Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Krimi

Recenze (1 215)

plakát

Sám doma (1990) 

řev, řev a nic jinýho než řev. Tohle se fakt může stát pouze v americe

plakát

Manželská historie (2019) 

Nuuu, ve Válce Roseových jsem fandila Douglasovi a ani zde nejsem výjimkou. Ačkoli se film snažil ukazovat nestrannost, nakonec jsem fandila Adamovi, neboť Scarlett mi byla neskutečně protivná. A jak už tu někdo napsal, měla příšerný iritující účes. Manželská historie je skvělou známkou toho, do jakých absurdismů může spor přejít. Válka právníků je pak často válkou jejich ega. Věřím, že ČR je ještě daleko za Amerikou a jejich doslova nechutnou právnicko-žalobní praxí. Nezbývá než doufat, že jim to za ty prachy stálo. Z filmu se mi nejvíc líbila věta starého pana advokáta, který byl pravděpodobně jedinou žijící bytostí v tomto filmu: "Pro vás hraje čas. Bude růst a bude mít vlastní názory." Každopádně to protivné ukňourané děcko bylo hřebíčkem do rakve, abych jinak zajímavý motiv hodnotila průměrem. Jo a někdo by měl zakázat hercům zpívat.

plakát

Na tenkém ledě (2020) (TV seriál) 

Líbí se mi tématika ledu. Sice to místy byla absolutní kopie Ledového ostří, těžko bych spočítala, kdo kolikrát skončil (připomíná mi to moje dohady s kámošem), hlavní hrdina mě srala a Willow Shields je stále neustále ošklivá, ale přesto měl seriál zajímavé kouzlo a sjela jsem ho na posezení. Oceňuji poměrně temnou tematiku a dost palčivé otázky. Z postav si mě nejvíc získala ruská trenérka a mladá číňanka. Srandovní byla také dvojčata. Jen ten dabing by mohl být trochu lepší, ty hlasy zněly skoro všechny stejně, k Mitchovi se výběr vyloženě nehodil. Prý další série nebude, což mě teda pěkně mrzí.

plakát

Zaklínač (2019) (TV seriál) 

Nu. K Zaklínači jsem se dostala kupodivu ve stejnou chvíli, co začala mediální masáž, ale z úplně jiných důvodů. Prostě do mě kámoš tak dlouho bušil: "musíš si to zahrát" a "poslouchám audioknihu", až jsem si řekla, že je na čase přestat se bát této série. A tak jsem ji sjela komplet během dvou měsíců. Začala hrát hru, poslechla si všechny audioknihy, koukla na seriál. Celkově je série Zaklínače povedená, leč v dnenší době již trochu přeceňovaná záležitost. Byla zkrátka a dobře ve správný čas na správném místě. Po gigantickém rozmachu hry ovšem nechápu, proč Netflix stanovil rozpočet na seriál pětikorunu na den. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak je možné, že kostýmy a brnění vypadá příšerně (nilfgard ala chodící koule to prostě vystihuje), že kromě Henryho Cavila je casting tristní (yennefer je prostě příšerná, zcela se nehodící osoba, která neodpovídá předloze snad ani z jendoho procenta, at už vzhledově nebo charakterově) a že i hudební doprovod zní naprosto klišoidně (kromě fenomenální skladby Tak dej groš zaklínači). Na peníze se však nemůže vymlouvat logika. Střídání časových linií bez jakéhokoli upozornění, naprosto nesmyslné počínání čarodějů (umím koouzli, ale čumím aniž bych cokoli udělal) a nakonec brutálně dementní souboj na Sodenském pahorku, který vymýšlel někdo, kdo nemá ani minimální znalosti strategie. Jinak si nedokážu vysvětlit, že se tam všichni chovali jako totální hňupové a čarodějové předvedli těžké meeeeh. Snad se druhá série dočká více peněz. Co ovšem musím vyzdvihnout je fenomenální český dabing. A vítězem o nejhezčí hlas je Rychlý junior.

plakát

Stranger Things - Kapitola pátá: Armáda (2019) (epizoda) 

Oukeeeej, takže nejsem jediná, kdo viděl ve všech scénách 99% podobnost s Arnieho terminátorem. Z některých úhlů to dokonce vypadalo jako Arnie. Místo rakouského přízvuku ruský, jinak kopie 1:1 Závěr v nemocnici útočí na moje nervy i žalude a scénka s mým oblíbeným podivínem nanejvýš potěšila.

plakát

Divergence (2014) 

Film postrádající jakoukoli logiku, zato disponuje ohromným množstvím naivity... taktiku, strategii a celkové chování jednotlivých postav (včetně vůdců) raději ani komentovat nebudu

plakát

Avengers: Endgame (2019) 

DODATEK: po shlédnutí druhé vlny v Imaxu, přečtení několika recenzí a dlouhodobém hloubání zvyšuju hodnocení... PŮVODNÍ KOMENTÁŘ: Přemýšlím, jestli se mi chce vůbec něco psát. Já totiž pořád nevím, co si myslet. První pocit byl zklamání. Scény po sobě šly jedna za druhou a já si pořád říkala: fajn dobře a co dál? A tak to šlo tak dlouho, až film skončil. A ted mám pocit, jako kdyby se mi tenhle film zdál a já na něj měla teprve jít... zmítám se mezi hodnocením 3 - 4, jenomže se klaním k horšímu za Thora. Jak už napsal J*A*S*M... to nebylo vtipný. To bylo trapný. Celý fim jsem čekala, až se konečně zase stane tím nejvíc sexy borcem ever a nespravily to ani ty copánky na konci... Thanos... no thanos je dlouhodobě můj strašně oblíbený záporák. Tady se nějak přirozeně postavil do role svině, takže jsem si fakt přála, aby zařval. Co se týče postav, ono to celkově bylo zvláštní. Scarlett mě celou sérii srala, aby v tomto díle působila ze všech tak nějak nejvíc dospěle, navíc jsem ocenila její hluboký neinfantilný hlas. Cpt. Ameriku nemusím, tady mi byl sympatický. Cpt. Marvel byla bizár na entou, udělala si nějakou trapnost na začátku a pak přiletěla na konci, opět rozmlátila lod a to bylo prakticky vše. Nejzbytečnější postava v dějinách Marvelu. Jo a vůbec... ta Thanosova síla trochu overkill ne? Nepamatuju se, že by kdy byl takhle silnej a to se ted na něj vrhlo ještě víc vytuněných hrdinů. Možná byl prostě problém v očekávání. Po všech těch ovacích jsem čekala audiovizuální orgie (což v zásadě bylo), jenže příběh je chatrný, logika v prdeli, humor funguje nefunguje, najdou se hluchá místa (nemyslím neakční, myslím hluchá), jako např. rodinné scénky, kdy si každý druhý avenger pořídil fakana, aby tam s ním vyprávěl ty nejnudnější a nejotravnější věty na vyplnění času (starkovu dceru bych nechala rozpustit jako první). Vytřihnout a nahradit něčím zajímavějším. Stroj času nekomentuju, postapokalyptický svět totálně přehnaný...jako pardon ale pět let po tkaové krizi prostě lidstvo pojede dál, zvlášt když nedošlo k žádnému poškození průmyslu a přírody. A kde je vůbec Loki? On fakt zemřel? Nasrat! Místo genderově vyváženého mixu a feministické přehlídky v závěru radši návrat oblíbených hrdinů. Ach jo

plakát

Captain Marvel (2019) 

Oceňuji, že mě hlavní hrdinka nesere. Naopak jsem ji docela brala, má přirozený smích a celkově je sympatická. Film nás naštěstí ušetřil několika vyloženě směšně trapných scén (oproti wonder woman) a Samuel taky potěšil. Strašně jsem si oblíbila záporáka, Judovi sluší žluté oči a kočička pobavila snad každého. Oddechovka, lepší z té nové generace marvelovek. Bod strhávám za nějaké to klišé a hlavně několik podstatných nelogičností. (Např. celá skupina čeká a čumí, než se Carol osvobodí a všechny je tam sejme). Dost nesmyslně působí i její moc. Proti ní jsou všichni Avengeři k prdu, takže nechápu, proč tam vlastně vůbec jsou. Dokáželi CD (spoiler) zničit vesmírnou lod, jak se jí ostatní vyrovnají? A kde byla když Loki pustošil město? Těžkej unbalanced!

plakát

Jan Hus (1954) odpad!

chudák Zikmund, můj neoblíbenější panovník v historii našeho státu.

Reklama

Reklama