Pavlínka9

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 6.1.2019  10:35
    Tully (2018)

Tak jednoduché téma a přitom tak hodně zavrhované. Theron za mě naprosto úžasně vysílená, unavená, zpruzená a totálně vyšťavená, kdy už vážně neví co má dělat dříve. Ve chvíli, kdy mi byla odhalena hlavní informace v nemocnici - musela jsem si to stopnout a všechno jsem si promyslela, představila a zapadlo mi to do sebe..wau :) :) Za mě bravo - a víc takových "jednoduchých" věcí ze života :)

• 3.1.2019  20:31

Tento film je pro mě dost "neosobní". Byl takový chladný - což chápu vlivem tématu a prostředí. Ale něco mi tam bralo tu chuť to dokoukat na jeden nádech. Bylo to vlastně lehce uspávající - narozdíl od jiných filmů z vesmíru. I samotná osobnost Armstronga byla tedy dost uspávající :) Gosling a Foy mi seděli jako dvojice. Bavil mě Jason Clarke a ta jeji scéna s ohněm a kyslíkem v té kabině - pustila jsem si ji ještě 3x. Na Oscara to nevidím, ale pro Claire bych Glóbus klidně schovala ;)

• 30.12.2018  13:19

Za mě obrovské překvapení. Pokud u filmu brečím, směju se, běží mi mráz po zádech a nedokážu od toho odtrhnout oči - je to pro mě hodně velká spokojenost. Tenhle film je ať po herecké stránce - kdy tedy Cooper si vzal i režisérskou židli, naprosto úchvatný, Lady Gaga se neskutečně skvělým způsobem posouvá a doufám, že ji to jen neuškodí, jako jsme v tomto filmu viděli...ale je to tak chytlavé. Ať ty písně, ať ta touha vidět to znovu, slyšet ty písně, věřit v tu "pohádku", která se tam odehrává...Co mi utkvělo hodně v paměti je délka pohledů, které dokáže Lady Gaga znázornit. Její schopnost se opravdu upřesně dívat na ostatní, nebát se, být chameleonem, zpěvačkou, herečkou, kreativní osobou...to je tak inspirativní. Ten film má sice jednoduchý děj, ale kdo by ho nechtěl zažít...a ten závěr? Nemám ráda happyendy, takže já jsem spokojená, i když zároveň na*raná...ať to posbírá co nejvíce Glóbů a Oscarů - ten film si to rozhodně zaslouží :)

• 26.12.2018  21:44
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Ano - o tomto seriálu jsem slýchávála od známé již dva roky....ale nikdy mě to nějako extrémně nelákalo..pak si zajedete na dovolenou do Skotska a ejhle dotazy, zdali jste tento seriál někdy viděly :D :D Dobře, tak jsem to zapla :D A ono - safra :) Jsem na začátku 2.série a jsem totálně v šoku ze závěru první série. Všechno je jinak než si celou dobu myslíte :D :D Je to tak silné, tak jiné a tak - safra jako vážně? :D :D Těším se na další díly a omlouvám se všem lidem ve fitku, když na páse budu zase trnout hrůzou co se tam děje a dávat to hlasitě najevo. Krajina je nádherná, oblečení - hmmmm - Skoti ;) ale ta myšlenka - je to opravdu možné? ;)

• 26.12.2018  21:33
    Sněhulák (2017)

To je tak příšerně natočený film :D :D Tak skvělý scénář, vynikající příběh, skvělá zápletka a tak odporně znázorněné. Vleklé, příšerně nenávazně sestříhané, uspávající a párkrát mě donucené se posunout na místě, abych neusla...Fassbender je super, ale přijde mi, že i jeho výkon byl takový "umělý". Je blbé se na film Sněhulák dívat v zimě, když sněží. Nechci vidět žádné sněhuláky, natož před svým domem :D :D Tak nechutně znázorněné ukončování životů tolika lidí...a proč? Proč? To potřebuji asi více pochopit přečtením skvělých knih Nesbo...abych tomu přišla více na kloub..protože po shlédnutí tohoto filmu to bohužel pouze házím do společného pytle s mnoha průměrnými filmy...

• 26.12.2018  21:15
    Aquaman (2018)

To byla taková s*ačka :D :D :D Šestkrát jsem usla, tolik efektů, že jsem vůbec ničemu nevěřila, neskutečně příšerně přehrané výkony a celkový dojem - hoď tam všeho ještě víc - ať je to pořádná slátanina :D :D Jednu hvězdičku jsem dala za ty krásné titulky, které jsou na konci :) Ty fakt stojí za to :) To bylo na tom to nejhezčí. Jo a ještě že se na hlavního hrdinu dalo koukat ;) Než promluvil :D

• 26.12.2018  21:07
    Cyberbully (TV film) (2015)

Neskutečně jednoduché. Jedna místnost - jedna osoba - jeden pc - jeden mobil. Neuvidíme naživo nikoho jiného, než Casey - ostatní jsou pouze hlasy za dveřmi či v telefonu, či textové zprávy. Jsem neskutečně vděčná za to, že jsem se narodila ještě v době bez mobilů a bez obdobné závilosti - že to, co není zveřejněné, jako by se nestalo. Ten film jsem měla na doporučení a rozhodně ho doporučuji dál. Je to poučné, herecky skvělé a pardon - přestože nemám ráda happyenedy - v tomto případě s tím souhlasím.

• 26.12.2018  20:57

Trošku jsem po shlédnutí měla problém to vlastně zhodnotit. Rozhodně to není komedie. Dlouho jsem přemýšlela, zdali je to drama, snaha něco "ukázat" lidem, ale ne zrovna tím nejlepším způsobem a nebo taky někoho vyděsit? Dost nevím doteď. Z celého filmu mě hlavně tedy zaujaly poslední minuty, kdy tam byla ukázána "realita" v roce 2017. Ten film poukazuje samozřejmě na silné téma, které se více než kde jinde objevuje právě v USA - to sice ano, ale nejsem si jistá, zdali tento film něčemu "pomůže". Jsem z něj popravdě dost zmatená a vlastně se mi nelíbil. Já jsem ta, která by stála na straně s těmi "černými", šla bych s nimi a byla bych pro ně "sestra". Nejvíce podle mě film opravdu dává tím závěrem, kdy poukazuje na to, že se to dooprady děje a není to jen výmysl...a to, že to není vymyšlené a ty postavy opravdu existují...to je to, co mě nejvíce zaujalo po celých 2hodinách...

• 1.12.2018  12:52

Tak tohle se za mě hodně nepovedlo. To je taková slátanina, že se vůbec divím, že to někdo dal do kin a já to dodívala do konce. Přebírám si komentář uživatele woody: Upřímně, první díl je moje guilty pleasure. Na druhou stranu, ať si kdo chce, co chce povídá, formálně se jedná o kvalitně natočený a vystavěný muzikál. Dvojka je ovšem absolutní peklo - mizerné aranžmá písniček, příšerná choreografie, děsivý zpěváci (ono je rozdíl, když neumí zpívat Pierce Brosnan a když to neumí nějaká druhořadá TV hvězdička). Děj otřesně špatný. Každý muzikál musí více či méně ospravedlnit svůj fikční svět, v němž postavy začínají zničehonic zpívat a tančit. MM2 se o to vůbec nesnaží, přičemž činí tak nestoudně špatně, až je člověku 99 % stopáže stydno - postavy večeří v napoleonské restauraci - Waterloo, jedna postava se jmenuje Fernando - Fernando... Na všech, co zůstali od minula, vidíte, jak ukrutně je to nebaví - hlavně Brosnan a Firth. MM2 bude od teď vyhrávat žebříčky nejzbytečnějších a nejupachtěnějších sequelů... Ačkoliv, i to je v dnešní době obdivuhodný výkon. V TOM JE TOTIŽ ŘEČENO VŠE.

• 1.12.2018  12:43

Po mém nadšení z filmu Ant-man jsem se cítila velice spokojená i u tohoto "dílu". Bylo to stále svižné, vtipné, skvěle mi všichni herci k sobě pasují a dává mi to veliký smysl. Co mě naopak vyděsilo je ten závěr...ta druhá podtitulovka je fakt záhul...Těším se, ale zároveň už teď mám obavy, že to bude tajemné. Ale jen tak dál ;)

• 24.11.2018  19:00

Tak v této sérii jsem vůbec nevěděla co se bude dít...A když jsem viděla před sebou Murder House - který pro mě byl prostě průlomem tvorby Ryana Murphyho, tak jsem věděla, že tohle ještě bude hodně silný zážitek. Vůbec nedokážu pochopit, jak to všechno mohl takto propojit, zapojit do sebe, aby to dávalo smysl a dalo se na to koukat :) Jako obrovské wau. A prosím - ať už nic dalšího nedělají - jinak to podle mě totálně přepí*í.

• 10.11.2018  23:00

Zastávám názor, že Cobain se sám nezabil. A pokud chcete vědět víc na základě čeho s tím pracuji - tak právě tento dokument Vám toho opravdu hodně řekne :) Je zde hodně faktů, hodně "boje" i hnoje a já prostě Love nevěřím. Vůbec - vždyť i na premiéře Lid vs....si několikrát otírá a popotahuje nos - když se předtím šla "upravit" na toaletu. A dokola info, že je již čistá v tu chvíli opravdu k tomu nesedí. Tečka - tohle je prostě potřeba vidět a pak diskutovat :)

• 10.11.2018  22:50

Za mě film na "oddych". Chtěla jsem něco nenáročného a byla jsem za mě příjemně překvapena :) Mě prostě baví Kathryn Hahn a vybrání matek k těm již známým - to se taky povedlo :) Ano - Vánoce jsou v USA brány jako totální šílenost, je třeba to brát hodně s nadhledem, ale já se bavila :) A kéž by někdo toto prožil :D

• 10.11.2018  22:46

Dlouho jsem přemýšlela jak to sepsat, ale převezmu si komentář uživatele Djkoma - který to za mě prostě zcela vystihuje. ZA MĚ: Ten film mě nechytl. Neodcházela jsem z kina totálně odvařená jako 95%lidí v sále. Pro mě to byl průměr. Ano - snažili se z toho udělat velkofilm - to ano - to je znát, ale za mě to je průměr. Třikrát jsem usla - a nebyla jsem unavená, o FM toho vím hodně - více než mnozí a o Live Aid ještě víc - takže jsem spíš nechápala jak to mohli takhle dát ke zveřejnění? Pro mě ten film existuje - ale tak nějak kolem mě jen prošel... DjKoma: Queen. Legenda, která hudebně nezestárla. Vynikající herci ve správných rolích a Rami Malek, který v obličeji není podobný Freediemu, ale pohyby zvládl dokonale (zpět samozřejmě FM). Celé je to plné dramatických momentů, člověk se baví celou dobu, hraje mu do toho oblíbená hudba a finále je prostě působivé. Jaký s tím mám problém? Jen taková drobnost... tohle prostě překrucuje příběh Queenů a hlavně Freediho do dost odlišné polohy a návaznosti a motivace postav je naprosto mimo realitu (zásadní body ve zkratce -> Freedie zjistil, že má AIDS více jak rok po koncertě Live AID, všichni členové skupiny měli sólo dráhu dřív než Freedie, první Freedieho zkušenost s muži je z jeho 14ti let, atd...). Rozumím, nemá to být dokument, v podstatě ani biografie, je to pocta skupině (kterou si sami vystavěli) a jejich frontman tu má pozici, která pro film dává smysl a diváky dožene k slzám, jen prostě to ke skutečnosti má daleko... Škoda, podle mě si postava člověka jako je Mercury zaslouží víc.

• 3.11.2018  10:12

Jsem ráda, že tímto "trilogie" končí. Už nic takového dalšího. Bohužel - existuje ještě díl z pohledu Christiana Greye :D :D

• 3.11.2018  10:10

Můj komentář je hodně podobný tomu, jak jsem popisovala zážitek z Padesát odstínů šedi. Příšernost.

• 3.11.2018  10:03

Wau :) Krásná ukázka toho, že fyzická krása není všechno...Myslím si, že do hlavní role našli tu pravou -protože se nebojí jít téměř do všeho a ten film, přestože nejsem tou, která kouká na "romantické komedie" - mě fakt upoutal. Byla to zábava, dokonce dvakrát jsem se tam dost vcítila do hlavní postavy a uvědomila jsem si sama pro sebe také něco důležitého a přišlo mi to dost reálné a v dnešní společnosti dost aktuální téma...Více takových filmů..Aspoň na odpočinek ;)

• 27.10.2018  14:59

Ať už to bylo jakkoliv - jak zde několikrát zaznělo - jsou tam záběry, které jen tak někde nebyly uveřejněné. Za mě je to hodně zajímavé propojení - dokumenty, kreslené části, hodně si to hraje s obrazem a já ho vlastně moc neznám - nejsem jeho fanynka - já jsem jen ráda, že z toho "vzniklo" Foo Fighters, kterých již fanynka jsem a vůbec mě netrápí, že Dave Grohl zde v dokumentu v současné době nemluvil..Ten dokument je dost depresivní, dost za mě pro hodně lidí s neznámými záběry a silné nahlédnutí do hudby Nirvany a také do soukromého života Cobaina..a jak tedy zemřel? To už těžko říct...

• 27.10.2018  14:54

Mě se nejvíce líbilo dětství v podání Kylie Rogers, protože ta holčička byla pro mě tak přesvědčivá, že mi je líto, že se postupně dostala do takové situace, ve které se poté plácala....Určitým způsobem jsem té dospělé Katie rozuměla...Něco mi na ní bylo neskutečně blízkého, ale zároveň to muselo být ohromně destruktivní...Na to, jak dopadne otec, jsem s napětím čekala a měla jsem trošku jinou představu..ale na druhou stranu - ok, možná lépe. Ten film je hodně smutný, hodně k zamyšlení, ale za mě zároveň průměr.

• 27.10.2018  12:01
    Janis (2015)

Je to vlastně takový krásný, krátký příběh o tom, jak se Janis dostala tam, kde pak skončila....Já ji znám - to ano-ale nějak extra - to ne..a tohle mi ukázalo plno informací, které jsem nevěděla, které ač ona byla tedy akční a nezastavila se - tak ten dokument mi přijde právě takový klidný a kor na konci, kdy se vypráví o tom, jak zemřela...a prostě to skončí...Nic násilné, nic přeplácaného - prostě odešla jedna z inspirací v tak nízkém věku..Je to hezké, příjemé a škoda že ten večer šla sama do toho pokoje...

• 21.10.2018  15:15

Je to pořád stejně ujetý a šílený :D A doufám, že tímto dílem to již končí, protože si myslím, že od teď by to již mohlo být trošku nudný a trapný :D :D :D Na této trojici filmů se mi nejvíce líbí ta svižnost - plno filmů by si od nich mělo vzít příklad - protože to opravdu doslova frčí :D :D Elyas MBarek je Fešák pořád :D a parta studentů je pořád stejně blbá :D Ale na tento film je potřeba koukat s hodně velkou rezervou :D

• 21.10.2018  15:12
    Malcolm X (1992)

Wau...nějak nevím co k tomu napsat, protože mám "svoje náboženství a svoji víru" a zde si nejsem úplně jistá o čem to vlastně je - je to o náboženství či o rasové nesnášenlivosti? Těžko říct - každopádně je to více jak 3 hodiny skvělého pohledu na Denzela Washingtona, který ať hraje co hraje - tak já mu to prostě věřím. Jen tady jsem nedokázala film nějak uchopit a opravdu nevím co si z toho filmu mám vzít. 3 hodiny času - opravdu tolik času strávíte s tímto filmem a proto jsem se těšila, že z toho budu mít wau pocit třeba jako z JFK např...ale ne - je tu spíš zmatenost, ale zároveň je to možná i moje úplné neseznámení se situací...Uvidíme...třeba si to dám ještě jednou ;) A to už je pak co říct...

• 21.10.2018  10:51
    Cranford (TV seriál) (2007)

To je tak krásně absurdní a starosvětské :) Krásně ukázané, jak tehdejší ženy "pracovaly" a čemu se oddávaly v malém městečku :D :D Je to tak neskutečně úsměvné a zároveň až nepochopitelné :D :D Tohle se nedá popsat - to je potřeba vidět :D

• 20.10.2018  21:33
    Truth (2015)

Ve výsledku je podle mě celá pointa filmu shrnuta až ke konci filmu, kde sedí hlavní hrdinka se svým právníkem v místnosti plných lidí a říká, že se vlastně řeší úplně něco jiného než o co jde....A je to pravda. Ten film je za mě unikátní v tom, že je vidět, co všechno je potřeba řešit pokud chcete "vypustit" na veřejnost nějakou zprávu a jaké to může mít důsledky. Cca od poloviny filmu jsem jen strnule čekala co bude dál a husina, která mi projížděla po těle moje zaujetí pouze potvrzovala. Po herecké stránce nemám co vytknout - a to fakt nemám ráda Roberta Redforda :D :D Je tam takových "vnitřních" bojů, že jsem nevěděla co dříve a bála jsem se, že se to zbytečně zvrhne k něčemu jinému, ale Vanderbitt se skvěle držel hlavního tématu až do konce :)

• 17.10.2018  22:01
    Venom (2018)

Dobře....Tom Hardy to doslova celé drží pohromadě. Není to "špatné", ale taky to za mě není rozhodně top super skvělé na tolik, že až to vyjde na stáhnutí, že bych si to znovu pustila. Ano - bavil mě ten jeho vnitřní boj a scény, kdy si sám přichází na to, co se vlastně jako děje a skončí v obrovském akváriu uprostřed restaurace...To jo - ale je to Hardy, který to opravdu celé táhne. Fyzická podoba Venoma - ať v lidském ;) tak i mimozemském formátu je úžasná ;) Jo a ten soundtrack ;)

• 9.10.2018  22:08

"Co jsme zač? Že je nejsme schopni ochránit"? Jste totální kreténi, kteří nepoužijí antikoncepci a do světa, kde život závisí na tichu, abyste přežili - tak si pořídíte malé, řvoucí dítě, které je tedy zcela nečekaně většinu času svého života zticha. A to to mohl být tak hezký film. Ale už v pár minutách na začátku jsem pochopila, že logika a selský rozum tady fungovat vážně nebude. To, když nechají svoje nejmenší dítě jít jako poslední v řadě - tak to si myslím, že hodně lidí pochopilo, že neskončí dobře. Ten film je tak předvídatelný, v mnoha faktorech hloupý a ten závěrečný odhodlaný pohled - zajímalo by mě kolik měla nábojnic v té pušce. Chtěla jsem upřímně, aby jich umřelo víc, ale ne - sory - to se prostě nestalo :( Skvělý potenciál, neskutečně promarněný. Tady za mě hodně soudím na lidské hlouposti...

• 26.9.2018  22:14

Tento druhý díl vygradoval tak moc, že jsem nechtěla, aby to skončilo :D Na seriálu se mi líbí jak je syrový - vážně si nebere servítky a krev, určitým způsobem "realita" je tam tak ukázaná, že jsem už mnohdy odvracela zrak. A ty herecké výkony - skvělé - až na to, že bych královnu Margaret asi někde v uličce zapíchla.... :D Ukázka té lstivosti - té touhy si "nahrabat", mít nejvíce, být nejznámější,nejbohatší, mít největší moc....ukázkové :)

• 26.9.2018  22:09

Za mě absolutně obrovský zážitek, kdy jsem si plno věcí dala do kupy - tedy hlavně až při druhém dílu. Ale hlavně když navštívíte Skotsko a Anglii - hned Vám je plno věcí více jasných :D :D Bavilo mě to neskutečně :)

• 23.9.2018  09:41

Dlouho jsem odolávala, jelikož nejsem typický konzument "romantických filmů". Ale lákala mě ta příroda :) Popravdě jsem byla až unesena, jak si s daným tématem pohrály....Jelikož zastávámstejný postoj jako hlavní hrdinka - dost jsem s ní sympatizovala a líbilo se mi, jak si sama prošla situacemi, které v tu dobu byly zcela běžné, ale ona se nebála mít svoji hlavu a jít si za svým a nebát se prosazovat své názory. Odmítat, odmítat, odmítat a poté nastane ta situace, kterou si projdeme asi všichni v životě a mozek je prostě pryč a touha je silnější..Za mě to není typický cajdák...Přišlo mi to v něčem pevnější - i ta skvělá hudba dělala dost, i Schoenaerts - ten je tak charizmatický, že bych chtěla mít taky takového zaměstnance :D A do toho Michael Sheen - no krásná sestavička prostě. Ráda se na to podívám znovu, ale nebudu to rozhodně doporučovat těm, které milují zamilované filmečky plné lásky a srdíček - protože to ono není ;) A to je dobře :)

• 15.9.2018  16:55

Něčím mě ten film lákal a aktuálně - týden po shlédnutí vím, že existuje, ale nezanechal ve mě žádnou extra důležitou vzpomínku. Nějak jsem to všem hercům - vyjma Edgertona, nedokázala uvěřit. Zajímavý pohled do života ruské zpravodajské služby - ano, výcvik si myslím, že jí hodně proškolil :D :D Ale nějak mě to nevtáhlo do děje. Jedině ve scéně, kdy se vysmála tomu chlapovi na přednášce, aby se svékl - v tu chvíli jsem pochopila, že její postava prodělala určité změny, ale to je vše.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51