Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Noc hrůzy (1985)

"You dont believe me, do you?" .."I love you Charlie"...První horor který jsem viděla. Pamatuji se, jak jsem se jako malá schovávala za lednicí a čekala až ty "nechutné" záběry zmizí. Od té doby si ho pravidelně pouštím (byly časy kdy jsem uměla celou českou verzi úplně nazpamět) Na svou dobu převratné a výborné efekty. Herci jsou vybráni skvěle, Charlie působí mile a hlavní upír je prostě k sežrání :-) (vysátí). Nejzajímavější asi je, že má tenhle horor hodně vtipných chvilek, někdy až sarkastických. Celý film ještě doprovází skvělá hudba. Pro mě jednoznačně nejlepší a nejoblíbenější upírský film, i přes ten nepříliš povedený český dabing.

Fontána (2006)

Nikdy jsem nic takového neviděla. Hloubka tohoto díla je nezměrná. Jsem moc ráda, že jsem tento film viděla v kině. Audiovizuální stránka byla tak překrásná, že jsem skoro ani nemohla dýchat. Zírala jsem na plátno, poslouchala maniodepresivní hudbu a pomalu putovala k Šibalbě. Někde po druhé třetině filmu jsem začala z ničeho nic brečet. Nejdřív to bylo jen pár slz, ale postupně se proměnily ve vodopád...Ani nevím proč. Možná proto, že smrt Izzy byla strašná (strašná ve své jednoduchosti, odevzdanosti) a že smrt stromu byla snad ještě horší. Fontána je dílo umělce. Je dokonalá a krásná. Nikdy ji nepochopíte, nikdy si nebudete jistý tím co se snažila povědět. Ale to nevadí...Co můžu doporučit: pust si to úplně sam/a na co největším monitoru či obrazovce, zhasni si, vypni si mobil-prostě se nenech rušit. A pust si to aj s titulky. A věř mi že budeš jak na tripu. Na dojemném láskyplném tripu uvnitř duše. Tohle je příběh o lásce. O lásce tak silné, že ji ani smrt nemohla rozdělit. Together we will live forever

Demolition Man (1993)

Jeden z nejlepších filmů všech dob a mých nejoblíbenějších. Sly tady hraje prostě dobře, naivní Sandra to krásně doplňuje, ovšem nejlepší je prostě Simon Phoenix, zvlášť s perfektním českým dabingem (Bohdan Tůma). Jeho hlášky, vtipy, pohledy a bůhví co ještě doprovázené šíleným smíchem zakončené originální smrtí, to je prostě nářez. A i kdyby si samotný film snad nezasloužil plných 5 hvězd, tu pátou má za senzační hlášku: Svět se stal vlastní zkurvenou karikaturou z televizních seriálů a velí mu banda tupejch měkejšů. ..

Gattaca (1997)

Komorní...v každém druhém komentáři je toto slovo obsažené, někdy i víckrát. Proto se raději zaměřím na hudbu a tu budu vychvalovat...ale ted vážně. tento film je prostě vynikající a velmi originální. V nenásilné formě ukazuje to, co by se mohlo stát. Dál bych se jen opakovala v tom, co už někdo napsal. Aspon tedy dodám, že výborný je český dabing.

Sedm statečných (1960)

Když se nudím, když jsem smutná, když chci slyšet krásnou starší angličtinu, když se chci podívat na opravdu dobrý film bez jediného hluchého místa plného hereckých hvězd, pak si pustím 18 let starou nahrávku na VHS. 7 statečných byl první film, který jsem viděla v angličtině a naučil mě životně důležitá slovíčka, jako počítat do tří a WHY. A ještě celou větu: "I don´t know". Ted už se nemusím dívat ani na ty titulky. Každý herec je na svém místě, všechny postavy jsou charismatické a nápadité. Nevím co bych měla dodat kromě klasických přívlastků, jako super, úžasný, nejlepší western atd...Jsem ráda, že tento film mám v původním změní, protože dabing se nepovedl. A jsem ráda, že se na tenhle film nejspíšnikdy nezapomene. Jak by taky mohlo :-)

Requiem za sen (2000)

Film, který jsemprvně viděla díky kamarádovi. Dost mě zasáhl a přivedl k úvahám, které normálně člověk neřeší. Přemýšlela jsem, která z postav nakonec dopadla nejlépe. V prolínajícím se příběhu se vyskytují největší problémy (když nepočítám ekologické) lidsta: Anorexie a touha po kráse a uznání, drogy, kriminalita a sex za peníze. Herci hrají velmi přesvědčivě, navíc práce s kamerou a strhující hudba vás uvedou do stavu hluboké deprese. Ne nadarmo je Aronofsky můj nejoblíbenější režisér...

Miluj mě, prosím (2004)

Tenhle film jsem poprvé viděla sama na chalupě a jen proto, že mě zaujal článek v televizním programu a protože tam hraje Josh. Že je něco jinak než tomu bývá v klasických trillerech nebo romantikách mi došlo až v polovině. Na tenhle film se můžu dívat stále dokola a nejspíš mi dojde pokaždé ještě nějaká nová souvislost. Herecký kvartet ztvárnil postavy dokonale, záverečná scéna s coldplay hudbou mě dostala a zlým jazykům neustále tvrdících: to neměli mobil?Nebo internet? vzkazuji: Představte si, že se to odehrává třeba v padesátých letech. (Protože o mobilech a internetu tohle opravdu není)

Zaříkávač koní (1998)

Neumím popsat co cítím u tohohle filmu. Možná neuvěřitelný klid. Proto si ho pouštím, když jsme na tom opravdu a potřebuju morální podporu. Možná je to proto, že neštěstí Grace umí povznést nad naše obyčejná neštěstí, nebo je to tou nádhernou krajinou Montany, nebo je to těmi nádhernými a klidnými hereckými výkony. Úplně nejraději mám prvních 45 minut a obzvlášt cestu do Montany. Fakt nevím proč. Ale je to prostě tak nádherný, snový a zároven reálný film

Ledové ostří (1992)

Ledové ostří patří do sekce prvních filmů, na které si v životě pamatuju. Měli jsme ho (a stále máme) natočený na VHS a já ho viděla, jednou a dvakrát a třikrát a desetkrát a za svůj dosavdní život možná fakt i stokrát. P. S. Z toho filmu pochází nejvtipnější hláška, kterou v upgradované verzi používáme dodnes: Musí to být chytrý hoch

Uprchlík (1993)

Atmosféra se plíží celým filmem a to napětí přímo miluju. Perfektní (první) dabing, skvělé herecké výkony a skvělá zápletka.

Reklama

Reklama