neneka

neneka

Mirka D.

Česko

• 15.5.2009  13:32
    Losing Chase (TV film) (1996)

Kevin Bacon si do jedné z hl.rolí obsadil svou manželku Kyru Sedgwick... a ať tak či tak, neudělal chybu. I v Miláčkovi mu zahrála. Kdo ví, jestli ty nervní typy, které občas ztvárňuje (viz. seriál Closer), hraje nebo ne :-) V každém případě tady se to té trojici podařilo - když o hereckých kvalitách Helen Mirren netřeba pochybovat.

• 15.5.2009  13:25

Moje milovaná skandinávská kinematografie... a znovu se trefili :-)

• 15.5.2009  13:23
    Stalo se (2008)

Zklamání a ani Zooey Deschanel to nezachránila.

• 15.5.2009  13:08

Ani herecké obsazení to bohužel nezachránilo :-)

• 15.5.2009  13:07

Mám pár filmů tzv. srdečních záležitostí a tohle je jeden z nich. A Hlynura jsem si zamilovala hned, nemohla jsem jinak :-)

• 15.5.2009  12:58
    Slavnost (1995)

Uf... to zase byla jednou (francouzská) nálož :-) a Isabelle Huppert tyhle podoby umí jako málokdo.

• 15.5.2009  12:47
    Sherrybaby (2006)

Ještě klika, že tu jsou komentáře od Boogeymana atd., protože já taky nemůžu jinak než 4 hvězdičky. Máma, která dělá, co může, a očividně i chce, jen jí to nevychází, protože má sama se sebou problémů víc než je zdrávo, ale přesto se zvedne a tím, že si přizná, že sama to nezvládne a o pomoc požádá, to u mě vyhrála. A Maggie je v ní hodně dobrá.

• 15.5.2009  12:35
    Sex a Lucía (2001)

Ach, tak tohle je teda film mého gusta, taková lahůdka přímo :-) Julio Medem je můj oblíbený režisér. Všechno tak snové a fantaskně pospojované, aby závěr nečekaný a přesto krásně logický. Pročítám si tu některé komentáře, které se motají kolem sexu, ale já ho zrovna u tohoto filmu vnímám opravdu okrajově, a pokud tam je, vždy je na místě; hlavním vjemem je tu pro mě to krásné, snivé, neuchopitelné a magické NĚCO, s čímž Julio Medem nešetří nikdy a já jsem za to ráda.

• 15.5.2009  09:55
    Sekretářka (2002)

Dávám 5 hvězdiček bez mrknutí oka. Netradičně a myslím, že pro diváky hodně přijatelně uchopené téma na jednu z mnoha variací lásky. A tahle Edwardovi a Lee fakt vyšla. Chvála bohu :-) Maggie v roli Lee byla skvělá, fandila jsem jí od začátku do konce, a James Spader - poprvé jsem ho asi zaznamenala v Crash, což je v souvislosti s tímto filmem vlastně úsměvné spojení - taky. A soundtracku se závěrečnou od Lizzie West jsem odolat taky nedokázala.

• 15.5.2009  09:33

Výborný herecký výkon Helen Mirren.

• 15.5.2009  09:32

Je několik 'dětských' filmů, které můžu i v dospělosti a nesouvisí to jen a jen s nostalgií spojenou právě s dětstvím (Páni kluci, Krakonoš a lyžníci, Lišáci, myšáci a šibeničák...), a Ronja, dcera loupežníka mezi ně vždycky patřila. A když jsem nedávno film objevila v Levných knihách, úplně jsem si rochnila blahem.

• 15.5.2009  09:17

Pro Adinu Mandlovou mám slabost... a tenhle film miluju!

• 15.5.2009  09:16

On the road... trochu jinak. Krásný příběh, Richard Farnsworth si vaše srdce získá brzy... a každému jen doporučuji. Je to nádherně lidské pokoukání.

• 10.5.2009  18:09

Tak tady pro mě jedna z výjimek, kdy zážitek čtenářský se sejde s filmovým. Knihy Johna Irvinga mám ráda a na film jsem tehdy před lety vyrážela s jistými obavami, jestli si ten dojem nezkazím, a byla jsem na vážkách.. trochu to přeci jenom jistil (a mně v rozhodování hodně pomohl) Lasse Halström, jehož filmy, byť s výjimkami, se mi líbí. A dopadlo to tak, jak to asi dopadnout mělo: film je nádhernej a já byla spokojená.

• 10.5.2009  18:07
    Po svatbě (2006)

Severská filmová lahůdka a skvělý Mads Mikkelsen.

• 10.5.2009  18:01

To je prostě klasika a skvělý zážitek, který vloni doprovodila osobně na karlovarském festivalu i Cybill Shepherd... a byla prý úžasně obyčejná a milá.

• 10.5.2009  17:56

Znovu můj oblíbený Bergman a jeho vypjaté rodinné vztahy.

• 10.5.2009  17:52

Blechy jsem nehledala, jen si užívala té jednoduše příjemné atmosféry. Jó, v Toskánsku je krásně.

• 10.5.2009  17:48

Neočekávala jsem zázraky a tak nepřišlo ani zklamání. Gérard Depardieu tak, jak ho známe, možná už trošku unavenější, ale tak to mělo být, a Cécile De France s ním držela krok bez problémů... a možná ho chvílemi i předeběhla :-) Určitě příjemný film, nad kterým není potřeba příliš dumat..

• 10.5.2009  17:32
    Pán velryb (2002)

Režie: Niki Caro.. Nejdřív jsem vlastně viděla film Její případ, který režírovala, až potom jsem se začala rozhlížet, abych zjistila... že se jí to znovu hodně povedlo. Skvělý film!

• 10.5.2009  17:29

Musím souhlasit s Mattym: začátek hodně slibný, ke konci se to vytratilo, jenom nevím kam. Škoda.

• 10.5.2009  17:24
    Nine Lives (2005)

Devět ženských životních příběhů a zajímaly a zaujaly mě všechny.

• 10.5.2009  17:22

Tak nejdřív jsem před časem četla knížku, kterou jsem zhltla jedním dechem, jenže jak to tak mívám s těmi filmy potom... že raději knížní příběh než z něho vyrobit ten filmový. Byly a jsou výjimky, ale tady se znovu navracím ke svému vnitřnímu klišé :-)

• 10.5.2009  17:17
    Neznámá (2006)

No pane jo! A smekám...

• 10.5.2009  16:41
    Pan a paní Smithovi (TV seriál) (1996)

Pohodový seriál, který jsem viděla sice až teď, ale potěšil mě i tak.. úsměvné zjištění, jak technika za pár let poskočila opravdu mílovými kroky, a další: Maria Bello snad vůbec nestárne. Nedávno jsem ji viděla v nádherném filmu The Jane Austen Book Club, což je relativní současnost, a pořád stejná!!! A stejně dobrá :-)

• 10.5.2009  16:35
    Tma (2005)

Nechci vůbec hodnotit, protože to je filmový žánr, který vyhledám jen tehdy, hraje-li v něm někdo z mých oblíbenců, což je v tomto případě Maria Bello.. a ta mi přijde skvělá vždycky. Takže 3 hvězdičky pro Mariu..

• 10.5.2009  16:26

Jak se tu probírám ostatními komentáři, tak mám nejspíš kliku, že vždycky volím raději titulky než dabing, protože se až vyžívám v potřebě znát hlasy herců, kteří ve filmech hrají, a nejen to, miluju, když slyším mluvit v originále své oblíbené herce. A protože mám ráda Mauru Tierney, tak jsem film vidět musela, a to i za cenu Jima Carreyho :-) Ale víc než 3 hvězdičky, to zas ne..

• 10.5.2009  16:20
    Loď duchů (2002)

Tenhle žánr příliš nemusím, ale nalákali mě hlavně Gabriel Byrne a Julianna Margulies v obsazení... jenže, jak se říká "Ševče, drž se svého kopyta", tak i já se budu příště asi radši držet těch "svých" filmů..

• 10.5.2009  16:16

Čtyři kamarádi, jejich přátelé, manželky, sestry, pohřeb táty jednoho z nich a události, které z toho vzešly. Ráda doporučuji.

• 10.5.2009  15:45

Příjemný a celkem odpočinkový film... a John Cusack je prostě sympaťák, kterému tenhle žánr sluší :-)