Barahir

3 body

<< předchozí 1 2
    • 13.12.2009  23:01
    Karamazovi (2008)

Konečně český film, kterému člověk může dát s klidným svědomím a bez přivírání očí plný počet.

• 11.12.2009  23:17

Nevím čím to je, ale anime mě poslední dobou dostávají čím dál víc.....objektivní to asi nebude, ale nemůžu jinak než za pět. :-)

• 15.6.2009  22:41

Neskutečně silný příběh o přátelství dvou vozíčkářů, kteří se musí poprat se svým životem. Donutí to člověka zamyslet se nad sebou a vážit si všech maličkostí, které život nabízí.

• 5.6.2009  23:34

Film bez hlavy a paty, který nijak nezačíná ani nijak nekončí. Hlavní hrdinové respektive hrdina, jehož motivaci si můžeme jen domýšlet, propluje takřka dvouhodinovým příběhem, aniž by v divákovi zanechal alespoň kapku emocí, něčeho zapamatovatelného či čehokoliv, s čímž by se mohl ztotožnit. Fakticky to samé můžeme říci i o „zlé“ korporaci proti které bojuje, o níž se krom toho, že je naprosto všemocná také nedozvíme nic bližšího. Totéž v bleděmodrém platí i o jejích představitelích, jejichž herci se asi museli tlouct do hlavy proč vzali roli, na které není co hrát. Což ale o to, tohle všechno bych pořád ještě pochopil, kdyby to měl být akční film nabitý přestřelkami, honičkami a řežbou, u kterých příliš vysvětlování nemá smysl. Horší je to však u filmu, ze kterého je akce tak možná 15 minut. Zbytek filmu se pak utápí v bezvýznamných dialozích, nad jejichž krkolomností se dá jen kroutit hlavou a cestování z místa na místo, které má jediný účel, a to ukázat po Tykwerovsku krásu měst světa, a že na tomhletom spiknutí se podílí opradu každý. Korunu tomu však scénarista nasadí závěrečnými novinovými titulky, které mají vyplnit ony dvě hodiny bez pointy rádoby inteligentním a zamyšleníhodným poukazem na fungování dnešního světa, který je tak zkažený a zkorumpovaný, že se v něm snad ani nevyplatí žít. Bohužel tohle vysvětlení vytažené z klobouku z čirého zoufalství fakt nežeru a nic to nezmění na tom, že tenhle film je fakt slabota.

• 27.5.2009  00:04

Celkově sice jen průměrný Bond, ale Q. převlečený za amiga s knírkem je prostě božský. Hvězda navíc :-)

• 17.5.2009  12:36

Důstojný návrat ke kořenům série. Sice to není žádný majstrštyk, ale v rámci žánru jsou rychlí a zběsilí rozhodně jedním z těch lepších filmů. Tak vysoké hdnocení si sice asi nezaslouží, ale komu neukápla nostalgická slza při návratu hrdinů, na kterých vyrůstala jeho touha po rychlých kolech:-)

• 13.5.2009  14:07

Konečně se Ron Howard probudil z letargie a vzpomněl si na to co jeho filmy vždy zdobilo. Ať už drama o geniálním vědci, boxerovi či moderátorovi/prezidentovi opět výborná atmosféra, výtečně vystižený duch doby, perfekcionistická režie a vynikající výkony herců. Ačkoliv celý film není v podstatě nic jiného než dvohodinové konverzační drama nenudil jsem se ani jedinou minutu. Michael Sheen si užívá svého rozmařilého moderátora a Frank Langella v roli Nixona vyloženě exceluje. Oba soupeři na plátně svádějí urputný boj, který je místy dramatičtičtější než všechny akční scény s Chuckem Norrisem dohromady. Škoda jen, že si tvůrci detaily z Nixonova soukromí museli z větší části domyslet a tím si sami trošku podřezali větev ve snaze o autentičnost. Výsledek je však i přesto působivý a rozhodně stojí za shlédnutí. Objektivní hodnocení by bylo o něco víc než 4, ale jako student mezinárodních vztahůnemůžu jinak než za 5:-)

• 3.5.2009  10:48
    Spirit (2008)

Hezké obrázky. Ale co naplat, když ostatní je k ničemu.

• 19.4.2009  11:34

Nakonec to nebylo tak hrozné oproti peklu, které jsem po přečtení zdejších komentářů očekával. Čas od času se dokonce vyskytla i nějaká vtipná scéna, ve které měl prsty většinou nad všechny ostatní čnící Bartoška. První polovina filmu se ještě dala docela vydržet, občas jsem se i zasmál, jen mám asi trochu jiný smysl pro humor, porotože většinou když jsem se smál tak ve zbytku kina panovalo naprosté ticho. Hlavně když přišla scéna ve které nám své pěvěcké umění předvedl Meki Žbirka jsem myslel, že se umlátím smíchy, bohužel ale tento naprosto vrcholný okamžik celého filmu přišel opět z celého kina vtipný jenom mě. Ani tyto kýčovité momenty, které snad nikdo nemůže myslet vážně však nemůžou zachránit film, který naprosto nedrží pohromadě, nemá logický děj a vyskytují se v něm postavy, které s každodenní realitou, kterou se nám zde Poledňáková snaží servírovat nemají nic společného. Když k tomu ještě přidáme neuvěřitelně dlouhou stopáž a druhou polovinu filmu, která je vyloženě utrpení, nezbývá než poradit paní Poledňákové aby už konečně pověsila režisérské řemeslo na pomyslný hřebík a ulevila tak českému divákovi od trápení.

• 14.4.2009  14:27
    Yes Man (2008)

Film ve kterém se Jim Carrey vrací do rolí, s nimiž se dostal na filmové výsluní. Veskrze pozitivní dílko provádějící nás eskapádami, které jsou důsledkem neustálé kladné odpovědi na všechny možné otázky, ale krom této pozitivnosti film už bohužel nic moc jiného nenabízí. Scénář je naprosto plytký a předvídatelný, režisér také rozhodně nevymyslel nic co by stálo za povšimnutí a hudba padá do naprostého průměru. Světlou stránkou filmu je tedy prakticky jen jeho atmosféra vezoucí nás na pozitivní vlně a sympatické výkony herců, především Carreyho, který má ale podle mého názoru mnohem na víc než na podobné role a je velká škoda, že si toho páni v Holywoodu nevšímají.

• 9.4.2009  23:27
    Gran Torino (2008)

V jednoduchosti je krása. Tak prostý a přesto neuvěřitelně emotivní film jsem už hodně dlouhou dobu neviděl. Rozhodně nejsilnější filmový zážitek roku, který byl na Oskarech trestuhodně přehlédnut. Eastwood rozhodně nepatří do starého želaza ani jako režisér ani jako herec. Řekl bych, že s přibývajícím věkem snad točí čím dál lepší filmy a jeho mrzoutský stařík je taky naprosto excelentní. Když k tomu pak ještě přidáme Výměnu, nezbývá než přiznat, že Clint měl vloni skutečně famózní rok a doufat, že i v tom letošním naše kina poctí nějakým svým dalším masterpiece.

• 8.4.2009  22:18

Klenot svého žánru, po jehož dodívání nezbývá říci nic jiného než klobouk dolů pane Leone. Film tak do detailu promyšlený a propracovaný, že v něm nic nepřebývá ani nechybí a je vidět, že těch 12 let práce na scénáři se opravdu vyplatilo. I přes to, že stopáž někomu může připadat na první pohled poněkud dlouhá, po shlédnutí filmu si ani neuvědomí, že uběhly skoro 4 hodiny a klidně by si dal ještě další dávku. Je to opravdu návykový film s Leoneho perfektcionistickou režií, skvělým scénářem a Morriconeho úchvatnou hudbou, který podtrhují exceletní výkony De Nira a Jamese Woodse, a na kterém jen stěží poznáte, že byl natočen již takřka před čvrt stoletím. No zkrátka pastva pro oči i pro uši, vřele doporučuji.

• 29.3.2009  23:23
    Porco Rosso (1992)

Film, který je úplně jiný než ostatní Miyazakiho tvorba, přesto však nic neztrácí na svých kvalitách. I když zde téměř absentuje fantazie jakožto esenciální prvek Miyazakiho tvorby, Porco Rosso kvůli tomu nijak nestrádá a nabízí opět úžasnou podívanou, tentokrát z ptačí perspektivy. Netradičnost tohoto dílka potvrzuje reálná doba, ve které se odehrává a také problémy jenž jsou zde řešeny. Nutno říci, že Porco Rosso je Miyzakiho nejdospělejším filmem, i tak ale rozhodně nebude nudit ani menší publikum. Opět mu nechybí tradičně kvalitní animace a skvělá hudba, přesto to ale není na plný počet (4,5 z 5).

• 25.3.2009  15:59
    Ruská archa (2002)

Tak pseudoumělecký film jsem už dlouho neviděl, opravdu „artovské dílo jak má být “ , které se tak moc snaží nezabřednout do „dábelských“ konceptů holywoodských filmů až vyvolává neoddělitelný pocit nudy a naprosto se nesetkává s divákem. Už si ani nevzpomínám, kdy naposled jsem se musel tak nutit, abych se na tento film vůbec dodíval. Nakonec jsem to zvládl v očekávání, že konečně přijde pointa, která všechno osvětlí a spasí. I když vím, že je to poněkud naivní představa a žádný sebelepší konec nemůže spasit špatný film, to jediné mě udrželo vzhůru až do konce. Bohužel jediné spasení, které film nabídl bylo to, že se konečně po neuvěřitelné dlouhých 96 minutách objevily titulky. To ale za dostačující rozhodně nepovažuji, a proto nemůžu hodnotit nijak pozitivně. Odpad to sice není, ale ta jedna hvězdička je tam jen za technickou stránku, která je to jediné co film drží alespoň trochu nad vodou.

• 22.3.2009  23:30

Nevím jak to Miyazaki dělá, ale i z toho nejjednoduššího příběhu dokáže udělat nádhernou podívanou. I když celý film není ničím jiným než přehlídkou trablí jedné obyčejné malé čarodějnice, zase mě dostal a poslal do světa prostého všech strastí a starostí. A mimochodem Jiji je prostě úžasný :-) (4,5 z 5)

• 22.3.2009  21:36

Působivý, silný a dojemný dokument o muži, který jen tak mimochodem zachránil takřka 700 židovských dětí před nacisty a pak na to dočista zapomněl.

• 20.3.2009  00:33

Miyazaki opět nezklamal! Příběh plný mystiky, fantazie, úžasné animace a přenádherné hudby, přesto mi tentokrát něco chybělo. Není to nic konkrétního, co by člověk poznal na první pohled, ale spíše to jak na mě film vnitřně působil. Možná kdybych viděl princeznu dřív hodnotil bych jinak, ale oproti katarzi, kterou jsem zažíval při Howl's Moving Castle, bohužel musím o půl hvězdičky níž (4,5 z 5)

• 16.3.2009  23:40

Jako celek rozhodně ne špatné, ale jednotlivé povídky jsou obrovsky nevyrovnané a některé vyznívají totálně do prázdna či jsou naprosto bez nějaké hlubší pointy. Celkovému dojmu by možná neuškodilo zkrácení o několik slabších povídek, které vyloženě rušivě ční mezi těmi originálnějšími a lépe zvládnutými. Čekal jsem od tohoto mnohými opěvovaného dílka poněkud více (3,5 z 5)

• 15.3.2009  12:54

Komorní drama na pozadí jedné z nejšťastnějších událostí v životě (jak někteří tvrdí) na americký způsob, kde všichni zpívají, tančí, baví se a na první pohled jsou ta nejšťastější rodinka na světě. Na pohled druhý, ale uvnitř bobtnají rodinné problémy a straré křivdy, které jen tak nevymizí. Zajímavý pohled na tuto životní událost natočený takřka dokumentárním stylem s vynikající Anne Hathaway v hlavní roli, která dokazuje, že není jenom hezkou tvářičkou, ale také velmi solidní herečkou ( 3,5 z 5 )

• 15.3.2009  12:39

Zklamání, zklamání, zklamání! Oproti geniálnímu prvnímu dílu, který si na nic nehrál a s nádhernou nadsázkou nám servíroval jednu bizarnější akci za druhou, druhý díl se snaží hrát si na něco víc a upřímně řečeno mu to vůbec nejde. Snažit se zavádět do filmu, který je založený na co nejvíce zábavném masakrování přehrávajích japončíků filosofickou (či spíše pseudofilosofickou) rovinu z toho smrdí pořádný průšvih a bohužel je nutno říci, že to také průšvihem skončilo. Místo jednoduché dějové linky, která by nás navnadila na pozdější řádění se nám zde autoři snaží natlačit do hlavy příběh o tom, jak teroristi jsou vlastně ti hodní, a že jenom chtějí zachránit úsměv dětí na celém světě, i když jsem teda dost dobře nepochopil jak k tomu chtějí dospět a když už jsme u toho tak ani proti čemu vlastně bojují - krom dospělých, kteří jsou všichni zákonitě zlí takže je musíme pozabíjet, a jelikož nám už taky za chvíli bude dvacet tak bychom měli zabít asi i sebe. No zkrátka příběh absolutně nedává smysl a řekl bych, že kdyby tam ani žádný nebyl filmu by to jenom prospělo. Akce je zde sice hodně, ale nijak valně natočené a s naprosto neoriginálními způsoby smrti (to asi vyznívá hodně vtipně ale na tom je ten film založen:-)), když k tomu přidáme přespříliš dlouhou stopáž, sečteno podrženo v BR 2 chybí prakticky všechno co zdobilo první díl a udělalo z něj kult. Jediné co si alespoň trochu zachovalo úroveň je brutální přehrávání herců, u kterého se člověk opravdu královsky pobaví.

• 8.3.2009  23:23

Hayao Miyazaki dokazuje, že Cesta do fantazie nebyla v jeho podání žádná shoda náhod. Opět úžasně pohádkový příběh s možná o malinko více vyzrálým scénářem a s fantazií rozměrů toho nejzasněnějšího dítěte, která souzní v nádherné symfonii s kouzly japonské animace. K tomu geniální hudební podbarvení a skvostně napsané postavy, kterým vévodí nepřekonatelní Kalcifer se Scarecrowem. Srdce každého s aspoň kouskem fantazie a dětské duše musí zaplesat. 6 hvězdiček z 5!

• 8.3.2009  11:47
    Prezidentův muž (TV film) (2000)

Chuck je prostě klasik a prezidentův muž to jenom dokazuje, i když objektivně je to na odpad, chuck to svým zrzavým charismem povyšuje o 2 hvězdičky výš :-)

• 8.3.2009  00:11

Naprosto zbytečný film, který do již tak dost pofidérní série nepřínáší vůbec nic nového. Stará ohraná písnička jak z relativně výdělečných předchozích dílů vytřískat ještě něco navíc. Vezmeme staré herce, dáme jim nový kabát, posuneme se o několik let zpátky a film říkající nám v prodloužené verzi to co už známe z flashbacků v dílech předcházejících je na světě. Jediné co je alespoň trochu ucházející je atmosféra, která je podobná jako v předchozích filmech (za to ta jedna hvězdička), jinak ale naprosto podprůměrný film se stokrát okoukaným scénařem, nezajímavou a místy zmatenou režií, hroznými efekty a herci, kteří skoro nemají co hrát. Celkově vzato - Uderworld: Rise of the Lycans = ztráta času.

• 7.3.2009  22:21
    Zalknutí (2008)

Co si o tomhle filmu myslet? První otázka, která mě napadla po jeho dodívání. Je tak krásně rozporuplný, že už to snad ani víc nejde. Na jednu stranu celkem obyčejný příběh o sebenalezení, kterých už tu byly miliony, na stranu druhou film s úžasnou nadsázkou a geniálním konceptem ježíše, který je tak trochu hajzl :-) Sam Rockwell se ve své roli rozhodně neztrácí a skoro jsem mu ten božský komplex uvěřil. Ostatní herci za ním také nepokulhávají a některé staré dámy z léčebny se do svých rolí opravdu vžily :-). Ve výsledku z toho pak máme krásně ujetý film, který si ty 4 hvězdičky rozhodně zaslouží.

• 20.2.2009  22:14
    Výměna (2008)

Clint Eastwood dokazuje, že i na stará kolena dokáže točit víc než dobré filmy a byla by velká škoda kdyby toho nechal. 4,5 z 5

• 18.2.2009  12:16
    Proboha! (2008)

Bill Maher je prostě kacíř :-). Náboženství zobrazuje jako nesmysl avšechny jeho příznivce jako extremisty, avšak asi si neuvědomuje, že on sám extremistou také je, jen s tím rozdílem, že na opačné straně barikády. Nejsem zrovna příznivcem nábožentví, ale té učelové manipulace, za kterou by se nemusel stydět ani Michael Moore by tam rozhodně nemuselo být tolik. Záběry na vraždy, atentáty a zakuklence s Kalašnikovem při každé zmínce o Islámu to asi není zrovna košér. Na druhou stranu si ale film klade poměrně správné otázky, které stojí za zamyšlení a má spoustu dobrých momentů, u kterých jsem se opravu pobavil. Jen mě mrzí poměrně omezený pohled, ze kterého je nám servírován. Ačkoliv tvůrce kritizuje poměrně silně svou vlast za její prakticky fanatické uvažování, sám se nevyhne typickému americkému zjednodušení Islám = džihád = terorismus či prezentování spíše kuriozitek jako je scientologie a církev Cannabis, aniž by se ve svém filmu dotkl takových významných nábožentví jako je Buddhismus, hinduismus apod. Avšak i když tento film rozhodně není komplexním vyváženým či nezávislým dokumentem doporučuju pro podívání jak těm kdo se chtějí zasmát na úkor náboženského fanatismu, tak i těm co jenom pochybují :-)

• 12.2.2009  10:43

Objektivně by si to asi nezasloužilo ani tu druhou hvezdičku, ale vtípek s Bushem mě pobavil a Lew Ashby snažící se useknout Hanku Moodymu hlavu sekerou se taky hned tak nevidí :-)

• 24.1.2009  18:26

I s malým rozpočtem jde natočit velké dílo. Danny Boyle opět nezklamal.

• 10.11.2008  00:52

Nechápu jak na takovéhle filmy může někdo dát peníze a upřímně řečeno lituju, že jsem sledováním tohoto filmu zabil hodinu a třičvrtě svého života. Naprosto neoriginální komedie plná milionkrát viděných rádoby vtipů, které nejsou vtipné když je děljí destiletí a nic na vtipnosti jim nepřidává ani dalších 30 let věku jejich aktérů a obávám se, že ani kdyby je dělal někdo komu je sto let tak jim to nepomůže. U někerých scén jsem si skoro vykloubil krk jak jsem nad nima kroutil hlavou a od odpadu toto „dílo“ zachránily jen sympatické výkony herců. Howgh

• 8.11.2008  23:16
    VALL-I (2008)

Nejpříjemnější animované překvapení letos minimálně, když nad tím přemýšlím možná i za několikposledních let. Skvělá hudba, dechberoucí animace, ale hlavně mnohem víc než barevné hýbající se obrázky pro caparty. Příběh má hlavu a patu i když se tam minimálně prvních 20 minut skoro nemluví a i přesto, že je to tak trošku ekologická agitka vůbec to filmu neubližuje. A možná že vliv úžasných, úsměv na tváři vyvolávajících narážek přiměje i některé dospělé doprovázející své potomky do kina se nad sebou trošku zamyslet :-) Tentokrát se Pixar opravdu překonal....kloubouk dolů....pro mě jasných 5 hvězdiček

<< předchozí 1 2