Pavlínka9

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 20.5.2020  21:31
    Odpojit (2012)

Je to 8let starý film a přesto tak výstižný. Od té doby se "vyvinulo" tolik dalších technologií, procesů a "zrůdných" záležitostí na netu, že tohle je slabý začátek. Dostalo mě to. Posledních 10 minut byla naprosto ochromujících a moje slzy prostě přišly...A jsem za to ráda. Ten film má za mě všechno - jasné, smutné a výstižné různorodé příběhy, skvělé herce, výbornou plynulou akci a nese v sobě tak silnou myšlenku. Rozhodně doporučuji. A vlastně je to všechno o důvěře....

• 16.5.2020  14:14

Dlouho jsem tento film odkládala a měla jsem tušení, které se naplnilo - bylo to dost táhlé, za mě až nezajímavé a postava Romana mi byla dost nesympatická. Na koho se krásně dívalo byl Colin - tak to víme :) Našla jsem si tam pár myšlenek, pár malých chvil, kdy bych chtěla jako Roman mít pár tisíc dolarů a ty si užít jako on...Ale - proč to někdo natočil takto? Za mě - ne.

• 16.5.2020  14:10

Co si budeme povídat - Goddarda mám ráda a tímto mi přišlo, že je příbuzný s QT ;) Nebudu tu popisovat, zdali se od něj inspiroval či ne - to mě nezajímá - prostě jsem v tom QT viděla hodně a vůůůůůůůůůůůůbec mi to nevadilo :) Když jsem kdysi dávno viděla první trailer - okamžitě jsem věděla, že toto chci vidět :) A užila jsem si to na maximum :) Atmosféra, neodhalené postavy, které za mě krásně kus za kusem poznáváte, víte, že je tam tolik špíny, kolik se tam vejde a do toho super hudba :) Za mě 5* a chci to vidět znovu :) Za mě top námět, skvělý herci a děj - paráda :)

• 16.5.2020  14:01
    Temná věž (2017)

Hmmmmm..Já nějak nevím...King je můj oblíbenec, to ok. Nicméně Temnou věž jsem nikdy nečetla a nějako mi to ani nevadí. Tento film je "zajímavý", ale dost jiný. Přišlo mi, že to byl jen takový lehký "vstup" do té situace, co se tam ve skutečnosti odehrávalo...Takový úvod :D Sem tam mi to přišlo jasné, pak děsně komplikované a složité a pak přišel Idris Elba :) A v tu chvíli bylo jedno, co se tam děje :D Takže tak :D Znovu to vidět nepotřebuji, ale aspoň jsem si znovu připomněla, že Temná věž existuje ;) Tedy.... :D

• 16.5.2020  13:57

Za mě 4* díky nádhernému páru, který mi k sobě ohromně pasoval....Ta vášeň, touha, chtíč, který jsem mezi nimi cítila...to je to, co jsem u jiného filmu zatím nezažila. Zároveň si tím pár prochází mnoha situacemi, které nejsou jednoduché a jsem ráda za daný závěr :) První polovina filmu je hodně o něčem, co si všichni představujeme, ale není to tam ukázáno - za což tvůrci tleskám - až teprve později vidíte tělo, pot a sex jako takový. Myslím si, že plno filmů si odsud vzalo inspiraci, ale originál je jen jeden ;)

• 16.5.2020  13:51

Za mě hodně předvídatelné, ale zábavné :) Antona zbožňuji a po jeho ztrátě si ho užívám víc a víc :) Je to vtipné, svižné, jasné, srozumitelné, plné drog, alkoholu, sexu - taková klasika na střední škole a docela jsem si zavzpomínala na svoji pubertu, kdy kdyby se tam dělo toto - tak fakt nevím, jak bych na to reagovala:) Za mě - pobaví, dá vám do hlavy myšlenky ohledně rodiny a na konci příjemně uvolní :)

• 3.5.2020  12:07
    Kursk (2018)

Danou situaci si nevybavuji, že bych sledovala....Vím, že se něco s ponorkou Kursk stalo, ale neznala jsem spojitosti...Tento film mi přišel průměrný, do poslední chvíle jsem tedy nevěděla jak to dopadne a kdopak ví, jak to tedy skutečně bylo, když nikdo (pardon, spoiler) z dané ponorky nepřežil, aby o tom mohl promluvit? Líbily se mi záběry z tiskovek, kdy se snažili "mlžit", co se skutečně děje...to jo..a sedět před těma naštvanýma manželkama - tak to bych fakt nechtěla :D

• 25.4.2020  23:28

Sice hodně předvídatelné, ale kouzelné, jednoduché, smyslné, určitým způsobem volnomyšlenkářské a zamilované...a do toho v NY. Trošku patosu a kýče, oki :) Marlohe má pro mě obrovské charisma - já v ní prostě vidím Bellucci ;) A nemůžu si pomoci - vývoj, jak se tento vztah postupně posouval - ohromně se mi to líbilo, jelikož to bylo tak něžné, tak vášnivé a chtivé a přitom - s určitým, poměrně velikým omezením...Jsem s tím naprosto ok - když to takto mají některé páry nastavené - ale - když přijde láska - tak je to již horší. Závěr se mi líbil a když si sundala tu rukavici (pardon), a ona tam měla ten prstýnek - husinu jsem měla po celém těle. To prostě nešlo. Je mi líto, že s Yelchinem neuvidíme něco dalšího, jelikož jsem ho měla ráda už od Nezapomenutelného dětství a tady byl táááák kouzelný :)

• 25.4.2020  19:38

Zamilovala jsem se. Jak do filmu, tak do Nicka Robinsona, který mě k tomuto filmu dostal skrz Já,Simon. Ten film.....je tak krásnou ukázkou "starostí" v pubertě, v období, kdy nesnášíte svoje rodiče, kdy chodíte do školy, nic nechcete, ale zároveň chcete všechno a zdá se Vám, že nic nemůžete....Tento film má pro mě mnoho silných momentů a byla jsem ráda, že i v pro mě dost zajímavých chvílích si hráli se zpomalenými záběry či vzpomínkám, které jsme buď již viděly či nikoliv... Mělo to pro mě obrovské kouzlo a visela jsem na obrazovce s vypoulenýma očima :) Top ;)

• 25.4.2020  18:01
    Yes Man (2008)

12let starý film, který poukazuje na tak jednoduchou věc, jako říkat "ANO". Viděla jsem ho čerstvě po vydání a vím, že jsem byla nadšená, teď o pár let později už to taková bomba nebyla, ale je tam prostě i tak určitá inspirace do života :) Carrey je držka, Cooper překvapí jako kamarád, ze kterého se za ty roky stala hvězda podobné úrovně jako Carrey a Stamp - já pro něj prostě mám slabost ;) Je to živé, je to bláznivé, je to určitým způsobem poučné a doufám, že to plní nenechá v klidu a uvědomí si, jaký žijí život a jak ho tak jednoduchým slůvkem jako je ano mohou ovlivnit :) Samozřejmě mnohdy i negativně ;)

• 25.4.2020  17:41
    Bez návodu (2013)

Hmmmm.já si říkala, že jsem už hoooodně podobou variantu jednou viděla ;) A to ta francouzská, která mě tedy dost dostala do kolen :) Toto je taková mírnější varianta. Ale Derbez je pakůň :D A malá Loreto mi tak ohromně připomínala Kristen Bell :) Je to sranda, trošku zajímavě mixlé s tím, že neuměl anglicky a je z pohledu Acapulca. Nicméně - přišlo mi to poměrně přehnané, zveličované a pak hodně rychlé ukončené...

• 25.4.2020  13:15
    Den co den (2018)

Neznám knihu. Viděla jsem jednou trailer a řekla jsem si - hej, super námět. Ze všeho nejvíc mě bavily poslední minuty filmu, kde bylo krásně vysvětleno, proč (pardon), to nebude hepáč :) Nejsem zastáncem happyendů, což tu u mě můžete číst případně hodně často :D A dávalo to smysl. Ten konec byl tak bravurní, že proto jsem s filmem spokojena. Nicméně mi to tam určitým způsobem kazil "americký patos", kdy bylo plno věcí tak "vyumělkovaných", že mi z toho bylo až zle...Je to lepší trojka, takže za mě úspěch. Kdyby si to vzal do parády někdo, kdo by měl větší rozpočet, další myšlenky - myslím si, že by to dovedly do dokonalosti :)

• 25.4.2020  13:11

:D Hej, konečně někdo natočil, co se děje s penězi, které lidé zasílají na nemocné kočičky, pejsky a jiná zvířátka :D Jako vidět tu roční uzávěrku s nějakými 5ti miliony a nemít ty titanové nožičky pro kočičku, o kterou tam jde :D Tak to je záhul :D Neskutečné. Lidi, uvědomujte si,kam dáváte peníze :D

• 25.4.2020  13:02

4* z jediného důvodu. Jsem z Pardubic. Danou kauzu s Adámkem jsem tedy slyšela z první ruku, jelikož se to odehrálo v nemocnici v Pardubicích a bylo toho celé město. A tento dokument mi ukázal záběry, které se dlouho nedokázali sehnat...Jsem v šoku a žasnu nad tím, co se může v našem zdravotnictví stát...Dívala jsem se na to třikrát a pokaždé je mi z toho zle. Děkuji, že je to tam ale zveřejněné a lidé to mohou vidět na vlastní oči.

• 25.4.2020  12:59

Stručné, jasné. Jednoduše ukázáno, jak některé firmy pracují, co nabízejí a jak se hlavně dokáží "nalepit" na klienty, kteří jim bezmezně vše zaplatí a poté se to marně snaží dostat zpět....Doporučuji pro všechny shlédnout, ale neočekávejte nějaké veledílo.

• 25.4.2020  12:52

152minut, kdy jsem nemohla odtrhnout oči od obrazovky. Některé scény jsem si pouštěla víckrát a jsem z toho i po několika týdnech dost zaskočená, jelikož mě to určitým způsobem poznamenalo...Nic jsem si dopředu nezjišťovala, nic jsem si nepropojovala a byla jsem ohromně překvapená, jak se mi to líbilo. King je můj oblíbenec a plno jeho děl mám sama vytvořené v hlavě a když se objeví filmové ztvárnění, beru to jako další formu tvorby a neříkám, že to neodpovídá knížce - naopak - mám to pouze jako další dílo, které někdo ztvárnil určitým způsobem, třeba zcela odlišným než ta moje verze. Tomu se říká interpretace :) Doktora spánka chci rozhodně vidět znovu a stejně jako poprvé - ve 22.00 v prázdném bytě ;)

• 25.4.2020  12:40
    Top Gun (1986)

:D Ten film jsem viděla poprvé tak v 10ti letech a pamatuji si hromadu letadel a Toma Cruise na motorce :D Aktuálně jsem se na to podívala znovu a je to asi jako když jsem se opakovaně podívala na Armageddon - je to děsná kokotina :D Top Gun mě vůbec nebavil, nezajímalo mě, kolik tam umře lidí, kolikrát se spolu hlavní představitelé vyspí a přišlo mi to tak skvěle americky propagandistické - na všechno, co je americké :D Že jsem v jednu chvíli dokonce přemýšlela, že to vypnu :D Místo toho mohli udělat rovnou nějaký dokument o letadle - to by pro mě možná bylo více přínosné, i když mě letadla vůbec nezajímají. Jo a Tom Cruise je pro mě dost asexuální :D

• 25.4.2020  12:27

Za mě je to takový western/newestern. Prostředí - sedí, napětí - odpovídá, nádherná Grace Kelly, šerif, padouch, alkohol a teplo...Jo a ještě šik mexikánka ;) Nicméně - mě ta hudba, která, teda za mě - super výzva, že to šlo po celou dobu filmu - za mě unikát, ale když už to slyšíte potřetí - mě to začlo lízt na nervy..Nicméně - bylo tam pro mě hodně záhadno a nevyřčeno, to znamená, že to pro mě bylo zajímavější víc a víc...Věřím, že v době natáčení - ojedinělé, pro lidi nové a má to něco do sebe..Není to zbytečně dlouhé, okecávací a taky - jede to opravdu v reálném čase....Za 4* a do budoucna to chci znovu vidět ;)

• 25.4.2020  12:11

Hej, tohle mě tak skvěle pobavilo :D :D Skvělý Tracy, absurdní, ale zároveň tak trefná životní situace a přišlo mi, že takové zpodobnění situace příchodu prarodičství jsem ještě neviděla :) Bavilo mě to od začátku do konce, párkrát jsem kroutila hlavou, jakože cože :D Z jeho manželky bych kvetla a plno těch situací mi přišlo tak absurdních :D Ale od začátku do konce jsem se bavila :)

• 18.4.2020  22:08

Film obsahuje mnoho témat, mnoho nevyřčených situací, které jen tak naťukne a ukazují osobnost, která vlastně za mě dost trpěla...Ať už v oblasti lásky, ze zkušeností z války, z tlaku společnosti....A toho tlaku tam bylo opravdu hodně..Nicméně - nedokážu se na daný snímek dívat zcela objektivně, jelikož jsem tam vnímala silnou podobnost s osobou, která si prochází něčím obdobným...Na závěr jsem jen ráda, že J.D. Salinger zemřel tak, jak chtěl a dosáhl v životě aspoň trochu toho, čeho chtěl...

• 18.4.2020  21:59
    Skleněný (2019)

Souhlasím s komentářem uživatele Drirr, nicméně dávám o hvězdu navíc...Ale jen tak tak...Tahounem celého filmu je McAvoy - o tom není vůbec pochyb...byl to on, na kterého jsem se celou dobu těšila..Jen mám z toho celého filmu poněkud zmatky v hlavě a dost věcí mi tam vlastně nedávalo smysl...a mám pocit, že vlastně plno lidem..Ano, mít tyto 3 postavy pohromadě - ok, mít tam i "silné" 2 ženy - ok, nicméně - dlouuuuuuuuho jsem si říkala o co tady jako safra jde...a ten závěr to zrovna "nezachránil". ...Hmm...myslím si, že si to dám za pár let znovu. PS: Vůbec mi nevadilo, že jsem si předtím dala znovu Vyvoleného a Rozpolceného ;)

• 18.4.2020  21:32
    Já, Simon (2018)

Velice příjemně natočeno a polehku ukázáno, s čím se může člověk na střední škole potýkat. Nepřišlo mi to ani přehnané, ani odlehčené. Vlastně to tak nějak plynulo a nebylo to nějak přepí*ené...Cit, vnímání a hlavně - za mě taktnost - to jsou slova, která mě napadala po skončení filmu. Čtyřčlenná parta mi sedla jako poklice na hrnec a přišlo i pár slz - a za to jsem velice ráda :) Doporučuji :)

• 5.4.2020  23:38
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Mám za sebou obě série a jen se směji při vzpomínce na jakýkoliv díl :D Naprosto bravurní :D Asu miluji od dob Chlapce v pruhovaném pyžamu - tam si mě získal. Gillian je neskutečná ve své praxi :) Ta role mi na ni sedla skvěle :) A pestrost ostatních postav? Nemám slov :D Prvních 5minut druhé série, kdy se Otis nemohl pomalu ani hnout bez erekce? :D Celou první sérii řešíme pravý opak, tak pak máte prostě radost, že je to již tady :) A jelikož si seriál nebere vůbec žádné servíky- stojí to za to :D

• 5.4.2020  23:31

Souhlasím s komentářem ORIN :) Zároveň jsem byla neskutečně naštvaná na postavy, které byly schopny černochům ublížit jen kvůli jejich barvy kůže. Tohle mě fakt dokáže vytočit. A ještě ke všemu to jsou často ty postavy, které moc rozumu nepobraly. Sidney Poitier je skvělý :) Miluji jeho herectví :) Film obsahuje hodně témat - rasovou nenávist, jednoduchost občanů a rychlost policejních úkonů, jen ať je to pryč, nechtěné těhotenství, hospodářskou situaci, rasovou segregaci..A přitom si jen tak projíždíte městem a najednou jste tam na více dní, než původních pár hodin.

• 5.4.2020  22:58
    Gilda (1946)

Nádherná Rita Hayworth a sympatický Glenn Ford :) Úžasná kombinace se skvělou zápletkou. Tenhle film byl dobový hit a i v dnešní době má obrovský pozitivní dopad. Je to fenomén, který oslnil mnoho lidí, inspiroval mnoho lidí nejen z Hollywoodu a já si pokaždé říkám - copak měla asi za rtěnku ;)

• 4.4.2020  14:08

Mám silné nutkání dát místo 4* pět. Je to pro to, že film může na povrch působit dětsky, povrchně, jednoduše a pro někoho dokonce jako blbost. Nicméně - pokud- ať už znáte příběh Medvídka Pú a nebo se na film podíváte pozorněji, než na cokoliv jiného - porozumíte tomu, že toto není film pro děti - ale pro dospělé. Já jsem nikdy neměla ráda Medvídka Pú :D A je to venku :D Já jsem měla nejraději Prasátko. Mám pro to své důvody a celou "partu" jsem vlastně nepotřebovala - mě stačilo Prasátko. A v tomto filmu ať chcete či ne - jsou tam všichni. A vlezou Vám pod kůži - Robinovi až do domu. Je to o dětství, to ano - ale o dětství v myšlenkách dospělého člověka....

• 4.4.2020  14:00
    Malé ženy (2019)

Ano, vyrostla jsem na adaptaci z roku 1994 a byla jsem zvědavá, co tedy o 25let později vymyslí. Je to hezké, romantické, hodně divoké a s vynikajícím hereckým obsazením. Myslím si, že všechno tedy jak má být.Nicméně mě to úplně nevzalo až na Timothée Chalameta, kterého bezmezně miluji :D :D od filmu Call me by your name :)

• 4.4.2020  13:54

Bylo to jako se dívat tak na 3 díly seriálů :) Ano, miluji ten seriál. Ale to raději komentáře v seriálu. Byla jsem poněkud na trní, když jsem zjistila, že budou dělat film....Ale - dopadlo to skvěle :) Za mě nic jinak a návštěvu krále a královny jsem brala jako skvěle navazující událost, která zapadá do návaznosti seriálu. Za mě obrovský potlesk :) Kor když si dáte film s kamarádkou, která je na tom stejně jako vy :) Aneb - sledování filmu za časů korony :D

• 4.4.2020  13:48
    Pašerák (2018)

Komentář "superpero" je krátký, ale výstižný. A přesně to mi jelo v hlavě po shlédnutí tohoto filmu. Eastwoodovi je 88let a podívejte se na něj....To je tak neuvěřitelné :) Role nepříjemného, zabručeného, sarkastického muže mu sedla jako jeho většina rolí. Já prostě nedokážu pochopit, jak to dokáže režírovat a ještě si vzít hlavní roli. Nerozumím tomu :D Je to tak bravurní. Jednoduché, do současné doby zasazené a řeší se tam klasická životní situace a má to konec, který miluji :) Narovinu - žádný hepáč, i když hepáč ;)

• 4.4.2020  13:36
    Temné síly (2018)

Hmmmm...Bohužel mi není náct a tudíž mi to přišlo plné patosu, předvídatelnosti, lásky, zamilovanosti, dokonalosti a "seč jsme v těžké době, přesto se na první dobrou potkám s klukem, do kterého se zamiluji, ale pak ho musím ze závažného důvodu opustit". Fuj :D Film měl skvělý potenciál - ale bohužel malý rozpočet a nevedl ho bohužel někdo, kdo by tomu dal pořádnou "šťávu", ani ne akci, ale neudělal z toho americkou love story, kdy z toho dopadne nejhůř - vlastně pouze jedno náctileté srdce, to druhé to totiž neví. Za mě obrovská škoda a posledních 40 minut jsem si vlastně přála, aby někdo umřel :D Bohužel.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55