Politik

Politik

Ladislav Výsmek

okres Praha
JsiLepsi.cz

homepage
Twitter: Vysmek

32 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Osudový dotek (2004)

  Výborně vypracované mysteriozní drama, které má promyšlený a hluboký děj. Vše do sebe zapadá jako skládačka. Výborný námět, jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl.

 • poster

  Gran Torino (2008)

  Umělec Clint Eastwood, který tento film režíruje a hraje v hlavní roli nám pravidelně dokazuje něco, co je se morálně a dramaticky vymyká tomu, co zatím bylo natočeno. Million Dollar Baby, Výměna a teď Gran Torino. Naprosto úžasný snímek o životě a smrti a teď ani nevím o čem víc, jestli o životě nebo smrti. Naprosto dokonalá práce. Špička. Je třeba si uvědomit, že Eastwoodovi bylo 78 let, když tento film natáčel!!!

 • poster

  Monstrum (2008)

  Nemůžu říct nic jiného než WOOOOW. Točeno amatérskou kamerou? Zkrátka tváří se důvěryhodně stejně jako Paranormal Activity s tím rozdílem, že zde nemáme horor ale katastrofický film, kde se jeho děj odehrává jen asi v 7 hodinách. Opravdu profesionální práce, vynikající námět a úžasná režie. I herci odvedly parádní výkony. Jestli se nějaký katastrofický film zaslouží 5 hvězd, tak ať je to tento skvost. Bál jsem se, že to bude nějaká Godzilla nebo něco takového, ale dostalo se mi jednoho z nejlépe udělaných filmů, které jsem zatím viděl. Krása!!!

 • poster

  Město bohů (2002)

  Silný film na základě skutečných událostí. Výborně vyprávěný příběh, krutý, částmi vtipný, milionkrát skvělý z přemýšlení. Příběh o Městě kde vládne korupce, gangy, zbraně, zlo. O tom jak je těžké být na takovém místě dobrým člověkem a jak dobří lidé umírají kvůli těm špatným. Vynikající špičkové dílo.

 • poster

  Gauneři (1992)

  Tohle absolutní libovka, tady si musí Tarantina zamilovat každej a dokonce se nemusí ani první hodinu přemáhat jako u Pulp Fiction. Prostě libovka, co si zaslouží 100%. Miluji tento film.

 • poster

  Memento (2000)

  Z kriminálních filmů a seriálů, kterými jsme zaplaveni je mi opravdu blbě, ale co čekat od Nolana? No přece jeden z nejlepších kriminálních filmů, který byl kdy natočen i když je to jeden z Nolanových prvních filmů opravdu se podařil, bavil mě od začátku až do konce a z konce vyplývají jen 2 možné varianty - každý se musí rozhodnout pro tu svou. Výborná režie a luxusně propracovaný děj. Vynikající práce.

 • poster

  Americký sniper (2014)

  Fuck! Fuck! Fuck! Já moc válečné filmy nemusím a ten název mě zrovna moc nelákal. No a skoro jsem si nechal ujít předpremiéru pětihvězdičkovýho filmu! Až někdy Eastwood umře, tak to neskutečně obrečím. Film lepší než Smrt čeká všude i než Odstřelovač s Walhbergem. Tohle je snad nejlepší válečný film, co jsem viděl. Vůbec mě nenapadá nic lepšího. Eastwood umí neskutečně zasáhnout. Pokud se mi před týdnem líbilo Wild a dal jsem tomu 4 hvězdy, tak tohle je film mnohem většího levelu. Masterpiece!! Edit: Tady na ČSFD to má skoro stejný hodnocení jako Fury, což je dvouhvězdičková sračka. Americký sniper měl dostat Oscara!

 • poster

  Sedm životů (2008)

 • poster

  Hra (1997)

  Michael Douglas, Sean Penn a Kara Unger, no tohle byla pecka, čekal jsem něco ve stylu, že bude napojený na přístrojích a vše bude virtuální, ale ona se celá hra odehrávala ve skutečném světě a vypadala jako jedna velká konspirace, která okrade "velkého muže". Krásné herecké výkony, krásně promyšlený scénář, krásné emoce. Uvažoval bych o páté hvězdičce, kdybych ovšem nebyl takový optimista a nedával 5 hvězdiček na potkání, vlastně ani nevím proč dávám jen 4, protože se jedná opět o jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední dobu viděl. Ovšem tak nějak to cítím na těch 90% a proto dávám 4 hvězdičky. Oprava: Tady musím dát 5 hvězdiček, to co ve mě Fincher opět s Douglasem a Pennem zanechali se prostě nedá ohodnotit menším počtem hvězdiček.

 • poster

  Wall Street (1987)

  Píše se rok 1987 a vychází jeden z nejlepších filmů o penězích, ano přidávám ho do své sbírky finančních filmů stejně jako Piráty ze Silikon Valey, zkrátka toto je legenda. Vynikající film, na který se musí dívat vícekrát než jednou a každou myšlenku z filmu hezky poznamenat a použít. :-) 2 hodiny úžasného filmu, hodně silně uvažuji o páté hvězdičce ! :-) edit: Takže po shlédnutí filmu Wall Street: Peníze nikdy nespí, jsem si uvědomil jaký je tento film klenot, na kterém se dá opravdu stavět a který je plný úžasných historických momentů roku 1987. Uvědomil jsem si, co tento film pro mě znamená a dávám mu 5 hvězdiček.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace