conery1

miroslav marko

okres Prievidza

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 14.11.2013  17:25

Bavil som sa na Deppovi,výprave a hlavne na uletenom scenári. Ak na tejto stránke niečo nezapadá do nejakej škatulky, tak je to prepadák.

• 29.9.2013  18:40
    Kon-Tiki (2012)

" Oceány neslúžia ako bariéry, ale ako cesty." Príbeh,herci, kamera. Vďaka.

• 30.3.2013  07:34

" Odchod znamená smrť."

• 5.3.2013  18:27

" Nezniesol som, že by si ma opustila, teraz neznesiem, že si smutná". Rodičovské problémy neobišli ani Drakulu. Ako to poriešil? No bavil som sa aj s deťmi.

• 29.1.2013  12:41
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Zakúsil som na vlastnej koži. to, čo sa vysiela je iba odvar toho, čo sa natočí. Andrej si teda servítku pred ústa nedáva. A deti by som tam rozhodne nepúšťal.

• 29.12.2012  19:24

" Ten, čo sa bojí smrti, zomiera každý deň. " Na svoju dobu výborná filmárčina, ale i fajn komunistická agitácia. " Odkážte cisárovi, že je nepotrebný, ako aj vy. " Boli to proste časy, kedy na Slovensku hrali herci a nie šašovia.

• 29.11.2012  07:58

" Pobyt vo väzení má pre mladých význam. Aký? Buduje to charakter, ako služba v armáde." Klasická am. oddychovka so všetkým, čo k tomu patrí : nenáročný scenár, ale výborní herci a pár šplechov. Príbeh z čias, keď chýbal kamerový systém a kradlo sa ľahšie. " Máš zločinecké gény. Ja? A čo taký Rockefeller? Ten ich má veľké ako grapefruity."

• 21.11.2012  20:47
    Ostrov (2006)

Na ostrove žijú mnísi a jeden kurič, ktorý má viacej viery, ako všetci tí mnísi dokopy. " V pekle je veľa cností, ale jedna chýba - pokora. V nebi je veľa hriechov, ale jeden chýba - pýcha ".

• 13.9.2012  23:43

Všetky tie hviezdy 80-tych rokov mi prišli veľmi smiešne, až trápne. Určite aj ostatným, len to nechcú priznať. Skutočne dobrého je tu tak na 10 minút.

• 19.8.2012  15:26
    Kmotr III (1990)

" Pozrite na ten kameň. Vo vode už leží už veľmi, veľmi dlho, ale tá voda do neho vôbec neprenikla. Taká vec sa stala i ľuďom. Celé dve tisícročia sú obklopení kresťanstvom, ale Ježiš do nich neprenikol, nežije v nich." Ďakujem naozaj všetkým zainteresovaným za neobyčajný filmový zážitok.

• 19.8.2012  15:17
    Kmotr II (1974)

Neoľutoval som preto, že žiadny príbeh tak pravdivo neodhaľuje svet politiky, peňazí a Vatikánu. " Nesmieš nenávidieť nepriateľov. Kazí to úsudok."

• 19.8.2012  15:13
    Kmotr (1972)

" Myslela som si, že z teba nebude človek ako tvoj otec. Môj otec sa nijak nelíši od iných mocných, ako sú senátori, alebo prezidenti. Vieš, ako naivne to znie? Prečo? Senátori a prezidenti predsa nezabíjajú ľudí. Teraz neviem, kto z nás je naivný. " Rozmýšľal som, ako si užiť víkend bez manželky a detí. Keď že mi už ťahá na 50-tku tak som si ho spríjemnil Kmotrom a neľutujem.

• 9.7.2012  21:14
    Nový svět (2005)

" Začneme od znova. Tu zem poskytuje dary všetkým, nikto tu nemusí byť chudobný. Je tu pôda pre všetkých a nestojí nič, len ľudskú prácu. Vybudujeme skutočne poctivé spoločenstvo a našou cnosťou bude tvrdá práca a sebestačnosť. Nebude tu pánov, ktorí by žili s plodov našej práce. Nikto už nebude ľahkomyselne jesť to, čo jeho druh získal poctivou prácou, alebo kradnúť to, čo si uložil na horšie časy. Ľudia už nebudú využívať tých druhých." Mysticko - lyrické zobrazenie pionierov Novej zeme ako to len Malick vie. " Nemajú v sebe klam a nepodvádzajú. Slová označujúce klamstvo, podvod, lakotu, závisť vôbec nepoznajú. Nikdy nežiarlia a nepoznajú vlastníctvo. To čo som pokladal za sen, tu je skutočnosťou." Objavovanie toho, čo biela rasa už dávno stratila a prišla o to obrať aj Indiánov. " Hladní, ale stále hľadajúci zlato. Nebudú siať, aby sa najedli, radšej zjedia surovú rybu, než aby sa zdvihli a šli po drevo. Haxley zomrel a niekto mu zjedol ruky."

• 30.6.2012  11:20
    13 samurajů (2010)

" Panovanie je pohodlné, ale prísluší iba vládcom. Ľud musí iba slúžiť. No čas od času sa slúžiaci vzbúria. Si hore vďaka podpore z dola. Nechápeš ? Si iba panák na okrasu. " Keby z tých dvesto bolo iba dvadsať a šlo to trochu viac do hĺbky, bola by to paráda. " Ten,kto si váži život, žije ako pes."

• 29.6.2012  22:43
    Warrior (2011)

Bývalý zápasník, teraz učiteľ fyziky nemá z čoho platiť dom a tak sa dostane na turnaj 16- tich najlepších zápasníkov sveta. Na ceste k víťazstvu porazí svetového šampióna a vo finále svojho brata, bývalého mariňáka a trochu aj alkoholika. ( Dvaja obyčajní civilisti vytrieskajú svetovú elitu ). No nie len to. On ho aj donútil, aby ho mal zasa rád. Aj takáto 1000 x ohratá konina sa dá pozerať. Čudujem sa tomu, ale dá. A to vďaka hercom, ktorí to všetko prežili spolu s postavami.

• 17.6.2012  09:08

" Nenávidím lampasákov, pretože im ide iba o medaile a na nás sa serú. " Pravdivá výpoveď o živote okupantov.

• 14.6.2012  20:44
    Den zrady (2011)

Ryan a Philip ma pritiahli a nesklamali. Príbeh o tom, o čom všetci dobre vieme a aj tak každé štyri roky naletíme.

• 10.6.2012  22:42
    Prometheus (2012)

Tak Noomi, zasa sa stretávame. Si veľmi dobrá herečka, ale čo si dokázala s rozpáraným bruchom ( behať, skákať ) to nie. Nakoniec, ty za to aj tak nemôžeš. Scenár písal niekto druhý." Už sa ich nechcem opýtať prečo nás vytvorili. Chcem sa ich opýtať, prečo nás chceli zničiť. " Aj ja by som sa chcel opýtať pána režiséra prečo tak a nie onak. Škoda, že tá Kubrickovská atmosféra trvala iba chvíľu. Fakt neviem ako to hodnotiť.

• 3.6.2012  07:31

Veľmi dobré zakončenie príbehu o štátom ruinovanej Lisbeth. Noomi ma úplne očarila a už sa teším na ďalšie stretnutie. Tuším PROMETHEUS bude tým stretnutím.

• 28.5.2012  10:15

Reno na dôchodku hrá mafiána na dôchodku. A celý ten film mi pripomínal invalidného dôchodcu.

• 20.5.2012  12:18

jedna hviezda za Noomi. vydržal by som sa na túto kozorožicu pozerať stále.

• 12.5.2012  07:07
    Američan (2010)

" Mám v srdci otcovskú lásku. A vy ? " Film stojí a padá na atmosfére a tá tu bola fantastická hlavne vďaka vynikajúcej kamere. Keď k tomu pripočítame herecké umenie ( hlavne to Violantino - ukázala ho celé a v plnej kráse ) a prostredie stredovekého mesta je to proste lahôdka.

• 10.5.2012  20:13

" Podaj mi telefón, zavolám políciu! Čo urobia? " Príbeh o sviniach so skvelou Noomi.

• 6.5.2012  20:08

" Ježiš povedal, že máme milovať svojich nepriateľov. Je to nesmierne ťažké. Pre začiatok by sme mali začať vravieť pravdu." Krásne naivnučké, čirno-biele postavy... Nečakal som taký cukríkový koniec.

• 2.5.2012  16:40

Bruce mal zas 5x viacej životov ako mačka.

• 11.2.2012  18:09

" Vidím mŕtvy svet s vládou padlých anjelov a zdá sa, že ľuďom sa to páči. V podstate sú s tým náramne spokojní. Je ale na nás ukázať im, že sa dá žiť inak."

• 10.2.2012  09:25
    Drive (2011)

Čarovanie s atmosférou, vďaka ktorej som sa vznášal niekde medzi Collateral, Ghost Dog, Leonom ..., čarovanie s hercami a ich mimikou, čarovanie s kamerou - dlhé, alebo spomalené zábery, o hudbe ani nehovorím. Ale nedá mi spomenúť čelný náraz v plnej rýchlosti a nepoškodiť si pri tom ani svetlomety ...

• 6.2.2012  08:33
    Ukrutnost (2010)

Klany a tváre sa menia, ale ono zostáva. Niekto si vďaka nemu kariérne polepší, iní ( takých je viac ) odídu predčasne na onen svet. Neviem si predstaviť, čo by si polícia bez neho počala. Je to ZLO, ktoré vládne svetu. Kitanov nenapodobniteľný štýl a mrkanie si nemôžem nechať utiecť.

• 5.2.2012  09:01

" Rimania ovládli svet cestnou sieťou, Anglicko svojím loďstvom a mi ovládneme svet cez vesmír. " Asi po hodine som začal mať pocit, že čím väčší blbec, tým lepší Američan. Vypol som.

• 3.2.2012  13:03

Prvá polovica ešte ušla, ale potom to bola už len čistokrvná made in America.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14