warpcore

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.7.2017  22:08
    Wonder Woman (2017)

Držiteľka "michelinskej hviezdy" za najlepšie langoše si zobrala svoju best panvicu a umlátila ma ňou k smrti. Nuda od začiatku až do konca. Keby aspoň langoš priniesla. Pre deti do 8 rokov OK.

• 6.4.2017  13:05
    Anthropoid (2016)

Naozaj smutný film, smutný v zmysle že Vám príde ľúto, všetkých tých skvelých ľudí, ktorí tam obetovali svoj život. Filmu by sa dalo vytknúť zopár historických nepresností, ale v podstate na to nie je dôvod. Gabčík bol vždy môj vzor, samozrejme je tam trošku hrdosti, že to bol Slovák, ale o tom to tak úplne nie je. Gabčík s Kubišom sú proste hrdinovia a ja sa hanbím, že aj keby som sa pretrhol, nikdy sa im ani zdaľeka nepribližim. Skláňam sa pred ich odvahou a strašne si želám, aby sme takých Gabčíkov mali na Slovensku čo najviac, hrozne tu chýbajú !

• 27.3.2017  22:49
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Fantázia. Odpuste mi moje nadšenie, ale ani vo sne by mi nenapadlo, že na základe jednej celkom podarenej knihy, vznikne takýto supermegacool seriál. Má to pomalší rozjazd, nechá Vám to čas pochopiť súvislosti a urobiť si základný obraz problematiky. Viete čo je však najviac super ? Ani po dvoch sériách....v podstate úplne presne neviete, po čom to vlastne všetci pasú....samozrejme chápete, za čím sa všetci fyzicky naháňajú, ale esencia toho, odkiaľ to všetko pramení je tak umne skrytá, že tento koktail, do ktorého sa primiešavajú historické a alternatívne fakty Vás veľmi príjemne opíja, a vy sa tešíte, až si objednáte ďalší. Po 2 sezónach plných 5*. Rufus Sewell sa snáď v tej SS-sáckej uniforme narodil.

• 27.3.2017  22:25
    SS-GB: Hitler v Británii (TV seriál) (2017)

Ťažko sa mi hodnotí...po prvých troch dieloch sa trošku strácam v problematike, veľa postáv, veľa motivácií, súvislosti mi občas unikajú, a to sa pri všetkej vážnosti, považujem za cieľového diváka. Tým vôbec nechcem naznačiť, že sa jedná o zlý počin. Ak je však "The Man in the High Castle" topka v obore, toto sa kolíše kdesi medzi 3 až 4 hviezdami. Dávam tomu šancu, atmosféra je dusná a zamestnanci elektrární tomu dávajú ten pravý šmrnc :-) Zatiaľ 65 % !

• 21.12.2016  21:18
    Inferno (2016)

Nudiť sa a zívať u filmu s Tomom Hanksom ? Film ledva dopozeráte a následne zaspíte s nádejou, že ráno si z tohto nedovareného guláša už nebudete nič pamätať. 2* za Hanksa, 1* za hudbu, -1* za priemernú zápletku v otrasnom, nudnom prevedení.

• 6.2.2016  22:28
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Po zhliadnutí prvej série dávam plný počet. Mám prečítané všetky knihy, ktoré u nás vyšli lokalizované a musím tvorcom naozaj poďakovať za dobre odvedenú prácu.Som rád, že sa konečne natočil hard sci-fi seriál, pri ktorom treba trošku rozmýšľať......novodobej sci-fi tvorby, ktorá spolieha hlavne na kozy, farebné výbuchy, papundeklové kulisy a hlúpe scénáre som bol už vážne prejedený. Toto stojí za to, bez debaty !

• 30.9.2015  21:14
    Humans (TV seriál) (2015)

Záverečné diely trošku strácali dych. Napriek tomu je to exceletná záležitosť !

• 27.9.2015  20:31

".....a teraz prosím babka tú o dráčikovi, čo chcel byť požiarnikom"! Asi už naozaj starnem, ale toto infantilné rozprávkové pobehovanie sem a tam, ma prestalo baviť veľmi skoro. Slabučké, ako 3x prevarený PIGI čaj !

• 3.3.2015  15:20
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Prvé 2 sezóny absolútna topka na pomyselnom rebríčku politickej drámy. Kevin Spacey je tak dobrý, že to až hraničí s dokonalosťou. Nesmiete minúť za žiadnych okolností...tomuto sa hovorí filmársky klenot....plných 5*

• 3.3.2015  15:16
    Černá listina (TV seriál) (2013)

James je ťahúň, bez ktorého by tento seriál vyšumel do prázdna ako prd vo vetre. Prvých 5 dielov veľmi dobrých, druhá polovica prvej a zverejnené diely druhej série (k 03.03.2015) patria k slabšiemu priemeru. Pozrieť a zabudnúť.

• 3.3.2015  15:13
    Interstellar (2014)

Tento film sa radí medzi Hard Sci-fi, ktoré mám naozaj rád. Je vizuálne úžasne natočený a zážitok podtrhuje fantastická hudba. Matthew je famózny a výsledok ako celok je nadpriemer. Jediné čo ma sralo bol scénar....strašná sračka po zakysanom mlieku...chvalabohu do čista vytretá toaletným papierom s hviezdami a pruhmi.

• 12.12.2014  20:19

Solídny, temný thriller so skvelým Neesonom....super !

• 3.12.2014  16:43

Príbeh o tankistoch v jednom historicky a technicky nie veľmi dobrom tanku, ktorému sa podarilo poraziť Tigra a vykosiť prápor Waffen SS. Príbeh nijak neprekvapí, veď rozvíjať nejaké milostné romance či etické kódexy v krvavom apríli 1945 kdesi v Reichu by nemalo veľký význam. Cítite ten opar, ktorý sa plazí po jarnej tráve a ticho šepká : zabi, alebo budeš zabitý. O to tam vtedy šlo, je to nepopierateľný fakt ktorý sa ozýva z rehotu vrahov a zúfaleho kriku vraždených, na oboch stranách. Surový, realistický a veľmi dobre technicky zvládnutý snímok. S posolstvom, ktoré je tak neuveriteľne pravdivé, až mrazí : " Ideály su ušľachtilé a dejiny....dejiny su krvavé priateľ môj !

• 25.2.2014  18:08
    Trýzeň svedomia (TV film) (1994)

TV inscenácia o Slánskeho procese v roku 1952. Spomienky Eugena Löbla, pretavené do TV podoby, znásobené skvele hrajúcim Mariánom Slovákom.

• 9.9.2013  14:31
    Babylon 5 (TV seriál) (1994)

Komentár som začínal asi 5x, vždy som to zmazal a skúsil napísať niečo iné, lepšie a výstižnejšie. Stále to nebolo ono, stále mi tam čosi chýbalo ! V podstate je dôležité riadiť sa jednou zásadou...vydržať prvú sériu. Bakelitová scéna, obalená kartónovými kulisami a na môj vkus veľmi zlými trikovými sekvenciami sa od druhej série pomaličky prehupne do niečoho, čo predstavuje vrchol sci-fi tvorby konca 20 storočia. Grandiózne sci-fi, ktoré ani po rokoch nenudí. Babylon 5 proste musíte vidieť !

• 9.9.2013  13:54

Ak je toto budúcnosť Star-Treku, som buď už príliš starý alebo príliš starý ! Až na vizuálnu stránku a krátke cameo Leonarda Nimoya nevidím na tomto snímku nič, čo by skalného fanúšika Treku mohlo nadchnúť či obohatiť. Je to iba velkolepo farebný ohňostroj, po ktorom zostane len sírny smrad nad hrobom fenoménu, ktorému sme kedysi vravievali Star-Trek ! Česť jeho pamiatke.

• 29.7.2013  12:14
    Kolonie (2013)

Postapo jednohubka, ktorá neurazí ! Trochu viac Fishburna a mohli sme sa baviť v úplne inej rovine. 2 a 1/2 *

• 24.7.2013  17:03
    Nevědomí (2013)

Podarené ! Nebyť akčných scén, bez problémov udelím 5 hviezd. Akčné scény vôbec nie sú zlé, len mi akosi nesedia do konceptu. Chápem, že sa jedná o príbeh "človeka" na pozadí futuristického stretu civilízácii a následného konfliktu, ale hlavná príbehová línia sa mi zdá natoľko silná a zaujimavá, Tomov herecký prejav solídny a presvedčivý, že prílišný dôraz na akčnosť snímku ma trochu mrzí. Veľmi ma tiež oslovila hudba, ktorá skvele dotvára atmosféru. Bez pochyby zdravé sci-fi, pre milovníkov žánroviek !

• 19.7.2013  12:26

Jupiterov mesiac Europa je naozaj fascinujúci svet pre vedcov, snílkov či optimistických utopistov. Pre milovníkov Star Wars mám však zlú správu, pravdepodobne začnete od nudy obhrýzať svoj svetelný (prípadne iný) meč ! Ja som však zažil nádherný, realistický a dojemný výlet po slnečnej sústave. Malé odporúčanie na záver. Prečítajte si niečo o Europe a až potom sa vrhnite na tento film. Osobne zdieľam názor, že práve náš mesiac a mesiac Európa sú kľúčové pre búdúcnosť ľudstva...taký odrazový mostík pre postup na vyšší level vesmírneho výskumu a cestovania medzi planétami a snáď aj medzi hviezdami.

• 21.5.2013  12:12
    Válečná generace (TV film) (2013)

V Nemecku prešlo cez ozbrojené sily počas vojny zhruba 20 milionov ľudí, z toho len na Wehrmacht pripadá 17 miliónov. Ukázať na všetkých prstom a označiť ich ako vraždiace monštrá je čistá demagógia. Na každej strane, v každom zákope, tanku či v pevnosti, na obidvoch stranách barikád ľudia bojovali a umierali za svoje ideály, vlasť, fuhrera, rasu, z donútenia, za stranu či oboch fúzatých bláznov. Všetko to tu nájdete, je to surové, krvavé, plné bahna a zápachu hnijúcich tiel. Že je nemecký poručík a jeho brat zidealizovaný ? Pri čistení mínového poľa ruskými roľníkmi, či strieľaní civilistov "hrdinami" tohto seriálu, som tvorcom občasné klišé odpustil. Nehrajú sa na svoju pravdu, neidealizujú nemeckého vojaka, rozprávajú príbeh zopár príslušníkov Wehrmachtu, ktorí za svoje opojenie "fuhrerom" a horlivosť pri rozšírovaní novej ríše zaplatili daň. A odpuste mi moju aroganciu vo viere v to, že pri 17 milionóch ľudí, ktorí zdvihli zbraň za nacistické Nemecko, nebolo zopár snílkov a inteligentých ľudí, ktorí pochopili svoj omyl až pri prvom zastrelenom civilistovi. Bodaj by nikto z nás už nikdy nemusel zažiť to, čo prežilo bezpočet Friedrichov, Helmutov, Jackov, Martinov, Borisov či Ivanov. Históriu píšu víťazi......vysvetlite 72 miliónom mŕtvych, kto je víťaz a kto porazený !

• 23.4.2013  14:34
    Defiance (TV seriál) (2013)

Klon Terra Nova, bezpochyby, zjavne a účelovo ! Typujem, že po prvej sérii dôjde k zrušeniu. Nudné a bez nápadu. Viem, že sa nepatrí hodnotiť po prvej epizóde, ale kedže sci-fi mám veľmi rád, dovolím si tútu drzosť už teraz. V tomto počine nevidím žiadnu perspektívu.

• 27.12.2012  15:19
    Atlas mraků (2012)

Príbeh o prepojenosti osudov, genetickej pamäti, dôležitosti slobody či ľudskej nepoučiteľnosti ? Všetci to pravdepodobne vidíme ináč a každý si tam nájde to svoje, možno aj to je hlavným zámerom tvorcov. Film, ktorý rozhodne stojí za 172 minút vášho času !

• 8.12.2012  11:07
    Total Recall (2012)

Staré známe postupy, zápletky, bojové tance a výbuchy. Nič nové, nič výslovné dobré či zlé, beh akčným koridorom bez možnosti odbočenia. Oddychovka na sobotný večer ako vyšitá. Jediná vec, ktorá mi výslovne vadila bol Colin Farrell.Toho tajného agenta som mu nežral !

• 8.12.2012  11:02

S čistým svedomím môžem pôvedať, že si tento film svoje 4* zaslúži. Rýchle, akčné, dobre natočené a nenudí.

• 8.12.2012  10:52

Ak mi niekto položí otázku, kto je najvýraznejšou postavou Star-Treku, odpoviem jendoznačne...Jean Luc Picard. Filozof, bojovník, kapitán...skvelý Stewart. Ak sa ma však niekto opýta na najlepší Star-Trek seriál, bez váhania poviem DS9. Dôvod ? Práve tu môžete vidieť ako neskutočne je rozvetvený ST svet, práve tu sa prelínajú všetky rasy, politcké i vojenské konflikty, filozofie, priateľstvá, pády a víťazstvá. Že som trochu naivný ? Povedzte mi, ktorý ST seriál nie je !

• 3.12.2012  09:45

...to, že vesmír je časťou nás a my sme časťou vesmíru nie je sci-fi, ale nevyvrátiteľný fakt. Po tomto filme vo mne zostal taký zvláštny pocit.....možno ešte máme nádej ! Skvelý počin, nie však pre každého.

• 20.11.2012  10:41
    Looper (2012)

Podarené....neviem čo viac by som mal dodať !

• 20.11.2012  10:36

Ech....po výbornom "Batman Begins" a skvelom "The Dark Knight" nám Nolan naservíroval túto úbersračku. Excelentná holoprdelnícka zápletka bez štipky originality, nudné, tupé dialógy, hromadné scény s kvalitou C-čkovej Wrestling súťaže, hnusné CGI triky.....doslova máte pocit, ako by ste sa pozerali na zjazd UVKSČ. Všetci prídu, čosi povedia a na koniec si povinne zatlieskajú ! Neviem čo sa stalo s Balom, ale to čo predviedol nie je zlomený Batman. Pripadal mi, ako by mu niekto natrhol ritný veniec a dokonca filmu sa mu nestihol zahojiť. Jednu hviezdu má u mňa Tom Hardy a tu druhú si napoly rozdelili Levitt a Michal Caine ! Pôvodne som nechcel byť takto negativistický, ale po parádnych prvých dvoch dieloch ma Nolan týmto paskvilom pekne naje.....napajedil. Môžete mi veriť, tento film je paródia. Paródia na všetky dobré filmy Christophera Nolana.

• 18.10.2012  08:24

Pobavil som sa a to je podstatné.

• 18.10.2012  08:20

Aj keď som odchovaný na akčňákoch 80-tych rokov, tak toto drahí veriaci, toto už nežeriem. Ta stupidita je proste neprehliadnuteľná a spôsobuje mi ťažké viečka. Moja tolerencia k slabomyseľným strielačkám ma svoje hranice a práve týmto skvostom boli spustené závory a aktivovaná pohraničná stráž. Stalloneho drsňácke reči z tej jeho krivej papuľe ešte beriem, ale slaboduchý scénár a akčné scény bez šťavy už nie. Jednu hviezdu dávam za JCVD a druhú za tú rýchlopalnú brokovnicu. Hawk !

<< předchozí 1 2 3 4