Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Krimi

Zajímavosti k filmům (33)

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

V knize Hermiona nerozumí nadávce mudlovský šmejd, musí jí to vysvětlit Ron. Ve filmu se téměř rozbrečí a je uražená. Přestože žila v mudlovském světě, zná i nadávky a urážky ze světa kouzelníků.

Orange Is the New Black (2013) (TV seriál)

V prvním díle se Larry (Jason Biggs), Pipeřin (Taylor Schilling) snoubenec, zlobí, že mu neřekla na sebe vše. Namítá, že jí o sobě vyzradil vše, vč. "toho s tou webkamerou a taky ten incident s holením penisu", což jsou události, které se udály Biggsovi coby Jimovi v sérii Prci, prci, prcičky.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Ve scéně, kdy Jiříkovi (Petr Štěpánek) přinesou živou a mrtvou vodu, rozhodne se je vyzkoušet. Místo aby nalil na pavouka vodu z lahvičky, nalije si trochu mrtvé vody na ruku a pak jej pocáká. To by jej však mělo zabít, protože podobně zemřel král v závěru filmu.

Titanic (1997)

Titanic údajně do ledovce narazit nemusel. Stačilo, aby místo zpětného chodu dal zástupce kapitána plnou parou vpřed. Kormidlo by mělo mnohem větší a okamžitý záběr, takže by loď zahnula prudce doleva. Tím, že zadali plnou parou vzad, vzali kormidlu veškerou sílu.

Hunger Games (2012)

Za první víkend vydělal film přibližně 155 milionů amerických dolarů, čímž se stal do té doby nejziskovějším filmem, který není pokračováním, a 3. nejvýnosnějším snímkem vůbec.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (TV seriál)

V úvodním díle „Rising“ je možné hned v úvodu seriálu spatřit antickou dívku, kterou o několik milionů let později najde SG1 zmrzlou v oblasti Antarktidy. Jedná se tak o odkaz na 4. epizodu 6. série s názvem „Frozen“.

Pokémon (1997) (TV seriál)

Ačkoli je pokémon považován za jednoduchou „pohádku", ve skutečnosti většina dílů sděluje nějaké poselství a učí dětem lásce k přírodě, k bližnímu, ekologii apod. V mnoha epizodách je i vysvětlen nějaký mezinárodní zákon či přístup, jako je například Hippokratova přísaha.

Pokémon (1997) (TV seriál)

Pojmenování magických pokémovů Abra a Kadabra je odvozeno od pohádkového čarodějnické formulky „Abrakadabra“.

Hunger Games (2012)

Přestože v celé sáze není přesně uvedeno, který kraj se věnuje jaké výrobě, lze usoudit, že 1. kraj se zabývá výrobou luxusního zboží, 2. kraj stavebnictvím (některé zdroje uvádějí udržování pořádku), 3. kraj výbušninám, elektronice a celkově technologiím, 4. kraj rybolovu, 5. kraj energii, 6. kraj má na starost transport a výrobu dopravních prostředků, 7. kraj vyrábí nástroje (a zřejmě též spotřební zboží), 8. kraj zásobuje Panem textilem, zaměření 9. kraje není známo, ale udává se lov nebo pěstování obilí, 10. kraj se zabývá chovem hospodářských zvířat, 11. kraj zemědělstvím, 12. kraj těžbou uhlí a 13. kraj se věnuje jadernému výzkumu a grafitu.

Pátý element (1997)

Když otec Vito Conelius (Ian Holm) vysvětluje v chrámu použití kamenů, vezme mu Korben (Bruce Willis) jeden kámen z ruky a jde k podstavci. U něj už ale drží kámen s jiným symbolem.

Strike Zone (2003)

Ve filmu zemře zhruba dva měsíce po zjištění rozsudku. Ve skutečnosti zemřel dva měsíce po natočení tohoto filmu.

Strike Zone (2003)

Ve filmu popisuje svůj pohřeb a místo posledního odpočinku. Jeho skutečný hrob je na velmi podobném místě, a to na kopci, aby se mohl dívat na střídání ročních období a na softball

Strike Zone (2003)

Tento film je Duncanovou "projekcí" jeho blízkým, aby si uvědomili, že opravdu odejde. Do té doby si to jeho matka odmítala připustit.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Zvířata, která táhla Gronda před brány Minas Tirith, měla předlohu ve vyhynulém živočichovi jménem brontops.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jako předlohu pro pohyb a chování Oduly měli filmaři v dílně živého novozélandského pavouka druhu Corgi. Peter Jackson trpí arachnofóbií a vzezření Oduly založil na pavoucích, kterých se bojí nejvíce. Konečný vzhled Oduly vybraly z několika modelů děti Petera Jacksona. Vřískot Oduly je kombinací několika zvuků - pískotu dětské hračky, sykotu páry a jekotu tasmánského čerta.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Arweniny (Liv Tyler) "smrtelné šaty" byly z několika druhů látek, které byly mnohokrát přebarvovány a leptány kyselinou, aby dosáhly požadované barvy.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Scéna na schodech vedoucích do Oduliny jeskyně se natáčela nadvakrát v rozmezí jednoho roku. Nejdříve natočili záběry se Samem (Sean Astin), ale k Frodovi (Elijah Wood) se kvůli filmování jiných scén vrátili až za rok. Kulisy byly umístěné na squashovém hřišti, takže obyvatelé byli rok bez squashe.

Reklama

Reklama

Reklama