Rédl - Ivana (2018) (epizoda)

Tak nějak nejde nedat plnej knedlík. Já se těšil už na tenhle díl a co se dalšího týče, tak prostě nebudu moct dospat. Ondřej Sokol by měl přestat ze sebe dělat dementa v tý slabomyslný novácký "u nás zpívají strašně známý herci" píčovině a věnovat se něčemu jako je Rédl. David Novotný už dávno všem dokázal, že je úžasný herec, ale Sokol bude mít ještě co dělat, aby někoho přesvědčil, že taky umí.

Rédl - Komu se dá věřit? (2018) (epizoda)

Tak zatímco první díl se nám rozjel až ke konci, tady už to šlape od prvních minut a závěr je vyloženě labůžo. Výborná práce s herci (díky kvalitně napsaným dialogům to asi šlo snadno), výborn kamera a hudba a Ondřej Sokol konečně v trochu jiné poloze, resp. hned v několika. Těšing na další dva díly.

Ant-Man a Wasp (2018)

Michael Peňa jede jak o život, Michael Douglas od minula omládnul o deset let, akční scény vtipné, záporáků na jeden film zbytečně moc a to oddalování konce (ten překupník měl k dispozici asi tisíc aut, jinak si to neumím vysvětlit) se stokrát ohraným přetahováním se o předmět bylo dost frustrující. Jinak příjemná jednohubka, která není nijak důležitá, ale rozhodně neurazí.

Cimrman dobývá Ameriku! (2018) (TV film)

Miluju Cimrmana. To ve spojení s ukázkami z anglické verze Záskoku mi dalo sílu dát tomu ty čtyři. Jinak je to chvílemi trošku moc na sílu.

Comeback - Lupiči (2008) (epizoda)

Je to sice předělávka jedné epizody seriálu Moje rodina, ale i tak je to výborný díl.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

JEDEN SPOILER ZA DRUHÝM, TAKŽE SI TO TU ANI NEČTĚTE, JÁ TO VLASTNĚ PÍŠU JENOM PRO SEBE.Zajímavý film o tom, jak je zbytečné cokoliv plánovat. Jak hrdinům, tak záporákům tu nevyšel snad jeden jediný plán. Všech těch asi tři sta plánů, které zde někdo vymyslí, jde vždy nenávratně k čertu. Takže upozornění pro bdělého diváka: Ať už v životě děláte cokoliv, hlavně si nic neplánujte, protože pak buďto vyletíte do luftu při bombardování nepřátelské lodi, nebo vás váš učedník na dálku o půlku zkrátí. A když už jsme u toho učedníka, tak tady musím poznamenat, že Rian Johnson dokázal z labilního Kylo Rena udělat vynikajícího záporáka a vývoj jeho vztahu s Rey posunout někam na úroveň Profesora Xaviera s Magnetem. Noví hrdinové jsou stále sympatičtí (až na nováčka Rose - ta sice vyloženě nevadí, ale je nezajímavá a na dnešní Hollywoodské poměry nadstandardně nepřitažlivá, takže jsem zvědavý, jestli bude mít Abrams v devítce žaludek na rozvíjení jejího vztahu s Finnem) a co se týče celkového obsazení, resp. postav, tak tu máme zřejmě nejvyspělejší díl z celé ságy. Postavy nesou černobílé, což je věc v dějinách Star Wars takřka nevídaná. A předpokládám, že vedle neuvěřitelných psích kusů při zacházení se Sílou to bude jeden z hlavních důvodů, proč tenhle díl leží ortodoxním fanouškům v žaludku. Mně osobně tenhle díl z výše uvedených (a některých neuvedených) důvodů velice potěšil.... Ale porgy bych všechny pochytal, zabil, oškubal a upekl. Prvních pár minut jsou docela fajn, ale jejich scény uvnitř Falcona jsou místy k nepřežití. P.S. Tenhle díl stárne jako kuřecí maso, když ho necháte par dní válet na sluníčku. Když se na to podíváte zpětně, tak je vám z toho blivno.

Ať žije nebožtík (1935)

"Taková ženská bezhlavost. Si zapomněla ve vlaku, no..., to... jak se drží v ruce. Cihličku, ne. Ho.. housle. Taky ne. No, brz-du... Poklona." Komedie plná omylů. Komedie plná náhod. Komedie s romantickou zápletkou. Komedie až po strop narvaná hláškami, které vám roztrhnou bránici vejpůl. Humor Huga Haase, resp. jeho herecký projev je nesmrtelný a nadčasový ("Drž to pořádně, ty blboune!"). Kdykoliv jen tak mimoděk utrousí nějakou ironickou poznámku, divák padá ze židle, takže by mě fakt zajímalo, jak to vypadalo v kinech v době premiéry. Zdatně mu tu sekunduje Václav Trégl ("To je zajímavý, von píše koňakem.") a jako předmět milostného zájmu slouží krásná Adina Mandlová, která je tu sice trošku prkenná, ale při své kráse a vtipnosti celého filmu si to může dovolit. Ale zrovna ona se tu postarala o jedinou menší vadu na kráse, která ve střižně asi všem ušla. Když jí Hugo Haas říká: "Poslyšte, vy mě máte ráda", nepochopitelně mu odpoví: "Já vás taky", což mi dodnes hlava nebere.Tuhle komedii můžete vidět vážně stokrát (jako já) a nikdy vám nezevšední. Hugo Haas byl fakticky ďábel a tady si svou one-man-show užívá jako nikdy. "Například já každý den tedy ráno cvičím, jo, jezdím na koni, plavu, vesluju, a hlavně tedy nejím polévky a nejím moučníky..." "A jak to dlouho děláte, prosím vás?" "Zítra začnu." P.S. Jedna věc mě ale maličko mrzí. Že ten nebohý starý pán, s nímž si Haas vymění čísla rentgenů, se vlastně nedožil konce filmu. A že nevím, kdy si došli pro chudáka Lumpíka. Takže dvě věci. Ale sranda je to beztak ohromná.

Liga spravedlnosti (2017)

Tak zatím je to za slabší tři. Uvidíme, zda si studio stejně jako u BvS vytáhne hlavu ze zadku a nechá tvůrce vydat nějakou prodlouženou verzi, protože to je to, co tenhle film potřebuje. Dotáhnout šrouby. Sem tam přidat nějakou scénu, nějakou větu, nějaký záběr. Řekl bych, že tak půlhodina navíc by z tohohle průměru mohla udělat velice dobrou komiksovku. V téhle osekané podobě má film dost much. V první řadě je to strašně rychlé přeskakování od jedné věci ke druhé (kvůli směšně krátké stopáži), čímž postavy tak nějak postrádají silnější motivace. Taktéž závěrečný souboj se záporákem by měl být trochu delší - a to už u mě něco znamená, protože já nenávidím, když jsou zápasy se záporáky zbytečně dlouhé (Hobit 3, Captain America: Winter Soldier). Kromě přílišné zkratkovitosti tu máme ještě příšerně nezajímavou hudbu - to by fakt chtělo vyladit... Nejlépe jiným skladatelem. A asi největším průšvihem celého filmu je digitální obličej Supermana. To vymazání knírku se bolestivě nepovedlo a všimne si ho i někdo, kdo o této kauze nikdy neslyšel. Jinak nemám filmu moc co vytknout. Jedná se o příjemnou akční komiksovku s vynikajícím obsazením (sice tentokrát hrají na pùl plynu, ale to se u komiksáren stává), bohužel s trochu slabším (a divně vypadajícím) záporákem s Oidipovským komplexem a úvodními titulky, které se, doufám, zapíšou mezi nejkrásnější intra všech dob, protože následky Supermanovy smrti, podkreslené písní Everybody knows v podání norské zpěvačky Sigrid, ukazují, jak dobrý by tenhle film mohl být a není. Skvělá scéna. Bohužel moc skvělých scén tu není (spíš pár cool záběrů), ale i tak si tenhle film nejspíš užijete. Nebýt Supermanova znetvořeného obličeje, užil bych si to podstatně víc, ale i tak to ušlo. Jak říkám, zatím slabší tři a pokud vyjde prodloužená verze, tak budu velice, ale velice šťastný malý človíček. EDIT: Po zhlédnutí filmu v pohodlí domova se ženou po boku přemýšlím, že ještě tu jednu hvězdu sundá. Henryho znetvořený obličej mě irituje pořád, navíc jsem si daleko víc všiml chybějících motivací postav, nehledě k tomu, že si postavy vymění sotva pár slov a už si chtějí nakopat superzadky (ano, na tebe mluvím, Diano!), což až nebezpečně připomíná scény z prvních i druhých Avengers. Předpokládám (i díky vzhledu Bena Afflecka, který třeba ve scéně s Flashem vypadá tak o dekádu mladší), že se jedná o vklad Josse Whedona, který zjevně dostal za úkol zkrátit vysvětlovací scény na minimum. EDIT2: Po dalším zkouknutí už dokážu docela dobře rozeznat většinu scén od Snydera a od Whedona - stačí se podívat na Bena Afflecka a Henryho Cavilla. 😀 EDIT3: Tak Snyderova verze se oficiálně blíží, měla by mít cca čtyři hodiny, Steppenwolf bude vypadat líp, Ben Affleck bude mít jednotný vzhled, Henry Cavill nebude mít plastelínový obličej, no, máme se nač těšit. 👍