Pavlínka9

okres Pardubice

ICQ: 388-977-468

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 13.11.2017  21:33

Tohle mi neskutečným způsobem nesedlo:D :D Pro mě to bylo dost nezáživné a vlastně mi bylo jedno, zdali někdo z hlavních postav zemře či nikoliv :D :D Tento film mi byl doporučen, že mě tak neskutečně uspí a je to taková hrůza, že jsem si říkala, že na to budu mít opačný názor a ono ouha :D :D Předám info, že to splnilo přesně tento popisek :)

• 12.11.2017  15:48

Jako malá jsem ten film viděla snad jen jednou a pamatovala jsem si jen polovinu. Teď jsem si ho pustila ze zájmu o to, jak to po 25ti letech může působit a o co tam vlastně šlo :D Bavila jsem se, dvojice Streep a Hawn mě bavila od začátku do konce a touha po mladistvém vzezření a snaha pro to udělat téměř všechno - to si myslím, že je téma, které je aktuální již mnoho let. Je to hodně ojedinělý film, za mě trošku béčko, ale rozhodně to zaujme :) Jedna z věcí, kterou bych doporučila každému :)

• 12.11.2017  15:40

Nevěřila bych tomu, ale nejvíc mě bavilo padouch z 80tých let, jelikož oblečení, tancování a celá zaujatost tímto obdobím byla pro mě tak praštěná, že to pro mě byla největší zábava. Na dalším místě byl bratr Dru a teprve poté až všichni ostatní. Bavila jsem se, splnilo to účel a jen se bojím, že se budou točit další a další díl a ztratí to to kouzlo.

• 12.11.2017  15:29

Pro mě dost zajímavý film, ale zároveň nějak nedokážu úplně říct, co si o něm myslím. Chápu, že si prostě holka řekla, že chce udělat změnu - a udělala opravdu radikální - ukázání rozdílnosti světů a hlavně to - že opravdu šla do úplně jiného světa, kde prostě existují jiná pravidla - bylo to pro mě náročné k pochopení a hlavně k uchopení. Jako filmový zážitek to není - spíš mi to umožnilo podívat se na svět jiným pohledem a zhodnotit si co mám a nemám já. Není to vysloveně béčkový film, herecké výkony jdou a mě se tedy nejvíc líbilo téma.

• 31.10.2017  22:28

Tohle je přesně ten film, kvůli kterému dávám 5* a klidně bych dala i více, kdyby to šlo :) :) Zcela souhlasím s komentářem Kulmona a jen lituji toho, že jsem tohle neviděla již dříve, jelikož to, co DiCaprio předvedl - tady měl již získat Oscara. Když jsem již poněkolikráté byla až nas*aná v průběhu filmu, věděla jsem, že na tohle jen tak nezapomenu. A ano - je to nezapomenutelný zážitek a nakonci jsem si chtěla taky kopnout. Film o dospívání a o životě jednoho kluka, který žil tady a tam a s různými lidmi na různých místech a život se s ním nemazlil. Ale co si budeme povídat - i on si plno věcí dělal sám :)

• 31.10.2017  22:20
    Bugsy (1991)

Souhlasím s komentáři golfista a Radyo. Beatty je pro mě představitel fešáka, který dostane každou a Bening je kočka, kterou se ani nedivim, že ve filmu i v reálu chtěl :) Ten film má skvělou výpravu, hodně postav a jediný sen - sen, který ale jeho zakladatel a i společník v podání jeho lásky, neviděl naplno uskutečněný. Kdyby tak věděli čeho dosáhli :) :) Pro mě nevýhodou bylo, že tam bylo tolik postav, tolik prolínání, každý byl gangster a já čekal z jaké strany přijdou nějaké výstřely :) Rozhazování peněz, touha mít svůj vlastní podnik, držet rodinu pohromadě a přitom se šplhat výš a výš...

• 29.10.2017  19:46

Tenhle film pro mě byl neskutečným překvapením, jelikož jsem nevěděla, že je tak vtipný a zábavný :) :) Co mě nejvíce "šokovalo" byla otevřeno,kterou jsem v žádném filmu z této doby neviděla :) Což mě ale bavilo asi nejvíce, jelikož si tedy troufli podle mě hodně :) Ok - je tu baseball, ale spíš prostě skvělá Sarandon a Costner - ano, vím, že tam byl i Robbins, ale ten mě nezajímal a ta touha a vášeň a zápal :) Skvělá komedie, která mě bavila od začátku až do konce a jsem ráda za ten závěr :)

• 29.10.2017  19:42
    Wonder Woman (2017)

Nejsem úplně zastánce zelených pozadí, ale tak tady to prostě jinak nejde - tomu rozumím, ale prostě pro mě - ok - monumentálně znázorněna "hrdinka", na které se roky klepali fanoušci DC a možná i Marvelu :D :D Gal Gadot je fakt krásná - a to mě poutalo celý film - jen se na ni dívat mě bavilo :) :) Film je pro mě překvapivě dlouhý, dává to i smysl a její nevědomost a naivita, ale zároveň bojovnost a zápal - hezké :) Neznám její příběh, nějak po tom netoužím, ale myslím si, že výprava do toho dala všechno a těch mnoho zpomalených a epickým scén - asi to ten film natahovalo, ale zase se člověk měl čím kochat :D

• 29.10.2017  10:12

Na tento film jsem se těšila nejvíce z toho důvodu, že miluji filmy o filmovém prostředí :) A nezklamal mě :) Nejvíce mě ohromilo, kolik témat a podnětů do života se v tomto snímku dá najít. Válka, atmosféra, morální hledisko, hrdinství, vlastenectví, láska, budoucnost, touha něčeho dosáhnout. Opravdu je ten film natřískaný mnoha pro mě významnými tématy, které pokud se pořádně zahledíte, tak tam objevíte. Pár scénáristů - jo, těšila jsem se na to, co bylo ve výsledku tak předvídatelné a dvakrát mě opravdu silně zasáhlo mrazení po celém těle, jelikož síla, s jakou tam byly prožívané zlomové okamžiky - celkově mám praci Lone Scherfig ráda :) Víc takových filmů a tímto u mě tato režisérka ještě více stoupla :)

• 17.10.2017  23:10

Na tento film jsem se těšila 2 roky. A to jsem si ho pustila ve chvíli, kdy jsem si chtěla dát nějakou odlehčenou komedii či tak něco...A sice jsem se totálně minula, ale za mě - stálo to za to :) :) Desplat - jako hudba - no tak to když jsem viděla v úvodu - tak už jsem se uvelebila :) Herecky - naprostá krása a ta atmosféra - já jsem nadšená. To téma, to prostředí, obviňování, nejistota, strach, obavy co bude dál, plno otázek - vyčítání (scéna v blázinci kdy Connelly prohlásí - "Ty" - no tak to byla síla. A jak to tedy bylo? Co bude dál? A jak tohle může člověk přijmout či s tím pracovat? A ten závěr - takovouhle husí kůžu a zaskočení jsem opravdu dlouho neměla. Bylo to neskutečně těžký a náročný, ale zároveň tak skvěle hlavu matoucí a zanechalo mi to v paměti hodně silný zážitek, který si klidně ještě jednou připomenu :)

• 13.10.2017  07:30
    Golfový sen (2005)

Golfu nerozumím a nemám ráda nadměrné množství citů ve filmu, pokud to tam sama nějak nevycítím, že je to vhodné..A zde se mi to prostě nějak nelíbilo. Filmu dávám lepší 3, ale 4 to úplně není. Výkon LaBeoufa je skvělý a přiznávám- napínalo mě to do konce, jelikož ten příběh neznám a nejsilnější pro mě byl ten momen na závěr (spoiler), když v davu uvidí obličej svého otce - to jsem si pustila znovu, ale něco mi tam prostě chybělo. Nedokážu popsat co, ale když nad tím teď zpětně přemýšlím, možná že bylo dobře, že tam příběh každé z postav nebyl již více rozvinut...tak nějak to stačilo a všichni chápali o co jde...A pohled na ty boháče i neboháče postavené na trávníku, případně se válejíc po zemi...a ukázka toho, kdo může a kdo nemůže hrát golf ;)

• 9.10.2017  19:09

Na tento film jsem se těšila, ale dost mě to zklamalo. Ano - myslím si, že byla (odpověď na otázku na začátku filmu) . To je můj názor a bylo tam podle mě až moc indícií :D :D To téma je super, ale je to takové béčko, že to bylo až moc předvídatelné. Ale co mě nejvíce zklamalo byl ten popisek mysteriózní - protože to nemělo tu atmosféru, která by to celé ještě podtrhla a divák by opravdu trnul. Bylo to takové suché a strohé a ne prostě mysteriózní...Věřila jsem akorát Claflinovi, že je z ní celý paf a Grainger, která ho chtěla od začátku...Ale jinak Rachel jako Rachel ne - byla to vlastně ve výsledku nuda a ani, že to bylo historické - tak ani na to mě to neutáhlo :) :) 3* jsou s nadsázkou...spíš 2-

• 8.10.2017  18:48

Další pohled na atentát na JFK - nejvíc se mi líbila ta ironie, že do nemonice přivezli prvně JFK a poté Oswalda... oba dva ve stejné budově a místo úmrtí oznámeno zde. O atentátu na JFK vím hodně a proto se mi líbil nápad podívat se na to z jiného pohledu. Třeba bratr Oswald, nemocniční personál, natočený materiál. Ok - film je lehké béčko, něco na klidné odpoledne, ale vychází poměrně přesně z doložených faktů. Je to neskutečně depresivní a smutné, ale to jen podtrhuje tu atmosféru za což to má u mě další plus.

• 8.10.2017  10:03

Sympatizuji s komentářem Djkoma a doplňuji, že se nejedná o komedii, jak si plno lidí, kteří film neviděli, myslí. Naopak - tento film je tak silný a zároveň lehce natočen, jelikož se zabývá i v té době současným tématem, které prožíval celý svět. A závěr, kdy Spencer Tracy přednáší svoje rozhodnutí je podle mého názoru ten nejlepší odchod ze světa filmu, který mohl učnit. Ano - je tam určitá naivita, je tam láska a hlavně uspěchanost s odůvodněním, že vědí, že se chtějí vzít, tak proč by měli čekat. Ten film si mě získal nejen hereckým obsazením, tématem, ale i tím jak skvěle je to natočeno a dostane se vám během chvilky skvělého zážitku, v mnoha směrech.

• 8.10.2017  08:17

Mám hodně ráda Natalii Dormer a z toho důvodu jsem si film našla :) A "zvrácenost", kterou přinesl do manželství Richard Worsley byla ve filmu hezky a lehce znázorněna, ale bylo tam "cítit", že to je prostě něco, co by bylo považováno možná od někoho za moderní :) A to tam několikrát zaznělo. Můžeme si říci - co měla jako jeho žena dělat? Měla poslouchat přeci svého manžela, starat se o něj a plnit mu jeho přání - jelikož jak bylo na začátku filmu důrazně sděleno - žena byla pro muže majetek. A to je něco, co mě s*alo po celou dobu filmu. Film má hezkou výpravu, kostýmy a téma, které jsem takto veřejně v takovémto malém snímku doposud neviděla :) Příjemné spestření sobotního odpoledne :)

• 1.10.2017  08:08

Ten film neskousne jen tak někdo - je hodně pomalý, vlastně plno lidí může říct, že se tam nic moc neděje a o plno lidech vím, že to ani kvůli své trpělivosti nedokoukalo a řekli, že je to nudné. Ale přesto, že si myslím, že je to vlastně takové lehké béčko, je to jeden z nejzajímavějších a nejjednodušších filmů, které znám. Co když opravdu byl odtamtud, odkud říkal? A co když ne? Film má jeden z nejzajímavějších závěrů, které znám. Záleží pouze na názoru diváka, jelikož ne každý je přístupný určitým teoriím a pro mě osobně mi ten film vždy otevře více oči....

• 1.10.2017  08:01

Film jsem poprvé viděla před mnoha lety a vím, že jsem se skvěle bavila :) Jinak tomu nebylo i teď, kdy jsem se na něj podívala s kamarádkou na obrovské ploše TV. Je to fakt jeden z nejlepších animáků co jsem viděla :) Co do vtipnosti, narážek, zvláštního humoru, touze po dosažení životního cíle a k tomu jako bonus objevit lásku :) Je to moc pěkné a s odstupem času jsem v tom viděla i důležitější věci, které si myslím, že tam autoři tak nějak nenápadně zakomponovali. Prodloužila jsem si zase život o pár dní, jelikož ten smích byl opravdu hodně intenzivní :)

• 1.10.2017  07:55
    JFK (1991)

Jak to tedy bylo? To je otázka, která mi vytanula na mysl po shlédnutí filmu, jelikož přesto, že má hlavní hrdina nějaký názor - jelikož se jedná o nejvyšší hlavu USA - není jasně řečeno, jak to tedy ve skutečnosti bylo. A to je na tom to nejzajímavější. 3 hodiny se film zabývá něčím, co zná ze skutečné situace témeř každý na světě, ale dodnes není objasněno, jak to tedy ve skutečnosti bylo. A to je na tom celém podle mě to nejsmutnější, že se tím plno lidí zabývalo, zkoumalo to, ale přitom téměř žádný výsledek. Je to pro mě jeden z největších filmů, který znám - jak svojí délkou, tak i monumentalitou, jelikož je podle mě velmi propracovaný. Skutečné záběry prolínané s "fikcí" Olivera Stonea. Zarputilost jak jeho, tak hlavních postav a jelikož je potřeba sledovat opravdu pozorně - pokud nejste američan a nestáli jste na straně JFK - neprocítíte to tak jako oni. Pro mě to bylo ale i tak dost silné a zážitek opravdu obrovský.

• 1.10.2017  07:31
    Egon Schiele (2016)

Čistě realitistické, bez jakýkoliv příkras, ukázání života umělce, který se snaží přežít měsíc od měsíce. Dvojice Saavedra a Riegner mi k sobě krásně ladila a jeji vztah byl neobvyklý jako samotné umělcovi malby. Bylo to kruté, realitistické a tímto způsobem života bych nemohl "přežívat". Nejvíc se mi na filmu líbilo, že si nic nepřikresloval a byl to takový ten film do Filmového klubu a proto ho plno lidí třeba nerozdýchá. Ale jen tak někde tohle zase nějakou dobu neuvidím.

• 19.9.2017  22:47
    The Circle (2017)

Nedokážu být zcela objektivní. Film si mě získal z mnoha důvodů, ale ten hlavní je, že já bych chtěla být na místě Emmy a jít si za svým..a dala bych cokoliv za takovou příležitost...Prostředí je báječné - je to až tak reálné až mě to děsilo, jelikož dnešní svět tímto způsobem a stylem života prostě žije...a to bylo pro mě to nejděsivější, jelikož je to až děsivé a zde si myslím, že na to silně poukázali. A to je vlastně vše. Herecky se tu nedá nic vytknout a technologicky - na jedničku. Ten film nemá jedinou chybu - pro mě jen to jak to bylo realistické a já jsem v mnoha základních věcech nejspíš konzervativní. A za tím si stojím.

• 19.9.2017  22:35
    Teď a tady (2012)

Nejsem sentimentální, ale u tohoto filmu se něco prostě něco stalo Za mě je to režisérsky šílené béčko, ale tématicky a herecky - ze strany Dakoty a Olivie je to krásné a neskutečně to drželo linii, kterou jsem chtěla, aby to mělo. Je to ohromně předvídatelné (nejen v úplném závěru), ale pokud to opravdu vnímáte a "přetrpíte" těch pár snových scén, i když důležitých a vcítíte se do toho prostředí - je to ohromně silné a ta představa - je vám 17 a nezažijete nic víc...To je tak strašné!! Ano, říkám - tak strašné. A to je právě to, co mě na tom filmu tak odrovnalo. To, jak dokázalo v pár minutách zamávat se vším, co jsem si myslela že nejde. I když si stále stojím za tím, že je to béčko, na konci jsem s určitou spokojeností brečela a brečela...A po dlouhé době jsem také poslechla písničku u titutek až do konce - jelikož ta k tomu seděla na 100%.

• 17.9.2017  12:24

Nevěřila bych, že se mě ten film tak moc dotkne. Byl to pro mě hodně silný zážitek a ráda si ho dopřeji ještě někdy...Pozvolné, po 25.minutě svižné a jasné a všechno bylo přehledné...Nevěděla jsem jaký měl tento útok dozvuk - takže jsem nevěděla jak to poté pokračovalo. Byla jsem napnutá. Berg tu za mě odvedl skvělou práci a herecké obsazení - to pro mě nemělo chybu...Ve filmu je krásně ukázáno, jak se vám během pár minut může úplně změnit život a není poslední dobou opravdu již nikde bezpečno...A to je pro mě na tom celém to nejhorší..Film za mě poukazuje na to, že dnešní svět je tak pro obyčejného občana tak moc zvrácený a tak "nebezpečný" a mnoho lidí to aktuálně více vnímá než kdy jindy...Silně se mě to dotklo a bylo tam pro mě to přijatelné množství "ameriky", aniž bych řekla, že je to až moc přepí*ený...

• 16.9.2017  10:02

Film má skvělou časovou linii, se kterou si hraje a zpočátku jsem ani nevěděla o co tam vlastně půjde :) IRA jak jsem v poslední době hlavně zjistila - tak to je něco, co otřáslo světem, aniž bych to více vnímala. A v tomto snímku - v tomto filmu, ve kterém Day-Lewis hraje tak, že si snad získal každého - je neskutečně jednoduše, ale výstižně ukázáno, jak to hýbalo světem :) Co se tam odehrálo mě štvalo stejně jako hlavního hrdinu, hudba ve filmu je unikátní a posledních 10 minut filmu - u toho bych chtěla osobně být. Osobně si myslím, že film více ocením cca za 10 let.

• 14.9.2017  09:31

Sice jsem byla hodně malá, ale tuto událost si pamatuji a vybavuji si ji jako dnes. Ale co se dělo potom v tomto časovém úseku - tak to jsem tedy již nevnímala tak skvěle, jako je ukázáno zde a je to tady krásně a jednodušše znázorněno. Dokument je "jednoduchý", ale přitom tak neskutečně silný a nebránila jsem se slzám. Způsob, jakým to natočili - kdy mapovali 7 dní a co všechno se událo a bylo potřeba zařídit - a jaké ústupky se udělali - to je síla. Vřele doporučuji každému, aby viděl, jak i královská rodina žije za výjimečných situacích..

• 13.9.2017  12:39
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Pro mě osobně je židovská otázka za 2.světové války hodně zajímavá a mám o ni i velký osobní zájem. Tento film je neskutečně skvěle herecky obsazený a dá se říct, že až přehlcený :) :) Že tam uvidím "kukuč" Toma Hiddlestona - to bylo veliké překvápko. Je to koncert jak hereckých postav, tak i historických postav, které tam opravdu až s velikým klidem řeší to, že chtějí zprovodit ze světa až 11milionů pro ně nepohodlných židů...a s jakým klidem a trpělivostí...Je to až nechutné, mrazí z toho a ve chvíli, kdy se jednomu z 15ti mužů udělalo tedy nevolno - byla jsem ráda, že tam vidím aspoň lehký projev lidskosti. Z toho filmu mrazí, ale je tak krásně a jednoduše natočen, že to stojí to vidět znovu a poslechnout si to, co je napsané v těch textech a o čem tak mohli diskutovat.

• 12.9.2017  09:24

O O.J.Simpsonovi jsem toho věděla - no - popravdě jen pár těch stěžejních momentů. Proto jsem byla ráda, že si seriál vzal k znázornění - podle mého názoru také ten stěžejní moment - a na závěr je tam pouze lehké shrnutí a hlavně to ukázání toho, jak jeho život bude aktuálně vypadat a kdo mu věřil a kdo ne. Herecky je to neskutečně skvělé a pro mě byl obrovským překvapením hlavně David Schwimmer, na kterém to od první chvíle bylo znát...jak neví....bylo mi ho opravdu líto. Seriál je ohromně silný, je tam plno situací, které nechápu doteď a hlavně - nerozumím tomu, jak ho mohli prostě prohlásit nevinným - ok - ta policie - je super, že se zaměřili i na to, jak to v té době v USA vypadalo - to prostě nebylo zrovna k tomu "nápomocné", ale já jsem tak, která by řekla vinen. Hodně mě ten seriál paralizoval, ohromil a je to po dlouhé době seriál, který jsem zhltla na jedno shlédnutí.

• 7.9.2017  11:51

Mě vlastě ten příběh vůbec nezajímal - ten znám dostatečně - mě zajímaly herecké výkony :) McAvoy bravurní se svým výrazem šíleného vynálezce :D :D A hodně ma zajímal Radcliffe, kterého mám jako herce velmi ráda. Takže za mě to bylo vynikající z hereckého hlediska a proto, že je tento film vlastně béčko :D :D mě to tímpádem moc netrápilo. Líbilo se mi také barevné ztvárnění - jak si krásně pohráli s barvami v cirkusu i poté v domě vynálezce :) :) To pro mě bylo velmi příjemné a v tomto směru jsem byla spokojena nadmíru :) Jinak víc k tomu nemám co říct a dané monstrum - veliké :) :)

• 7.9.2017  11:41

Ok - téma je rozhodně zajímavé - to se tomu nedá vytknout. Já ale prostě nemám ráda Garner, jelikož prostě té až bude 70let, tak stále bude hrát tyto "střeštěné" ženské a už mi to přijde až trapné. CJ Adams je kouzelný, téma zajímavé -taková napůl pohádka a je to hooooodně vysněné a vymodlené :D :D Film na sobotní odpoledne na TV Nova. Vidět to znovu nepotřebuji a pro mě až moc přeslazené.

• 3.9.2017  22:02

Tento film jsem si vybrala záměrně, jelikož jsem znala katastrofu "DH" a byla jsem zvědavá, jak to ztvární. A jako DOP*DELE!! To bylo tak šílené a tak pro mě realistické, že je škoda, že jsem to neviděla na velikém plátně, protože to bych si rozhodně dala. Hajzl jeden namyšlenej - dala bych postavě Malkoviche zaplatit veškeré náklady a výdaje s touto katastrofou. Líbilo se mi krásné naznačení na začáku filmu, když rodinka sedí v kuchyni a dcera dělá pokus do školy a zčistajasna - se pokus povede. Tak či onak - ten film mě ohromil i ochromil a rozhodně to chci vidět znova.

• 3.9.2017  10:15

Pro mě průměrný film, který ale neurazí. Downey Jr. mám ráda a zde opět nezklamal. Celkově to obsazení je super. Pompéznost, která je ve filmu znázorněna jak bohatstvím krále, tak i zbylých občanů - ta má také svoje kouzlo. Nějak víc k tomu nemám co dodat a mě to stačí :D

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47