bararich8

Bára Richterová

okres Rychnov nad Kněžnou

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 23.8.2020  02:08

Obstojně zpracovaná rodinná komedie, který dost potopily slabé herecké výkony dětí, kde někteří přehrávaly a ve výsledku jim tak nešlo příliš věřit. U několik vtipů jsem se zasmál, většina pak byla v pohodě a zbytek byl trochu trapný nebo příliš dětský. Je to opravdu rodinná záležitost nebo pro mladší publikum, pak to dává smysl, 3*

• 9.8.2020  23:59

Velice slušně zahrané a zpracované, ale neskutečné dlouhé a tím i utahané. Většinu filmu se nic moc neděje a ač je nahánění pěkně vykreslené, stále jsem koukal na hodinky. 3,5*

• 2.8.2020  15:57
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Ricky je top, to se nedá popřít a jeho nejnovější stand-up to jenom potvrzuje. Celkově promyšlený a dobře postavený, kdy jsou vtipy součástí vyprávění a sledují jednu hlavní linku - humanity. Není to to tedy jen hromada samostatné stojících pokusů o vtip.Navíc se často jedná o pěkně černý a nekorektní, nicméně slušně zabalený humor. 5*

• 20.7.2020  01:14
    Palm Springs (2020)

Asi to nejlepší z filmů s časovou smyčkou, protože to má skvělou ústřední dvojici a příběhově si to jde tak nějak vlastní cestou. Rozhodně pobaví a potěší, příjemné překvapení. 4,5*

• 19.7.2020  15:15
    Greyhound (2020)

Čistokrevná naháněčka na moři, nic víc tam vlastně k vidění není, ale je to skvěle zpracované, nastavené tempo v podstatě neustává a atmosféra spolu s napětím je udržováno více než bravurně a samozřejmě role jako vyšitá pro Hankse. Nevýhodou je, že všem těm rozkazům nemáte šanci rozumět a není to tak divácky přístupné jako třeba v případě Kapitána Phillipse, 4*

• 11.7.2020  23:34
    Groom (TV seriál) (2019)

Hodně pěkně zpracovaná YouTube série z Francie (na YouTube s anglickými titulky), jakože audiovizuálně fakt na úrovni. Díly jsou krátké, velmi svižné a naplněné příjemným humorem, který nenudí ani po 10 dílech. Plus si předejte sympatické postavy a máte tu skvělou věc na večer. A navíc je nyní k dispozici i druhá sezóna, co víc si přát. 5*

• 11.7.2020  13:58

Chtělo by to řádně zkrátit, zahustit a bylo by to fajn. Tvůrci z tohoto tématu mnoho nevytřískali, tedy co se týče akce. A že choreograficky to nebylo vůbec špatné, nicméně John Wick či Atomic Blond to není. Jinak postavy na mě byly až příliš ploché a to nezmiňuji stokrát ohraného záporáka. Finálí nástřel na druhý díl mi nevadí, jen bych byl rád, aby to vzal do ruky někdo zručnější. Čisté 3*

• 7.7.2020  22:38
    Vlastníci (2019)

H: výborná komedie odehrávající se v jedné místnosti. Skvělé a uvěřitelné herecké výkony jdou ruku v ruce s reálnými dialogy. Příběh drží po celou dobu a finále stojí za to. Pokud je tohle divadelní hra, musím to vidět. 5*

• 7.7.2020  11:30

Překvapivě povedený a zábavný kousek. Sice je to z USA, ale ten bizár se jim celkem povedl vykreslit. Hlavní duo je fakt pecka, hlavně Rachel :). Ale i všechny vedlejší postavy se vydařily a je fajn vidět známé tváře i z Evropy. Hudba taky super a několik scén bylo i emočně dost silných, kapesníčky s sebou. Neurazí ani ty, kdo hubením filmům neholdují, 4,5*

• 6.7.2020  20:42
    Into the Badlands (TV seriál) (2015)

Nápad a prostředí dobrý, ale po pár dílech a spoustě herecké bídy to začne dost nudit a motivací pokračovat tak zůstává solidní akce. Po první sezóně s tím končím, slabé 3*

• 5.7.2020  01:11

Luxusní animovaný počin Netflixu, který je sice meta, ale dost mi to sedlo, každý si z toho může vzít to, co potřebuje. Nádherně zpracované, jak po stránce vizuální, tak hudební. Nej animák a ztvárnění za poslední dobu, 5*

• 29.6.2020  01:21

H: Milá česká komedie, která svou kvalitou teda hodně překvapila. Obstojná zápletka, dobrý humor (konečně nic trapného!) a fajn herecké obsazení. Za těch 90 minut se toho stane hodně, takže scény a vztahy mezi postavami někdy nejdou úplně do hloubky a obecně je to hodně sluníčkové, ale přesně to plní účel. Kéž by se tahle kvalitativní laťka udržela, 4*

• 28.6.2020  00:35

Je to vlastně jenom akční scéna za účelem přípravy choreografie pro Raid, příběh tam není, respektive je popsán jenom v popisku videa, jinak akce je fajn, svižná a rozhodně koukatelná. Řekněme tedy čisté 3*

• 28.6.2020  00:19
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

No do háje, tak tohle byl fakt masakr! V UK ukázali, že také umí natočit hodně drsný a syrový vhled do kriminálního podsvětí na té nejvyšší úrovni. Celých těch 9 hodin je neskutečně vymazlených. Začínáme na hodně postavách/rodin a postupně odhalujeme všechny souvislosti a jejich vazby. Příběh začíná ze široka, ale je tu dost času nabídnout nespočet zvratů, budovat pořádný napětí a atmosféru, navíc zde nemáte žádnou jistotu, kdo přežije nebo pokud ano, tak v jakém stavu. Každý díl navíc dokáže stát sám o sobě, ale stejně to nevydržíte a sjedete to najednou. Celé je to velmi zručně zmáknuté. A pak tu máme ještě akci, páni, kde vůbec začít... V každém díle je nějaká lahůdka, často je to fakt brutální, nečekané nebo to má fakt neskutečný drive, vše přehledné a vizuálně top, navíc ta choreografie, hlavně při soubojích na blízko, tohle prostě musíte vidět, na to je prostě radost pohledět. Pokud bych měl něco vytknout, tak snad, že se tvůrci často nechali v akčních scénách unést a upřednostnili maximální efekt nad vším ostatním, někdy už je tak výdrž či neprůstřelnost hlavních postav až komická, jinak ale plný počet a jeden z nejlepších počinů v této kategorii za poslední roky. 5*

• 19.6.2020  19:18

Hodně velký béčko, kde trailer vlastně ukázal to nejlepší z filmu. V samotném filmu pak uvidíte zoufalou snahu scénáristů, to nějak poskládat dohromady. Už třeba úvodní scéna vám jasně naznačí, že tady žádnou logiku nemáte očekávat. Nápad a akce je fajn, herecky to neurazí a díky krátké délce to docela rychle uteče. Ve výsledku to tedy nemá čím překvapit, ale když venku prší, jako jednohubka to poslouží dobře. Čisté 3*

• 18.6.2020  00:46
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Výborná česká záležitost, která doslova chrlí narážky, urážky a na nikom nenechá nit suchou, občas se to ani téměř nedá všechno postřehnout. Nicméně je to hodně milé, tenhle typ tvorby holt Češi umí, plná počet

• 18.6.2020  00:44
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Nájezd to mělo skvělý, dost to připomínalo náš výborný Kosmo. To však v dalších dílech dost polevilo a pak už šla komedie poměrně do ústraní nebo se vtípky tolik nevydařily. Nicméně stále tam zůstalo výborné herecké obsazení, hlavně Malkovich je top, a obecně zajímavé prostředí plus oblíbené narážky na současnou politickou scénu a stereotypy. Ve výsledku mě tak trochu mrzí nevyužití potenciál, ale stále je to slušně koukatelné, slabší 4*

• 12.6.2020  22:36
    See (TV seriál) (2019)

Plný počet především za neotřelost a libové zpracování. Každý díl přináší alespoň vymazlenou akční scénu, která je díky prostředí a schopnosti nevidět hodně originální a opravdu vás nutí napětím nedýchat. Vizuální tomu prostě není co vytknout, herecky také paráda, tohle je něco pro Jasona, hlavně jakmile dojde na souboje. V příběhu se dá bohužel leccos odhadnout dopředu, ale zatím solidně drží. Místy je to trochu nelogické nebo zjednodušené (slepí horko těžko putují krajinou, ale v soubojích a podřezávání krků jsou si naprosto jistí, celé dny putují, ale nepijí vodu ani nejedí/neloví - jak bude slepý lovit?), ale určitě se těším na pokračování, tahle série nám určitě neukázala všechno. Chet chet!

• 4.6.2020  15:01

Hodně povedená komedie parodující stupidní vyvražďovačky. Nic víc není třeba dodávat. Slušné gore, od ústřední dvojice i pěkné zahrané a finále se také velice povedlo. Lepší 4*

• 25.5.2020  10:40
    Beomjoidosi (2017)

Dost dlouhá korejská naháněčka v ulicích Soulu za pomoci místních gangů. Záporák je vcelku charismatický a hlavní hrdina je navíc pěkně velký hovado. Čili to znamená neustálé honičky a akce, které jsou okořeněny typickým humorem, ala dostaneš facku a policajti jsou nemehla. Solidní 4*

• 24.5.2020  12:39

Povedená a rychle odsýpající komedie, která na vás od začátku do konce bude chrlit hlášky skrze výborně fungující herecké duo. Humor je vcelku povedený, ač to není nic sofistikovaného. Lepší 4*

• 23.5.2020  10:34

Moc hezky odvyprávěná a příjemná romantická komedie, která i přes základní premisu dokáže zaujmout. Tomu pomáhá jak ústřední dvojice, tak i povedený výběr hudby. Navíc bych řekl, že v příběhu se může najít hodně lidí nebo se do něho vcítit, což je u americké produkce pro našince obvykle nereálné. 4*

• 22.5.2020  00:21

Milá francouzská komedie, která potěší nenásilnou jednoduchou zápletkou, kterou dokázali tvůrci pěkně zpracovat a ač je to místy možná až moc "soft", neuškodí občas něco takového vidět (Naslepo Bio Central), 4*

• 16.5.2020  11:57
    Ta druhá (2020)

Wrong Missy je další z řady komedií, kde naleznete jednoduchou zápletku, která pak snese tunu situačních vtipů. Některé jsou slabší a trapné, ale zde jich překvapivě nemálo fungovalo. Navíc to díky krátké délce a absenci hluchých míst hodně rychle uteklo a Lauren Lapkus se tu konečně mohla do sytosti vyřádit, tahle role byla snad psaná čistě pro ni. 4*

• 13.5.2020  01:27

Hodně ujetá věc, která vážně dává smysl jen v USA. Ale tam hluboko dole, pod těmi potoky krve a explicitností je to vlastně vcelku pravda - for the lulz. Příběh se dal už ke konci snadno uhádnout, spousta scén rovněž, ve výsledku jsou to ale pokřivené perverzní hody. Stylem to připomíná The Purge, jenom nese jiné myšlenky a skrývá více subžánrů. Jinak jedna z nejzajímavějších scén za poslední dobu je zdejší útok na barák - hlavně ta kamera! 4*

• 9.5.2020  23:08
    Narcos: Mexiko (TV seriál) (2018)

Více než důstojné pokračování narkojízdy Netflixu. Potěší občasné mihnutí postav z Kolumbie a nová krev taky představila velice slušné herce. Příběhově to možná není taková divočina, ale jde zde spíše o osobní rozbroje a msty. Felix je pěkně bezcitný parchant, ale dobře mu to myslí, to jsem úplně docenil až v úplně poslední scéně. 4,5*

• 5.5.2020  17:17

Skvělá záležitost ala komedie s prvky hororu, která sebe sama neber příliš vážně, takže se máte na co těšit. Příběh je dostatečný, aby na sebe nabalil originální scénky a obstaral zábavu v podobě "fucked up" rodinky hrající trochu jinou verzi hry na schovávanou. Samara Weaving se do celé šarády skvěle hodí. Horor to vyloženě není, avšak některé scény jsou solidní gore. Rozhodně moc pěkné překvapení, téměř 5*

• 4.5.2020  23:05

Rádoby bláznivá komedie, které se první polovinu filmu nemohl najít, ale druhá půlka to slušně napravila - lepší vtipy a více odvázané. Hláškuje se dost, takže i když se něco mine účinkem, něco se povede. Hlavní hrdinky si sednou a vedlejší postavy, kde každá je mentálně narušená, jinak ani vybrat nešly. Jako jednohubka neurazí. 3*

• 4.5.2020  18:11
    Anna (2019)

Atomic Blonde 2, prostě ženská hlavní hrdinka, špioni a precizní akce. Styl vyprávění je fajn, aspoň divák občas trochu tápe a špionské zápletky jsou vždy vděčné téma. Místy je možná příběh až příliš vysvětlován a finální scéna v HQ KGB je oproti zbytku trestuhodně přestřelená, ale jinak dost velká spokojenost. Sasha Luss je pěkné překvapení, 4*

• 1.5.2020  23:48
    1917 (2019)

Není to akční válečný film, ale hlavní roli tu hraje kamera a na pozadí se někde odehrává bitva a příběh je o to dostat z bodu A do bodu B. Nicméně komplet je to mistrně zvládnuté, už jsem zmiňoval perfektní kameru? Určitě jsem jako ostatní čekal více akce, ale o tu nakonec stejně úplně nešlo. Hudba tak velice slušně ladila a podařilo se i v krátkých okamžicích vybudovat napětí či očekávání. Herecky je to silně obsazeno, ačkoliv většina hvězdiček tu má doslova jednu krátkou scénu a konec. Jinak tohle muselo být na natáčení celkem oříšek, jak už ostatně napovědělo behind the scenes. 4,5*

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27