Pavlínka9

Pavla K.

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 10.11.2018  23:00

Zastávám názor, že Cobain se sám nezabil. A pokud chcete vědět víc na základě čeho s tím pracuji - tak právě tento dokument Vám toho opravdu hodně řekne :) Je zde hodně faktů, hodně "boje" i hnoje a já prostě Love nevěřím. Vůbec - vždyť i na premiéře Lid vs....si několikrát otírá a popotahuje nos - když se předtím šla "upravit" na toaletu. A dokola info, že je již čistá v tu chvíli opravdu k tomu nesedí. Tečka - tohle je prostě potřeba vidět a pak diskutovat :)

• 10.11.2018  22:50

Za mě film na "oddych". Chtěla jsem něco nenáročného a byla jsem za mě příjemně překvapena :) Mě prostě baví Kathryn Hahn a vybrání matek k těm již známým - to se taky povedlo :) Ano - Vánoce jsou v USA brány jako totální šílenost, je třeba to brát hodně s nadhledem, ale já se bavila :) A kéž by někdo toto prožil :D

• 10.11.2018  22:46

Dlouho jsem přemýšlela jak to sepsat, ale převezmu si komentář uživatele Djkoma - který to za mě prostě zcela vystihuje. ZA MĚ: Ten film mě nechytl. Neodcházela jsem z kina totálně odvařená jako 95%lidí v sále. Pro mě to byl průměr. Ano - snažili se z toho udělat velkofilm - to ano - to je znát, ale za mě to je průměr. Třikrát jsem usla - a nebyla jsem unavená, o FM toho vím hodně - více než mnozí a o Live Aid ještě víc - takže jsem spíš nechápala jak to mohli takhle dát ke zveřejnění? Pro mě ten film existuje - ale tak nějak kolem mě jen prošel... DjKoma: Queen. Legenda, která hudebně nezestárla. Vynikající herci ve správných rolích a Rami Malek, který v obličeji není podobný Freediemu, ale pohyby zvládl dokonale (zpět samozřejmě FM). Celé je to plné dramatických momentů, člověk se baví celou dobu, hraje mu do toho oblíbená hudba a finále je prostě působivé. Jaký s tím mám problém? Jen taková drobnost... tohle prostě překrucuje příběh Queenů a hlavně Freediho do dost odlišné polohy a návaznosti a motivace postav je naprosto mimo realitu (zásadní body ve zkratce -> Freedie zjistil, že má AIDS více jak rok po koncertě Live AID, všichni členové skupiny měli sólo dráhu dřív než Freedie, první Freedieho zkušenost s muži je z jeho 14ti let, atd...). Rozumím, nemá to být dokument, v podstatě ani biografie, je to pocta skupině (kterou si sami vystavěli) a jejich frontman tu má pozici, která pro film dává smysl a diváky dožene k slzám, jen prostě to ke skutečnosti má daleko... Škoda, podle mě si postava člověka jako je Mercury zaslouží víc.

• 3.11.2018  10:12

Jsem ráda, že tímto "trilogie" končí. Už nic takového dalšího. Bohužel - existuje ještě díl z pohledu Christiana Greye :D :D

• 3.11.2018  10:10

Můj komentář je hodně podobný tomu, jak jsem popisovala zážitek z Padesát odstínů šedi. Příšernost.

• 3.11.2018  10:03

Wau :) Krásná ukázka toho, že fyzická krása není všechno...Myslím si, že do hlavní role našli tu pravou -protože se nebojí jít téměř do všeho a ten film, přestože nejsem tou, která kouká na "romantické komedie" - mě fakt upoutal. Byla to zábava, dokonce dvakrát jsem se tam dost vcítila do hlavní postavy a uvědomila jsem si sama pro sebe také něco důležitého a přišlo mi to dost reálné a v dnešní společnosti dost aktuální téma...Více takových filmů..Aspoň na odpočinek ;)

• 27.10.2018  14:59

Ať už to bylo jakkoliv - jak zde několikrát zaznělo - jsou tam záběry, které jen tak někde nebyly uveřejněné. Za mě je to hodně zajímavé propojení - dokumenty, kreslené části, hodně si to hraje s obrazem a já ho vlastně moc neznám - nejsem jeho fanynka - já jsem jen ráda, že z toho "vzniklo" Foo Fighters, kterých již fanynka jsem a vůbec mě netrápí, že Dave Grohl zde v dokumentu v současné době nemluvil..Ten dokument je dost depresivní, dost za mě pro hodně lidí s neznámými záběry a silné nahlédnutí do hudby Nirvany a také do soukromého života Cobaina..a jak tedy zemřel? To už těžko říct...

• 27.10.2018  14:54

Mě se nejvíce líbilo dětství v podání Kylie Rogers, protože ta holčička byla pro mě tak přesvědčivá, že mi je líto, že se postupně dostala do takové situace, ve které se poté plácala....Určitým způsobem jsem té dospělé Katie rozuměla...Něco mi na ní bylo neskutečně blízkého, ale zároveň to muselo být ohromně destruktivní...Na to, jak dopadne otec, jsem s napětím čekala a měla jsem trošku jinou představu..ale na druhou stranu - ok, možná lépe. Ten film je hodně smutný, hodně k zamyšlení, ale za mě zároveň průměr.

• 27.10.2018  12:01
    Janis (2015)

Je to vlastně takový krásný, krátký příběh o tom, jak se Janis dostala tam, kde pak skončila....Já ji znám - to ano-ale nějak extra - to ne..a tohle mi ukázalo plno informací, které jsem nevěděla, které ač ona byla tedy akční a nezastavila se - tak ten dokument mi přijde právě takový klidný a kor na konci, kdy se vypráví o tom, jak zemřela...a prostě to skončí...Nic násilné, nic přeplácaného - prostě odešla jedna z inspirací v tak nízkém věku..Je to hezké, příjemé a škoda že ten večer šla sama do toho pokoje...

• 21.10.2018  15:15

Je to pořád stejně ujetý a šílený :D A doufám, že tímto dílem to již končí, protože si myslím, že od teď by to již mohlo být trošku nudný a trapný :D :D :D Na této trojici filmů se mi nejvíce líbí ta svižnost - plno filmů by si od nich mělo vzít příklad - protože to opravdu doslova frčí :D :D Elyas MBarek je Fešák pořád :D a parta studentů je pořád stejně blbá :D Ale na tento film je potřeba koukat s hodně velkou rezervou :D

• 21.10.2018  15:12
    Malcolm X (1992)

Wau...nějak nevím co k tomu napsat, protože mám "svoje náboženství a svoji víru" a zde si nejsem úplně jistá o čem to vlastně je - je to o náboženství či o rasové nesnášenlivosti? Těžko říct - každopádně je to více jak 3 hodiny skvělého pohledu na Denzela Washingtona, který ať hraje co hraje - tak já mu to prostě věřím. Jen tady jsem nedokázala film nějak uchopit a opravdu nevím co si z toho filmu mám vzít. 3 hodiny času - opravdu tolik času strávíte s tímto filmem a proto jsem se těšila, že z toho budu mít wau pocit třeba jako z JFK např...ale ne - je tu spíš zmatenost, ale zároveň je to možná i moje úplné neseznámení se situací...Uvidíme...třeba si to dám ještě jednou ;) A to už je pak co říct...

• 21.10.2018  10:51
    Cranford (TV seriál) (2007)

To je tak krásně absurdní a starosvětské :) Krásně ukázané, jak tehdejší ženy "pracovaly" a čemu se oddávaly v malém městečku :D :D Je to tak neskutečně úsměvné a zároveň až nepochopitelné :D :D Tohle se nedá popsat - to je potřeba vidět :D

• 20.10.2018  21:33
    Truth (2015)

Ve výsledku je podle mě celá pointa filmu shrnuta až ke konci filmu, kde sedí hlavní hrdinka se svým právníkem v místnosti plných lidí a říká, že se vlastně řeší úplně něco jiného než o co jde....A je to pravda. Ten film je za mě unikátní v tom, že je vidět, co všechno je potřeba řešit pokud chcete "vypustit" na veřejnost nějakou zprávu a jaké to může mít důsledky. Cca od poloviny filmu jsem jen strnule čekala co bude dál a husina, která mi projížděla po těle moje zaujetí pouze potvrzovala. Po herecké stránce nemám co vytknout - a to fakt nemám ráda Roberta Redforda :D :D Je tam takových "vnitřních" bojů, že jsem nevěděla co dříve a bála jsem se, že se to zbytečně zvrhne k něčemu jinému, ale Vanderbitt se skvěle držel hlavního tématu až do konce :)

• 17.10.2018  22:01
    Venom (2018)

Dobře....Tom Hardy to doslova celé drží pohromadě. Není to "špatné", ale taky to za mě není rozhodně top super skvělé na tolik, že až to vyjde na stáhnutí, že bych si to znovu pustila. Ano - bavil mě ten jeho vnitřní boj a scény, kdy si sám přichází na to, co se vlastně jako děje a skončí v obrovském akváriu uprostřed restaurace...To jo - ale je to Hardy, který to opravdu celé táhne. Fyzická podoba Venoma - ať v lidském ;) tak i mimozemském formátu je úžasná ;) Jo a ten soundtrack ;)

• 9.10.2018  22:08

"Co jsme zač? Že je nejsme schopni ochránit"? Jste totální kreténi, kteří nepoužijí antikoncepci a do světa, kde život závisí na tichu, abyste přežili - tak si pořídíte malé, řvoucí dítě, které je tedy zcela nečekaně většinu času svého života zticha. A to to mohl být tak hezký film. Ale už v pár minutách na začátku jsem pochopila, že logika a selský rozum tady fungovat vážně nebude. To, když nechají svoje nejmenší dítě jít jako poslední v řadě - tak to si myslím, že hodně lidí pochopilo, že neskončí dobře. Ten film je tak předvídatelný, v mnoha faktorech hloupý a ten závěrečný odhodlaný pohled - zajímalo by mě kolik měla nábojnic v té pušce. Chtěla jsem upřímně, aby jich umřelo víc, ale ne - sory - to se prostě nestalo :( Skvělý potenciál, neskutečně promarněný. Tady za mě hodně soudím na lidské hlouposti...

• 26.9.2018  22:14

Tento druhý díl vygradoval tak moc, že jsem nechtěla, aby to skončilo :D Na seriálu se mi líbí jak je syrový - vážně si nebere servítky a krev, určitým způsobem "realita" je tam tak ukázaná, že jsem už mnohdy odvracela zrak. A ty herecké výkony - skvělé - až na to, že bych královnu Margaret asi někde v uličce zapíchla.... :D Ukázka té lstivosti - té touhy si "nahrabat", mít nejvíce, být nejznámější,nejbohatší, mít největší moc....ukázkové :)

• 26.9.2018  22:09

Za mě absolutně obrovský zážitek, kdy jsem si plno věcí dala do kupy - tedy hlavně až při druhém dílu. Ale hlavně když navštívíte Skotsko a Anglii - hned Vám je plno věcí více jasných :D :D Bavilo mě to neskutečně :)

• 23.9.2018  09:41

Dlouho jsem odolávala, jelikož nejsem typický konzument "romantických filmů". Ale lákala mě ta příroda :) Popravdě jsem byla až unesena, jak si s daným tématem pohrály....Jelikož zastávámstejný postoj jako hlavní hrdinka - dost jsem s ní sympatizovala a líbilo se mi, jak si sama prošla situacemi, které v tu dobu byly zcela běžné, ale ona se nebála mít svoji hlavu a jít si za svým a nebát se prosazovat své názory. Odmítat, odmítat, odmítat a poté nastane ta situace, kterou si projdeme asi všichni v životě a mozek je prostě pryč a touha je silnější..Za mě to není typický cajdák...Přišlo mi to v něčem pevnější - i ta skvělá hudba dělala dost, i Schoenaerts - ten je tak charizmatický, že bych chtěla mít taky takového zaměstnance :D A do toho Michael Sheen - no krásná sestavička prostě. Ráda se na to podívám znovu, ale nebudu to rozhodně doporučovat těm, které milují zamilované filmečky plné lásky a srdíček - protože to ono není ;) A to je dobře :)

• 15.9.2018  16:55

Něčím mě ten film lákal a aktuálně - týden po shlédnutí vím, že existuje, ale nezanechal ve mě žádnou extra důležitou vzpomínku. Nějak jsem to všem hercům - vyjma Edgertona, nedokázala uvěřit. Zajímavý pohled do života ruské zpravodajské služby - ano, výcvik si myslím, že jí hodně proškolil :D :D Ale nějak mě to nevtáhlo do děje. Jedině ve scéně, kdy se vysmála tomu chlapovi na přednášce, aby se svékl - v tu chvíli jsem pochopila, že její postava prodělala určité změny, ale to je vše.

• 15.9.2018  16:45

Nejsem typická konzumentka romantických slátanin a tady se mnohokrát stalo, že se dost hrálo na city. Zároveň ten film pro mě měl silný moment v poslední části, kdy postava Willa Smitha jde dovnitř do domu ženy na Vánoce. V tu chvíli jsem byla vážně překvapená, protože takovou, ne doslova pointu, ale zajímavou pasáž, jsem fakt nečekala a z celého filmu jsem ji nevycítila. Film je herecky krásný - takový - "Každý si tím může projít - tak se mu snažíme pomoci", zároveň je tam krásná ta péče těch přátel, kteří se snaží postavě Willa Smitha pomoci a zároveň vlastně pomoci i sobě. Hezké, ale ne doslova omračující.

• 15.9.2018  16:37
    Anna a král (1999)

Ano - je to určitým způsobem "velkofilm", protože kulisy, kostýmy a celkově výprava tohoto filmu je nádherná. Příběh taky nemá chybu a vidět i určitým způsobem jak "funguje" osobní život tak významné osobnosti jako je siamský král - tak to bych byla asi taky v šoku :) Herecké výkony - Foster a Chow mi k sobě krásně pasovali a věřila jsem jim.Tom Felton byl příjemné oživení a rozhodně to někdy ráda uvidím znovu. Na čem si film podle mě hodně zakládá je hudba...ta tam hraje velikou roli.

• 15.9.2018  16:30
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Ano - vidím tady tvůrčí podobu se Sedmilhářkami, které byly pro mě naprosto dokonalé :) :) Jsem zatím u třetího dílu, ale už i tak jsem měla několikrát tak neskutečně stísněný pocit, rozporuplné myšlenky, sucho v ústech z množství vodky, která tam teče, touhu zakřičet na matku, která se chová tak, že já bych to nesnesla...Je toho opravdu hodně. A Amy Adams je tak skvělá, že doufám, že ji to nijak nepoznamenalo...Dopr*ele!!! Ten závěr..já tomu nerozumím...jsem tak zmatená...Přijde mi, že jsem se nedozvěděla to nejdůležitější...A nebo jsem se jen pořádně nedívala? Těžko říct. Ale tohle chci vidět ještě jednou :)

• 15.9.2018  11:32

Na tyto 4 díly jsem se podívala jen z toho důvodu, že jsem si přečetla knihu Lauren Graham - Rychleji již mluvit nedokážu. Byla jsem tedy na to zvědavá a šla jsem do toho. Ten seriál je prostě tak umělý :D To je strašné :D :D Jsem ale ráda, že se tam objevilo obrovské množství - snad všech těch postav a ano - byla to sranda, ale už to nebylo ono. Navazuje to na předešlé díly, je to dlouhé, je to tak neskutečně umělé a ten konec? Stane se :D Jen doufám, že už další díly nebudou...

• 15.9.2018  11:24

Film jsem viděla poprvé asi v 10ti letech, poté jsem ho znovu viděla ve 30ti -poté, co jsem se vrátila z dovolené ze Skotska. Ano - existuje určitá informace o postavě jménem William Wallace - ano, tento film ho hodně oslavuje, ale plno věcí je hodně nejasných a nepřímých (viz zajímavosti zde na čsfd). Skotsko je nádherná země, jejich touha po svobodě má silný a dechberoucí příběh a Wallace je ve Skotsku opravdu "někdo" a jeho památník stojí za navštívení. Nicméně mě z filmu nejvíce zaujal malý Wallace na začátku filmu - ten to podle mě zahrál skvěle a Gibson sám jako hlavní postava a také jako režisér - už tu nám dával jasně najevo, jakým směrem se chce dále ubírat. Je to nádherný film, vylepšený mnoha zpomalenými záběry, mnoha nejasnostmi až dobovými blbostmi a také krásnou hudbou :) Doporučuji :)

• 15.9.2018  11:12

Za mě jeden z nejlepších historických filmů, pokud chcete opravdu polopaticky rozumět dějinám Skotska a tomu, co se tam odehrávalo. Herecké výkony jsou skvělé, svižnost a jasnost také a prostě pokud navštívíte Skotsko osobně - toto Vám nesmí uniknout. Plus jsem si doplnila plno nezodpovězených otázek, do té doby.

• 4.8.2018  15:06
    Black Books (TV seriál) (2000)

Tohle je tak skvěle střeštěně ujetý, že to prostě nejde se tomu nesmát. Je to přesně ten typ seriálu, který mám ráda - ideální počet epizod, žádné obnovy po několika letech, skvělé postavy, které svým britsko/irským/všemožným vtipem neskutečně baví :) a ideální stopáž :) Ten seriál miluju :)

• 4.8.2018  15:01

Za mě je tohle veliká neznámá, protože je to prostředí, které já neznám, není mi blízké a hlavně ten film pro mě byl neskutečně "vleklý". Ta délka by ani nevadila, ale to "tempo" bylo vražedné. Já sama si nejsem úplně jistá, zdali je ok, že existují ještě takovéto "formy vlády" ve světě, protože je to jen tak na oko a ve skutečnosti ten člověk žije ve zlaté kleci a vlastně nic nemůže....Je to šílenost..To říkám narovinu a ten film - na jednu stranu jsem ráda, že existuje - plno lidem přiblíží, že toto opravdu ještě někde stále takto funguje - na druhou - dalo mi zabrat to dokoukat do konce :D

• 29.7.2018  15:00
    Tah pěšcem (2014)

Každý je nějaký a šachisti - aspoň za mě to jsou lidé, kteří svoji genialitu vkládají celou svou duší do tohoto druhu hry a "obyčejný, jednoduchý" svět kolem nich je pro ně pouze určitým způsobem nepříjemného prostředí, ve kterém nedokáží kooexistovat. Ten film je pro mě přesnou ukázkou toho, jak se génius dokáže chovat...a výkony Maguirea a Schreibera jsou unikátní :) Ty nejisté a podezřívavé pohledy...a jak to tedy doopravdy bylo? ;) Těžko říct :)

• 22.7.2018  14:22
    Wind River (2017)

Sheridan mě totálně ohromil svým Sicariem. A Wind River a její cca 15ti minutová scéna, kdy jsem byla v neskutečným šoku a ochromená skvělou situací - pustila jsem si to ještě 3x, abych obdivovala, jakým způsobem Sheridan dokáže poukazovat na detaily a atmosféru neobvyklého a málo prozkoumaného prostředí. Ten film si opravdu hodně hraje s detaily a je to hodně "kontaktní" a empatické s diváky a já jsem ještě teď - 3 hodiny po shlédnutí neskutečně ohromena. Ten film má něco do sebe a jsem ráda, že můžeme vidět, jak by se dali problémy a životní situace řešit, když jste totální hajzl a "na každou svini se vaří voda". Tohle budu chtít vidět ještě jednou a ještě jedna věc - ten sníh, ta jemnost a příroda co je všude kolem - to vás tak vtáhne, že na to budete koukat s otevřenou pusou.

• 15.7.2018  23:27
    7 životů (2017)

Wau :) Tak tohle byl solidní masaker :) :) Rapace je božská :) Mám ji ráda od "Muži, kteří..." - ta se skvěle transformovala do těch 7 sester. Nemohla jsem se ubránit - celý film jsem byla nějak "vžitá" do té situace, že to je opravdu 7 sester. 7 rozličných osob, které žijí život tak děsně utrápeným způsobem, opravdu se snaží propagovat pouze 1 osobu, kterou z ní nikdo ve výsledky není. A to zjištění ohledně kryo...Děs - já to v tu chvíli zjistit - tak asi už nepůjdu - zůstanu zcepenělá na místě a čao :) Je tam obrovské množství "šokujíících" momentů a holky nevědí, kdo je "zradil" a která z nih tedy miluje? Mě se ten film moc líbil - po herecké stránce - zcela ok, téma - úžas až do teď - jsem to prožívala 2 dny a pořád to nedokážu zcela popsat. Rozhodně - nebojte se toho a zkuste se doho tolik vžít jako já :)

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51