Pavlínka9

Pavla K.

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 21.1.2018  21:24

Emma Stone je skvělá a velice příjemně mě překvapil můj oblíbený Alan cumming. Znám jména hlavních postav, ale jejich příběh ne, tudíž to pro mě bylo nové a nevěděla jsem, jak to dopadne. Bylo to takové - ok - sportovní prostředí, ok - boj ohledně své sexuality a - je to rok 1973. Dost se mi tam líbily dvě scény - podprsenka v koupelně a reakce na to a situace, kdy postava Cumming na závěr objímá Stone a aniž by jí řekl, že to ví - tak je jí oporou. Film je pro mě průměr a více než samotný film mě zaujalo dané téma a situace.

• 20.1.2018  15:50

Reese je vážně kočka. Tento příběh jsem si dokázala představit a bylo to celé takové krásně prosvětlené a teplé tím prostředím LA a ráda bych v takovém domě nějakou domě žila. To mě na tom zaujalo - že mě to vtáhlo a jelikož jsem se chtěla podívat na něco "lehčího", myslím si, že to byla správná volba. Ale jinak jsem tam zachytila i skvělé poznámky o tom věku, poznatky co a jak s tím a také jaký je tam rozdíl mezi tím, když starší žena potká mladšího muže...Jako pro pobavení film ano - ale nic hlubšího z toho nevyleze...

• 14.1.2018  15:54
    Lady Bird (2017)

Ten film je příjemný, nenásilný, a probírá se tam hodně témat, která jsou pro 17ti letou holčinu fakt důležitá a zajímavá. Kor v jejím dalším životním posunu.Ronan nám krásně dospívá a ta role mi u ní neskutečně sedla. Jen mi tam pořád visela ta otázka - je to opravdu její matka a otec? A kdo je tedy doopravdy sakra Miguel? Moc se mi líbil závěr a netušila jsem, že dokážu ke konci filmu se scénou odvezu dcery na letiště brečet. Ale pokud se opravdu hodně zahledíte a vnímáte to, co prožívá ta matka - tak je to zcela pochopitné a bylo to vážně moc hezké a příjemné :) :) Není to pro mě super extra úžasný film na ocenění, ale příjemně mě pobavil :)

• 10.1.2018  22:37
    Dunkerk (2017)

Už ta úvodní scéna. To ticho ve filmu. Ta hudba. Ta neskutečně úžasná hudba. A zvuky. A prostředí, které ne že mrazí, ale aono přímo vyvolává ten pocit, že si myslíte, že vám tuhne krev v žilách. Ta atmosféra, která byla taková - nevím jak to přesně popsat. Mě to ale nepřišlo jako film. Bylo to takové jiné. Takové dusné a až záhadné. Ne moc dialogu - což je správně a stěžejní pro mě byl ten zvuk a ta hudba - to mě táhlo celou dobu a jen jsem se zatajeným dechem sledovala, co bude dál. Tohle chci vidět ještě jednou, ale na velkém plátně :)

• 8.1.2018  19:13

Viděla jsem to ještě před Glóby a to z důvodu, že Frances mám moc ráda - je prostě skvělá a tak úžasně tvárná a přizpůsobivá a přitom pohodová. Ten film má skvělou výpravu a až absurdní chvilky, kdy jsem se dvakrát tak neskutečně udivila, že jsem myslela, že to nemůže být pravda. Kdo mě hodně překvapil byl Harrelson, který prostě postupně cca posledních 15let zraje a je to stále čímdáltím lepší. Téma filmu - úžasné - kór když je tam vidět i ta situace, která tomu všemu předcházela - nedokážu si představit, jak mohla pak ta matka a syn s tím žít - když u toho posledního rozhovoru s dcerou byli...Vážně ne. Ten film je skvělý, je velkolepý, ale zároveň tak snadný a jednoduchý - a právě za to si zaslouží ta ocenění :) Jsem moc ráda, že Frances získala Zlatý Glóbus - právem :)

• 6.1.2018  09:15
    The Crown - Série 2 (série) (2017)

Jsem spokojená stejně jako s první sérií :) Jen mě spíš až překvapuje a šokuje, jak moc je to "podložené" od Královské rodiny. Jelikož mých pár výkřiků - ty hajzle, ty jsi ale č*rák, to nemyslíš vážně apod., - tak to si nejsem moc jistá, zdali bylo požehnáno od Královny. Tak i tak - nezajímá mě, jak je to moc fikce - neskutečně mě tento seriál dostal a když jsem po odmlce slyšela opět tu znělku - ááá...i teď mám husí kůži. Stále přemýšlím nad tím, jaký úděl má postava Královny (hlavně to bylo vidět při marnivosti sestry a také paní Kennedy), ale jak tam bylo mnohokrát řečeno - je to její role.

• 6.1.2018  09:10

"Zaplatí taxi a hned je tu." :) DOPORUČUJI jako komedii, jako film na zamyšlení se sociální tématikou, jako ukázku toho, co je člověk schopný a ochoten udělat pro lásku bližního a také pro tu ukázku toho, čeho jsme schopni, abychom dosáhli svého, i když to není tak úplně správné..Ten film má pro mě obrovský mix možností, stylů a hlavně - několikrát mi přejela husí kůže po těle, jelikož tam bylo tolik wau efektů, že, že tam byl Omar Sy - to byla jen třešnička na dortu. Ano - film drží, ale tentokrát to není jen o něm :) Chci to vidět ještě jednou :)

• 4.1.2018  20:48
    Já, Tonya (2017)

Prosím - ať to nedostane žádné vysoké ocenění :) :) Ten film je pro mě béčko-céčko. Přišlo mi to všechno tak neskutečně umělé, tak falešně "načančané" a prostě mi to nějakým způsobem nesedlo (vyjadřuji pouze svůj názor ;) ). Robbie mám ráda - je skvělá, ale mě ten film přijde jako obyčejný studentský pomalu, televizní film, na čemž by nebylo nic špatného, ale tohle si podle mě zasloužilo více. Příběh neznám - vím, že se něco řešilo - v té době jsem byla ráda, že dýchám a o televizi a novinách jsem neměla páru, ale - takhle zahodit podle mě skvělý potenciál na skvělý film? Škoda. Jo a u těch krasoblusařských scén - tam to bylo nejvíce umělé a neskutečně nepřesvědčivé.

• 1.1.2018  21:59

Chtěl jsem ten večer vidět něco odlehčeného, u čeho nebudu muset přemýšlet a ráda bych se zasmála :D :D No - a tady jsem přemýšlela - ale většinou - co to jako sakra? :D :D :D Nasmála jsem se dost a to spíš ve směru, jak je něco takového vůbec může napadnout - ale jo - je to fajn vtipná dvouhodinka, která si dělá srandu z ohromného množství věcí a tím, že je to ještě ke všemu animované a do toho ještě ve formě lega :D :D To prostě jinak nejde, než nad tím po shlédnutí ve výsledku nepřemýšlet :D

• 1.1.2018  21:38

Jsem ráda, že vznikl dokument, kde lidi neřeší jen poslední rok života člověka, který zemřel (jak jsem již zjistila, že to bude 10let - to když mi došlo, tak jsem zjistila, jak neskutečně to uběhlo), ale podíval se na něj od začátku a jelo to krásným svěžím tempem a byly tam i jeho samotné vstupy - ať už jeho záznamy z kamer ze soukromí či promluvy, jelikož to bylo tak hezky čistě vytvořené. Heatha jsem chytila hodně silně v té době 1999 - Deset důvodů proč tě nenávidím a držela jsem se ho zuby nehty, jelikož moje kamarádka jím byla posedlá a já v něm viděla něco víc - a ono ano :) Mám ho celkově ráda a bylo pro mě dost náročné se na tento dokument dívat. Ale jsem nadmíru spokojená a myslím si, že i on byl spokojený a jak řekl - teď už se vyspal.

• 1.1.2018  21:34

To, co je v trailerech přesně odpovídá tomu, co bylo ve výsledku ve filmu :) A byla to naprostá bomba. Já jsem byla během již úvodní písně spokojená, natěšená a tohle se prostě neskutečně povedlo :) :) Stává se mi málokrát, že film skončí a já to chci okamžitě vidět ještě jednou :) Doufám, že Hugh za tohle získá Globus a pokud projde nominacemi na Oscara, tak i tam si film něco získá, protože tohle - je krásný, svěží, barevný, silný, úžasný hudební dílo s hereckými výkony, které nejsou zbytečně patetické (i když to k tomu mnohokrát směřovalo) a je to prostě něco tak svěžího a svižnýho, že to byl skvělý nápad to vidět první den v roce :) Asi z toho vytvořím tradici :) Ten film za mě nemá plno silných momentů - on sám o sobě je prostě neskutečně silný a pevný. Je to určitým způsobem pohádka, sen, jít si za svým, probojovat se i těžkými cestami, ale hlavně je to ohromná show, která mě tak neskutečně vtáhla (a i mého nejlepšího přítele, který nemá rád muzikály a poté, co to viděl mi poděkoval, že tam se mnou šel, jelikož mi sdělil, že to bylo super a dokonce se mu to líbilo víc než poslední Star Wars :D - a to je od něj opravdu již co říct). Ten film neměl žádné prostoje, ani vám nedovolí se "nudit" či prostě stát na místě - pořád to jede a jede a jede. A je to jeden z nejlepších hudebních zážitků a celkových takovýchto show co jsem v průběhu roku viděla :)

• 30.12.2017  21:58

Proč??! Sakra, proč. Hráči se smrtí z 1990 byla moje "noční můra" v děství a ten film jsem milovala (ano - s odstupem 15ti let jsem se na něj podívala znovu a názor se změnil, ale původní zájem ponechal). Tohle je...no ne - škoda slov...Viděla jsem to před měsícem a byla jsem zklamaná. Na začátku se zadá obrovské téma, které tam chtějí řešit, ale vlastně se to ani nedokončí a řeší se tam potom úplně jiné věci. A "horror"? Ani horor to není.

• 24.12.2017  14:22
    Co by kdyby (2014)

Ok :D :D Bavila jsem se :) Opravdu nadmíru a hlavně to bylo tím zvláštním spojením, které byl hlavně mezi sourozenci (scéna s chůvičkou a nejmladším bratrem a sestrou) a také mezi jejich matkou, která se svými novými ňadry přišla na týdenní návštěvu :D :D Je to střelený, je to hodně zajímavé v pojetí soudržnosti rodiny, ale prostě to hezky poukazuje na to, co se nám v životě děje a každý se s tím holt "popere" jinak :D Skvělá skvadra lidí :) Sem tam skvěle sprosté, sem tam smutné a jsem ráda za ten konec - spoiler - nejsem zastáncem přímo hepáčů :D :D

• 13.12.2017  21:22
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

To prozření v závěrečném dílu v posledních cca 20ti minutách!!! Pro mě to byl tak neskutečně skvělý šok a byla jsem jako na trní! Vy víte, že se konečně dozvíte, kdo to umřel a jak a pak to přišlo a bylo to jako obrovský blesk. Tenhle seriál jsem zhtla hodně rychle a bojím se, že druhá série to zkazí. Tohle je podle mě ten typ seriálu, který má zůstat u jedné série! Je to neskutečně úžasné :) Měla jsem dva typy, které budou na konci dávat do pytle na mrtvoly, ale byla jsem úplně vedle ;) Reese tu odvedla skvělou práci a byla jsem z ní nadšená :) A Nicole - jedna z jejích nejlepších rolí - jen by mě potěšilo, aby to viděl někdo v podobné pozici jako její postava a nějakým způsobem by se třeba posunula dál. Sedm dílů, které bohatě stačili a i když to bude znít hodně zvláštně - neskutečně mě uspokojily :D A hlavní hláška? "Nechce se voškukat!!!" :)

• 13.12.2017  21:08
    Chatrč (2017)

Zdržím se udělení hodnocení - akorát jsem si to dala do soukromé poznámky, jelikož tu u mě dost "bojují" moje přesvědčení, zkušenosti a názory v oblasti náboženství. S plno věcma jsem nesouhlasila, plno věcí jsem si k sobě připustila a hlavně to beru jako obrovskou odvahu do tohoto jít, jelikož takto ztvárněné určité náboženské - když to tu opravdu přímo převedeném do Boží Trojice, jak je to tu propagované a znázorněné, ale dá se to pojmout samozřejmě i jako jakákoliv jiná víra - když se na to podíváme jinak a dokážete se do toho vcítit a nechat to sebou prostoupit. Přes toto všechno jsem nevěřila, že u té hlavní a nejsilnější scény (cesta od skály do krásné zahrady) - budu tak zaražená a budu brečet tak, že jsem to nedokázala zastavit. A vlastně jsem ani nechtěla. A to je pro mě obrovský zásah a projev skvěle odvedené práce. Bohužel je tady zároveň ale i to ALE...

• 10.12.2017  10:43

Za mě o hvězdičku méně - nějako mě prostě odrovnala "jednička" a "dvojka" je již prostě jen omýlané dokola, co jsme již viděli - to je můj úhel pohledu a dost se bojím, že jako "trojka" pro mě už nebude ničím novým. Neříkám, že to není skvělé - to je - ty osmdesátky jsou fakt síla :D :D A hlavní monstrum paralelního světa - tak to jsem si stopla a přetáčela mnohokrát, abych ho detailně viděla - a to je fakt děs :) Kluci jako skvělá parta - ti jsou k sežrání :)

• 3.12.2017  08:39

Jsem příznivkyní Harryho Pottera - knižní sérii jsem četla několikrát, ale tohle mi přišlo jako jeho bratranec z USA a popravdě mi to úplně nesedlo. Neříkám, že to nebylo skvělé - bylo to skvělé - ale to je to nejvyšší a jediné označení, které k tomu mám. Přišlo mi to opravdu jako taková americká verze z prostředí HP. Líbí se mi komentář Djkoma - souhlasím s ním. Ten film pro mě byl náročný i v tom, že nejsem úplně zastáncem zeleného pozadí a zde to bylo opravdu hodně. Byla to sranda, Eddie je úžasný :) Je kouzelný - ten i v 50ti bude vypadat tak o 20let mladší. Bavil mě ohromně Kowalski, který tam získal prostor, který si užíval a Farrell byl krásné zpestření. Celkově mě ten film dostal v tom, že má úžasné obsazení (Morton, Voight, Perlman,...) Ale pro mě největším tahounem celého filmu byl Ezra Miller, kterého jsem poznala okamžitě a mám ho ráda už několik let a to temno, které z něho vyzařovalo - to bylo tak nádherné. Ten film je hodně americký, nemám s tím problém, jen to prostě šlo až do steampunku. Bavilo mě to. Bylo to ale dost dlouhé.

• 3.12.2017  07:36
    Zakladatel (2016)

Jak zde již bylo napsáno - tento film představuje vzorový příklad, jak se dělá podnikání a co všechno pro to člověk udělá - a v tomto případě to není zrovna ten ukázkový vzor. Film mě ohromně bavil a moc se mi líbilo, jak Keaton ztvárnil Kroce, který se v životě tak snažil až prostě udělal trochu jiný tah, než první část svého života. Je to svižný, jasný, během 10ti minut se seznámí s McDonaldovými bratry a uchvátilo mě to. Bavila mě ta "rychlost" s jakou je to natočené a ani na minutu mě to nenudilo. Nadchlo mě to, jaký bratři měli koncept, jak to fungovalo, bylo to krásné. A on to prostě vzal a přetvořil si to a zneužíval je. Vysloveně to od Kroce bylo hnusný. Film ukazuje, jak Kroc chtěl jít výš a výš ale zároveň chce mít čistý podnik a nastavené pravidla - což byl vlastně ten rozpor, že chtěl, aby to byla krásně odvedená práce. Kroc si jde za svým a bohužel šel přes 2 jiné lidi. Ve filmu je skvělá hudba, střich, rychlost, vstupy, jak bratři vypráví, jak přišli k tomu nápadu - krásné prolínání při vyprávění. A závěr - fikce/realita - moc skvěle zakončené. Tohle se podle mě dost povedlo.

• 3.12.2017  07:17

Já miluji AHS, ale poslední série - Cult mi přišla už taková dost podivná a jen žasnu nad tím, kam to Murphyho pouští, aniž by z toho mohl mít nějaké větší problémy, protože tohle už pro mě bylo za hranicí. Ono se mi to vlastně už ani nelíbilo - nehodnotím to a neporovnávám s ostatními sériemi, jelikož každá je individuální a svoje - ale prostě tohle už bylo hodně přes čáru a dost mě to šokovalo - a bohužel ne úplně v dobrém. Kdybych neměla ráda Evana Peterse - těžko říct, zdali bych na to ještě koukala. Jo a závěr - tak nějak jsem nepochopila, že je to závěr a za týden hledala další díl :D

• 29.11.2017  22:02
    Belle (2013)

Hmmm...rozhodně skvělý film na zamyšlení. Bavila mě výprava a prohlášení, které mi od Dido přišla až nadmíru vzdělaná a inteligentní. Ale ta myšlenka - že byla vlastně společensky více postavená než "bílá" dívka, která by jinak byla ideální partií na vdávání. To byla taková absurdita, že je to až nadmíru zajímavé se podívat na to, jak to dopadne. Herecké výkony - to je taková krása, že se tomu nedá nic vytknout. A nepřehlédnutelný "cejch", který měla Belle - chtěla bych to vidět v reálu, jak na to pohlížela společnost ;)

• 28.11.2017  14:54

Souhlasím s komentáři uživatele Drirr a Djkoma. Ten film je opravdu hodně o poznání a je super, když v člověku hodně zanechá - to znamená, že ten čas byl využit správně a člověk si z něj vzal to, co měl ;) Všem vřele doporučuji :)

• 28.11.2017  12:28
    Masaryk (2016)

Jednou za čas uděláme výjimku a podívám se na nějaký český film, který si myslím, že za to stojí a nebudu litovat času, který do něj investuji. (Pro vysvětlení, nemám ráda český film). A Masaryk je film, který za to rozhodně stál a myslím si, že každý čech i slovák by ho měl vidět. Pokud do toho ještě znáte ty okolnosti, tak víte, co se tam chystá, jaké to bude mít důsledky a pro čecha jako jsem já, která zde žiji celý život a znám naši historii - tak to byl zážitek. Co mi na filmu nejvíce učarovalo byla úžasná výprava, hudba, jelikož ta doplňovala skvěle rozhovory a náročné situace a ta výpravea - prostě mi tento film přišel jako velkofilm a jeden z nejlepších kvalitních českých filmů co jsem viděla :) A jsem ráda, že to posbíralo tolik cen, jelikož Roden a Kaiser byli nezapomenutelní a byli to prostě Masaryk a Beneš :)

• 23.11.2017  17:00
    Ant-Man (2015)

Pro mě hodně dlouho odkládaný Marvel, protože mi to přišlo až lehce absurdní a opět jsem si mlátila hlavou do zdi, jelikož ten film mě neskutečně bavil a žasla jsem nad tím, co vše lze vytvořit a jak skvěle to ukočírovali :) Film byl úsměvný, svižný, akční, dost mě překvapili určité situace a prostě od začátku do konce to bylo fajn :) :) Chci to vidět znovu - a to jsem nevěřila, že to řeknu ;)

• 23.11.2017  16:55

Nejvíc jsem z toho filmu byla tedy překvapená já, jelikož jsem ho vůbec nechtěla vidět a po 10ti minutách jsem zjistila, že jsem byla opravdu blbá, že jsem ho odmítala :D :D Bavila jsem se od začátku až do konce, film mi přišel neskutečně "čistý", vtipný, jasný, skvěle herecky obsazený a hodně zajímavý :) :) Viděla jsem ho dokonce v jednom týdnu dvakrát :D Nějak nevím co k tomu více dodat - za mě prostě bomba, pohoda, není to všechno totální hepáč a jen tak dál Marvel :)

• 13.11.2017  21:33

Tohle mi neskutečným způsobem nesedlo:D :D Pro mě to bylo dost nezáživné a vlastně mi bylo jedno, zdali někdo z hlavních postav zemře či nikoliv :D :D Tento film mi byl doporučen, že mě tak neskutečně uspí a je to taková hrůza, že jsem si říkala, že na to budu mít opačný názor a ono ouha :D :D Předám info, že to splnilo přesně tento popisek :)

• 12.11.2017  15:48

Jako malá jsem ten film viděla snad jen jednou a pamatovala jsem si jen polovinu. Teď jsem si ho pustila ze zájmu o to, jak to po 25ti letech může působit a o co tam vlastně šlo :D Bavila jsem se, dvojice Streep a Hawn mě bavila od začátku do konce a touha po mladistvém vzezření a snaha pro to udělat téměř všechno - to si myslím, že je téma, které je aktuální již mnoho let. Je to hodně ojedinělý film, za mě trošku béčko, ale rozhodně to zaujme :) Jedna z věcí, kterou bych doporučila každému :)

• 12.11.2017  15:40

Nevěřila bych tomu, ale nejvíc mě bavilo padouch z 80tých let, jelikož oblečení, tancování a celá zaujatost tímto obdobím byla pro mě tak praštěná, že to pro mě byla největší zábava. Na dalším místě byl bratr Dru a teprve poté až všichni ostatní. Bavila jsem se, splnilo to účel a jen se bojím, že se budou točit další a další díl a ztratí to to kouzlo.

• 12.11.2017  15:29

Pro mě dost zajímavý film, ale zároveň nějak nedokážu úplně říct, co si o něm myslím. Chápu, že si prostě holka řekla, že chce udělat změnu - a udělala opravdu radikální - ukázání rozdílnosti světů a hlavně to - že opravdu šla do úplně jiného světa, kde prostě existují jiná pravidla - bylo to pro mě náročné k pochopení a hlavně k uchopení. Jako filmový zážitek to není - spíš mi to umožnilo podívat se na svět jiným pohledem a zhodnotit si co mám a nemám já. Není to vysloveně béčkový film, herecké výkony jdou a mě se tedy nejvíc líbilo téma.

• 31.10.2017  22:28

Tohle je přesně ten film, kvůli kterému dávám 5* a klidně bych dala i více, kdyby to šlo :) :) Zcela souhlasím s komentářem Kulmona a jen lituji toho, že jsem tohle neviděla již dříve, jelikož to, co DiCaprio předvedl - tady měl již získat Oscara. Když jsem již poněkolikráté byla až nas*aná v průběhu filmu, věděla jsem, že na tohle jen tak nezapomenu. A ano - je to nezapomenutelný zážitek a nakonci jsem si chtěla taky kopnout. Film o dospívání a o životě jednoho kluka, který žil tady a tam a s různými lidmi na různých místech a život se s ním nemazlil. Ale co si budeme povídat - i on si plno věcí dělal sám :)

• 31.10.2017  22:20
    Bugsy (1991)

Souhlasím s komentáři golfista a Radyo. Beatty je pro mě představitel fešáka, který dostane každou a Bening je kočka, kterou se ani nedivim, že ve filmu i v reálu chtěl :) Ten film má skvělou výpravu, hodně postav a jediný sen - sen, který ale jeho zakladatel a i společník v podání jeho lásky, neviděl naplno uskutečněný. Kdyby tak věděli čeho dosáhli :) :) Pro mě nevýhodou bylo, že tam bylo tolik postav, tolik prolínání, každý byl gangster a já čekal z jaké strany přijdou nějaké výstřely :) Rozhazování peněz, touha mít svůj vlastní podnik, držet rodinu pohromadě a přitom se šplhat výš a výš...

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48