Pepy

okres České Budějovice
student a milovník filmů

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 29.10.2013  11:45
    Událost (TV seriál) (2010)

Náhodou to docela překvapilo, vcelku už od prvního dílu je příběh strašně hezky rozvinutý a dějové příběhy se tam jak rozchází, tak zase schází. Mám rád příběhy u kterých se musí myslet a pokud je špatně pochopíte, tak jste ztratili čas strávený na tomto seriálu. Slabé obsazení, ale to vůbec nevadí, je tu šance na vyniknutí postav. To samé se říkalo o Dexterovi a podívejte, kde je teď. Celkově moc povedený a konec... je to vůbec konec?!

• 12.4.2013  22:27
    Kick-Ass (2010)

Je to neuvěřitelně neuvěřitelné! Dlouho jsem se na to nechtěl podívat, protože jsem od toho čekal v podstatě jen to nejhorší a galerie mi tomu taky nepřidala. Přišlo mi to jako hodně velké klišé, ale procenta šly nahoru a mě nezbývalo nic jiného, než se k tomu přinutit. Nakonec mě to velice ohromilo a překvapilo a už dnes se těším na další díl, protože toto byla pecka a nemůžu si pomoct, ale místy, mi ta kombinace všeho až připomínalo Pulp Fiction, ale věřte mi jsem plně zdravý člověk!

• 15.12.2012  14:06

Ani nevíte, jak je to úžasné, pořádně prožívat každý kousek filmu. Zpátky ve Středozemi! Skřeti, elfové, trpaslíci je to nádhera co zase Peter ztvárnil. Máme tu opět všechno co známe. Freeman opět nezklamal, vlastně nikdo nezklamal, všichni byli skvělí! Nádherná krajina Nového Zélandu a do toho hudba Howarda Shore, byla jedna z nejlepších kombinací... Vůbec mi nepřipadalo, že bychom jsme zaznamenali nějaké přebytečné scény. Čas byl akorát a žádné nudné pasáže ani nepostřehnete. Těším se na další pokračování, pouze doufám, že Peter pro nás nevyčerpal všechno co měl a doufám, že má ještě nějaký překvapení v rukávu.

• 11.11.2012  22:14
    Sinister (2012)

Celou dobu se vám třesou nohy a stále jste v napětí co na vás zase vykoukne... Ano, přesně takový byl pocit, když jsem sledoval tento úspěšný horor, který se pro mě stal nejlepším hororem co jsem viděl. Skvěle vytvořené a příběhově bezchybné, celou dobu přemýšlíte jak to dopadne, a pak je to stejně úplně jinak, než jste si mysleli. Skvělá temná atmosféra a hlavně zvuková kulisa, která neměla chybu a způsobila vám, že váš lekací reflex byl v jednom kole :). I na mě byl tento film moc, ale byl super.

• 22.8.2012  12:52

Jelikož je v předchozím díle, moje jedna z nejoblíbenějších filmových postav, tak je v celku jasné, že první díl byl pro mě jednoznačně lepší, ale jinak se tohle dílo také vyvedlo parádně. Parádní filmový požitek, větší zasvěcení do příběhu, zde se nám zmiňuje už i Liga Stínů. Záporáka jako byl Joker, už asi Bane nepřekoná, ale vidíme, že Tom Hardy se hodně vyhoupl a je vidět, že by se s ním mělo vždy počítat. Dále velmi sympatický charakter, Anne Hathaway, která se mi taky moc líbila a do role se mi hodně hodila. A i přesto, že jsem tyto poznatky neviděl v kině, ale pouze v hrozné verzi kinorip, kterou jsem našel na internetu, je to i tak pro mě jedna velká bomba letoška!

• 14.5.2012  21:24
    Avengers (2012)

Je skvělé vidět všechny Marvel hrdiny pohromadě. Vše se nám krásně vešlo do jednoho dalšího epického filmu. Ano pravda, co se týče zničených budov a věcí, jsem si chvíli připadal jak ve filmu Transformers, ovšem bez toho by to bylo nejspíš o ničem. Spousta sympatických tváří a jejich superschopnosti, dělali z filmu něco víc a to se mi na tom líbilo!

• 25.3.2012  13:05

Konečně po dlouhé době možnost shlédnutí i na internetu. To je asi věc, kterou bych měl podotknout. Od premiéry uteklo sedm měsíců a na DVD byla možnost koupi myslím před měsícem. To je hodně opožděně! Jinak se tento animovaný snímek ničím výrazně neliší od jiných. Příběh není ničím extra originální. Akorát co se mi na tom líbilo, bylo grafické zpracování postav, krajiny, úplně jiná animace, než jsme zvyklý.

• 13.3.2012  16:49
    Osvícení (1980)

Již dlouhou dobu jsem čekal na nějaký kultovní snímek a tak jsem si nechal poradit. Byl mi doporučen právě tento. Zážitek je velký, moc skvělý pocit. Díky Kubrickovi se můžeme plně vžít do děje, jako kdybychom tam doopravdy byli. Na každém kroku nás doprovází zdrcující hudba, která dodá filmu hořkou příchuť. Je vidět, že si se vším vyhrál, do sebemenších detailů a navíc úžasná kamera. No a na plátně se nám opět objevuje Jack Nicholson jak ho známe. Klobouk dolů všem!

• 26.2.2012  09:40
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Tohle, je přesný případ toho, že i britové umí udělat ten nejlepší evropský černý humor. Každý díl je založen na nové pointě, příběhu... A opravdu jsem velice překvapen, že producenti do toho narvali co se dá... Od zmasakrování pár týpků, přes duchy, zombie až po zabití Hitlera. Je pozoruhodné, že i přesto vám to neubere na sledovanosti. Do toho vám v uších zní hezký puberťácký slovník a výběr hudby je taky hodně zajímavý. Po zkopletovaní všech těchto bodů, je to jednoznačně nejlepší seriál posledni doby!

• 25.2.2012  14:38
    Claim (2008)

Velmi geniální, zábavný, adrenalinový dokument, který nemá chybu. Jenom sledujete až do konce s otevřenou pusou!

• 25.2.2012  11:42
    Warrior (2011)

Tento film se už od prvého začátku nedal moc přehlížet. Týdny od premiéry ubíhaly a hodnocení čím dál lepší... A můj první dojem? Nemám slov, toto je velmi emocionální film s velmi napjatým příběhem. A určitě se na tom podepsal Tom Hardy, tahle role mu opravdu sedla od začátku až do konce. Jen mě mrzí, že nebyl nominován na oscara, on by si to zasloužil, vlastně celý tento snímek... Jedna nominace? Si dělají srandu ne? Radši ať kopnou do zadku Válečného koně - jedno velké klišé. Tohle byl jeden velký omyl. Rozhodně nejlepší film posledních měsíců!

• 21.8.2011  10:30

Začínáme novou kapitolu plnou akčních scének, spousta bouchaček a k tomu nejmocnější chlápek v Riu, který vlastní největší balík prachů. Spousta krásných holek co se motají kolem nadupaných aut. Velká změna o proti předešlých katastrofálních dopadů. Prachy a luxus, co více bychom si mohli přát v tak slunném Rio de Janeiro!

• 12.7.2011  17:01

Dlouho mi trvalo, než jsem se dobelhal k nějakému komentáři, protože celou dobu jsem neměl slov. Tom Hooper přesvědčil a díky tomuto snímku poskočil o další stupínek výš. Klobouk dolů, ale i před všemi herci, hlavně před Colin Firth a Geoffrey Rush, oni byli ti co se navzájem doplňovali a drželi celý základ filmu pohromadě. Ale i sympatická Helena Bonham Carter okouzlila v celé své kráse. Skvěle propracované scény, kamera a hlavně hudba, která se mě ujala už od začátku. Myslím, že oscara dostal zaslouženě, jak Colin za hl. roli, tak celkově film. Alespoň vidíme, že historie je nám stále otevřená a máme spoustu možností točit, stačí si jen vybrat!

• 20.4.2011  14:40
    127 hodin (2010)

Velmi zajímavý úvod filmu. Během několika minut se totiž vlastně dostanete do jádra filmu a vy si ani nestihnete vzít popcorn. No prostě rychlý spad, ale to tady vůbec nevadí. Skvěle pojaté a to si říkáte, že ten děj je vlastně o ničem. No a konec... To si nechám pro sebe :-)

• 13.12.2010  22:27
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Nemám slov, snad jen!!! BAZINGA! :D

• 13.11.2010  22:00
    Sedm (1995)

Výborné strhující drama! Viděl jsem přesně to, co jsem chtěl vidět. Film jsem si užíval od začátku až dokonce. Hodně se mi tam líbily vybrané scény u kterých byla dramatická hudba, která to všechno povzbuzovala. Navíc je to nejlepší natočený snímek Davida Finchera. Skvělé krimi, výborná kamera a to všechno upoutalo moji pozornost na celé dvě hodiny.

• 12.11.2010  21:34

Také díky tomuto snímku se dostal Steven Spielberg do mojí TOP10 režisérů. Na začátku se toho moc nedozvíme, ale vzhledem k tomu, že je to tříhodinový film, tak se všechno vyhrotí v půli a pak už víme o co tam běží. Skvělé dramatické a herecké podání Liam Neeson a Ralph Fiennes, konkrétně Ralph, který si zahrál německého důstojníka jestli se nepletu na výbornou. Výborná válečná atmosféra z doby, do které by se asi nikdo nechtěl podívat. Je to smůla, ale takto to v životě chodilo a tenhle film nám to jenom dokazuje. No jinak nezapomenutelné dílo, které se musí ocenit 100%!

• 10.11.2010  15:48

Nejlepší snímek od českého režiséra, Miloše Formana, který si určitě každý zapamatuje. Po celou dobu sledování, to na mě působilo velmi emotivně a hlavně konec, který opravdu stál za to. Jack Nicholson, tady překvapil asi každého, vždyť za to byl odměněn i oscarem! Pokud se vžijete do jeho role, tak je hned jasné, že tohle je ten správný sympaťák, který všechno dokončí na 100%. Výborné zpracování celého filmu, mi ukázalo, že Češi se umí také překonávat.

• 6.11.2010  23:31
    Kmotr (1972)

Nevím co k tomu dodat ani nevím, jaká slova bych vybral. No každopádně to bylo úžasné, protože po celou dobu filmu s námi byla doba 40-50. let USA, takže skvělá atmosféra + hudba tehdejších let a některé scény, na které nezapomenu. Pokud se to takto shrne, tak je to velký filmový zážitek. Chvilkami mi to připomínalo hru Mafii, která si od tohoto snímku také něco vzala, protože je podobně zpracována jako Kmotr. Herecké role byli dobře rozdány a následně i Marlon Brando za to byl hned odměněn oscarem. Ale každý díl by si zasloužil toho oscara alespoň za režii, protože přesto, že to je dlouhý 3. hodinový příběh, tak i přesto sem se u toho nenudil. Al Pacino, později nástupce Kmotra sehrál výbornou roli. Dále sem rád, že si všechny díly vzal na starost jeden, jediný Francis Ford Coppola. Opravdová mafiánska klasika se vším, co mají mafiáni mít! 100%!

• 5.11.2010  23:04

Dokumenty moc nemusím, ale tenhle sem prostě musel vidět. Co k tomu dodat, výborně zpracováno a Jesse Eisenberg se konečně prosadil do pořádné herecké role. Jinak sem byl opravdu moc rád, že jsem to viděl.

• 2.11.2010  22:47

Tak tohle je asi jasné, každý rok na vánoce se to pouští v televizích a každý rok se na to musím dívat i přesto, že jsem to viděl stokrát. Výborně vybrané prostředí k natáčení, což zpestřuje atmosféru, dále se mi líbil Vladimír Dlouhý a také lucifer Karel Heřmánek a do toho ty charaktery postav. Výborně pozitivní pohádka, která nezklame!

• 29.10.2010  01:40

Výborný film od Franka Darabont a ten na mě udělal velký dojem někdy až šílený a nemohl jsem se nabažit konce. Tim Robbins oscarový herec s Morgan Freeman tvořili výbornou hereckou dvojici na plátně. Po celou dobu sledování, mě film naplňoval tím úžasem na takto ztvárněný snímek, který jsem už dlouho neviděl a taky dlouho neuvidím. Holywood, zase stoupl na větší stupínek popularity a to díky sedm* nominovaném snímku na oscara. Je fakt, že je film příliš zdlouhavý a řekl bych, že ke konci se hodně věcí opakuje, ale to mi až tak nevadilo. Spíš se mi nelíbila role Boba Guntona, protože si myslím, že byli lepší kandidáti, než byl on. Příběh byl velmi zajímavý a upoutavý. K tomu příjemná atmosféra, která tomu dodala příjemnou pohodu ke sledování. Co více si přát!

• 28.10.2010  23:00
    Spider-Man 2 (2004)

Čekal jsem trochu větší změny a ty se dostavili okamžitě a to ve větším množství. Tak každopádně, tento díl je lepší než první, protože je tu vidět větší aktivita a stále se něco děje a to mi v jedničce chybělo. Jinak konec byl velmi zajímavý a moc mě bavil, tak jako celý film. Popravdě jsem ani nečekal, takový snímek podle komiksu, asi nejlepší po Sin City.

• 26.10.2010  22:16

Tak Pixar je velmi známý animovanými filmy a myslím, že tenhle je jeden z nich, který si pamatuje každý. Koukám na něj stále rád a pokaždé se zasměji i tam, kde jsem se minule nezasmál. Dost slušný dabing a co se týče vkusu, tak taky nebyl špatný. Škoda toho pokračování, myslím si, že by druhý díl byl také úspěšný.

• 25.10.2010  22:20

Na takovýhle animáč jsem čekal, konečně nějaké hračky, které mluví. John Lasseter mi splnil sen a navíc mě při tom pobavil velkou dávkou charisma. Snímek jsem viděl v anglickým podání, kde na mě udělal dojem Tom Hanks, ale také česky na dabované, to není vůbec špatný. Příběh je sepsán natolik dobře, abyste se každou minutu filmu nenudili a byli stále ve střehu, aby vám něco neuteklo. Opravdu hezky provedené.

• 24.10.2010  23:19

Hodně jsem se rozhodoval jak to ohodnotím, jestli je to na čtyři* nebo na pět, nakonec jsem musel dát pět už kvůli velkým jmen. Herci se tu skvěle předvedli Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Uma Thurman a hlavně jsme mohli spatřit úspěšný comeback Johna Travolta. Navíc bych měl zmínit jméno Quentin Tarantino, u kterého si myslím, že je to jeho nejlepší dílo. Výborně sepsaný scénář a hlavně dobře nadabovaný, pokud se nemýlím tak Václav Vydra byl opravdu skvělý. Slušné hlášky na úrovni, ale byli tam i místa nudného kecání, při kterých jsem usínal. Je mi docela divné, že takto, už celkem starý film, ale za to velmi známý jsem shlédnul až teď. Nebyl na něj čas, ale jsem rád, že jsem si na to udělal větší chvilku, protože jsem si ti mohl příjemně vychutnat. Některé pasáže jsem nechápal, ale o to více jsem ,,doufám" pochopil. A je mi jasné, že jak už zmiňoval POMO, by bez tohoto snímku nemohlo být CSFD. P:S Určitě jednu věc jsem si zapamatoval a na kterou jsem se vždy těšil. ,,Pasáž z bible".

• 23.10.2010  12:43

Začátek velké sci-fi Lucasovo ságy, kvůli které stojí zapnout televizi nebo stáhnout nějaký ten díl. Začátek se mi hodně líbil i když z celkového hodnocení se to rozjíždí až v pozdějších dílech, jako třeba nová naděje. Ale pokud jde o mě, tak si myslím, že je to velmi propracované dílo. Výborné postavičky a obličeje, výborně vytvořený svět a navíc jak už jsem se trochu zmiňoval na začátku, je vícerodílná.

• 23.10.2010  12:30

Ryan Little nám připravil velkou podívanou. Jeden z nejlepších filmů o 2. světové válce, co se týče mě. Výborné zpracování příběhu, dobrá kamera a famózní efekty, které tomu dodali tu správnou razanci. Díval jsem se na to s nadšením a ještě po půl hodině filmu mi zvonilo v uších.

• 22.10.2010  20:42

Asterix je něco, co by měl znát každý dospělí i dítě. Miluji je a viděl jsem všechny animované, ale také i herecky zpracované díly. Také je to jedno z nejlepších francouzských animáčů. Výborný postavičky, které se proslavili po celém světě. Tohle je můj oblíbený na který koukám i teď.

• 21.10.2010  16:50

Tento film sem viděl jako malý a dodnes si ho pamatuji, protože na tohle se nezapomíná!

<< předchozí 1 2 3 4 5