Nekonečná láska (2014)

Chtěla jsem něco na "volnou chvíli" - něco oddychového a chci jen říct, že toto to splnilo a ještě mě to i více než jsem si myslela - překvapilo. Je to hezké - je to něčím hodně silné a poutavé v té myšlence první lásky. Té zamilovanosti. Té touhy. Té novosti. Myslím si, že plno lidí si vzpomene na tu svoji první lásku. Film má zajímavé "výkyvy" a vtahovalo mě to do děje víc a víc. Zároveň to má moc hezký soundtrack.

Do Říma s láskou (2012)

Jeden pro mě z "horších" filmů Allena. Plno věcí mi tam nedávalo smysl - tudíž rozumím tomu, že by měl mít i přívlastek"absurdní" ve výčtu typů filmu. Přišlo mi to příliš "italské" - i když to byl vlastně asi záměr, ale pro mě je cokoliv italského nepříjemné :D Takže proto se mi to také z hlavní části nelíbilo :D Jediné co bylo fajn byli asi 3 herci - Baldwin, Muti a Eisenberg :) Jinak za mě vlastně dost zbytečný film :D

Neviditelný symbol (2010)

Není mi -náct, aby se mi ten film líbil :D Za mě je to děsná slátanina - hlavně co se se hereckých výkonů týče a možná je předloha lepší, ale tohle je spíš film pro menší diváky. Nicméně i tak mi přijde, že by to neměli vidět :D

Řidič slečny Daisy (1989)

Viděla jsem to mnohokrát a vždy to ráda uvidím znova...Je to tak zajímavé prolínání dvou světů a přístupů k životu. :)

Stvořitel (2023)

Trailer před pár měsíci mě hodně nalákal - sliboval něco, čeho dostál, nicméně dodal i plno dalšího, co ale na mě bylo až moc a nejsem zrovna cílová skupina tohoto filmu. Pokud by snímek neměl nominace na Oscara, tak si myslím, že bych ho viděla později a popravdě pro mě byl obrovským "tahounem" NOMAD, protože to je věc, která mě fascinovala od začátku. Narovinu říkám, že pro mě bylo poněkud náročné a složitější porozumět všem postavám, souvislostem s bojem, historií apod..ale vlastně jsem si řekla, že na to přijdu v průběhu a když ne ,tak to nevadí...a ono to samo nějak do sebe zapadlo....Je to budoucnost či fikce?

Barbie (2023)

Za mě buď ten film budete milovat či nenávidět. A podle mě je to jen tím, že buď máte předsudek a nebo porozumíte myšlence daného filmu.

Jeanne du Barry - Králova milenka (2023)

Když jsem před mnoha měsíci viděla trailer - hned jsem věděla, že to chci vidět. Nezklamalo mě to. Přepych, zhýralost, závistivé pohledy, klepy,..je tam toho opravdu hodně. Maiwenn, která se na filmu podílela s neskutečným nasezaním - za mě se jí to hodně povedlo. Závěrečných 15 minut klidnějších než zbytek filmu a snaha se hned zavděčit, když zemře král - hezky ztvárněné.

Napoleon (2023)

Jelikož je film spojen s mnoha nepřesnostmi, rozhořčenými historiky apod...Já sama říkám ano Phoenixovi jak ztvárnil Napoleona :) Ta bitva u Slavkova s tím ledem - to bylo tak nádherně ztvárněno - nejlepší část celého filmu. Napoleona zná mnoho lidí a myslím si, že ať se zasloužil o mnoho situací - každý si ho pamatuje jako taktika a vojenského vizionáře :)

Priscilla (2023)

Nějak jsem měla tušení, že je v tom Coppola zapletena, aniž bych si přečetla její jméno ve filmu. Její rukopis nějak poznám. Zajímavý pohled na život páru z pohledu Priscilly, která se na filmu podílela. Je to vlastně od začátku až do konce neskutečně smutné. A to je smutné...Nicméně dvojice Spaeny a Elordi to zvládly skvěle. Dala bych za 3* ale ne :)

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody (2022)

Za mě je Houston příkladem toho, jak sláva - nadměrná zátěž a drogy udělají své - i když to může být nehoda, tak kdyby tam ty drogy nebyli...podle mě by se to nestalo. Bylo super poslouchat celý film hudbu Houston. Za mě obrovské sousto, které bylo tedy spíš vytvořené formáten na TV film, což je podle mě škoda - nicméně - lépe že, než vůbec. Je to obrovská škoda, zároveň v návaznosti i její dcera - zajímalo by mě co se honilo hlavou panu Brownovi, který se o to zapříčinili. Tucci byl vynikající a vím, že mnoho diváků ho v tom dlouho nepoznalo :D