neneka

Mirka D.

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 12.2.2017  13:39

Skvělý! Netřeba více slov...

• 28.9.2016  17:06

No teda... to bylo! Vůbec jsem nečekala tak silný dokument... k obrazovce mě to v podstatě přišpendlilo od začátku do konce. Silná výpověď doby a jedné subkultury v ní. A to ani nemluvím o té osobní linii vinoucí se osudy party kamarádů.

• 29.7.2015  20:52

Nevím vlastně, co pořádně napsat, ale pro mě určitě silné téma. A dobře zpracované. Taky jsem nahlédla do některých komentářů zde a je zvláštní - ale přitom vůbec ne -, jak je optika každého z nás jiná. A tak to má být. Někdy se sejdeme, jindy vůbec... Za sebe musím ovšem říct, že ačkoliv je zde, co se týče Ashtona Kutchera, snad většina komentářů kritických, tak já jsem jím byla překvapená mile. A věřila jsem mu to.

• 18.7.2015  00:06
    Helen (2009)

Po dlouhé době mě něco tak silně zasáhlo... ten smutek, hloubka, volání o (ne)pomoc, zdánlivý zmar, který jindy je skutečně jen zmarem, protože nelze jinak... a Ashley Judd - skvělá jako vždycky! Snad i "díky" vlastním zkušenostem. Klobouk dolů před ní. Říkám si, jak náročné to pro ni asi bylo? Mám ve svém okolí nemocné duše... a tak vás jen objímám a držím s vědomím, že ne vždy jde pomoci tak, jak bychom si přáli.

• 15.7.2014  20:21
    Lásky čas (2013)

Kdyby jen kvůli scéně ve tmě v restauraci zkraje filmu.. ale taky kvůli Billu Nighymu.. a potom ještě.. Ale teď honem honem do skříně a zatnout pěsti! Nebo ne?

• 15.7.2014  17:20

Mám pocit, že nějaký ten kostlivec ve skříni se snad v každé rodině vždycky najde.. ať už v jakékoliv podobě.. a že tady jich bylo! Nejen v podobě zjištění, že bratranec je vlastně bratr.. Emoce, které vybublávají na povrch, i když se každý člen této rodiny snaží, aby zůstaly skryty.. a pak už jen zloba a vztek a.. nezměrný smutek a prohry a tíha života. Emočně velmi intenzívní a Meryl Streep skvělá. Uf.. a souznění s komentářem Larelay..

• 17.5.2014  14:24
    Parta Analog (2013)

Úplně se tetelím blahem po zhlédnutí podobných dokumentů a jen houšť a více takovým projektům! Chvilkami smutek nad ženským hašteřením (Kamila Moučková X Heda Čechová) a vytahováním jakýmsi, což v momentu, kdy dámy hovoří o svých nemocech (ta, která neměla rakovinu, je míň :) ), působí až s cynickým nádechem.. nevím, jaký byl scénáristický a režisérský záměr pro zachycení takových momentů. Na druhou stranu je úžasné vidět, jak ve skutečně velmi pokročilém věku nad 80 let najednou všem "jde o věc".. zapálenost a zanícení, které se jistě snoubilo s radostí, že mohou být opět "při tom".. klobouk dolů! Moc se mi to líbilo :)

• 3.5.2014  19:34

Po zhlédnutí - jeden velký smutek..

• 3.5.2014  19:25

Rozhodně stojí za podívání..

• 26.5.2013  10:51
    PIKO (2010)

Polodokument - "polokomentovaný" .. polo? ne ne, ani náhodou. A vůbec nechci srovnávat s Katkou Heleny Třeštíkové, k čemuž se, koukám, některé komentáře tady uchýlily, je to nesrovnatelné. A ne ve smyslu kvality či já nevím čeho. Jde zkrátka o zcela odlišně uchopené společné téma - drogy. Katka je syrovější a tím možná i drsnější na první pohled, ale Piko vnímám drsné v tom, že zde vidíme zrod pervitinu .. a že se tomu nechtěnému miminku v naší zemi sakra zalíbilo. Je to pro mě až jakási retrospektiva. Děsivá ale přesto to tak vnímám. Formát filmu se mi líbil, polodokument obohacený komentáři hlasem či písmem, závěrečné setkání face to face v jakési besedě. A Rosťa Novák hodně dobrý. Ale to mě už nějaký čas vůbec nepřekvapuje. Takže žádné polo ale pořádně silný zážitek.

• 8.5.2013  17:57
    Zlatí úhoři (TV film) (1979)

Tenhle film mě dojme vždycky .. vlastně se nestalo, že bych se jím dokázala neprobrečet .. to přiznávám bez mučení a za slzy se nestydím. Poetika filmu jímavá a krásná a pokud člověk (to jako já) místa kolem Berounky i prošel, v hostinci U Rozvědčíka poseděl a pivo pil, Skryjská jezírka objevil, tak vše je i touto osobní přítomností, byť v jiném čase a jiném "životě", mnohem intenzívnější.

• 5.5.2013  17:59

Vzhledem k tomu, že jsem vždy patřila mezi fanoušky a obdivovatele Jana Kaplického (a nejen jeho práce), nebudu nejspíš zcela objektivní .. ale koneckonců proč ne? "Chobotnici" jsem si přála a upřímně se těšila, že podobnou originální stavbu Praha bude mít. No, přišli "pánové nahoře", kteří stavbu zhatili .. trapně a velkohubě .. jak to tak u nás bývá. A mě to hrozně naštvalo a rozesmutnilo. Ale třeba se nakonec dočkáme, kdo ví? A k dokumentu Olgy Špátové musím říct, že za každý takový, který vznikne, jsem a budu ráda. Může být informací, nadějí, hrdostí, chloubou, či hnacím motorem nebo pobídkou pro nás ostatní.

• 5.5.2013  17:36
    Kristova léta, dámy... (TV film) (2003)

Já si nemůžu pomoct, mně se prostě podobné dokumenty moc líbí .. basta, tečka, za mě dobrý! :)

• 5.5.2013  16:37
    Wide Boyz (2012)

Tak to jsou prostě regulérní cvoci! :) úžasný, úžasný, úžasný .. Pete Whittaker a Tom Randall, dva "vetřelci" z Anglie, kteří se pustili do legend spárového lezení s drzostí kluků, která, nedá se jim to upřít, rozesměje až nahlas. Jsou skvělí a tenhle krátký dokument je zkrátka velikou parádičkou.

• 5.5.2013  16:29
    Reel Rock Film Tour (TV seriál) (2010)

Když si vzpomenu, jak jsme před lety "hltali" výkony Chrise Sharmy, který se jako nesmírně talentovaný kluk objevil .. a teď je to vyzrálý lezec, který stále zdolává těžké cesty, ale přitom se dokáže s nadhledem i bavit a často "povolit", nebrat se tak vážně. A "náš" současný velký talent Adam Ondra .. je to z pohledu odstupu těch X let místy až úsměvné .. ale možná se v něm Chris S. retrospektivně trochu poznává :) Skály a lezení byly vždy mou srdeční záležitostí, po určitou - a dlouhou - část života nejen víkendové trávení volného času, a proto vždy zajásám, když vidím zdařilý dokument z této mně blízké oblasti. Venga! Venga! :)

• 5.5.2013  16:18
    Ve stínu (2012)

Výborná "dobovka"! Protože pro sebe líp hodnotím určitě to "dobové" než "detektivní", ale nijak mně to nepřekáželo, naopak - rozmotávání šíleného uzlu, který vytvořila státní bezpečnost, se mi líbilo. Vše do sebe zapadalo, jak mělo. A byť nešlo o srdcervoucí, nervy drásající drama, tíživá a tristní atmosféra padesátých let byla myslím vykreslena umně. Ale to by zhodnotil spíš nějaký pamětník. A já hodnotit nechci. Film mě nezklamal a jen víc podobně zdařilých.

• 21.2.2013  16:56
    Láááska! (1978)

Vztahový trojúhelník sice neobvyklý, ale TAK tragický konec jsem jim tedy rozhodně nepřála .. Pavlíku! Petříku! :) A Miroslav Horníček co vypravěč = skvělé! Jen to nemůžu nikde najít :)

• 9.2.2013  21:15

Skutečně dobře namíchaný herec. Mužský. A ten hlas!

• 3.2.2013  16:43
    Atlas mraků (2012)

To, co tu v některých komentářích vyzní jako nedostatek (podotýkám, že jen v některých), tedy rychlé přeskakování z jedno děje do druhého, resp. až do šestého, tak mně se naopak hodně líbilo. Sledovat jsem stíhala. V časových liniích jsem se kupodivu neztrácela a délka filmu mi také vůbec nevadila. Mozaikovitý děj se odvíjel rychle, měl spád a gradaci. Jen bych asi, přestože vůbec netuším jak, změnila závěr .. v něm se pro mě to kouzlo trošku rozplynulo .. to, co do té doby fungovalo .. jenže jak, to vážně nevím. Takže jsem ráda za to, co vzniklo.

• 3.2.2013  16:33

Nechci hodnotit z pohledu, jestli to je, nebo není sociálně pravdivé a jak moc ano, nebo už ne, jak se tu v některých komentářích objevuje .. chci říct jen to, že Ken Loach to točil jako komedii a řekla bych, že se mu to povedlo. Spousta scén mě zde skutečně hodně pobavila, skotský dialekt rovněž, nejspíš o to víc, že mu nerozumím ani trochu. Takže za mě rozhodně dobrý :)

• 29.1.2013  18:21
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Že budu s takovým nadšením sledovat Sherlocka (Holmese), jsem skutečně nečekala. Moc se mi do toho nechtělo, protože on mým filmovým hrdinou nikdy nebyl, ale snad Martin Freeman, nebo kdo ví, co to bylo, že jsem nakonec samu sebe přemluvila. Aby mi hned po prvních záběrech bylo jasné, že tohle je přesně to, co zabralo jak ryba na třpytku. Už teď se nemůžu dočkat další sezóny! Teda pevně doufám, že bude ..

• 28.1.2013  21:56
    Čtyři v tom (TV seriál) (2013)

Skvělý dokument/seriál! Osudy čtyř hlavních hrdinek mě chytly od prvního momentu, takže na každý další díl se vždy těším. A řekla bych, že určitě nebudu sama, komu by se líbilo případné časosběrné pokračování. Každá hrdinka je svá, jejich odlišnosti snad ani nemohly být vybrány lépe, ale vše se skvěle doplňuje, takže ta mozaika, kterou vytvářejí, je barevná a pro diváka, myslím, hodně zajímavá. Čím víc podobných projektů, tím líp :) 28.1.2013 A je tu pokračování - osudy dalších párů - stejně zajímavé a zrovna tak netrpělivě očekávané, díl od dílu.. Jen tak dál :) (2014)

• 28.1.2013  19:09

Uf, tak to mě zase jednou nějaký film dostal .. brečela jsem jako želva :) Silný příběh plný emocí, které jsou divákovi nabízeny jedna za druhou ale přesto citlivě. Pro mě uvěřitelné a lidské. A aby toho nebylo málo, Ezra Miller ještě ke všemu zpívá a hraje v kapele Sons of an Illustrious father a vůbec to není špatný! :) To samozřejmě s filmem nemá co dělat, i v mém komentáři je to jaksi navíc, ale nechci, aby chybělo .. pro mě jde o doplnění mozaiky. Ať je to, jak chce, film rozhodně stojí za podívání. A Ezrovo Hallelujah taky :)

• 16.1.2013  20:08

Když já mám pro "filmy pro pamětníky" vážně slabost :)

• 16.1.2013  20:00

Miluji časosběrné projekty Heleny Třeštíkové! Ale tady jsem byla překvapená a moc mě mrzí, že se to stalo .. ale skutečně mi to po většinu času připadalo nezáživné. Snad poprvé .. Ale to nic nemění na tom, že dokumenty Heleny Třeštíkové budu vždy vyhlížet s napjatým očekáváním a těšením.

• 16.1.2013  19:58

Mám pocit, že toto "pokračování" po 20 letech dalo ještě mnohem víc vyznít Manželským etudám z r. 1987 .. vše najednou dostalo zcela jiný nádech, jedno nemůže být bez druhého .. osudy se (na)plnily a člověk jen žasne. Vím, příběh Marcely si nakonec, jistě po právu, vysloužil i samostatný dokument, ale mě přesto nejvíce "dostaly" příběhy/životy Ivany a Václava, Zuzany a Stanislava ..

• 16.1.2013  19:51
    Manželské etudy (TV seriál) (1987)

Nenapadá mě jiný komentář, než říct, že SKVĚLÉ! Od začátku do konce jsem se od obrazovky neodlepila, bavilo mě to, zasmála jsem se, smutno mi bylo, navíc doba mně známá .. úžasný! A přidají-li se k těmto rokům - době - ještě 20 let navrch, jde o dokument takřka bez konkurence.

• 10.1.2013  08:57
    Tajemství rodu (TV pořad) (2012)

Tento seriál jsem očekávala celkem s napětím (těšila jsem se), protože vypátrat své vlastní předky jsem si vždy přála i já sama. Ano, zůstává to sice jen v těch myšlenkách, protože jde o náročné hledání jak časově tak i finančně, ale co když jednou? Tedy téma pro mě hodně zajímavé a už jen z tohoto důvodu jsem bez sebemenšího zaváhání dala 5 hvězdiček. Včera první díl mě sice stále nechal nadšenou, protože ať je to, jak chce, dva nově nalezení strýčkové v Americe a jeden bratranec v Čechách, to je prostě super! Jen jsem ale byla vlastně docela zklamaná tím, že průběh dokumentu pro mě vyzněl tak nějak povrchně. Rozumějte: šlo to po povrchu :) Samozřejmě, že v reálu to tak nebylo a ani být nemohlo, naopak muselo jít o detektivní a svým způsobem vlastně dobrodružné pátrání - tedy něco úžasného! -, což se nejspíš do jedné hodiny ani vejít nemohlo, ale v té výsledné podobě bych jako divák ráda viděla i víc detailů z pátrání, zjišťování, než nám bylo nabídnuto. Ráda bych se, byť jen na televizní obrazovce, ponořila do starých listin a dokumentů, nacházela souvislosti. Takže za toto bych nejspíš dala o nějakou tu hvězdičku míň :) Ale jde o skvělý počin a jsem moc ráda, že Česká televize tento formát od BBC přejala. Na další díl se rozhodně těším a ujít si ho nenechám :) Super!

• 8.1.2013  19:40
    Horký vítr (TV seriál) (1980)

A další vzpomínka!!! Tak to je bomba! Naprosto živě si vybavuji, jak jsme se s bráchou před těma X lety ohromně bavili a řehtali, protože Šurda Šurdilovič byl skoro bůh :) Tak to je něco .. mám ohromnou radost, že jsem to nejen tady ale i v mé vlastní hlavě vyšťárala.

• 8.1.2013  19:35
    Dva roky prázdnin (TV seriál) (1974)

Tak tohle je teda návrat do dětství .. náhodně jsem na to narazila a při úvodní písničce Karla Černocha to fakt nemělo chybu, protože pro mě vážně skoro zapomenutý seriál a najednou taková pecka a nostalgické vzpomínky vyskakují jedna za druhou! :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9