Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Ale hej, páčilo sa, ako večerná oddychovka bez výhrad.....len, stále sa nemôžem ubrániť dojmu, ze 11 rokov starý Final Fantasy: The Spirits Within má očosi krajší vizuál.

Vetřelec (1979)

Alien.1979.DirectorsCut.1080p - Absolútne fantastický zážitok. Aj 33 rokov po premiére predstavuje Alien Ridley-ho Scotta špičku medzi sci-fi horormi. Klobúk dole !

Napoleon (2002) (seriál)

Nebudem tu rozoberať historickú presnosť či nepresnosť, aj keď uznávam, že film má dosť veľa hluchých miest. Podstatné je pre mňa to, že ma sledovanie Claviera ako Bonaparta náramne bavilo a vôbec som sa nenudil. Taká príjemná oddychovka, ktorá neurazí. A slovenský dabing taktiež neurazí, hlavne to krásne označenie Napoleona : Uzurpátor :-)

Prometheus (2012)

Ridley-ho návrát k sci-fi nedopadol najlepšie. Veľkolepý začiatok uhorel po nástupe plameňometov na scénu. Veľhubé reči o epickom príbehu zhorkli po príchode krvilačných, biologickým zbraniam holdujúcich mimozemšťanov. WTF Ridley ! Dalšia tuctová, akčná, ovšem pekne vyzerajúci scifárna s 2,5 metrovými basketbalistami v hlavnej úlohe. Veľká škoda Mr.Scott Ridley, za váš výkon si zaslúžite do chrbta vidly !

Útěk z MS-1 (2012)

Ratatatatatatata...hehehe....buuuuum.....prásk....hehehe......objatie......ratatatatatata.........odseknutá hlava....bumxbumxbum.......hehehe.......Koniec. O mesiac neskôr.....čo to vlastne bolo ? Usmažte si k tomu kukuricu a dajte Corgoňa.

Bělyj tigr (2012)

Zvláštny mix vojnovej drámy a fantasy, ktorý u mňa celkom kladne zarezonoval. Mystifikácia nemeckých tankov Tiger je všetkým milovníkov bojovej techniky dobre známa, v tomto prípade to tvorcovia dohnali úplne do krajnosti. Objavujúci sa a miznúci tank Tiger v týle sovietov je tvrdý oriešok pre nielen pre generalitu červenej armády, ale aj pre mňa, človeka ovladajúceho fakty, čísla, počty, milimetre a možnosti týchto vozidiel. Myslím si však, že tvorcovia sa nám snažili povedať niečo iného, snáď v zmysle toho, že každý z nás vedieme boj proti vlastnému strachu zo zlyhania tam, kde sa od nás očakáva úspech a absolútna istota. Technicky páradne zvládnutá dráma o tankoch, ktoré doslova rozprávajú svoj príbeh z bojových polí....stačí len počúvať (poprípade užiť diazepam) :-)

Devátý den (2004)

Vynikajúci Ulrich Matthes vo skvelej dráme z obdobia Tretej Ríše. Malý film o veľkých a smrteľne vážnych veciach. SS Untersturmfuhrer Gebhart v podaní Augusta Diehla je taktiež výborný a jeho monológy o Judášovi a budúcej úlohe cirkvi pri "novom usporiadaní sveta" sú nezabudnuteľné ! Veľmi silný zážitok, odporúčam !

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011) odpad!

Vydržal som 20 minút ! Zmätené pobehávanie hore dole, ázijske bojové umenie v Londýne 19 storočia.....celé mi to pripadá ako zlý vtip. Niekto tu spomínal že ho štvali ultrarýchle dedukcie hlavného hrdinu. Môžem potvrdiť, že mňa vytáčali podobným spôsobom. Prečítal som všetky knihy so Sherlockom Holmesom a veľmi sa mi páčili, toto filmové spracovanie je hnoj ! A hnoj patrí na pole !

The Captains (2011)

Sonda do súkromia ľudí, ktorí stvárnili moje naobľúbenejšie filmovo/serialové postavy vôbec. Od pána Shatnera je to veľmi nečakané, ale o to príjemnejšie. Jedinečný dokument o jedinečnom fenoméne.