Collateral (2004)

Michael Mann prostě nedokáže natočit špatnej film. Jamie Foxx je jako vždy skvělý a Tom Cruise předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Navíc mu umělé šediny přidaly na děsivosti a uvěřitelnosti. Klasicky Mannovský příběh muže proti muži. Tenhle moderní western se řadí mezi mé Top 20. 100%.

Poslední Mohykán (1992)

Naprosto dokanalá podívaná. Stay alive je pro mě nejromantičtější věta, jaká kdy ve filmu zazněla a závěrečná pasáž, která začíná odvlečením Duncana na hranici je pro mě jedním z vrcholů zámořské kinematografie. To že hudební složka nebyla oceněna oscarem je neuvěřitelná ostuda pro akademii. 100%.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Nejlepší český film od sametové revoluce. V devadesátých letech se u nás hodně rozmohla tzv. komorní dramata, která se snažila seč mohla, aby zastínila, že v nich (lidově řečeno) "jde vo hovno". Sekal sice do této kategorie také celkem pěkně zapadá, ALE má perfektně budovanou atmosféru, skvělé herce, výbornou hudbu, kameru, střih ( což se nejlíp projeví v závěrečném souboji muže proti muži ) a celkově člověka chytne. K tomu si musím připočíst, že narozdíl od většiny jiných filmů devadesátek tady dabing některých postav nezní pitomě a člověk by si ho skoro nevšimnul. Nejlepší výkon, jaký kdy Jan Šťastný v dabingu předvedl. 5 hvězdiček je podle mě hrozně málo a stejně tak mi nejde na rozum, že se tenhle film neprobojoval mezi 200 nejlepších filmů.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Bože můj, kde tahle ultrapytlovina vzala 32%? To se tolik lidí zbláznilo? Copak tam někdo vážně našel nějakou vtipnou scénu??? Upřímně musím říct, že jsem měl při sledování týhle břečky pocit děsu. Bojím se totiž, že možná vzniknou další takový kraviny. Vlastně už vznikly. Disaster Movie. Zabte mě a zahrabte někam daleko od toho humusu. A ty, můj ubohý žaludku, odpusť, že jsem tenhle....... nenacházím slušná slova............... pořád nic......................... že jsem tenhle výplod několika chorých mozků ( lobotomii na vás, you fuckin´ pricks ) dokoukal až do naprostého, hořkého konce. Já už to víckrát neudělám.

Batman (1989)

Co si jen fanoušek Batmana může přát, to dostává v tomhle filmu. Michael Keaton je perfektní a Jack Nicholson slušně ujetej. Na tomhle filmu jsem vyrůstal a dodnes nevynechám jedinou příležitost ho znovu vidět. Parádní pecka.

Tobruk (2008)

Zaplaťpánbůh, že už někdo konečně natočil pořádnej válečnej film. Tím myslím z našich režisérů. Nechápu, proč si pořád lidi stěžujou na absenci děje. Copak válka má nějaký děj? Ve válce se zabíjí, čeká se na útok, na protiútok. Stejně jako jsem u Bratrstva neohrožených obdivoval to, že tvůrci každou chvíli usekli nějaký dialog - nepřátelé přeci jen nebudou čekat až si s kamarádem pokecáte - tak tady obdivuju právě to, že se děj skládá pouze z nějakých střípků, které na sebe nenavazují, namají žádný dalekomyslný dopad, nic. Syrová, hnusná atmosféra zákopů poblíž Severoafrického pobřeží. Herci, až na Jana Medunu, který mě občas neuvěřitelně vytáčel, byli skvělí, zejména Michal Novotný. 90%. Míň tomu rozhodně dát nemůžu.

Hospoda (1996) (seriál)

"Pane šéf, my jsme jednou měli v cirkuse vopičáka..." "Co se díváš na mě? Tady ti seděj čtyry i s mládětem."

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Na Primě už vážně nevědí, jak ze sebe udělat pitomce. Je pravda, že jsem z tohoto seriálu viděl dohromady asi 1 hodinu, ale i to mi stačilo na pokus o sebevraždu. Vážně by mě zajímalo, jak tahle kráva, která si neumí ani zavázat tkaničku, udělala vysokou.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Už jsem viděl několik adaptací videoher, či her na PC. Mortal Kombat je naprostý béčko, který se za to ale nestydí. To je možná ten důvod, proč je doteď možná nejlepší videoherní adaptací vůbec.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Po zralé úvaze tomuto "filmu" dávám přeci jen jednu hvězdičku. Za to, že jsem měl takřka 90-ti minutovej záchvat smíchu. A Street Fighter dopadl možná ještě hůř.