Pepy

Josef Urban

okres České Budějovice
student a milovník filmů

• 20.10.2010  22:18
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Nejprve bych měl dodat, že jsem nejdříve četl knihu a pak se podíval na seriál. A velmi mě to dostalo, popravdě jsem to ani nečekal. Výborné obsazení a výborné hlášky. Velmi se jim to zdařilo a rád na to koukám znova. Pokaždé najdu něco nového, na co jsem prve nenarazil.

• 10.10.2010  22:30
    Matrix (1999)

Nečekal jsem takový převrat, ale popularita tohoto filmu se vyšplhala více než jsem čekal, ale za to právem. Báječný sci-fi film s velkou příměsí počítačových géniů, kteří k tomu dopomohli. Známé tváře, které ukázali co v nich je. Spousta akčních scének, k tomu napínavá atmosféra. Když si to všechno takhle vyložíme, dostaneme opravdu výborně sestavený film od začátku až do konce a velmi se těším na další jeho pokračování.

• 7.10.2010  17:58
    Sám doma (1990)

Pokud jde o tento rodinný a velmi zábavný snímek, tak je pro mě překvapením, s čím se vytasil režisér Chris Columbus. Je fakt, že on má za sebou i jiné vskutku dobré filmy, jako je třeba Harry Potter, ale tohle předčilo skoro všechno. Výborné kousky na pobavení, dobré scénky a hlavně Macaulay Culkin, bez kterého, bychom si to ani nemohli představit. Opravdu výborná podívaná!

• 3.10.2010  15:32
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Pokud chcete něco na odreagování pohodlné posezení a trochu srandy, pak jste tam kde máte být. Tento krátký sitcom jako jsou třeba i přátelé si mě velmi přitáhl a ještě teď, si mě ovijí kolem prstů. Výborně vymyšlený a dobře obsazený seriál u kterého se nebudete nudit. I když jste mladí i když jste starší, pořád se budete muset smát. Opravdu pecka, díky vám!

• 3.10.2010  15:20

Čtvrtý díl úspěšného fantasy filmu přišel s opravdu dobrým příběhem a akcí plných napětí. Tento díl točil opět jiný režisér, než jsme zvyklí, ale myslím si, že je to příjemná změna. Ale to se dalo čekat, viděl jsem všechny díly a nechápu, proč by tenhle neměl být jeden z dalších oblíbených filmů.

• 28.9.2010  22:37

Sem velmi překvapen a zároveň potěšen z tohoto famózního snímku. Ale abych to všechno pochopil, koukal jsem na všechny díly hned po sobě. Mě tady nepovzbudily brutální hry, které se hrály, ale nejvíce příběh, který je asi nejzajímavější jaký jsem viděl. Koukal jsem na další díly, abych věděl jak to dopadne a co nám přichystá za další skládačku Jigsaw. První díl je nejlepší ze všech a podívaná to je velmi pěkná. 5***** za opravdu dobře připravený příběh.

• 22.8.2010  11:35

Slušná kapka naděje, do slušného krimi filmu. Tak by se dal říct, jeden z nejúspěšnějších dílů Hercule Poirot. Skvělý příběh se zápletkou se vyvedl na jedničku. Možná už to není ten pravý Poirot, jaký bývával, ale pokud máte rádi žánr krimi, musíte se na to podívat...

• 13.8.2010  17:55
    Mumie (1999)

Další skvělý film do mé sbírky. Dobrá podívaná s akčním napětím. Film uplyne jako voda a sem tam se objeví nějaká potvora co chce Brendan Fraser zabít. Nápad na scénář filmu je dobrej ačkoliv jsem čekal, že to bude propadák, tak se to velmi dobře vyvedlo.

• 12.8.2010  19:02

Tak tohle je celkem jasné, když je seriál Simpsonovi úspěšný, tak proč by nebyl i tenhle film. Úžasné scény, při kterých se zasměju a které by mě z nudy, dostaly do pohody. Scénář je velmi slušný a chyby tam nebyli. Mohli by udělat další takovéhle filmové lahůdky, ale stejně asi každý radši zůstane u seriálu.

• 12.8.2010  16:41

Další pokračování Stevna Spielberga mě opět dostala do natšení a potěšení. Herec Harrison Ford, kterému není už dvacet let, opět dokazuje, že stále má tu fyzičku, aby mohl točit tyto dobrodružné filmy. Mladý klučina Shia LaBeouf, zase postupuje na další schůdek holywoodské slávy, která ho nemine v jeho kariéře. Podívaná byla pěkná a film aspoň rychle uběhl.

• 8.8.2010  21:32

Tak to je nádhera, co více bysme si také mohli přát od Quentin Tarantino. Jeho nádherný snímek je opravdu famózní kousek do jeho další sbírky. Brad Pitt měl dobrou roli a hrál pěkně, ale co mě překvapilo, byl herec Christoph Waltz, v jediném filmu mě úplně odrovnal. Za jediný film se stihnul takhle ukázat, no jeho výkon byl obdivuhodný. Také Eli Roth mě překvapil, všichni víme, že tento herec dělá spíše do horrorů, ale toto se mu také povedlo. Válečná atmosféra byla také znát a Hitler neměl chybu, opravdu ta role mu padla jak ulitá. Akortá co bych trochu opoměl, je že se někde mluvilo i dvacet minut německy a v některéch scénách i francouzsky, ale mělo to stále dobrý náboj a kvalita filmu neklesla.

• 31.7.2010  16:49

Zajímavé filmové zpracování s dobrým dějem i závěrem a zajímavé postavy v čele s Johny Deppem. Ukázkový film u kterého se ani na chvilinku nebudeme nudit. Další excelentní film Tima Burtona.

• 29.7.2010  16:29
    Řekněte mi, kdo to je (TV pořad) (2004)

S Felixem Holzmannem se nebudeme ani na chviličku nudit.

• 28.7.2010  22:50
    Kruh (2002)

Pokud máte rádi strachem poháněnou atmosféru a nemáte strach z různých skřehotů a bouchání, tak jste na správné adrese. Od první minuty filmu nebudete chtít spát a napětí v žiiách vám bude stoupat každou chvíli. Film mě dostal natolik, že jsem nemohl týden zavřít oči. Gore Verbinski zpracoval tento populární horor skvěle a 5* si to zaslouží každopádně.

• 27.7.2010  16:38
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Tento TV pořad je fakt dobrej koukám vždy na ČT1 nic mi nesmí uniknout fakt bomba.

• 27.7.2010  15:47

Pokud se nad tím zamyslíme trochu jinak, dojde nám, že to není pro někoho zas taková extra podívaná. Pro mě je to, ale docela důmyslná souhra okolností. Já bych si film bez Jackie Chana nemohl vůbec představit. Bez něho by byl pouze poloviční a ve scénkách kde právě bojuje se dostane sem tam i nějaká zábava. Příběh byl sepsán vskutku dobře bez jediných chyb, Ewen Bremner se tu představí jako úplný nešika, díky němu se tam také dostává nějaký ten humor. Pro mě příjemná pohodová podívaná.

• 27.7.2010  14:52
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Známé tváře a neuvěřitelná atmosféra válečné doby vás zaujme natolik, že se nedokážete od tohoto seriálu odpoutat. Nejlepší válečný seriál, který byl vůbec natočen !

• 25.7.2010  21:15

Jenom to schrnu, pěkné zpracování příběhu dobré válečné efekty. Kulky létají, zbraně střílí to je nejlepší válečný film za posledních pár let.

• 25.7.2010  15:25

Klasická česká komedie z doby jak ji známe. A smějeme se těmhle filmům i do dneška. Vždy je na nich něco zajímavého. Takovéhle české filmy se povedou už jen málokdy a záleží na tom kdo je dělá. Aspoň jsme viděli jak to chodilo v té době a jak to chodí dnes. Langmajera moc nemusím, ale tady mě teda dostal. Každá česká klasika si zaslouží ohodnocení na 100%.

• 25.7.2010  14:44
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Novu zapínám asi jenom kvůli tomudle. Zábavná rodinná komedie se vším šudy. Todle si nemůžu nechat ujít. Skvělá práce Patricka Duffy v roli správného otce mě vždy naladí. Suzanne Somers jako matka si svoje děti umí srovnat. I když jsou tydle filmy jako na způsob přátelé a jiných comebacků tak i přesto se mi tenhle opravdu moc líbí.

• 24.7.2010  21:56
    Ong-Bak 2 (2005)

A je to tady! Velmi obdivuhodné pokračování slavného akčního filmu je tu se vším šudy. Tony Jaa opět nesklamal svými dovednostmi a opět prokázal, že je v tomhle směru nejlepší. Klasický rychlý příběh nám tam asi vadit nebude. Smysluplný film má vše co by měl mít každý správný film. Je to bojová klasika. Jen tak dál pokračujte tydle filmy lákají lidi čím dál víc. 5* jako vždy.

• 23.7.2010  15:51
    Počátek (2010)

Po všem těch nových sci-fi filmech, si myslím že todle je nový začátek. Dlouhou dobu měl v těhle ohledech přednost Matrix, ale todle je úplně nová náplň. Po všech těch nudných filmech sem čekal něco úplně nového a svěžího. Je vidět, že nám Režisér Christopher Nolan chce stále co ukazovat a daří se mu to na jedničku. V americe to mělo velkou premieru a myslím že máme nové nominování jako nejlepší film na oscara. Už od začátku filmu se nebueme nudit. Tenhle film má v sobě kouzlo po celou dobu. Leonardo DiCaprio sehrál svou roli na více než dobře. A další herci jako např. Tom Hardy a Tom Berenger na tom mají taky velký obdiv. Myslím si, že scénář byl npsaný dobře, ten neměl chybu. No dalo by se tu o tom psát strašně dlouho dobu, ale myslím si, že má na to, aby se vyrovnal filmu Avatar.Takže moc pěkný a film a 5* si to určitě zasloužilo.

• 11.11.2008  20:29
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Parádní komedie, kde i když hraje jen jeden herec náramě se člověk pobaví... Jeho styl a humor jsou známé po celém světě. A mělo by ho sledovat čím dál víc lidí.

• 3.2.2013  21:56

Čím nižší rozpočet, tím větší klišé, bohužel je to tak, ale ne tehdy pokud si to do parády vezme Peter Jackson a jeho partička, která vraždí borce z vesmíru... Omlouvám se, Peter vlastně ne. Peníze se ve filmu hodně odrazily, toho si můžeme všimnout na prvý pohled, ale to jak je to vytvořené, nahrané a podané z toho dělá úplně něco jiného a na konci filmu si už i ty litry kečupu oblíbíte.

• 3.2.2013  21:49
    Big game (TV pořad) (2010)

Jasně hodnocení tohoto pořadu, je pro každého rozporuplné, ale pokud máte rádi tuhle karetní hru a rozumíte ji, pak se s radostí kouknete na jeden z dalších dílů Big game v které se hraje o velký balík peněz.

• 3.9.2012  22:09

Skvělé obsazení, skvělé dobové prostředí, moc se mi to líbilo ovšem co se týče podobného filmu jako byl iluzionista, tak bych řekl, že to mělo lepší závěr, koncovka byla vícero promyšlená. Ale i tak jsem velice spokojen. 85%

• 29.8.2012  12:34

Tohle je hodně povedené a hodně zamotané. Myslíte si, že příběh šlape, podle toho, pak zase podle toho a pak se připlete další věc a jste v příběhu celý zamotaný. Nebojte není to tak hrozné, jde jen o to, že nápady tu jsou vynikající. Chvilku mi to připomínalo Saw podle těch nástrah, které na ně čekali... Všechny hrůzy, všechno čeho se bojíte najdete tady. Všechny kousky věcí, které vám chybí v jiných hororech najdete tu. Byl jsem velice překvapen, už z toho jak jsem se bavil, tak už kvůli vysvětlení a ukončení příběhu.

• 23.8.2012  01:13
    Hooligans (2005)

Hodně emotivní děj, zasazený do dvou rozdílných gangů, kde se ctí reputace a hrdost. Na jedné straně násilí a rasismus, na druhé ochrana svých nejbližších. A to všechno ve Velké Británii, kde je hodně známo o fanouškovských rivalitách mezi týmy. Velmi příhodné a velmi dramatický konec. Skvělý příběh a super podívaná.

• 16.8.2012  14:10
    Diktátor (2012)

Dobré mixování Arábie s Amerikou na úrovni. Nejlepší je to s českými titulky, protože Sacha má hodně zábavný hlas a dobře se do role vžil. Místy hodně vtipně, možná až přehnané scénky, ale jinak to pobaví. Z tohoto filmu jsem usoudil, že být diktátorem, možná nemusí být taková hrůza, toho luxus co si užíváte, málokdo by tomu místu odolal (berte s rezervou) :).

• 9.6.2011  22:05
    Na vlásku (2010)

Další pěkně ztvárněná animace se skvělým dabingem a prostředím. Romantické, s vtipnými pasážemi. Do těchto vět se dá shrnout celý film. 85%