Ištván87

Michal Kanca

okres Cheb

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 7.7.2018  07:44

Michael Peňa jede jak o život, Michael Douglas od minula omládnul o deset let, akční scény vtipné, záporáků na jeden film zbytečně moc a to oddalování konce (ten překupník měl k dispozici asi tisíc aut, jinak si to neumím vysvětlit) se stokrát ohraným přetahováním se o předmět bylo dost frustrující. Jinak příjemná jednohubka, která není nijak důležitá, ale rozhodně neurazí.

• 28.5.2018  20:17
    Cimrman dobývá Ameriku! (TV film) (2018)

Miluju Cimrmana. To ve spojení s ukázkami z anglické verze Záskoku mi dalo sílu dát tomu ty čtyři. Jinak je to chvílemi trošku moc na sílu.

• 1.5.2018  08:27
    Comeback - Lupiči (S01E07) (epizoda) (2008)

Je to sice předělávka jedné epizody seriálu Moje rodina, ale i tak je to výborný díl.

• 1.5.2018  08:26

Jeden z nejlepších dílů vůbec. :D

• 31.12.2017  22:13

JEDEN SPOILER ZA DRUHÝM, TAKŽE SI TO TU ANI NEČTĚTE, JÁ TO VLASTNĚ PÍŠU JENOM PRO SEBE.Zajímavý film o tom, jak je zbytečné cokoliv plánovat. Jak hrdinům, tak záporákům tu nevyšel snad jeden jediný plán. Všech těch asi tři sta plánů, které zde někdo vymyslí, jde vždy nenávratně k čertu. Takže upozornění pro bdělého diváka: Ať už v životě děláte cokoliv, hlavně si nic neplánujte, protože pak buďto vyletíte do luftu při bombardování nepřátelské lodi, nebo vás váš učedník na dálku o půlku zkrátí. A když už jsme u toho učedníka, tak tady musím poznamenat, že Rian Johnson dokázal z labilního Kylo Rena udělat vynikajícího záporáka a vývoj jeho vztahu s Rey posunout někam na úroveň Profesora Xaviera s Magnetem. Noví hrdinové jsou stále sympatičtí (až na nováčka Rose - ta sice vyloženě nevadí, ale je nezajímavá a na dnešní Hollywoodské poměry nadstandardně nepřitažlivá, takže jsem zvědavý, jestli bude mít Abrams v devítce žaludek na rozvíjení jejího vztahu s Finnem) a co se týče celkového obsazení, resp. postav, tak tu máme zřejmě nejvyspělejší díl z celé ságy. Postavy nesou černobílé, což je věc v dějinách Star Wars takřka nevídaná. A předpokládám, že vedle neuvěřitelných psích kusů při zacházení se Sílou to bude jeden z hlavních důvodů, proč tenhle díl leží ortodoxním fanouškům v žaludku. Mně osobně tenhle díl z výše uvedených (a některých neuvedených) důvodů velice potěšil.... Ale porgy bych všechny pochytal, zabil, oškubal a upekl. Prvních pár minut jsou docela fajn, ale jejich scény uvnitř Falcona jsou místy k nepřežití.

• 29.12.2017  21:24

"Taková ženská bezhlavost. Si zapomněla ve vlaku, no..., to... jak se drží v ruce. Cihličku, ne. Ho.. housle. Taky ne. No, brz-du... Poklona." Komedie plná omylů. Komedie plná náhod. Komedie s romantickou zápletkou. Komedie až po strop narvaná hláškami, které vám roztrhnou bránici vejpůl. Humor Huga Haase, resp. jeho herecký projev je nesmrtelný a nadčasový ("Drž to pořádně, ty blboune!"). Kdykoliv jen tak mimoděk utrousí nějakou ironickou poznámku, divák padá ze židle, takže by mě fakt zajímalo, jak to vypadalo v kinech v době premiéry. Zdatně mu tu sekunduje Václav Trégl ("To je zajímavý, von píše koňakem.") a jako předmět milostného zájmu slouží krásná Adina Mandlová, která je tu sice trošku prkenná, ale při své kráse a vtipnosti celého filmu si to může dovolit. Ale zrovna ona se tu postarala o jedinou menší vadu na kráse, která ve střižně asi všem ušla. Když jí Hugo Haas říká: "Poslyšte, vy mě máte ráda", nepochopitelně mu odpoví: "Já vás taky", což mi dodnes hlava nebere.Tuhle komedii můžete vidět vážně stokrát (jako já) a nikdy vám nezevšední. Hugo Haas byl fakticky ďábel a tady si svou one-man-show užívá jako nikdy. "Například já každý den tedy ráno cvičím, jo, jezdím na koni, plavu, vesluju, a hlavně tedy nejím polévky a nejím moučníky..." "A jak to dlouho děláte, prosím vás?" "Zítra začnu." P.S. Jedna věc mě ale maličko mrzí. Že ten nebohý starý pán, s nímž si Haas vymění čísla rentgenů, se vlastně nedožil konce filmu. A že nevím, kdy si došli pro chudáka Lumpíka. Takže dvě věci. Ale sranda je to beztak ohromná.

• 21.11.2017  18:07

Tak zatím je to za slabší čtyři. Uvidíme, zda si studio stejně jako u BvS vytáhne hlavu ze zadku a nechá tvůrce vydat nějakou prodlouženou verzi, protože to je to, co tenhle film potřebuje. Dotáhnout šrouby. Sem tam přidat nějakou scénu, nějakou větu, nějaký záběr. Řekl bych, že tak půlhodina navíc by z tohohle fajn filmu mohla udělat velice dobrou komiksovku. V téhle osekané podobě má film dost much. V první řadě je to strašně rychlé přeskakování od jedné věci ke druhé, čímž postavy tak nějak postrádají silnější motivace. Taktéž závěrečný souboj se záporákem by měl být trochu delší - a to už u mě něco znamená, protože já nenávidím, když jsou zápasy se záporáky zbytečně dlouhé (Hobit 3, Captain America: Winter Soldier). Kromě přílišné zkratkovitosti tu máme ještě příšerně nezajímavou hudbu - to by fakt chtělo vyladit... Nejlépe jiným skladatelem. A asi největším průšvihem celého filmu je digitální obličej Supermana. To vymazání knírku se bolestivě nepovedlo a všimne si ho i někdo, kdo o této kauze nikdy neslyšel. Jinak nemám filmu moc co vytknout. Jedná se o příjemnou akční komiksovku s vynikajícím obsazením, bohužel s trochu slabším záporákem (rozhodně by to chtělo nějakou silnější motivaci - třeba ukázat strach z Darkseida nebo tak něco) a úvodními titulky, které se, doufám, zapíšou mezi nejkrásnější intra všech dob, protože následky Supermanovy smrti, podkreslené písní Everybody knows v podání norské zpěvačky Sigrid, ukazují, jak dobrý by tenhle film mohl být a není. Skvělá scéna. Bohužel moc skvělých scén tu není (spíš pár cool záběrů), ale i tak si tenhle film užijete. Nebýt Supermanova znetvořeného obličeje, užil bych si to podstatně víc, ale i tak to byla zábava. Jak říkám, zatím slabší čtyři a pokud vyjde prodloužená verze, tak budu velice, ale velice šťastný malý človíček.

• 25.10.2017  20:39
    Akce nový domov (TV pořad) (2016)

Úctyhodný počin, znásilněný blbou televizí. Kdyby se neutápěli v omáčce, tak by každý díl mohl trvat třeba okolo půlhodinky. Ano, ti lidé mají problémy, ale my to nepotřebujeme slyšet stopadesátkrát během pěti minut. Takhle to vypadá prakticky jako zneužívání.

• 4.10.2017  23:06

Po druhém dílu druhé série vážně uvažuju, že celou tuhle sérii přeskočím. Možná že není až tak špatný nápad, pojmout druhou sérii jako soudní drama, ale rozhodně není dobrý nápad, aby to hlavní hrdinové neustále odsrávali, zatímco ta svině, která hájí vraha, se spokojeně usmívá. Tohle asi nebude nic pro mě.

• 19.8.2017  00:26
    Torchwood - Miracle Day (série) (2011)

Je to velkej rozdíl. Třetí série vůbec nebyla špatná, ale čtvrtá byla jen o tom, jak co nejvíc vytočit diváka. Vynikající původní nápad a některé neskutečně drsné scény, výborně slizký Bill Pullman, prostě spousta trumfů. A cca od šestého dílu je to jedna s*ačka za druhou. Jedna z hlavních hrdinek posere nač sáhne, záporáků je tu asi osmdesát a místo toho, aby všichni umřeli s ohledem na své provinění (čili rozčtvrcení zaživa, upálení, stahování z kůže, rozsápání smečkou psů), tak někteří (jako ta pizda na úplném konci) zemřou rychle a téměř bezbolestně, což je prostě nefér. Když to vezmu z celkového hlediska, tak je jasný, že čtvrtou sérii už musel mít pod palcem nějakej amík, protože je to stejná chujovina jako Arrow od druhé série dál. Takže za mě fakt ne. S tímhle přístupem ať si vylížou svoje korunovační klenoty. P.S. Jestli za tohle nemůže žádnej amík a má to něco společnýho s Russelem Davisem, tak jsem rád, že Doktora převzal Steven Moffat.

• 2.6.2017  18:35
    Wonder Woman (2017)

Wonder Woman udělala přesně to, co se od ní očekávalo. Vrátila mnoha lidem důvěru ve filmy z DCEU (všechny ostatní mají dost rozporuplné reakce, zatímco WW se zřejmě líbila všem) a snad se jí povedlo je i postavit na nohy. Příběh není nijak zvlášť originální, nicméně je zajímavější, než všechny originy od Marvel z posledních let. Hlavní hrdinka je super. Sám jsem nebyl nadšen, když před lety oznámili, že Wonder Woman bude hrát právě Gal Gadot, nicméně už v BvS byla skvělá a tady je naprosto vynikající. Tu inteligentní bojovnici, která se tváří v tvář civilizaci chová jako pětileté dítě, zvládla naprosto s přehledem. Již na začátku byla radost se na ní dívat (ta radost v jejích očích, kdykoliv objevila nějakou svou schopnost) a když se k ní přidal Chris Pine, tak se to ještě vylepšilo. Krásně si přihrávali, moc jim to spolu slušelo a jejich romance byla uvěřitelná. U Chrise Pinea bych se rád zastavil, protože jeho postava dopadla přesně tak, jak jsem doufal. Nejen že skvěle hláškuje, ale hlavně se v životě a v akci neztratí a (až na úvodní setkání) nepotřebuje od Diany zachraňovat. Jsou rovnocennými partnery.... Tedy, až na to, že ona odráží kulky, skáče třicet metrů do vzduchu a dokáže zmydlit padesát chlapíků během dvaceti vteřin, nehledě na to, že si dokáže magicky schovat meč do večerních šatů, aniž by měla podivně rovná záda. Ostatní členové jejich minijednotky jsou, pravda, trošku moc klišoidně napsaní, resp. spíš načrtnutí, ale dokáží vás zabavit a rozhodně vám zážitek nezkazí. Záporáci jsou slušní, minimálně jsou lepší než Enchantress v Sebevražedném oddíle, resp. polovina záporáků z filmů MCU. Nejsou vynikající, ale podobně jako třeba u Sebevražedného oddílu na tom zas tak moc nezáleží. Samotní klaďasové film v klidu utáhnou a tak se se záporáky nemusíte tak trápit. Spousta lidí u DCEU kritizuje digitální finální bitky, mně je tohle vcelku ukradené. Jsou to komiksárny a já si asi nepamatuju na komiksový film, který by nebyl digifestem. Minimálně ne ty s větším množstvím záporáků nebo s nadpozemsky mocnými záporáky. Ono to k těm filmům už dneska tak nějak patří. Nicméně některé animace ve Wonder Woman jsou hodně špatné. Závěrečná megabitka je bez problémů, ale animace postav v bitvě na pláži je místy nesnesitelná a totéž platí pro výprask Němců v obsazené francouzské vesničce. Nicméně ani těch pár momentů (v celém filmu je to asi 5 - 10 záběrů) vám zážitek nezničí. Jak jsem říkal, Wonder Woman je vynikající komiksový film o původu jedné z nejstarších (dle data vzniku komiksů) superhrdinských postav. Pány neurazí, ženy potěší. A pánové si přijdou také na své, neboť když pominu úžasné akční sekvence (jak poznamenala má žena, některé jsou prakticky na vyhonění), na Gal se moc krásně dívá. Všem vřele doporučuji. P.S: Nedoporučuji dabing (na rozdíl od Marvelovek, které mají zvlášť v posledních letech dabingy vynikající), protože ten vám minimálně dvě postavy hodně zkazí a tou jednou je právě hlavní záporák s tváří SPOILER SPOILER SPOILER Davida Thewlise. Když vám boha války dabuje Libor Terš, není to to pravé ořechové.

• 6.5.2017  07:22

Správně udělaná dvojka. Vezměte to, co v jedničce fungovalo a znásobte to. Takže tu máme: Další ultravtipný úvodní titulky, víc Rocketa, víc Draxe, víc Yondua, víc oldschool muziky, větší vyvraždovací sólo pro hvízdáním ovládaný šíp (tuším, že se James Gunn chtěl přiblížit extrémně vtipnému masakru z Kingsmana) a do toho nějakou tu romantiku, rodinné vztahy a samozřejmě tuny a tuny hlášek, které jsou v české verzi ještě korunovány bohatým slovníkem překladatele Vojtěcha Kostihy. A pak je tu sozřejmě Baby Groot, jehož roztomilost u vás asi (bez ohledu na věk a pohlaví) spustí laktaci. Jelikož v poslední době už jsou Marvelovky trochu na jedno kopyto, tak je fajn, když se aspoň pořádně zasmějete. Tak se připoutejte a nechte se pobavit. Já jsem Groot.

• 12.3.2017  22:02

Pokud máte známého, který rád kouká na dobrodružné, sci-fi, fantasy, horory nebo akčňáky, ale zároveň neví, co znamená slovo klišé, tak mu to buď můžete vysvětlit, popř. mu pustit Kong:Ostrov lebek. Je tu pár fajn akčních momentů, v jednom momentu jsem v kině dokonce nadskočil, John C. Reilly slušně hláškuje a vztah několika vojáků dobře funguje a jejich slovní přestřelky patří k tomu dobrému, stejně jako samotný Kong, který si na rozdíl od Godzilly na plátně taky užije nějaký ten čas. Jinak je to přímo ukázkový příklad filmu, sestaveného ze scénářů starších filmů různých žánrů (až jsem si vzpomněl na své rozčarování z filmu Pacific Rim). To člověka asi nejvíc nasejří u postavy Samuela L. Jacksona, který v téhle stokrát viděné roli nemá možnost předvést prakticky nic z toho, proč ho diváci milují. Je to jen další záporák, jakých jsme viděli desítky, nebo spíš stovky. Tom Hiddleston není špatný, Brie Larson umí být i sympatická, začátek filmu je jak z příručky "Jak nepsat scénáře" a zbytek filmu je jako fotka horské dráhy. Když si vojáci povídají o domově, je to vtipné, když se postavy poprvé setkají s Kongem, žasnete, proč se všichni snaží nechat se zabít, když se setkají s Marlowem, je to vtipné, když se ukazuje míra kreténismu Jacksonovy postavy, je to k uzoufání a pak už to až do konce drží nad vodou jen Marlow, akce a občas nějaká hláška. Ve výsledku je to pro mě možná ještě větší zklamání než Godzilla, ale naložím tomu stejně. Je to hodně průměrné, dostane to průměrné hodnocení.

• 7.3.2017  23:13
    Zmizení (2013)

SPOILER SPOILER SPOILER: Tak nakonec se i happy-end koná, byť nalezení hlavního hrdiny se koná až po skončení filmu, ale zase se mi potvrdilo, že hollywoodští tvůrci rádi divákovi se*ou do ksichtu, protože ta svině kravská skončila dvěma - třemi výstřely, místo aby jí někdo hodně pomalu vykuchal za živa a nechal vykrvácet. To vidím ve filmech často. Ti nejodpornější vrazi a násilníci skončí s kulkou v hlavě, místo aby jim někdo pozvolna odsekal všechny prsty na nohách a rukách a pak je svázané hodil do mraveniště, zatímco nevinní lidé si užijí pěkné hrůzy Takže je sice fajn, že to dobře dopadlo, ale kdyby tu starou svini někdo upaloval zaživa od špiček prstů dál, byl bych mnohem spokojenější. Nicméně ten film je napínavej jak kšandy a ač mě finální odhalení skutečného únosce nijak nepřekvapilo, v průběhu jsem si okusoval nehty a rval vlasy. Dobrá práce a po vynikajícím filmu Příchozí další skvěle strávený večer u filmu Denise Villeneuvea.

• 22.1.2017  21:37

První půlka tohohle dílu byla na zabití. Ukazuje se, že stavět na neexistující hlavní hrdince a vztahovým problémům (překvapivě????) není to nejlepší. Naštěstí se druhá půlka více soustředila na skutečné události a Vlastu Buriana. A konečně tu bylo ukázáno natáčení nějakého skutečného filmu. Ale první půlka byla hrozná.

• 16.1.2017  21:53

K lepším dílů to nepatří, ale Doktorův projev na konci, podkreslený zpěvem, ten patří k nejsilnějším momentům celého seriálu.

• 16.1.2017  21:39

Jeden z nejkrásnějších dílů. David Tennant tady opravdu válí ("Mám dojem, že jsem mimo jiné o pár století dřív vynalezl banánové daiquiri") a závěrečná scéna by dojala k slzám i toho hajzla Davrose.

• 3.1.2017  12:39

První půlka vypadala dost všelijak, nicméně druhá půlka tohohle dílu mě zaujala a ke konci už to vypadalo hodně dobře. Ale tahle epizoda zatím za tři.

• 3.1.2017  07:37
    Spotlight (2015)

Dlouho jsem váhal, kolik tomuhle filmu vlastně napálit... No dobře, nějakou dobu jsem váhal a pak jsem na to asi na půl roku zapomněl, ale o to ani tak nejde. Jde o to, že jsem si hodnocením nebyl úplně jistý. Nakonec se po shlédnutí několika rozhovorů se skutečnými hrdiny tohoto příběhu a po druhém shlédnutí filmu samotného přikláním k vyššímu hodnocení, protože minimálně Mark Ruffalo a Michael Keaton na sto procent splynuli s postavami. Kdyby si ti dva stoupli za plentu spolu s Mikem Rezendesem a Walterem Robinsonem, podle řeči by nejspíš ani jejich známí nedokázali rozeznat, kdy mluví Rezendes a kdy Ruffalo, resp. kdy mluví Robinson a kdy Keaton. Ale ještě zajímavější je, že úžasné herecké výkony (které tu podávají všichni, mimochodem) nejsou na tomhle nenápadném a přesto velikém filmu ani zdaleka tím nejzajímavějším. To ten vtahující, téměř dokumentární styl, která divákovi dodává touhu spolu s postavami objevovat další a další fakta, ta neuvěřitelná hrůza z toho, co už objeveno bylo, to napětí, jak to vlastně dopadne (i když víte jak to dopadne), to vás musí zákonitě dostat. Zkrátka filmy z Bostonu mají v posledních desetiletích silnou pozici. :D Parádní film z novinářského prostředí, na který se rád podívám znovu. P.S. Jednu výtku bych přeci jen měl. Příběh se odehrává kolem roku 2001, ovšem jeden chlapík (kterému je rozhodně alespoň 30) tam tvrdí, že mu kněz ukazoval na mobilu různé fotky... Já nevím, ale nějak si to na začátku devadesátých let neumím představit.

• 10.10.2016  20:51

- "Kradli jsme maso." - "Měli jste hlad?" - "Ne, chtěli jsme ho střelit Vietnamcům." :D

• 10.10.2016  20:39
    Ohnivý kuře (TV seriál) (2016)

Klidně by to mohl být nezávadný komediální seriál. Jan Dolanský a Jakub Prachař (ten ovšem ne vždycky) jsou správně sympatičtí, Kristýna Leichtová je prostě nádherná, Lucie Polišenská, Michal Suchánek a Linda Rybová jsou příjemným komediálním zpestřením.... To jsou celkem v pohodě ingredience, ne? Jo, jenže to by někdo (scénárista, režisér, TV Prima nebo tak někdo) nesměl být idiot. Tisíc záporných postav, které se chovají jako ty nejhorší karikatury zločinců a podvodníků, šílené dějové zvraty, neustálé tlačení na pilu dramatu, pitomost vedle pitomosti. Těžko říct, koho to napadlo, nicméně je to pitomost. A taky škoda. Kdyby to opravdu byla komedie, klidně by se na to dalo koukat. Talentovaných herců je tu spousta.

• 11.9.2016  21:48

Je to stejně praštěný jako první díl, Michael Bay z toho prýští na všechny strany a o nesmyslech a dírách ve scénáři byste mohli sepsat pěkně tlustou encyklopedii. Mám ploché čelo a začínající pleš a to jen z toho, jak často jsem se do toho čela během sledování filmu mlátil. Vedle toho je to infantilní jako prase, nasírací tím, že většina hlavních postav nedokáže v ruce asi udržet ani vidličku (furt jim něco padá, pitomcům) a taky docela zábavné. Sledovat to nalitej s partou kamarádů, určitě by to byl úžasný zážitek. Ale já blb na to koukal střízlivej a sám. Takže za tři, poněvadž je to cca stejný jako jednička.

• 28.8.2016  18:59

Šílená pí***ina. :D :D Fakticky šílená. Míněno v nejlepším smyslu toho slova. Řekl bych, že ze závěrečných orgií (no, ona je to spíš regulérní mr**čka) bude jednou klasika, stejně jako z povedeného překladu titulků, protože tohle zjevně Františku Fukovi dobře sedlo. Některé zjevně improvizované dialogy jsou trošku slabší a místy člověku přijde, že by to chtělo ještě malinko prostříhat (dokonce i nadávek se asi dá přejíst), nicméně bavil jsem se hodně, odkazy na různá náboženství a různé historické události jsou fajn a je tu spousta vizuálních nápadů, mraky skvělých hereckých výkonů a do toho sexy bisexuální taco s neméně sexy hlasem božské Salmy Hayek. Je mi líto, ale takový Taco bych klidně sám přehnul.

• 21.8.2016  17:38

Panebože, proč? Vždyť to klidně mohl být docela fajn film. První půlka to zcela jasně naznačuje. Není tam nic světoborného, je tu spousta klišé a tak, ale docela to šlape, postavy mají jakous takous chemii a člověk by si dokázal představit, že z toho všeho něco bude. Jenže pak přijde druhá půlka, která nám v rychlosti naznačí, že všichni čtyři superhrdinové už svoje schopnosti bez problémů ovládají, pak se objeví záporák s velice nejasný cílem, pak je tu jedna asi minutová akční scéna a pak je konec. Jak se to mohlo stát? Vždyť to není žádná raketová věda. Stačilo cca o dvacet minut prodloužit prostředek, který by postavám dodal nějakou hnací sílu, možná i nějaký ten konflikt, naznačit, že i přes nesourodost můžou vytvořit dobrý tým a pak to završit nějakým trochu delším finále. Jako kdyby se mermomocí snažili udělat z toho pravý opak filmů Michaela Baye, který rád diváky ubíjí hodinovými akčními scénami, jenže to nevychytali. Finále je strašně rychlé a když po cca pěti vteřinách dojdou hrdinové zázračně k závěru, že dohromady jsou silnější než hlavní bubák a následně ho na první dobrou sejmou, to je prostě lenost. Vždyť i hodinové animáky mají líp propracovaný děj. Jak říkám, tohle od začátku nevypadalo na žádný přelom v historii komiksáren, ale aspoň to vypadalo na nenáročnou komiksárnu, která by dokázala zjemnit pachuť posledních dvou filmů s těmito hrdiny. Nakonec je z toho slušný průser.

• 4.8.2016  23:29

Tak dobrá. Řekněme si upřímně dvě věci. Za prvé: Ten film není dokonalý. Za druhé, kritici jsou v jeho hodnocení dost mimo. Není možné, aby měl třeba Superman se vrací celkem vysoká hodnocení a takováhle příjemně nekomplikovaná akční jízda byla cupována kritiky na cucky. Po shlédnutí Batman v Superman (po shlédnutí obou verzí, ale hlavně té prodloužené) jsem si říkal, dobře, blockbustery mají být rychlé, nekomplikované a na jejich vizuálu nezáleží (každý u BvS kritizoval CGI na konci, ale že je film vizuálně orgastický v celém průběhu a má plno přenádherných obrazů, to nikdo nepodotkl). Tak fajn - kritici mají rádi Marvel (já taky) a jeho chyby mu nevadí. Na druhou stranu nejlepší díl z trilogie o Kapitánu Amerikovi je první díl a ten má suverénně nejhorší hodnocení. No a po těchto úvahách přišel tenhle film. Co o něm říct? Pěkně se na to dívá, ještě líp se to poslouchá (soundtrack je fakt perfektní), Kapitán Boomerang je vynikající, El Diablo je vynikající, Killer Croc je ještě lepší, Deadshot je perfektní a Harley Quinn je naprosto boží (a to nemluvím jen o jejích spodních partiích v těch roztomilých minišortečkách) a nemůžete jí nemilovat. Každý její pohled nebo pohyb stojí za to. K tomu jsou tu záporáci, kteří možná nejsou úplně z nejzajímavějších, ale vezmeme-li to do detailu, jejich síla hrdinům moc pěkně zavaří a to je asi to hlavní (Ronan ve Strážcích Galaxie byl silnější než skoro všichni ostatní borci ve vesmíru a byl to příšerný záporák, podobně jako ten Elf ve druhém Thorovi), že by někoho mohl zrovna tenhle typ záporáků nějak urazit, o tom silně pochybuji. Pak je tu Joker, který mě úplně nepřesvědčil, ale to mohlo být i nedostatkem prostoru - přišel mi víc psychotický, ale téměř bez smyslu pro ultračerný humor, který by mu fakt seděl. A pak jsou tu ještě dvě malá camea, která mě ohromně potěšila (zejména ten velkej netopýr, který se tu objevil hned několikrát), Amanda Wallerová, která je fakticky ale veeeelká sviňucha a Rick Flag, který je dostatečně sympatický, aby se vám zamlouval. Vážně nevím. Ten film má hodně pozitiv (daleko převažují negativa) a ač rozhodně není dokonalý, je dostatečně zábavný, abych začal na netu vyhledávat filmy, které kritici ve své době nedokázali docenit. A řekl bych, že filmy z DCEU budou tenhle případ. Dnešní doba je plná komiksovek, stejně jako třicátá až sedmdesátá léta byla plná westernů. Jen čas podle mě ukáže, z kterých komiksovek seza deset a více let stanou klasiky. První dva díly X-Men už klasiky jsou, ale X-Men: První třída je s přehledem nejlepší díl, takže možná to zas takové klasiky nejsou. Faktem je, že BvS měl premiéru před pěti měsíci a pořád se o něm mluví, zatímco Občanská válka tu byla před třemi měsíci a ač se každému líbila, pár týdnů po premiéře o ní nikdo nevěděl. Kinoverze 6,9/10, prodloužená verze 7,1/10

• 31.7.2016  22:45
    Jason Bourne (2016)

Chápu slabší hodnocení, protože divák vždy chce, aby byl další díl lepší než ten předchozí. Jason Bourne není lepší než Bourneovo ultimátum. Podle mě není ani lepší než Bournův mýtus, ale stejně se jedná o krásný kousek do sbírky. Moc pěkně to sedí ke zbytku původní trilogie, dočkáme se zajímavých nových postav, zajímavých nových motivů a známých rvaček, automobilových honiček (tentokrát hned dvou), roztřesené kamery (Paul Greengrass bude opravdu v Hollywoodu jediný, kdo to s ní umí) a zběsilého střihu. Mimochodem, bitka s jedním z hlavních záporáků na konci filmu patří mezi ty nejbrutálnější (rány jsou z plátna bolestivě cítit), jaké nám Jason zatím předvedl. Konec také potěšil, protože teď se můžeme, ale nutně nemusíme dočkat pokračování. Takže žádné zbytečné napínání.

• 4.6.2016  02:43

Promiňte, můžeme si půjčit beranidlo? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

• 29.5.2016  09:01

Hořko-sladký časosběrný dokument, který měl původně představit život a myšlenky jednoho vynikajícího herce (dnes můžeme díky archivním záběrům z představení, filmům a dabingům obrovsky litovat, že tu s námi tento herec nezůstal minimálně o dvacet let déle) a nakonec se stal jeho labutí písní. Z rozhovorů je zcela patrná Rösnerova inteligence, vzdělanost, smysl pro humor, velikost. Když se v posledních minutách svěřuje s tím, jak se těší na roli dědečka a návrat na divadelní prkna, člověk pocítí smutek nad tou obrovskou nespravedlností, že k těmto věcem již nedošlo. Boris Rösner byl velikán českého divadla, filmu (pohříchu tam nedostával ty nejlepší příležitosti) i rozhlasu a dabingu. Bohužel byl národu odebrán na vrcholu kariéry, která si zasloužila další pokračování. Nejen díky tomu, ale i díky citlivé formě a chytré kombinaci záběrů z divadla s rozhovory, stojí tenhle dokument za shlédnutí.

• 24.5.2016  12:50
    Ikarie XB 1 (1963)

Úžasné scífko, z něhož si nejspíš Star Trek vypůjčil ústřední téma. Skvělí herci, rozehrávající vynikající scénář, výborná kamera, bezkonkurenční hudba!!! Nebýt těch bohužel zastaralých triků a prapodivné taneční scény, byl by to naprosto dokonalý snímek. Ale nadávat na ty triky nebudu. Ten film je starší než Vesmírná Odysea a točený v komunistickém Československu. Lze se jen poklonit.

• 30.4.2016  20:11
    Teorie tygra (2016)

Je fajn opět vidět český film, kde všechno šlape, dialogy nešustí papírem, celý příběh se posunuje odněkud někam (tenhle film má dokonce konec!!!!), herci hrají přinejmenším dobře (ale spíš perfektně), postavy mohou být dost nejednoznačné a stejně jsou nám sympatické a nejzajímavější momenty se neodehrávají za stolem. Spousta krásných scén, kvalitní technická stránka (nejedná se o nic převratného, ale je to dost kvalitní, abychom si nechtěli vyškrábat oči ani ohluchnout) a konzistentní příběh (spolu s tím, co už jsem psal výše) dělají z tohohle pozitivního snímku velice kvalitní podívanou, která se v rámci naší polistopadové kinematografie rozhodně neztratí.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33