Pavlínka9

ICQ: 388-977-468

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 19.9.2017  22:47
    The Circle (2017)

Nedokážu být zcela objektivní. Film si mě získal z mnoha důvodů, ale ten hlavní je, že já bych chtěla být na místě Emmy a jít si za svým..a dala bych cokoliv za takovou příležitost...Prostředí je báječné - je to až tak reálné až mě to děsilo, jelikož dnešní svět tímto způsobem a stylem života prostě žije...a to bylo pro mě to nejděsivější, jelikož je to až děsivé a zde si myslím, že na to silně poukázali. A to je vlastně vše. Herecky se tu nedá nic vytknout a technologicky - na jedničku. Ten film nemá jedinou chybu - pro mě jen to jak to bylo realistické a já jsem v mnoha základních věcech nejspíš konzervativní. A za tím si stojím.

• 19.9.2017  22:35
    Teď a tady (2012)

Nejsem sentimentální, ale u tohoto filmu se něco prostě něco stalo Za mě je to režisérsky šílené béčko, ale tématicky a herecky - ze strany Dakoty a Olivie je to krásné a neskutečně to drželo linii, kterou jsem chtěla, aby to mělo. Je to ohromně předvídatelné (nejen v úplném závěru), ale pokud to opravdu vnímáte a "přetrpíte" těch pár snových scén, i když důležitých a vcítíte se do toho prostředí - je to ohromně silné a ta představa - je vám 17 a nezažijete nic víc...To je tak strašné!! Ano, říkám - tak strašné. A to je právě to, co mě na tom filmu tak odrovnalo. To, jak dokázalo v pár minutách zamávat se vším, co jsem si myslela že nejde. I když si stále stojím za tím, že je to béčko, na konci jsem s určitou spokojeností brečela a brečela...A po dlouhé době jsem také poslechla písničku u titutek až do konce - jelikož ta k tomu seděla na 100%.

• 17.9.2017  12:24

Nevěřila bych, že se mě ten film tak moc dotkne. Byl to pro mě hodně silný zážitek a ráda si ho dopřeji ještě někdy...Pozvolné, po 25.minutě svižné a jasné a všechno bylo přehledné...Nevěděla jsem jaký měl tento útok dozvuk - takže jsem nevěděla jak to poté pokračovalo. Byla jsem napnutá. Berg tu za mě odvedl skvělou práci a herecké obsazení - to pro mě nemělo chybu...Ve filmu je krásně ukázáno, jak se vám během pár minut může úplně změnit život a není poslední dobou opravdu již nikde bezpečno...A to je pro mě na tom celém to nejhorší..Film za mě poukazuje na to, že dnešní svět je tak pro obyčejného občana tak moc zvrácený a tak "nebezpečný" a mnoho lidí to aktuálně více vnímá než kdy jindy...Silně se mě to dotklo a bylo tam pro mě to přijatelné množství "ameriky", aniž bych řekla, že je to až moc přepí*ený...

• 16.9.2017  10:02

Film má skvělou časovou linii, se kterou si hraje a zpočátku jsem ani nevěděla o co tam vlastně půjde :) IRA jak jsem v poslední době hlavně zjistila - tak to je něco, co otřáslo světem, aniž bych to více vnímala. A v tomto snímku - v tomto filmu, ve kterém Day-Lewis hraje tak, že si snad získal každého - je neskutečně jednoduše, ale výstižně ukázáno, jak to hýbalo světem :) Co se tam odehrálo mě štvalo stejně jako hlavního hrdinu, hudba ve filmu je unikátní a posledních 10 minut filmu - u toho bych chtěla osobně být. Osobně si myslím, že film více ocením cca za 10 let.

• 14.9.2017  09:31

Sice jsem byla hodně malá, ale tuto událost si pamatuji a vybavuji si ji jako dnes. Ale co se dělo potom v tomto časovém úseku - tak to jsem tedy již nevnímala tak skvěle, jako je ukázáno zde a je to tady krásně a jednodušše znázorněno. Dokument je "jednoduchý", ale přitom tak neskutečně silný a nebránila jsem se slzám. Způsob, jakým to natočili - kdy mapovali 7 dní a co všechno se událo a bylo potřeba zařídit - a jaké ústupky se udělali - to je síla. Vřele doporučuji každému, aby viděl, jak i královská rodina žije za výjimečných situacích..

• 13.9.2017  12:39
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Pro mě osobně je židovská otázka za 2.světové války hodně zajímavá a mám o ni i velký osobní zájem. Tento film je neskutečně skvěle herecky obsazený a dá se říct, že až přehlcený :) :) Že tam uvidím "kukuč" Toma Hiddlestona - to bylo veliké překvápko. Je to koncert jak hereckých postav, tak i historických postav, které tam opravdu až s velikým klidem řeší to, že chtějí zprovodit ze světa až 11milionů pro ně nepohodlných židů...a s jakým klidem a trpělivostí...Je to až nechutné, mrazí z toho a ve chvíli, kdy se jednomu z 15ti mužů udělalo tedy nevolno - byla jsem ráda, že tam vidím aspoň lehký projev lidskosti. Z toho filmu mrazí, ale je tak krásně a jednoduše natočen, že to stojí to vidět znovu a poslechnout si to, co je napsané v těch textech a o čem tak mohli diskutovat.

• 12.9.2017  09:24

O O.J.Simpsonovi jsem toho věděla - no - popravdě jen pár těch stěžejních momentů. Proto jsem byla ráda, že si seriál vzal k znázornění - podle mého názoru také ten stěžejní moment - a na závěr je tam pouze lehké shrnutí a hlavně to ukázání toho, jak jeho život bude aktuálně vypadat a kdo mu věřil a kdo ne. Herecky je to neskutečně skvělé a pro mě byl obrovským překvapením hlavně David Schwimmer, na kterém to od první chvíle bylo znát...jak neví....bylo mi ho opravdu líto. Seriál je ohromně silný, je tam plno situací, které nechápu doteď a hlavně - nerozumím tomu, jak ho mohli prostě prohlásit nevinným - ok - ta policie - je super, že se zaměřili i na to, jak to v té době v USA vypadalo - to prostě nebylo zrovna k tomu "nápomocné", ale já jsem tak, která by řekla vinen. Hodně mě ten seriál paralizoval, ohromil a je to po dlouhé době seriál, který jsem zhltla na jedno shlédnutí.

• 7.9.2017  11:51

Mě vlastě ten příběh vůbec nezajímal - ten znám dostatečně - mě zajímaly herecké výkony :) McAvoy bravurní se svým výrazem šíleného vynálezce :D :D A hodně ma zajímal Radcliffe, kterého mám jako herce velmi ráda. Takže za mě to bylo vynikající z hereckého hlediska a proto, že je tento film vlastně béčko :D :D mě to tímpádem moc netrápilo. Líbilo se mi také barevné ztvárnění - jak si krásně pohráli s barvami v cirkusu i poté v domě vynálezce :) :) To pro mě bylo velmi příjemné a v tomto směru jsem byla spokojena nadmíru :) Jinak víc k tomu nemám co říct a dané monstrum - veliké :) :)

• 7.9.2017  11:41

Ok - téma je rozhodně zajímavé - to se tomu nedá vytknout. Já ale prostě nemám ráda Garner, jelikož prostě té až bude 70let, tak stále bude hrát tyto "střeštěné" ženské a už mi to přijde až trapné. CJ Adams je kouzelný, téma zajímavé -taková napůl pohádka a je to hooooodně vysněné a vymodlené :D :D Film na sobotní odpoledne na TV Nova. Vidět to znovu nepotřebuji a pro mě až moc přeslazené.

• 3.9.2017  22:02

Tento film jsem si vybrala záměrně, jelikož jsem znala katastrofu "DH" a byla jsem zvědavá, jak to ztvární. A jako DOP*DELE!! To bylo tak šílené a tak pro mě realistické, že je škoda, že jsem to neviděla na velikém plátně, protože to bych si rozhodně dala. Hajzl jeden namyšlenej - dala bych postavě Malkoviche zaplatit veškeré náklady a výdaje s touto katastrofou. Líbilo se mi krásné naznačení na začáku filmu, když rodinka sedí v kuchyni a dcera dělá pokus do školy a zčistajasna - se pokus povede. Tak či onak - ten film mě ohromil i ochromil a rozhodně to chci vidět znova.

• 3.9.2017  10:15

Pro mě průměrný film, který ale neurazí. Downey Jr. mám ráda a zde opět nezklamal. Celkově to obsazení je super. Pompéznost, která je ve filmu znázorněna jak bohatstvím krále, tak i zbylých občanů - ta má také svoje kouzlo. Nějak víc k tomu nemám co dodat a mě to stačí :D

• 3.9.2017  09:57

Jak snadno přijít k penězům a jak může být stupidní, když se dva sjetý týpci perou kvůli cinkání, zvonění a análnímu sexu :D :D Nápad skvělý, je to svižný, ráda bych taky něco takového zažila :D :D Ne kompletně se vším všudy, ale teda tohle byla síla :) Když to vidí člověk ještě s odstupem času a uvědomí si, že dnes se zcela běžně platí u počítače :D :D Tak je to úsměvné. Bavilo mě to. Dost. Bylo to hodně různorodé, chytlavé a svižné a dechberoucí. Rozhodně za 5* i z důvodu námětu a skvělé režie.

• 1.9.2017  21:41
    Zlato (2016)

Nějak nevím...Ten konec je skvělý, Matthew přesvědčivý a ohromně mě překvapil Toby Kebbell, kterého bych si namazala na chleba :D :D :D Takže k filmu - nahoru, dolů - pořád to samé do kola a typ člověka, který prostě neví kdy má dost a neponaučí se a prostě pořád to zkouší a nechce žádné kompromisy...Ten film je ok - ale není tam, jak tu již zaznělo - nějaký hlubší podtext - něco tomu opravdu chybí. Je to takové poloviční...Kamera mě bavila a horlivost hlavního hrdiny byla obdivuhodná, ale zároveň bylo až na kůži cítit, jak se dokáže člověk spálit a přesto k tomu ohni pak vstoupí ještě jednou..Na jedno podívání je to akorát.

• 1.9.2017  09:04

Mě ten film nepřijde nějak extra úžasný, ale spíš mě tedy udivují dějiny Irska. Jestli si něčím obdobným opravdu prošli, tak to měli hodně dlouho cestu...Zároveň mi to přišlo částečně absurdní a tedy ve výsledku proti sobě stáli Irové a ty masakery - tak to byla síla. To bylo to, co se mi na filmu líbilo nejvíc - ty boje a ta touha něčeho dosáhnout. Herecky mě skvěle překvapil Rhys Meyers :) To jsem koukala a za něj dobrý vstup do "vyššího světa filmu". Sem tam mi to přišlo dost sentimentální (hlavně milostné rozmluvy o tom, jak Collins posílá vzkaz a to znamená, že se mezi tímto krásným milým povídáním zabíjí plno lidí - na tom by nebylo nic neobvyklého, to jsme mnohokrát již viděli, ale tady je to tak lacině natočeno :D ) Bavil mě Aidan Quinn více než Neeson.

• 31.8.2017  09:11

Život je krásný a tento film také. I když se jedná o tak starý snímek - doporučuji ho každému, kdo má nějaké pochybnosti o své existenci, jelikož při závěrečné scéně si může uvědomit hodnotu svého života :) Takové téma, taková lehkost, s jakou je to natočené, ukázka života jednoho "mladíka", který moc něco chce, ale vždy se mu tam objeví něco dalšího...Ten film je prostě top a herecky je to pro mě skvělé hlavně díky Jamesu Stewartovi.

• 27.8.2017  09:53

V komentáři Djkoma je vše i za mě shrnuto. Baví mě Michael Douglas, když hraje jen takovéto "štěky" a není tahounem celého filmu. Jelikož jsem se před shlédnutím tohoto filmu viděla dokument o havárii na Three Mile Island, tušila jsem alespoň malinko co to tedy znamená, pokud něco obdobnému může nastat. Samotné slovo "jaderná" je pro mě dost nebezpečné a v tomto filmu krásně zlehka ukázali, co se může dít v té obrovské budově, kterou veřejně propagují jako bezpečnou jen pár kilomentrů od vašeho bydliště :)

• 26.8.2017  20:51
    Gauneři (1992)

Přikláním se k ranější tvorbě Tarantina a Gauneři jako film o něčem, o čem se tam mluví, ale vlastně to tam vůbec neuvidíme :D :D To je tak krásný, jak si s tím dokáže hrát :) Nějak mi tenhle film v mládí unikl a proto jsem si více vychutnala herecké obsazení, které nám od té doby dospělo :) :) Chvilku jsem si nebyla jistá, zdali ten "mladík" je fakt Roth :D :D Madsen byl a je kus v každém věku :) :) a Keitel v závěru filmu jako zhrzená duše - skvělá sestavička :) Stále debaty a teorie a dohadování o tom, co se tam stalo, ale vy to vlastně nevíte, co se tam stalo :D :D To je někdy na pěst :) Ale tady - tady to krásně vše pasuje do sebe :)

• 26.8.2017  20:46
    Infiltrátor (2016)

Je to napínavé, je to hodně hra o život. Jak tu bylo psáno a ve filmu řečeno - v tomto případě, aby se člověk dostal k "nim" jak je nejblíže možné - je potřeba žít jako oni..se vším všudy. Byla to síla, kdy jsem většinu filmu seděla napnutá jako struna, děsila jsem se každého výstřelu a mrtvoly se hromadily kde se dalo :D :D Scéna s kufříkem a zfetovaným stále bíle oháknutým týpkem - tak to jsem nedala :D Musela jsem to na chvilku stopnout, páč jsem se děsila co se stane dál :D :D Cranston byl super :) Ale nebyla jsem si úplně jistá, zdali není na danou roli až moc starý a nepůsobil na mě až moc přesvědčivě...ale za to Bratt - ten mě tak skvěle překvapil :)

• 24.8.2017  08:59

Za mě je to kouzelné :) :) Judy Garland mám ráda a hlavně jako "dospělou" a pro mě skvělou herečku :) :) Čaroděj ze země Oz je opravdu "klasika", je to film, ze kterého čerpalo plno dalších filmů a není se čemu divit. Jsou tam tak krásně jednoduché, ale zároveň základní prvky, které si myslím, že tam uvidí každý. Barva, která je jako ten kontrast mezi dvěma světy - tak jednoduché a přitom stěžejní. Tohle je film, který by měl alespoň jednou každý vidět a myslím si, že každý si tam najde to svoje a vrátí se do dětských let :)

• 23.8.2017  13:48
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

"Doprdele co to sakra bylo?!!!?" Moje reakce po úvodních 10ti minutách mluví za vše :D :D S husí kůží a přilepená ke křeslu jsem pokračovala v upřeném pohledu na displej a můj první díl je za mnou :D :D A teda - jako je to výživný :) Těším se moc :) Tohle je jediný seriál, který jsem dokázala zhltnout jediným dechem (ještě štěstí a zároveň škoda, že to má jen 8 dílů), ale na tohle prostě nešlo čekat :) :) Mým největším favoritem byla postava Dustina v podání Gaten Matarazzo, který je prostě neskutečně roztomilý, vtipný a skvělý prostě ve všem :) :) Obrovská inspirace od "velikánů" je tu tak skvěle zakomponovaná, že jsem si připadala jako když koukám na kombinaci svých oblíbených filmů, tvůrců a náznaků :)

• 23.8.2017  09:05

Při prvním záběru na Jane Fonda jsem si řekla - "Ta ženská je nádherná" a přesto, že ona byla ten hlavní důvod, proč jsem chtěla film vidět - ten film není jen o Jane Fonda. Něco tak strhujícího, zmatečného, z jiného prostředí, které pro nás je většinou velká neznámá, byla jsem příjemně překvapena. První polovina filmu - ok - je to zajímavé, vtáhne to do děje, ale ta druhá a scény s hypnózou - to je teprve síla, při které jsem měla mráz po celém těle. Těžko říct, kde je pravda, film je pro mě jedním velikým otazníkem a díky trojici úžasných hereček mi v hlavě utkví ještě hodně dlouho :)

• 21.8.2017  22:58
    Diktátor (1940)

Ta odvaha natočit toto v době, kdy probíhala 2.světová válka a Hitler byl člověk,kterého znal každý na světě. Nedokážu doteď pochopit, jak tohle mohl Chaplin natočit a přežít. Má můj obrovský obdiv a jeho výkon jako Hynkel - to není Chaplin, ale neskutečně skvělý herec. Část s Hynkelem pro mě byla větší zážitkem než židovská část - z mnoha důvodů. Nejsem zrovna fanoušek grotesek a daný humor mi nesedí. Scéna s globusem, scéna s jeho "kámošem", se kterým než si podali ruce - neopakovatelné (a dohady při podepsání dokumentu u jídla) :D - jsou tam momenty, které jsou nezepomenutelné a v dalších filmech znázorněné či alespoň zmiňované. Přestože má film 2 hodiny - uteklo mi to jako nic a je to film, který si mě získal. Odteď je pro mě Chaplin člověk, který dokázal to, co si myslím, že na světě dokázalo opravdu jen málo lidí.

• 21.8.2017  16:06
    Vzmuž se (2015)

Je dost náročné dívat se na film, když hlavní hrdinka zrovna není vaše oblíbenkyně :D :D Takže to pro mě bylo hodně velké mínus :) :) Za mě prostě není hezká, příjemná, ale bavil mě hlavní představitel a s tím jsem se bavila neskutečně :) Film byl pro mě ohromně předvídatelný, ale krásně svižný. Jsou zde skvělé hlášky a scéna, kdy se vrátili do baru, protože tam zapomněl tu brašnu ? ;) Film je skvěle propletený a proč by hlavní hrdinka neměla využít situace, která se jí nabídla? :) Aspoň, že tak :)

• 21.8.2017  15:43

Tento film je něčím zvláštní a není to tím, že se dost zakládá na irských tradicích :) - to bylo pro mě veliké a příjemné oživení. Je to hodně volnomyšlenkářské, což se mi moc líbilo. Matka je neskutečně bezprostřední, jako celý film a celkově obsazení filmu je bravurní :) Ten film je takové béčko, které jen tak někdo nezná. Ukázka toho, jak to mlátí s mladými v létě a promýšlejí budoucnost a co s nimi bude dál...Filmu dávám 4*, ale je to blíž 3*.

• 21.8.2017  15:29

Nevyznám se ve fotbale :D :D Tudíž to pro mě nebyl tak silný zážitek jako pro ostatní, ale byl to vynikající zážitek :) :) Velké ego a velké cíle - to se mi v tomto filmu na hlavním hrdinovi líbilo nejvíce a Sheena bych chtěla mít v týmu. Ukázka toho, jak se dá zapracovat na něčem tak malém a kam se to dá dotáhnout. Jsem ráda, že film není zbytečně dlouhý - perfektně tomu hoďka a půl stačila a bylo tam za mě vše - vše podstatné. Duo Sheen a Spall - paráda, sport a touha něčeho dosáhnout - skvělé kombinace a jsem ráda, že film není plný patosu a myslím si, že dal přesně to, co měl :)

• 21.8.2017  08:52
    Sladká Irma (1963)

Neviděla jsem zatím film, který by takovýmto způsobem vypovídal o "řemeslu nejstarším" :D Natož z šedesátých let :D :D Jelikož mám MacLaine opravdu hodně ráda - ten film jsem si sehnala právě kvůli ní a byla jsem příjemně překvapena Lemmonem :) :) Dvojice mi k sobě sedla, ovšem role pasáka pro Lemmona již ne. Je to vtipné, úsměvné - Lemmon je prostě oddán, Irma mi přišla jako silná lehkovážná žena, která to prostě opravdu má jako práci a ta pasáž, kdy o tom opravdu zatvrzele vypráví - jí to prostě věříte, že to bylo náročné se vypracovat jako ona a nemůže prostě přestat, protože jak jinak by se živila? A dalo ji to velkou práci se dostat tak vysoko jako je :D :D Krásné barvy, tak o 20minut bych to zkrátila a ten závěr? :) To je již jiný příběh :D

• 20.8.2017  11:20

Film byl pro mě unikát, jelikož s tímto tématem jsem se ještě nesetkala. Bavil mě - jak po herecké stránce - Davis - Hanks - Madonna (na nervy mi lezl ten rozmazlený fakan, který tam pořád fňukal) , ale také z toho důvodu, že si to pohrává s tématem ženské emancipace a touhou dělat něco jiného, než být domáci puťka, jelikož manžel tam není - manžel je ve válce. Nejistota ohledně bojů ve válce a zdali jsou všichni muži v pořádku byla hezky znázorněna ve chvíli, kdy přišel z bojů telegram. A v tu chvíli se jen čeká, která žena zjistí, že jejich manžel padl. Celý film mi přišel jako hezká ukázka toho, že i ženy dokážou hrát sport jako muži a zároveň se aspoň částečně "bavila" společnost, která trnula myšlenkou, jak jsou na tom jejich blízcí ve válce.

• 20.8.2017  11:12

Nejsem zastáncem "amerických hrdiných filmů", kdy až vše americké přetéká horem dolem. Co mě ale zaujalo bylo zajímavé použití barev, stínů a detailů. Tento film je jeden obrovský patos, který si hodně pohrává se zpomaleným záběry. Mark Wahlberg pro mě byla dobrá volba - za mě se na tyto role hodí a má štěstí, že je takto stavěn a ty role mu prostě věříte. Za mě je ten film podprůměr.

• 20.8.2017  11:04
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

Jsem obrovským fanouškem první série. Druhá pro mě byla obrovským zklamáním a dost o tom svědčí, že jsem ji "sledovala" rok :D :D Vážně mě to nebavila, zklamala mě a byla to nuda :D Tato série se mi "táhla" a nedokážu ani přesně popsat co pro mě bylo tak nezajímavého. Na třetí sérii jsem zvědavá a mám v plánu si ji sehnat a uvidíme :)

• 20.8.2017  10:58
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

Billy Bob Thornton je neskutečný fešák, sympaťák, chlap s obrovským charizmatem a je brutálně sexy. Jeho role v tomto seriálu je stejná, ale do toho je jeho postava neskutečný zmrd, vypočítavý sráč a hajzl nad hajzly, který si jde čistě jen za svým a nic jiného než práce a zabíjení pro něj neexistuje :) Jeho pohled a povídání s takovým klidem, kdy komukoliv rád ublíží jen tím, že se na něj podívá či před dětmi (ne svými) :D povypráví o tom, jak v tom domě, ve kterém teď děti žijí byla zabita paní, byl to masakry nad masakry a pak popřeje krásný den - já ho žeru :) Fargo - název, který upoutá už jen svou zvláštností, se mi zalíbil již v podobě celovečerního filmu, který mi přilnul k srdci již před mnoha lety. I když spojitost je minimální, jde jen o název a prostředí, byly to pro mě ty nejlepší minuty v životě strávené u pc :) Od prvního dílu mě to neskutečně vtáhlo do děje a těšila jsem se na každou minutu seriálu. Něco tak nadupaného, krvavého, promrzlého a unikátního si nenechte ujít a již si to sežeňte :) Jo a Allison Tolman - perfektní.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47