Jacinda

okres Praha
Fairy tail no madoshi

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 4.2.2020  12:52
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Nu. K Zaklínači jsem se dostala kupodivu ve stejnou chvíli, co začala mediální masáž, ale z úplně jiných důvodů. Prostě do mě kámoš tak dlouho bušil: "musíš si to zahrát" a "poslouchám audioknihu", až jsem si řekla, že je na čase přestat se bát této série. A tak jsem ji sjela komplet během dvou měsíců. Začala hrát hru, poslechla si všechny audioknihy, koukla na seriál. Celkově je série Zaklínače povedená, leč v dnenší době již trochu přeceňovaná záležitost. Byla zkrátka a dobře ve správný čas na správném místě. Po gigantickém rozmachu hry ovšem nechápu, proč Netflix stanovil rozpočet na seriál pětikorunu na den. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak je možné, že kostýmy a brnění vypadá příšerně (nilfgard ala chodící koule to prostě vystihuje), že kromě Henryho Cavila je casting tristní (yennefer je prostě příšerná, zcela se nehodící osoba, která neodpovídá předloze snad ani z jendoho procenta, at už vzhledově nebo charakterově) a že i hudební doprovod zní naprosto klišoidně (kromě nefomenální sklatby Tak dej groš zaklínači). Na peníze se však nemůže vymlouvat logika. Střídání časových linií bez jakéhokoli upozornění, naprosto nesmyslné počínání čarodějů (umím koouzli, ale čumím aniž bych cokoli udělal) a nakonec brutálně dementní souboj na Sodenském pahorku, který vymýšlel někdo, kdo nemá ani minimální znalosti strategie. Jinak si nedokážu vysvětlit, že se tam všichni chovali jako totální hňupové a čarodějové předvedli těžké meeeeh. Snad se druhá série dočká více peněz. Co ovšem musím vyzdvihnout je fenomenální český dabing. A vítězem o nejhezčí hlas je Rychlý junior.

• 12.9.2019  10:10

evidentně tento díl nesedl valné většině. My jsme se tím proklikali.

• 25.7.2019  08:35

Oukeeeej, takže nejsem jediná, kdo viděl ve všech scénách 99% podobnost s Arnieho terminátorem. Z některých úhlů to dokonce vypadalo jako Arnie. Místo rakouského přízvuku ruský, jinak kopie 1:1 Závěr v nemocnici útočí na moje nervy i žalude a scénka s mým oblíbeným podivínem nanejvýš potěšila.

• 6.5.2019  10:23
    Divergence (2014)

Film postrádající jakoukoli logiku, zato disponuje ohromným množstvím naivity... taktiku, strategii a celkové chování jednotlivých postav (včetně vůdců) raději ani komentovat nebudu

• 3.5.2019  21:20

DODATEK: po shlédnutí druhé vlny v Imaxu, přečtení několika recenzí a dlouhodobém hloubání zvyšuju hodnocení... PŮVODNÍ KOMENTÁŘ: Přemýšlím, jestli se mi chce vůbec něco psát. Já totiž pořád nevím, co si myslet. První pocit byl zklamání. Scény po sobě šly jedna za druhou a já si pořád říkala: fajn dobře a co dál? A tak to šlo tak dlouho, až film skončil. A ted mám pocit, jako kdyby se mi tenhle film zdál a já na něj měla teprve jít... zmítám se mezi hodnocením 3 - 4, jenomže se klaním k horšímu za Thora. Jak už napsal J*A*S*M... to nebylo vtipný. To bylo trapný. Celý fim jsem čekala, až se konečně zase stane tím nejvíc sexy borcem ever a nespravily to ani ty copánky na konci... Thanos... no thanos je dlouhodobě můj strašně oblíbený záporák. Tady se nějak přirozeně postavil do role svině, takže jsem si fakt přála, aby zařval. Co se týče postav, ono to celkově bylo zvláštní. Scarlett mě celou sérii srala, aby v tomto díle působila ze všech tak nějak nejvíc dospěle, navíc jsem ocenila její hluboký neinfantilný hlas. Cpt. Ameriku nemusím, tady mi byl sympatický. Cpt. Marvel byla bizár na entou, udělala si nějakou trapnost na začátku a pak přiletěla na konci, opět rozmlátila lod a to bylo prakticky vše. Nejzbytečnější postava v dějinách Marvelu. Jo a vůbec... ta Thanosova síla trochu overkill ne? Nepamatuju se, že by kdy byl takhle silnej a to se ted na něj vrhlo ještě víc vytuněných hrdinů. Možná byl prostě problém v očekávání. Po všech těch ovacích jsem čekala audiovizuální orgie (což v zásadě bylo), jenže příběh je chatrný, logika v prdeli, humor funguje nefunguje, najdou se hluchá místa (nemyslím neakční, myslím hluchá), jako např. rodinné scénky, kdy si každý druhý avenger pořídil fakana, aby tam s ním vyprávěl ty nejnudnější a nejotravnější věty na vyplnění času (starkovu dceru bych nechala rozpustit jako první). Vytřihnout a nahradit něčím zajímavějším. Stroj času nekomentuju, postapokalyptický svět totálně přehnaný...jako pardon ale pět let po tkaové krizi prostě lidstvo pojede dál, zvlášt když nedošlo k žádnému poškození průmyslu a přírody. A kde je vůbec Loki? On fakt zemřel? Nasrat! Místo genderově vyváženého mixu a feministické přehlídky v závěru radši návrat oblíbených hrdinů. Ach jo

• 10.3.2019  18:56

Oceňuji, že mě hlavní hrdinka nesere. Naopak jsem ji docela brala, má přirozený smích a celkově je sympatická. Film nás naštěstí ušetřil několika vyloženě směšně trapných scén (oproti wonder woman) a Samuel taky potěšil. Strašně jsem si oblíbila záporáka, Judovi sluší žluté oči a kočička pobavila snad každého. Oddechovka, lepší z té nové generace marvelovek. Bod strhávám za nějaké to klišé a hlavně několik podstatných nelogičností. (Např. celá skupina čeká a čumí, než se Carol osvobodí a všechny je tam sejme). Dost nesmyslně působí i její moc. Proti ní jsou všichni Avengeři k prdu, takže nechápu, proč tam vlastně vůbec jsou. Dokáželi CD (spoiler) zničit vesmírnou lod, jak se jí ostatní vyrovnají? A kde byla když Loki pustošil město? Těžkej unbalanced!

• 25.2.2019  12:39
    Jan Hus (1954)

chudák Zikmund, můj neoblíbenější panovník v historii našeho státu.

• 25.2.2019  12:38
    Jan Žižka (1955)

To co komoši udělali z těhle vrahů a odpadu lidské společnosti je nehorázné. Že furt nikomu nevadí, jak zničili Vyšehradský hrad a chtěli zničit i ten Pražský. Nebýt jich, Praha byla památkově ještě unikátnější. A to nepočítám další zvěrstva, co tady ti šlechtetní bojovníci za lidská a náboženská práýva udělali...

• 9.2.2019  14:59
    MOST! (TV seriál) (2019)

Dokonalá ukázka toho, že nezáleží na barvě pleti, nýmand může být každý. Bohužel ne každý pochopí význam tohoto seriálu. Záleží na výšce IQ

• 1.1.2019  21:02

ohavná komunistická propaganda... z vědců jsou tu šarlatáni a blázni, zatímco lopaťák je borec nad borce.

• 1.1.2019  21:01

jaké malé se mi pohádka nesmírně líbila. Pak jsem ale začala slyšet ty komunistický sračky a bylo vymalováno

• 26.12.2018  21:28

Překvapivě příjemná pohádka se skvělým a sympatickým hercem, který mě po dlouhé době donutil fandit hlavnímu hrdinovi. Roztomilý konec navíc zařadil "záverečnou pusinku" na jedno z předních míst princeznovsko/sedláckému závěru pohádek. Děj by mohl být delší, méně přímočarý a trošku rafinovanější, co se týče konce záporáka. Efekty se dostaly na úroven hollywoodu z přelomu devadesátých let, což je také pokrok. Za mě opravdu příjemná novodobá pohádka.

• 25.12.2018  18:57
    Nebojsa (1988)

Jsem asi jediny clovek, ktereho vetchy otravoval. Mene revu a hykani a bylo by to fajn.

• 2.9.2018  14:08

Průměrný film na tři hvězdy, bohužel hodně se rozcházející s knihou. Nepředal žádné poselství, přidal pár nesmyslných honiček a změnil vraha z původní verze. Možná aby film nebyl rasistický... Vysoká nespokojenost!

• 8.4.2018  21:54

nápad super, ale v některých ohledech až moc. já jsem sprostá jako dlaždič, ale kdyby malinko ubrali, bylo by to lepší

• 18.3.2018  22:12

já prostě miluju jonathana a nancy!!!

• 5.3.2018  16:41

jojo... jak se objeví týrání zvířat, letí hvězdy dolů...

• 2.3.2018  23:29

Skvělá komedie dobře vystihující životní situace. U scény na zahradě jsem brečela smíchy

• 20.1.2018  19:25

velmi rozpačitý první díl

• 16.12.2017  11:28

Evidentně záleží na rozpoložení, v jakém se na film díváte. Já měla myšlenky trochu jinde a to možná filmu nechtěně ublížilo. Dokumentární provedení bylo super, některé scény byly natolik bizarní, že se člověk musel buď neskutečně smát a nebo jen s otevřenou pusou kroutit hlavou. Mě osobně nejvíc dostala scéna s hrou na hudební nástroje xD tu jsem si musela vracet. Konec filmu trochu ztrácí. Možná, kdyby byl koncipovaný délkou na skutečný dokument, bylo by to ku prospěchu. Ne všechny vtípky totiž vyzněly tak jak měly... celkově ale můžu doporučit a pokud vedle sebe budete mít partu lidí a možná i nějakou flašku k tomu, máte zcela jistě zlatý hřeb večera. 3,5/5

• 19.11.2017  18:39
    Umění přežít (TV pořad) (2014)

Z těch zpomalováků se mi začala točit hlava

• 19.11.2017  18:33
    Ninja (2009)

Scott je fešák (když nemá vousy) a jeho skill je úchvatný. Nicméně pohled na jeho supervypracované tělo (až moc) v kombinaci s jeho pohledem jehňátka (nesnáším, když nabušený chlapi hrajou utrápený chudinky) není až tak lákavé. A co prostě neodpustím, je absence jakékoli logiky. Už od prvních minut se postavy chovají jak retardi, jenom aby zápletka mohla fungovat. Nefunguje a navíc do ted nepochopím, proč záporák zaútočil během předvaděčky ostrými, aby se dal dementně vyhodit ze školy.

• 4.11.2017  21:32

Absolutní jízda, která mě vytrhla na dvě hodiny z reality. Cate konečně uměla zahrát dobrou záporačku a Loki i Thor jsou totálně k sežrání. Oceňuji minimum krve a maximum srandy. Tenhle kabát Thorovi sluší a já musím říct, že jsem si to prostě užila! Jeff je neskutečný. Lokiho nástup: Váš spasitel je tady? Úplně jsem řičela smíchy. A ta hudba... paráda

• 22.10.2017  22:44

Bohužel jsem neviděla předlohu. Jakožto nenačatý divák proto budu hodnotit film jen jako film a nikoli jako pokračování jedničky, což podle kamarádů dopadlo skvěle. Na mě byla místy trochu nuda, stopáž opravdu dlouhá a k tomu jsem měla neodbytný pocit, jako bych sledovala futuristickou verzi Drivu. Možná je to tím, že jsem Drive viděla den předem. Stejně dlouhé záběry, stejné melancholično, stejně decentně zato s brutalitou dávkované násilnosti. A Ryan skončil tak nějak... stejně... Pěkný, ale podruhý si to asi nepustím.

• 21.10.2017  22:46
    Drive (2011)

Skvělá minimalistická práce. Minimum hudby, minimum kýče, dávkované emoce, extrémní napětí. Na mě moc brutalit a nevyhovující konec.

• 2.10.2017  14:05
    Free! (TV seriál) (2013)

Něco mezi trojkou a čtyřkou. Tohle anime zahřeje a možná i namotivuje opět navštívit bazén. U mě si navíc šplhlo ztvárněním hrdinů, protože mi někho připomínají :D Hrdinové jsou sice sladší než sirup z agáve, avšak právě ta bezelstnost hraje určitý prim. Nebýt toho stupidního konce (Rina prostě fakt nemusím) dala bych ty čtyři.

• 24.9.2017  18:38
    To (2017)

To je pro mě odpradávna srdcovka. Vyrůstala jsem na původním filmu a na rozdíl od většiny diváků ho považuji za skvělý film. Na "remake" jsem šla spíš s myšlenkou berličky, že alespon budu tušit, co se bude dít, a nepotentuju se strachy. Musím říct, že nové To je skvělý film. Po stránce kamery, hudby, scenérie nemám jediné výtky, stejně tak byli úžasní mladí herci. Především představitelka Beverly mě zcela ohromila. Z celého filmu srší emoce, jejich pouto na mě sahá i přes plátno. Trochu mě ale mrzí Stanovo a Mikovo odsunutí na vedlejší kolej, stejně taky Henry Bowers je prostě jen jeden. Tento Henry byl pro mě pouhým sígrem, kdeždo původní Henry opravdový maniak. K samotnému To... Podoba ultra strašlivá. Pravda, vůči němu vypadá původní To přeci jen trochu směšně. Přesto... Tim Curry vytvořil něco, co mě děsilo možná víc, než jen dobře vystajlované zuby a rychlé pohyby. Právě tyto maličkosti mě nutí balancovat na pomezí 4/5. To a ještě ta úvodní scéna s Georgim. Zbytečný a nechutný overkill. Každopádně jsem nesmírně ráda, že jsem překonala prvotní obavu jít do kina. Stálo to za to! DODATEK Rozleželo se v hlavě. Beverly brečící v koupelně. Stan křičící, že ho přátelé opustili. Ty děti by zasloužily oskara. Jen je skoda, ze ve filmu vznikly zbytecne zapletky a hadky mezi detmi. Proste az moc trendu na ukor vyznamu knihy

• 17.9.2017  19:36

Tato natolik bizarní záležitost puštěná jako doprovod k vaření v telce si nakonec vyžádala moji plnou pozornost. Variací na toto téma je spousta, přesto v podání učitele Millera překvapivě dobře funguje.

• 4.1.2017  21:09
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

už mě to prostě tak neba, no...

• 29.12.2016  23:47

pěkné, leč nudné. Do ted jsem ke všemu nepochopila, proč Alex ležel ve sklepě, když ho nahoře mohli najít úplně stejně jako dole. Možná proto, aby měli záminku tam poslat toho nácka. V patře by se totiž bunkr dělal docela blbě. Konec zbytečně krutý, nepomohl tomu ani velmi nepříjemný český dabing Lízy (ostatní hlasy jinak báječné)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41