příběh baronky z Carini (1975) (TV film)

nalezeno k mé velké radosti na youtube, bohužel v ČT to dávali poprvé a naposledy někdy na sklonku 70. let

Aféry mé ženy (1972)

v první povídce sledujeme - vzhledem k době vzniku díla - trapný pokus o přemalování reality, a to včetně neuvěřitelných scénáristických licencí (výlet za železnou oponu, nákup lihovin v Paříži, přítulné slečny opojené koňakem). Jiří Vala, též opojený koňakem (a svou závěrkou), neustále pronáší podivné, nevtipné hlášky. připomíná vám něco věta "i policajt může znát Šrámka" ? sexuální jiskření mezi Libuší Švormovou a vysoce postaveným Josefem Langmilerem vás rozhodně v klidu nenechá! jelikož se po první třetině vše vysvětlí, můžete usnout

Jasmíniny slzy (2013)

být to komedie, mohlo to být koukatelné. v dramatu ale najednou Woody ztrácí dech; na drama je všechno příliš užvaněné a intelektuální - včetně zástupců dělnické třídy - ale není v tom drama, jen čiré zoufalství. Alden Ehrenreich získává cenu za nejprkennější výkon roku

Samec (2009)

Ashton má přitažlivost růžových, čtrnáct dní nepraných podvlíkaček s motivem pohádek na dobrou noc; neodolatelná přitažlivost příležitostné lesbičky Anne zde též není zcela vyjasněna; z celého filmu vyšel nejlépe její dům