Defiance (2013) (seriál)

Klon Terra Nova, bezpochyby, zjavne a účelovo ! Typujem, že po prvej sérii dôjde k zrušeniu. Nudné a bez nápadu. Viem, že sa nepatrí hodnotiť po prvej epizóde, ale kedže sci-fi mám veľmi rád, dovolím si tútu drzosť už teraz. V tomto počine nevidím žiadnu perspektívu.

Atlas mraků (2012)

Príbeh o prepojenosti osudov, genetickej pamäti, dôležitosti slobody či ľudskej nepoučiteľnosti ? Všetci to pravdepodobne vidíme ináč a každý si tam nájde to svoje, možno aj to je hlavným zámerom tvorcov. Film, ktorý rozhodne stojí za 172 minút vášho času !

Total Recall (2012)

Staré známe postupy, zápletky, bojové tance a výbuchy. Nič nové, nič výslovné dobré či zlé, beh akčným koridorom bez možnosti odbočenia. Oddychovka na sobotný večer ako vyšitá. Jediná vec, ktorá mi výslovne vadila bol Colin Farrell.Toho tajného agenta som mu nežral !

Bourneův odkaz (2012)

S čistým svedomím môžem pôvedať, že si tento film svoje 4* zaslúži. Rýchle, akčné, dobre natočené a nenudí.

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Ak mi niekto položí otázku, kto je najvýraznejšou postavou Star-Treku, odpoviem jendoznačne...Jean Luc Picard. Filozof, bojovník, kapitán...skvelý Stewart. Ak sa ma však niekto opýta na najlepší Star-Trek seriál, bez váhania poviem DS9. Dôvod ? Práve tu môžete vidieť ako neskutočne je rozvetvený ST svet, práve tu sa prelínajú všetky rasy, politcké i vojenské konflikty, filozofie, priateľstvá, pády a víťazstvá. Že som trochu naivný ? Povedzte mi, ktorý ST seriál nie je !

Ztracen ve vesmíru (2011)

...to, že vesmír je časťou nás a my sme časťou vesmíru nie je sci-fi, ale nevyvrátiteľný fakt. Po tomto filme vo mne zostal taký zvláštny pocit.....možno ešte máme nádej ! Skvelý počin, nie však pre každého.

Temný rytíř povstal (2012)

Ech....po výbornom "Batman Begins" a skvelom "The Dark Knight" nám Nolan naservíroval túto úbersračku. Excelentná holoprdelnícka zápletka bez štipky originality, nudné, tupé dialógy, hromadné scény s kvalitou C-čkovej Wrestling súťaže, hnusné CGI triky.....doslova máte pocit, ako by ste sa pozerali na zjazd UVKSČ. Všetci prídu, čosi povedia a na koniec si povinne zatlieskajú ! Neviem čo sa stalo s Balom, ale to čo predviedol nie je zlomený Batman. Pripadal mi, ako by mu niekto natrhol ritný veniec a dokonca filmu sa mu nestihol zahojiť. Jednu hviezdu má u mňa Tom Hardy a tu druhú si napoly rozdelili Levitt a Michal Caine ! Pôvodne som nechcel byť takto negativistický, ale po parádnych prvých dvoch dieloch ma Nolan týmto paskvilom pekne naje.....napajedil. Môžete mi veriť, tento film je paródia. Paródia na všetky dobré filmy Christophera Nolana.

Temné stíny (2012)

Pobavil som sa a to je podstatné.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Aj keď som odchovaný na akčňákoch 80-tych rokov, tak toto drahí veriaci, toto už nežeriem. Ta stupidita je proste neprehliadnuteľná a spôsobuje mi ťažké viečka. Moja tolerencia k slabomyseľným strielačkám ma svoje hranice a práve týmto skvostom boli spustené závory a aktivovaná pohraničná stráž. Stalloneho drsňácke reči z tej jeho krivej papuľe ešte beriem, ale slaboduchý scénár a akčné scény bez šťavy už nie. Jednu hviezdu dávam za JCVD a druhú za tú rýchlopalnú brokovnicu. Hawk !