Ištván87

Michal Kanca

okres Cheb

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 10.5.2020  14:22
    Policajt ze školky 2 (2016)

Jaj! Jaj! Jaj, to byla pičovina. 😁

• 5.4.2020  15:17
    Vlastníci (2019)

Tak tohle byla velká paráda. To byla špice větší než Eiffelovka. Škoda že to nedostalo lva i za nejlepší film, protože Nabarvené ptáče mělo sice úžasnou kameru a tak, ale scénáristicky to drhlo, zatímco tady tvůrci (tvůrce) přesně věděli, co chtějí světu sdělit a sdělili to naprosto přesně. A to jednak za pomoci skvěle vygradovaného příběhu (role Majera a Hádka je jasná všem, kdo si všimli, že zjevně byli i na předchozí schůzi, ale i tak je to na konci trochu šok), vvýborným hláškám ("Ty jejich fotky děsně žerou toner.", "Šest černochů." "S Cibulkou.", "Náš soused tu půdu využil perfektně.") a především díky skvěle vybranému (a hrajícímu) hereckému ansámblu. Takovou svini, co tu hraje Lábus jsme v českém filmu dlouho neměli, Tereza (nejde mi to přes prsty, ale napíšu to) Ramba tu naplno využívá všech polohna náznaků, co tahle postava nabízí, Klára Melíšková (resp. její postava) by zasloužila průplesk za každý druhý slovo, David Novotný hraje takovýho dutohlava, že Pepek Vyskoč ze Švejka je jenom lehce mdlého rozumu a sází (a pokaždý perfektně) jednu hlášku za druhou, Stanislav Majer a Matěj Hádek krásně dávkují správně pronesené věty a použité pohledy tak, aby si občas člověk nebyl jistý, jestli jsou to svině nebo ne, ale asi vůbec nejlepší je naprosto tupá, jízlivá, sprostá, za komoušů udávající paní Horvátová v úchvatném podání Dagmar Havlové. Tohle musí o jejích hereckých kvalitách přesvědčit i lidi, kteří jí nesnášejí jen z principu. Fakt víc takových filmů. Jsou to sice nervy, poslouchat homofobní a jinak urážlivé poznámky dvojice Lábus - Havlová a to věčný Ing. z úst Kláry Melíškové, ale je to vynikající zážitek.

• 25.2.2020  22:38

Je to lepší než ultradementní Pád Bílého domu, ale jelikož to má minimálně o půl hodiny přepálenou stopáž, tak zas ne o tolik lepší. Scény mezi Tatumem a Foxxem jsou super, záporáci ujdou, ale nemuselo by to tolik vykrádat Smrtonosnou past (televize záporákům odhalí člena rodiny) a někdo měl přijít, vzít nůžky a závěrečnou půlhodinu zredukovat na deset minut. Pak by to byla příjemná, sympatická ptákovina.

• 18.2.2020  19:27
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

Ze začátku to vypadalo docela dobře, ale od cca šestého dílu (bohužel až do konce) se to změnilo v sérii frustrujících momentů. Scénáristé dali postavám spousty veletočů, aby všechny trumfy (resp. klíče) neustále bez větších problémů spadly do náruče záporákovi/záporačce. A závěrečný plot twist celkovou frustraci jen prohloubí. Zajímalo by mě, jestli lidem nevadí, když hlavní postavy nemají nejmenší šanci vyhrát sebemenší bitvu, natož válku. Jako film, nebo jako tak čtyřdílná minisérie by to mohlo být super. Ale na ploše deseti dílů to s divákem trochu moc vyjebává a nikdy vám nepřinese pocit zadostiučinění.

• 8.2.2020  00:33
    Modelář (2020)

Asi na to zajdu ještě jednou. Byl to v mnoha ohledech výborný film (kvalit Mnichova nebo Karamazových ale nedosahuje) - například práce s hudbou, humor, skutečné emoce, katarze... Nicméně na těch pět to asi úplně nedosáhne. Současné hodnocení (68%) je ovšem hodně podstřelené. Takových 5 - 10% nahoru si to zaslouží určitě.

• 19.1.2020  01:16
    Equalizer 2 (2018)

Ono by to nebylo tak špatné nebýt toho naprosto "nečekaného" a "velice originálního" rozhodnutí ohledně záporáka. To je prostě scénáristická lenost v praxi, postokurvapadesátý opsat tuhle změnu charakteru (tady ještě o to horší, že ta postava se jako klaďas chová i v momentech, kdy nemusí) a myslet, že jsme na to vyzráli - poďte, kucí, high-five, bomby, dvě tři packy, jsme pašáci.

• 22.12.2019  10:05
    Irčan (2019)

Ten film je opravdu moc pěkný, zejména první a závěrečná třetina vás upoutají a patří mezi nejlepší Mistrova díla (ovšem prostředek se opravdu trošku vleče). Obsazení největších hvězd tohohle žánru jistě chápu a počítačový lifting je na naprosto špičkové úrovni. Na druhou stranu v případě Roberta De Nira a zejména v případě Ala Pacina bych na místě režiséra trochu víc zapojoval body doubla. U De Nira vidím problém jen v několika málo scénách (vzpomínka na válku, vyvlečení a zkopání prodavače), ovšem u o trochu staršího Ala Pacina je problém už v samotném jeho postoji. Čas nezastavíš a Pacinovy pomalé pohyby a stářím ohnutá záda občas docela ruší. Jinak ale herecký koncert a Scorsesemu gratuluji ke stále kvalitní vypravěčské formě.

• 10.12.2019  22:54
    Lví král (2019)

Ano, moc rád zatleskám tvůrcům CGI efektů. To je ta jedna hvězdička. Za to, že téměř realisticky ukázali africkou přírodu a zvířata v ní. To je ta jedna hvězdička. Jenže nic ostatního si hvězdičku nezaslouží. Písně - vykastrovány. Příběh - přetočený prakticky záběr po záběru. Herci - talentovaní, ale jinde. Tady neměli co hrát, takže ani nehráli. Stoletý král Mufasa, který má maličkého syna, je taky k ničemu. Režie - ani nevíme, jestli to Jon Favreau vážně režíroval, nebo ukradl scénář k originálu a někomu to dal k přečtení.

• 24.11.2019  22:39

Je pravda, že zrovna Burlesque není odvětví pro anorektičky. Je pravda, že plnoštíhlá holka je v dnešní době takový problém a je pravda, že větší část druhé poloviny je až moc "podělaná" (nucený odchod z práce, hádka s matkou, zjištění, že ten malej zmrdeček je ještě větší zmrdeček, zjištění, že tvůj potenciální přítel už má přítelkyni) - prostě toho bylo trošku moc. ALE! Eva Hacurová je krásná, sexy a talentovaná, první půlka byla vtipná a příjemně netypická a konec měl... no, konec. Tenhle film měl nějakou katarzi, kdy se napřílad ukázalo, že ten malej zmrdeček možná není úplně ztracenej a že ten život nakonec nebude tak podělanej. Katarzi aby v českém filmu člověk pohledal. A tady byla. Což potěší.

• 28.10.2019  08:29
    John Wick 3 (2019)

Už dlouho jsem se tak nepobavil u filmu, který o sobě tvrdí, že je akční a přitom je to sci-fi jak řemen. 😁

• 10.10.2019  14:10
    Premiér (TV seriál) (2019)

Stačí tak jednou za půl roku zběžně juknout, jakou další show si na nás Jarouš připravil, a je hned jasný, že horší už to s ním být nemůže, že jo? Ale kdepak, kdepak. Ten kluk jeden vyčuraná je tak hustej, že se vždycky zvedne ze dna a pak začne hrabat a hrabat, aby to dno posunul ještě trochu hlouběji. Co na to říct? Možná má specifický talent. Možná se nám tu prochází další Ed Wood. Nebo aspoň Tommy Wiseau. Každopádně pokud existuje peklo, tak Premiéra tam budou pořád dokola pouštět těm největším hříšníkům. Stačí první cca minuta a máte chuť si prohnat hlavu kulí. A to má tahle opičárna přes dvacet minut. Dvacet minut zjevně nepřipravenýho egocentrickýho opičáka, kterýho sem tam doplní někdo podobně zoufalej. Jardo, Jarouši, ty pí*o vypatlaná, smradlavá, tys to dokázal!!! Prase!

• 17.5.2019  23:42

Tak tomu říkám nebetyčná pi*ovina! Ale je to sranda, souboje jsou špica a Scott Adkins má fyzičku jako bůh. Béčko v nejlepším smyslu slova.

• 14.5.2019  23:09
    Život (2017)

Možná sem lidé neměli psát hovadiny o tom, že konec stojí za to, protože ten konec je ještě větší klišé, než zbytek filmu. Po řemeslné stránce je to fajn počin, ale scénáristi ukázali až obdivuhou lenost. Klasická vyvražďovačka, kde je záporák nejen génius, ale ještě se mu každou chvilku hodí do cesty nějaká šťastná náhoda, aby to náhodou neměl moc těžký. Dost velký zklamání. A to přitom začátek vypadal slušně. Fuck!!!

• 7.3.2019  13:46

Ta první půlka se pro mě osobně trošku vlekla. Sice se to s příchodem finského režiséra (Halka Třešňáková jako překladatelka nemá chybu) malinko rozjede, ale i tak jsemčekal víc. Ta absurdita humoru mě docela míjela. Pak ale přišla druhá půlka a zhypnotizovaný Jaroslav Plesl a bylo vymalováno. Těším se na další díly.

• 26.11.2018  23:22
    Rédl - Ivana (E03) (epizoda) (2018)

Tak nějak nejde nedat plnej knedlík. Já se těšil už na tenhle díl a co se dalšího týče, tak prostě nebudu moct dospat. Ondřej Sokol by měl přestat ze sebe dělat dementa v tý slabomyslný novácký "u nás zpívají strašně známý herci" píčovině a věnovat se něčemu jako je Rédl. David Novotný už dávno všem dokázal, že je úžasný herec, ale Sokol bude mít ještě co dělat, aby někoho přesvědčil, že taky umí.

• 21.11.2018  09:31

Tak zatímco první díl se nám rozjel až ke konci, tady už to šlape od prvních minut a závěr je vyloženě labůžo. Výborná práce s herci (díky kvalitně napsaným dialogům to asi šlo snadno), výborn kamera a hudba a Ondřej Sokol konečně v trochu jiné poloze, resp. hned v několika. Těšing na další dva díly.

• 18.11.2018  14:07
    Charmed - Pilot (S01E01) (epizoda) (2018)

Hodnotím jen první epizodu. O čem to bylo? O tomhle: http://fuxoft.cz/tmp/pointa/cockpunch.gif

• 7.7.2018  07:44

Michael Peňa jede jak o život, Michael Douglas od minula omládnul o deset let, akční scény vtipné, záporáků na jeden film zbytečně moc a to oddalování konce (ten překupník měl k dispozici asi tisíc aut, jinak si to neumím vysvětlit) se stokrát ohraným přetahováním se o předmět bylo dost frustrující. Jinak příjemná jednohubka, která není nijak důležitá, ale rozhodně neurazí.

• 28.5.2018  20:17
    Cimrman dobývá Ameriku! (TV film) (2018)

Miluju Cimrmana. To ve spojení s ukázkami z anglické verze Záskoku mi dalo sílu dát tomu ty čtyři. Jinak je to chvílemi trošku moc na sílu.

• 1.5.2018  08:27
    Comeback - Lupiči (S01E07) (epizoda) (2008)

Je to sice předělávka jedné epizody seriálu Moje rodina, ale i tak je to výborný díl.

• 1.5.2018  08:26

Jeden z nejlepších dílů vůbec. :D

• 31.12.2017  22:13

JEDEN SPOILER ZA DRUHÝM, TAKŽE SI TO TU ANI NEČTĚTE, JÁ TO VLASTNĚ PÍŠU JENOM PRO SEBE.Zajímavý film o tom, jak je zbytečné cokoliv plánovat. Jak hrdinům, tak záporákům tu nevyšel snad jeden jediný plán. Všech těch asi tři sta plánů, které zde někdo vymyslí, jde vždy nenávratně k čertu. Takže upozornění pro bdělého diváka: Ať už v životě děláte cokoliv, hlavně si nic neplánujte, protože pak buďto vyletíte do luftu při bombardování nepřátelské lodi, nebo vás váš učedník na dálku o půlku zkrátí. A když už jsme u toho učedníka, tak tady musím poznamenat, že Rian Johnson dokázal z labilního Kylo Rena udělat vynikajícího záporáka a vývoj jeho vztahu s Rey posunout někam na úroveň Profesora Xaviera s Magnetem. Noví hrdinové jsou stále sympatičtí (až na nováčka Rose - ta sice vyloženě nevadí, ale je nezajímavá a na dnešní Hollywoodské poměry nadstandardně nepřitažlivá, takže jsem zvědavý, jestli bude mít Abrams v devítce žaludek na rozvíjení jejího vztahu s Finnem) a co se týče celkového obsazení, resp. postav, tak tu máme zřejmě nejvyspělejší díl z celé ságy. Postavy nesou černobílé, což je věc v dějinách Star Wars takřka nevídaná. A předpokládám, že vedle neuvěřitelných psích kusů při zacházení se Sílou to bude jeden z hlavních důvodů, proč tenhle díl leží ortodoxním fanouškům v žaludku. Mně osobně tenhle díl z výše uvedených (a některých neuvedených) důvodů velice potěšil.... Ale porgy bych všechny pochytal, zabil, oškubal a upekl. Prvních pár minut jsou docela fajn, ale jejich scény uvnitř Falcona jsou místy k nepřežití.

• 29.12.2017  21:24

"Taková ženská bezhlavost. Si zapomněla ve vlaku, no..., to... jak se drží v ruce. Cihličku, ne. Ho.. housle. Taky ne. No, brz-du... Poklona." Komedie plná omylů. Komedie plná náhod. Komedie s romantickou zápletkou. Komedie až po strop narvaná hláškami, které vám roztrhnou bránici vejpůl. Humor Huga Haase, resp. jeho herecký projev je nesmrtelný a nadčasový ("Drž to pořádně, ty blboune!"). Kdykoliv jen tak mimoděk utrousí nějakou ironickou poznámku, divák padá ze židle, takže by mě fakt zajímalo, jak to vypadalo v kinech v době premiéry. Zdatně mu tu sekunduje Václav Trégl ("To je zajímavý, von píše koňakem.") a jako předmět milostného zájmu slouží krásná Adina Mandlová, která je tu sice trošku prkenná, ale při své kráse a vtipnosti celého filmu si to může dovolit. Ale zrovna ona se tu postarala o jedinou menší vadu na kráse, která ve střižně asi všem ušla. Když jí Hugo Haas říká: "Poslyšte, vy mě máte ráda", nepochopitelně mu odpoví: "Já vás taky", což mi dodnes hlava nebere.Tuhle komedii můžete vidět vážně stokrát (jako já) a nikdy vám nezevšední. Hugo Haas byl fakticky ďábel a tady si svou one-man-show užívá jako nikdy. "Například já každý den tedy ráno cvičím, jo, jezdím na koni, plavu, vesluju, a hlavně tedy nejím polévky a nejím moučníky..." "A jak to dlouho děláte, prosím vás?" "Zítra začnu." P.S. Jedna věc mě ale maličko mrzí. Že ten nebohý starý pán, s nímž si Haas vymění čísla rentgenů, se vlastně nedožil konce filmu. A že nevím, kdy si došli pro chudáka Lumpíka. Takže dvě věci. Ale sranda je to beztak ohromná.

• 21.11.2017  18:07

Tak zatím je to za slabší čtyři. Uvidíme, zda si studio stejně jako u BvS vytáhne hlavu ze zadku a nechá tvůrce vydat nějakou prodlouženou verzi, protože to je to, co tenhle film potřebuje. Dotáhnout šrouby. Sem tam přidat nějakou scénu, nějakou větu, nějaký záběr. Řekl bych, že tak půlhodina navíc by z tohohle fajn filmu mohla udělat velice dobrou komiksovku. V téhle osekané podobě má film dost much. V první řadě je to strašně rychlé přeskakování od jedné věci ke druhé, čímž postavy tak nějak postrádají silnější motivace. Taktéž závěrečný souboj se záporákem by měl být trochu delší - a to už u mě něco znamená, protože já nenávidím, když jsou zápasy se záporáky zbytečně dlouhé (Hobit 3, Captain America: Winter Soldier). Kromě přílišné zkratkovitosti tu máme ještě příšerně nezajímavou hudbu - to by fakt chtělo vyladit... Nejlépe jiným skladatelem. A asi největším průšvihem celého filmu je digitální obličej Supermana. To vymazání knírku se bolestivě nepovedlo a všimne si ho i někdo, kdo o této kauze nikdy neslyšel. Jinak nemám filmu moc co vytknout. Jedná se o příjemnou akční komiksovku s vynikajícím obsazením, bohužel s trochu slabším záporákem (rozhodně by to chtělo nějakou silnější motivaci - třeba ukázat strach z Darkseida nebo tak něco) a úvodními titulky, které se, doufám, zapíšou mezi nejkrásnější intra všech dob, protože následky Supermanovy smrti, podkreslené písní Everybody knows v podání norské zpěvačky Sigrid, ukazují, jak dobrý by tenhle film mohl být a není. Skvělá scéna. Bohužel moc skvělých scén tu není (spíš pár cool záběrů), ale i tak si tenhle film užijete. Nebýt Supermanova znetvořeného obličeje, užil bych si to podstatně víc, ale i tak to byla zábava. Jak říkám, zatím slabší čtyři a pokud vyjde prodloužená verze, tak budu velice, ale velice šťastný malý človíček.

• 25.10.2017  20:39
    Mise nový domov (TV pořad) (2016)

Úctyhodný počin, znásilněný blbou televizí. Kdyby se neutápěli v omáčce, tak by každý díl mohl trvat třeba okolo půlhodinky. Ano, ti lidé mají problémy, ale my to nepotřebujeme slyšet stopadesátkrát během pěti minut. Takhle to vypadá prakticky jako zneužívání.

• 4.10.2017  23:06

Po druhém dílu druhé série vážně uvažuju, že celou tuhle sérii přeskočím. Možná že není až tak špatný nápad, pojmout druhou sérii jako soudní drama, ale rozhodně není dobrý nápad, aby to hlavní hrdinové neustále odsrávali, zatímco ta svině, která hájí vraha, se spokojeně usmívá. Tohle asi nebude nic pro mě.

• 19.8.2017  00:26
    Torchwood - Miracle Day (série) (2011)

Je to velkej rozdíl. Třetí série vůbec nebyla špatná, ale čtvrtá byla jen o tom, jak co nejvíc vytočit diváka. Vynikající původní nápad a některé neskutečně drsné scény, výborně slizký Bill Pullman, prostě spousta trumfů. A cca od šestého dílu je to jedna s*ačka za druhou. Jedna z hlavních hrdinek posere nač sáhne, záporáků je tu asi osmdesát a místo toho, aby všichni umřeli s ohledem na své provinění (čili rozčtvrcení zaživa, upálení, stahování z kůže, rozsápání smečkou psů), tak někteří (jako ta pizda na úplném konci) zemřou rychle a téměř bezbolestně, což je prostě nefér. Když to vezmu z celkového hlediska, tak je jasný, že čtvrtou sérii už musel mít pod palcem nějakej amík, protože je to stejná chujovina jako Arrow od druhé série dál. Takže za mě fakt ne. S tímhle přístupem ať si vylížou svoje korunovační klenoty. P.S. Jestli za tohle nemůže žádnej amík a má to něco společnýho s Russelem Davisem, tak jsem rád, že Doktora převzal Steven Moffat.

• 2.6.2017  18:35
    Wonder Woman (2017)

Wonder Woman udělala přesně to, co se od ní očekávalo. Vrátila mnoha lidem důvěru ve filmy z DCEU (všechny ostatní mají dost rozporuplné reakce, zatímco WW se zřejmě líbila všem) a snad se jí povedlo je i postavit na nohy. Příběh není nijak zvlášť originální, nicméně je zajímavější, než všechny originy od Marvel z posledních let. Hlavní hrdinka je super. Sám jsem nebyl nadšen, když před lety oznámili, že Wonder Woman bude hrát právě Gal Gadot, nicméně už v BvS byla skvělá a tady je naprosto vynikající. Tu inteligentní bojovnici, která se tváří v tvář civilizaci chová jako pětileté dítě, zvládla naprosto s přehledem. Již na začátku byla radost se na ní dívat (ta radost v jejích očích, kdykoliv objevila nějakou svou schopnost) a když se k ní přidal Chris Pine, tak se to ještě vylepšilo. Krásně si přihrávali, moc jim to spolu slušelo a jejich romance byla uvěřitelná. U Chrise Pinea bych se rád zastavil, protože jeho postava dopadla přesně tak, jak jsem doufal. Nejen že skvěle hláškuje, ale hlavně se v životě a v akci neztratí a (až na úvodní setkání) nepotřebuje od Diany zachraňovat. Jsou rovnocennými partnery.... Tedy, až na to, že ona odráží kulky, skáče třicet metrů do vzduchu a dokáže zmydlit padesát chlapíků během dvaceti vteřin, nehledě na to, že si dokáže magicky schovat meč do večerních šatů, aniž by měla podivně rovná záda. Ostatní členové jejich minijednotky jsou, pravda, trošku moc klišoidně napsaní, resp. spíš načrtnutí, ale dokáží vás zabavit a rozhodně vám zážitek nezkazí. Záporáci jsou slušní, minimálně jsou lepší než Enchantress v Sebevražedném oddíle, resp. polovina záporáků z filmů MCU. Nejsou vynikající, ale podobně jako třeba u Sebevražedného oddílu na tom zas tak moc nezáleží. Samotní klaďasové film v klidu utáhnou a tak se se záporáky nemusíte tak trápit. Spousta lidí u DCEU kritizuje digitální finální bitky, mně je tohle vcelku ukradené. Jsou to komiksárny a já si asi nepamatuju na komiksový film, který by nebyl digifestem. Minimálně ne ty s větším množstvím záporáků nebo s nadpozemsky mocnými záporáky. Ono to k těm filmům už dneska tak nějak patří. Nicméně některé animace ve Wonder Woman jsou hodně špatné. Závěrečná megabitka je bez problémů, ale animace postav v bitvě na pláži je místy nesnesitelná a totéž platí pro výprask Němců v obsazené francouzské vesničce. Nicméně ani těch pár momentů (v celém filmu je to asi 5 - 10 záběrů) vám zážitek nezničí. Jak jsem říkal, Wonder Woman je vynikající komiksový film o původu jedné z nejstarších (dle data vzniku komiksů) superhrdinských postav. Pány neurazí, ženy potěší. A pánové si přijdou také na své, neboť když pominu úžasné akční sekvence (jak poznamenala má žena, některé jsou prakticky na vyhonění), na Gal se moc krásně dívá. Všem vřele doporučuji. P.S: Nedoporučuji dabing (na rozdíl od Marvelovek, které mají zvlášť v posledních letech dabingy vynikající), protože ten vám minimálně dvě postavy hodně zkazí a tou jednou je právě hlavní záporák s tváří SPOILER SPOILER SPOILER Davida Thewlise. Když vám boha války dabuje Libor Terš, není to to pravé ořechové.

• 6.5.2017  07:22

Správně udělaná dvojka. Vezměte to, co v jedničce fungovalo a znásobte to. Takže tu máme: Další ultravtipný úvodní titulky, víc Rocketa, víc Draxe, víc Yondua, víc oldschool muziky, větší vyvraždovací sólo pro hvízdáním ovládaný šíp (tuším, že se James Gunn chtěl přiblížit extrémně vtipnému masakru z Kingsmana) a do toho nějakou tu romantiku, rodinné vztahy a samozřejmě tuny a tuny hlášek, které jsou v české verzi ještě korunovány bohatým slovníkem překladatele Vojtěcha Kostihy. A pak je tu sozřejmě Baby Groot, jehož roztomilost u vás asi (bez ohledu na věk a pohlaví) spustí laktaci. Jelikož v poslední době už jsou Marvelovky trochu na jedno kopyto, tak je fajn, když se aspoň pořádně zasmějete. Tak se připoutejte a nechte se pobavit. Já jsem Groot.

• 12.3.2017  22:02

Pokud máte známého, který rád kouká na dobrodružné, sci-fi, fantasy, horory nebo akčňáky, ale zároveň neví, co znamená slovo klišé, tak mu to buď můžete vysvětlit, popř. mu pustit Kong:Ostrov lebek. Je tu pár fajn akčních momentů, v jednom momentu jsem v kině dokonce nadskočil, John C. Reilly slušně hláškuje a vztah několika vojáků dobře funguje a jejich slovní přestřelky patří k tomu dobrému, stejně jako samotný Kong, který si na rozdíl od Godzilly na plátně taky užije nějaký ten čas. Jinak je to přímo ukázkový příklad filmu, sestaveného ze scénářů starších filmů různých žánrů (až jsem si vzpomněl na své rozčarování z filmu Pacific Rim). To člověka asi nejvíc nasejří u postavy Samuela L. Jacksona, který v téhle stokrát viděné roli nemá možnost předvést prakticky nic z toho, proč ho diváci milují. Je to jen další záporák, jakých jsme viděli desítky, nebo spíš stovky. Tom Hiddleston není špatný, Brie Larson umí být i sympatická, začátek filmu je jak z příručky "Jak nepsat scénáře" a zbytek filmu je jako fotka horské dráhy. Když si vojáci povídají o domově, je to vtipné, když se postavy poprvé setkají s Kongem, žasnete, proč se všichni snaží nechat se zabít, když se setkají s Marlowem, je to vtipné, když se ukazuje míra kreténismu Jacksonovy postavy, je to k uzoufání a pak už to až do konce drží nad vodou jen Marlow, akce a občas nějaká hláška. Ve výsledku je to pro mě možná ještě větší zklamání než Godzilla, ale naložím tomu stejně. Je to hodně průměrné, dostane to průměrné hodnocení.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33