Kmotr II (1974)

Neoľutoval som preto, že žiadny príbeh tak pravdivo neodhaľuje svet politiky, peňazí a Vatikánu. " Nesmieš nenávidieť nepriateľov. Kazí to úsudok."

Kmotr (1972)

" Myslela som si, že z teba nebude človek ako tvoj otec. Môj otec sa nijak nelíši od iných mocných, ako sú senátori, alebo prezidenti. Vieš, ako naivne to znie? Prečo? Senátori a prezidenti predsa nezabíjajú ľudí. Teraz neviem, kto z nás je naivný. " Rozmýšľal som, ako si užiť víkend bez manželky a detí. Keď že mi už ťahá na 50-tku tak som si ho spríjemnil Kmotrom a neľutujem.

Nový svět (2005)

" Začneme od znova. Tu zem poskytuje dary všetkým, nikto tu nemusí byť chudobný. Je tu pôda pre všetkých a nestojí nič, len ľudskú prácu. Vybudujeme skutočne poctivé spoločenstvo a našou cnosťou bude tvrdá práca a sebestačnosť. Nebude tu pánov, ktorí by žili s plodov našej práce. Nikto už nebude ľahkomyselne jesť to, čo jeho druh získal poctivou prácou, alebo kradnúť to, čo si uložil na horšie časy. Ľudia už nebudú využívať tých druhých." Mysticko - lyrické zobrazenie pionierov Novej zeme ako to len Malick vie. " Nemajú v sebe klam a nepodvádzajú. Slová označujúce klamstvo, podvod, lakotu, závisť vôbec nepoznajú. Nikdy nežiarlia a nepoznajú vlastníctvo. To čo som pokladal za sen, tu je skutočnosťou." Objavovanie toho, čo biela rasa už dávno stratila a prišla o to obrať aj Indiánov. " Hladní, ale stále hľadajúci zlato. Nebudú siať, aby sa najedli, radšej zjedia surovú rybu, než aby sa zdvihli a šli po drevo. Haxley zomrel a niekto mu zjedol ruky."

13 samurajů (2010)

" Panovanie je pohodlné, ale prísluší iba vládcom. Ľud musí iba slúžiť. No čas od času sa slúžiaci vzbúria. Si hore vďaka podpore z dola. Nechápeš ? Si iba panák na okrasu. " Keby z tých dvesto bolo iba dvadsať a šlo to trochu viac do hĺbky, bola by to paráda. " Ten,kto si váži život, žije ako pes."

Warrior (2011)

Bývalý zápasník, teraz učiteľ fyziky nemá z čoho platiť dom a tak sa dostane na turnaj 16- tich najlepších zápasníkov sveta. Na ceste k víťazstvu porazí svetového šampióna a vo finále svojho brata, bývalého mariňáka a trochu aj alkoholika. ( Dvaja obyčajní civilisti vytrieskajú svetovú elitu ). No nie len to. On ho aj donútil, aby ho mal zasa rád. Aj takáto 1000 x ohratá konina sa dá pozerať. Čudujem sa tomu, ale dá. A to vďaka hercom, ktorí to všetko prežili spolu s postavami.

Odsouzeni k boji (2007)

" Nenávidím lampasákov, pretože im ide iba o medaile a na nás sa serú. " Pravdivá výpoveď o živote okupantov.

Den zrady (2011)

Ryan a Philip ma pritiahli a nesklamali. Príbeh o tom, o čom všetci dobre vieme a aj tak každé štyri roky naletíme.

Prometheus (2012)

Tak Noomi, zasa sa stretávame. Si veľmi dobrá herečka, ale čo si dokázala s rozpáraným bruchom ( behať, skákať ) to nie. Nakoniec, ty za to aj tak nemôžeš. Scenár písal niekto druhý." Už sa ich nechcem opýtať prečo nás vytvorili. Chcem sa ich opýtať, prečo nás chceli zničiť. " Aj ja by som sa chcel opýtať pána režiséra prečo tak a nie onak. Škoda, že tá Kubrickovská atmosféra trvala iba chvíľu. Fakt neviem ako to hodnotiť.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Veľmi dobré zakončenie príbehu o štátom ruinovanej Lisbeth. Noomi ma úplne očarila a už sa teším na ďalšie stretnutie. Tuším PROMETHEUS bude tým stretnutím.

22 výstřelů (2010)

Reno na dôchodku hrá mafiána na dôchodku. A celý ten film mi pripomínal invalidného dôchodcu.