Pavlínka9

Pavla K.

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 26.4.2018  21:30

Je to show bussiness...to zazní na konci filmu..Je to zajímavá hra s lidskými myšlenkami, posuďte si sami, zdali by za to měli být lidé souzeni až opravdu u soudu či od společnosti celkově. Ten film má skvělou režii, mnoho myšlenek a na konci "zpackané" životy mnoha lidí...je to drama, které mě drželo napnutou po celou dobu filmu, chtěla jsem víc a víc a chtěla jsem zjistit co bylo v zákulisí dané soutěže..Soutěž si mě získala jako v tom filmu. Do toho krásná dvojice herců, popularita, vysoká sledovanost a touha mít víc a víc...

• 26.4.2018  21:21

Hmmmmm..Ráda se sem tam kouknu na katastrofický film..na velkém plátně mi to nevyšlo, tak aspoň doma. A - bylo to zklamání. Gerard bylo to jediné na co se dalo koukat a já nejsem zastánce hepáčů, takže vlastně mě ten konec ani nebavil :D :D

• 26.4.2018  21:15

7 let jse ten film odkládala.Jelikož nejsem "fanouškem" válečných filmů či prostě filmů s tématem války a těchto bojů. Bale byl bravurní. Ve filmu je obrovské množství silných momentů a je to tak syrové - tak jednoduše a výstižně znázorněné. Tak nelidské, necitlivé a tak syrově ukázané. Ty zpomalené záběry za to rozhodně stojí, krev a je to s podivem - ale mě tam toho patosu - jakože opravdu hodně patosu - ani tak moc nepřišlo :) :) Film byl pro mě velikým zážitkem a rozhodně mi něco dal a uvědomila jsem si znovu, že se mám opravdu jako prase v žitě....

• 24.4.2018  08:45
    Christine (1983)

Wau :) Auto zabiják, které je hluboce oddané svým vlastníkům :D :D 80léta přála obdobným "hororům", i když já se spíš chytám slova "mysteriózní". Mě to bavilo. A přemýšlela jsem, co dalšího se tam ještě objeví a jak moc to toho člověka ovládne. Co bylo naprosto příšerné byla hlavní hrdinka, kdy já holt jsem vysazená na takhle umělé a až nastavované hraní, kdy se na to vážně nedá dívat :) :) Dvojice přátel, kteří jdou kvůli "holce" přes mrtvoly - to mě bavilo :) A ano - má to určitou záhadnost a tajemnost.

• 22.4.2018  15:34

První série mě totálně odrovnala, tudíž na druhou jsem s napětím čekala. Mám za sebou 5dílů a Darren Criss jako herec pro mě není žádným překvapením, ale jen doufám, že si ho všimnou i ostatní, že dokáže hrát i takové "blázny" a šílence, protože mu to náramně sedí a jsem ráda, že tato série není jen o Versacem jako umělci, ale je to především o Cunnanovi - tomu, co ho zabil...

• 22.4.2018  15:31

Skvělá trojice Steinfeld-Harrelson-Sedgwick :) :) Všichni si ve svých rolích za mě sedli a je to takový ten film "o životě". A nebo taky třeba ne. Každopádně mě ušpěpačné poznámky postavy Harrelsona bavily, Steinfeld se prala svým dospíváním a Sedgwick se zase prala s tím, že je nedobrovolně sama na dvě dospívající děti. Bavilo mě to, určité situace jsem jim záviděla, ráda bych je prožila znovu a třeba i jinak a rozhodně bych Nadine řekla, ať zkusí nosit jiné oblečení :D

• 22.4.2018  15:27

Jsem až překvapená, jak si myslím, že tento film je povedený. Vizuální efekty vážně stojí za to, celkem to má hlavu a patu, je tam hodně akce, hodně mrtvých (i těch hlavních), není to extrémně patetické a opravdu mě to překvapilo, že to není taková s*ačka, jak jsem si původně myslela. Je tam hodně hvězdných jmen a za mě tedy jako Kebbell ;) a Hiddleston :D :D Rozhodně vedou efekty - to ano :) A touha si jít za svým ;)

• 8.4.2018  15:40

Po skončení filmu jsem jen řekla jak to bylo krásné. Bylo to tak krásné. To propojení mezi postavami Glorie a Teda. Ty tiché chvilky, které byly ve filmu v pravou chvíli a přesně načasované a dlouhé jak bylo potřeba. A že někdy hodně dlouhé - tohle mám ráda, že se toho režisér nebojí a Jamie Bell za mě odvedl krásnou práci. Ten film je hodně smutný, citlivý, za mě skvěle uchopený a když vám to v průběhu filmu začne zapadat do sebe a uvidíte tam i tu druhou stránku a pochopíte, proč to udělala...Nejen mě v kině tekly slzy po tváři. A nejen jednou. Oprávněně. Nestydím se za to a jsem ráda, že vznikl takhle skvělý film. Prosím - ať tento film jen neumře někde v nepaměti..

• 8.4.2018  15:29

Za mě tedy zklamání. Nejen proto, že první dva filmy mě ohromily a dostali, ale taky hlavně proto, že to bylo až neskutečně dlouhé, patetické, hodně na city, nemám ráda přemíru okecávaček a prostě mi to nějak nesedlo. 96% filmu je boj - a já nejsem zrovna fanynka "válečných" filmů. Prostě ok - efekty super, zpomalené scény stály za to - když už tam byly - tak to bylo oprávněné, ale jelikož nejsem zastáncem dalších a dalších pokračování - trošku si myslím, že další "díl" už vidět chtít nebudu.

• 2.4.2018  09:06

Nejsem fanoušek anime, extrémně mě to nevzalo a rozhodně mi to nedalo tolik jako předešlé "kraťasy" Blade Runner. Vlastně mi to nic k tomu filmu nedalo. Byla jsem akorát překvapená kolik variant obrazu se dalo vytvořit :)

• 31.3.2018  21:26

Pár minut a hned se dozvíte o trošičku víc k celému filmu...Vynikající nápad od Villeneuvea :) :) Příjemně mi to dosadilo kousek do celého filmu. Zároveň to bylo smutné, jelikož on vlastně udělal dobrou věc...a na základě toho na to doplatil.

• 31.3.2018  21:15
    Rasputin (TV film) (1996)

Hmm..Dobře - pokud bychom šli po historických faktech - já bych byla spokojená, ale pokud za filmem hledáme nějaké filmařské umění a grandiózní výkony - tak to od filmu rozhodně neočekávejte. Rickman je brilatní a dokázal by zahrát i fialovou housenku, ale zbytek lidí v tomto filmu - a tím myslím jako i celý tým, který stál za kamerou - tak ten mi jasně dal podnět k tomu, abych to znovu nezapínala :)

• 31.3.2018  21:11

:D :D Chtěla jsem něco nenáročného na pobavení, ale ne zas nějako extrémně. Tenhle film mě upoutal obsazením páru, který jsem ještě neviděla - Collette a Keitel :) :) Kombinace zajímavá :) A ano - bavila jsem se. Nejvíce mě zaujalo, jak vyprávěli o tom, že ta služebná, je přeci jen služebná (pro ně póvl), ale přitom ví o nich o vše - v kolik chodí spát, co jedí, co nosí, kdy spolu spí, kdy se hádají apod. Ale přitom je to pro ně někdo méně než oni...Ta myšlenka mě upoutala. Bavila jsem se. Rossy de Palma je fakt skvělá, svá, živá, sice to není extrémní kráska, ale má něco do sebe a umí to prodat :)

• 31.3.2018  21:05

Až mrazivě děsivně krátké video o tom, jak mocný a významný muž ke své ještě větší moci přišel. Tady je ukázáno, jak s pár slovy, ale hlavně činy - dokážete to, co chcete.

• 31.3.2018  21:03

Já byla doslova unešená asi jako mnoho těch "aut" co tam létalo sem a tam. Původní film znám, ale nejsem jedním z těch skalích fanoušků. Tudíž toto pro mě byl opravdu další film, který jsem neměla nějak extrémně ovlivněný. Koukat skoro 3 hodiny na Goslinga - to je sen :D :D Zcela chápu, za co to získalo dva Oscary a ano - já byla spokojená. Příběh - jednoduchý, ale je tam tolik "schovaných" témat, náznaků a ukázek toho, jak se lidstvo mění a kdo ví co nás čeká. Na to jak to bylo dlouhé mi to skvěle plynulo a vůbec mi to vlastně nevadilo. A já mám tak ráda, když filmy nemají extrémní hepáče :D :D

• 30.3.2018  11:58
    matka! (2017)

Je to síla, je to hodně náročné, silně empatické a dosti zmatečné. Všimla jsem si plna věcí ze zajímavostí - žádná hudba, bosé nohy, beze jmen...a věděla jsem po pár minutách, že tohle je prostě něco, co nějakým způsobem "dozraje". Nesouhlasím s tím, že je to s*ačka, jak tvrdí mnoho lidí - za mě je to ukázka toho, co se v člověku tvoří a nějakým způsobem roste a je to s podivem, ale já jsem 95% času při tom filmu byla neskutečně na*raná :D :D Protože mě úplně ubíjejí lidi, kteří se chovají jako hlavní představitelka :) :) Za mě bych tam já být na jejím místě nemohla. Protože její styl života a chování mi není vlastní a tudíž to pro mě bylo dosti náročné i v tomto směru. Vnímám, že postupem času to vstřebám a budu se na to chtít podívat ještě jednou, jelikož ta symbolika - ta je ohromná a postupně mi další a další věci do sebe zapadají a nepřestávají mě udivovat :)

• 19.3.2018  19:49
    Oklamaný (2017)

Nevěděla jsem, že to točila Coppola - v průběhu filmu jsem to nezjišťovala, ale po skončení jsem si byla jistá - a ano, bylo to tak. Ano - snažila se dosáhnout určitého "napětí", dusna, stísněnosti, určitým způsobem se jí to dařilo, ale mě to prostě nějak nesedlo - něco tam bylo totálně příšerný jako v Marie Antoinetta (na to jsem nepřišla doteď). Dům plný dívek a žen, které kolem sebe mají až pomalu hmatatelnou touhu a snahu být "dosáhnuta" od muže...ale přitom je tam takové nevinnosti :D :D :D Je to zvláštní film. Navnadilo mě to na originál z 1971, Colin si měl nechat fousy po celou dobu - poté, co je sundal - nějak mi tam neseděl. A pravda - jak by se v tu situaci zachovala jiná žena...těžko říct :)

• 19.3.2018  19:38

To je taková pí*ovina, že vůbec nechápu, jak jsem to s dvěma přestávkami v průběhu dvou dní vůbec dokoukala :D :D Je to ohromně umělé, s obrovským množstvím zeleného pozadí, tuna zpomalených záběrů, hromada amerického patosu, oslava barev a umělosti a sakra - to tam fakt ani jedna kladná postava nemohla umřít?? :D :D :D Jediný, kdo mě dostal byl Ezra Miller, který mě dostal již před 7mi lety ve filmu Musíme si promluvit o Kevinovi - a pro mě vlastně Liga spravedlnosti byla o Ezrovi. Jinak - veliký nezájem a pro mě splácanina :D :D

• 12.3.2018  21:35
    Silnější (2017)

Ty 3* dávám za to, ze jsem třikrát měla slzy v očích a je to za to, že tam byly právě takové silné a těžké momenty, při kterých jsem si uvědomila plno věcí a bylo to fakt hezky ztvárněné. Takže je to za tyto "citové" části, protože ty si myslím, že se hodně povedly. Ale hlavně po 6ti minutách filmu vědět, co bude následovat a co tomu předchází - to bylo vážně strašné. A ukázání té situace - to, jak tam ležel a to jak si to pamatoval....v tu chvíli jsem věděla, že moje "problémy" jsou nic oproti tomuto. Herecky - nic moc, režijně také ne, mě dostal hlavně ten příběh a nevím co na tom bylo pravdy, ale mě to dostalo hlavně z těch citových částí a ty se dají převést vlastně na cokoliv. Takže za mě je ten film béčko a hlavně - tu rodinu - asi bych ji brzo nakopala do p*dele :D :D

• 6.3.2018  22:26

Je to hodně odvážné, takové čisté, jednoduché, ale přitom neskutečně plné plno "vzkazů" pro další generace :) Měla jsem tam 3 obrovské chvíle s husí kůží - 1) když se sešli v hale, kde se hraje divadlo a poprvé se tam k sobě všichni 3 přiblíží nejblíže, 2) když Olive oblékne do toho kostýmu, 3) když jdou společně jako jedna za Marstonem do nemocnice - to je tak krásně symbolické. Film si nebere vůbec servítky, sexualita je propíraná horem dolem, jen si myslím, že jejich postavy byli tedy hodně neopatrné a vášeň, kterou prostě nemohli skrýt - tak byla jejich kamenem úrazu. Trojice, která je excelentní a jejich "jiskření" a sexuální touha - tak to se dalo krájet a maximálně jsem si to užila :)

• 4.3.2018  20:00
    Coco (2017)

Barevný, svižný, reálný (ne tak emocionálně přeplácaný) a krásně plynoucí snímek, který ještě ke všemu poukazuje na tak zajímavý svátek. Ten svátek - to byla pro mě asi nejzajímavější část celého filmu - ta barvitost, důraz na rodinné pouto, všechny ty svíčky, dary a touha být s těmi, které známe a kteří na nás myslí. Opravdu mě to hodně zaujalo a vůbec jsem nečekala, že při závěrečné scéně u babi Coco budu brečet. To mě překvapilo opravdu nejvíce. Jsem ráda, že to dostalo plno ocenění a to Oscarové dnes snad také získá :)

• 3.3.2018  13:52

Je to krásně barvité, živé a zároveň tak smutné, z pohledu té nabubřenosti a nasycenosti v porovnání s tou chudobou a jednoduchostí, se kterou přichází "chudý" Ind ke královně. Jsou tam hezká prohlášení - např. "Čím se liší od Vás", touha po učení a poznání, i se, a život, který královna žije, jak zmiňuje - už ji unavuje. Těžko říct, co bylo na tomto příběhu pravdy, kolik pravdy a zdali vůbec....Ale spojení dvou zemí, které vlastně spojené jsou, ale přitom tak rozličné. Judi Dench je královsky skvělá a ta kostýmy - ale ano - hodni Oscara :)

• 3.3.2018  09:29

Wau :) Více než samotné herecké výkony (na těch není co řešit, jsou to prostě profíci) mě dostalo samotné téma, kdy se dostalo před soud téma holocaust - byl či nebyl. To je něco tak absurdního, ale zároveň promyšleného. Opravdu - zkuste se nad tím chvilku zamyslet a vážně mi řekněte - jaký máme důkaz, opravdu prokazující důkaz, že holocaust byl. To je hodně zajímavé a dost na zamyšlení. Takže samotná myšlenka toho, že někdo dá k soudu takovoutu záležitost - to mě šokovalo :) :) Ale na druhou stranu - proč ne.

• 24.2.2018  22:20
    Mudbound (2017)

Má to 2:15:00 a teprve posledních 30 minut tam bylo takové drama, že jsem od toho nemohla odtrhnout oči. Ten "začáteční rozjezd" byl opravdu hodně dlouhý a je to hodně táhlé, ale je to silné. To ano - je to silné, je to trpké, rasistické, doufala jsem, že otec dostane co proto - a to jsme zjistili, že je mrtvý hned na začátku, ale doufala jsem ve způsob smrtí minimálně v takové formě, jak se stalo. Ale ten závěr - nějak tomu nevěřím. A připomnělo mi to dost film Pokání.....Přišlo mi to dost nepravděpodobné a pracuji s tím, že tam jsou dva mrtví...Ocenění -nedala bych, mě se ohromně líbila barva, s jakou je film natočen, vlezlost toho deště a únavy, všudepřítomné únavy a touhy "přežít" a "mít"....

• 24.2.2018  08:40

Neznám historii této záležitosti a nemám s tím vůbec zkušenost. Ano - nečekala jsem, že film bude takto "veliký", ale bohužel mě to nějak nechytlo - mám pocit, že k tomu budu muset ještě dospět. Rozumím o co se snažili a že to byl veliký krok, ale mě to tempo a vlastně i ty herecké výkony přišli nějaké nevýrazné až nudné. Je tam ohromné množství skvělých herců, ale pro mě to byl jen další "novinářský", vlastenecký, ameriku oslavující film. Co se mi líbilo nejvíc byly záběru jakože z Bílého domu, kde byl Nixon a telefonoval a dával instrukce. Myslím si, že Akademii film hraje dost na city tím, že je silně "americký" a já doufám, že je to tolik neovlivní, jelikož bych velice nerada viděla, jak tento film sbírá Oscarová ocenění.

• 24.2.2018  08:30

Tenhle film podle mě budete buď milovat, nebo mu neporozumíte či ho nebudete chtít vůbec už někdy vidět a bude to pro vás ztracený čas. Já jsem z něj velice příjemně rozčarovaná. O hereckém výkonu Day-Lewie je absolutně zbytečné mluvit - je to profík se vším všudy a když by si za tento film odnesl nějakou cenu, budu jedině ráda. Obdivuji výkon Vicky Krieps - byla neuvěřitelná. Ta atmosféra, která v tom filmu je - to je tak unikátní, tak tiché, tak sevřené, tak podle pravidel, tak zakázané, tak jasně "tady to bude vše podle mě, protože já jsem mistr a vy se z toho všichni po*erte a nebo jděte". Touha a vášeň je tam také - ale tak skrytá a zahalená, že pro mě byli stežejní dva momenty. Když odcházeli jako pár ze svatby a držel zelené šaty, které sundali ze spící ženy a otočil se a políbili se - to bylo tak intenzivní a druhý moment - u stolu, na konci filmu, kdy začne žvýkat omeletu s houbami. To bylo tak!!!Tak osobní, tak závislé, tak otevřené a ukázalo to jasně, jaká bude jejich budoucnost. Tenhle film mě dostal, hudba je skvělá a sakra - všimněte si toho filmu :)

• 13.2.2018  22:20

Bratři Francové jako dva velice si blízcí lidé i když si tolik cizí. Mám ráda Jamese i Davea - oba dva mají něco dosebe, ale když jsou spolu - tak to je bomba :) Ten film je dost "zajímavý". Po mnoha stránkách. Já to myslím v tom pozitivním směru, jelikož opravdu to někdy v životě chodí takto a né všechno je tak jednoduché a dokonalé a proto mám ráda syrovost a realitu, s jakoku je to natočeno. Nemám zkušenost s originálem, tudíž jsem vůbec nevěděla, co mě čeká a jak to bude vypadat :) Ale já jsem se bavila, byla jsem poměrně v napětí, jak to bude pokračovat dál a posledních 10 minut mě bavilo úplně nejvíc, protože vidět ty scény současně - s tím jsem se ještě nesetkala. Film je určitým způsobem šílenost, ale baví mě ta autentičnost :) a rozhodně odvaha do toho jít :)

• 11.2.2018  17:58

Já bych ten film ani vidět nechtěla pokud bych posledních 18let pravidelně do konce února neshlédla všechny filmy, které jsou nominované na Oscara, abych věděla, zdali bych jim já dané ocenění dala. Darkest Hour pro mě nebylo nějak extrémně zajímavé a přestože Garyho Oldmana mám ráda - žila jsem v domnění, že to ztvární skvěle. A také ztvárnil. Kdybych tam při každém záběru neviděla ty jeho nádhené oči - myslela bych si, že je to opravdu někdo jiný. Pro mě silná čtveřice - Oldman, Thomas, James a Dillane - ti to pro mě táhli, ale bylo tam tolik patosu, tolik vlastenectví - až mi to přišlo v tomto směru, že si to vypůjčili od američanů. Příjemným překvapením pro mě byla postava, kterou měl Stephen Dillane, který tu pro mě byl v určité pro mě, za mě - nejvyšší pozici :) :) Film mě nějak nestrhl, bylo mi jedno jak to bude končit, dvakrát jsem se přistihla, když jsem přemýšlela, jak dlouho to bude ještě trvat - a snad už dlouho ne a ocenění - ze všech 6ti nominací na Oscara bych jim dala......ani jednu :)

• 11.2.2018  09:59
    Mimi šéf (2017)

Zajímavě pojatý animák, který má něco do sebe, ale zároveň jsem měla poměrně problém to vstřebat :) :) Malé dítě jako šéf - ale jako opravdu se vším všudy - trošku náročnější a proto mě víc než postava mimina zajímala postava dítěte Timyho. Není to úplná bomba, ale zase jako propadák to nevidím. Viděla jsem tam hodně "symbolů" a náznaků, které buď pochopí v jednu chvíli jen dospělý a nebo v jednu chvíli jen dítě (ta jejich představivost a hraní - to bylo super) :)

• 10.2.2018  12:30

Film jsme si vybraly s kolegyněmi z práce zcela záměrně, abychom si odpočinuly, vyčistily hlavy, pobavily se a nic neřešily :) A myslím si, že to bylo splněno na maximum :) Film nás pobavil, je tam ohromná spousta klišé, sem tam se inteligentní člověk zamyslí - jakože vážně? :D :D Ale pak si řekne - no co :) :) Ale jinak si nemyslím, že to byla až taková slátanina :) Vzniklo tam podle mě hodně dobrých hlášek a já se bavila - a to byl účel :) A kombinace Dwayne a Jack - bravurní :)

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49