Pepy

Josef Urban

okres České Budějovice
student a milovník filmů

• 14.5.2011  21:27

Očekávat od toho něco více by asi nemělo smysl. Ale jako úvod do sci-fi světa to stačí. Velká příměs z jiných trháků, jako je třeba Matrix. Dějově by to uspět mohlo, ale to je asi tak jediné, po druhé bych to už vidět nemusel.

• 21.4.2011  22:21
    Vřískot 4 (2011)

Čím bych začal... Nejspíš tím, že i když jsem neviděl předchozí díly, tak jsem i beztak pochopil smysl. Začátek se skvěle vydařil, ale bohužel z části jen ten, nejspíš nás chtěl režisér Wes Craven nejprve upoutat a pak odradit, protože střed filmu byl podle mého vkusu katastrofální. Krvelačné scény, které mi místy připadali až moc komediální, nebo až příliš sci-fi, jako by to byli scény vystřižené z Terminátora. Na konci, jakoby vysvitlo slunce a filmu dodalo závěrečnou energii k skvělému zakončení! Když to shrnu, tak i po malých chybách dávám 75 procent.

• 20.4.2011  14:40
    127 hodin (2010)

Velmi zajímavý úvod filmu. Během několika minut se totiž vlastně dostanete do jádra filmu a vy si ani nestihnete vzít popcorn. No prostě rychlý spad, ale to tady vůbec nevadí. Skvěle pojaté a to si říkáte, že ten děj je vlastně o ničem. No a konec... To si nechám pro sebe :-)

• 19.4.2011  20:52
    Smrtící déšť (TV film) (2009)

Přehlcené, nudné, trapné. Tyto tři slova stačí na vyjádření celého filmu. Kanadská klasika, šestaosmdesáti minutové kecání o čemž nakonec zjistíte, že jste promarnily zbytečně čas. Žádné napětí akce ani šmrnc. Tyhle filmy sem nepatří!!!

• 28.12.2010  12:22

Po minulých dvou dílech sem se trochu obával co na mě teď vykoukne. Ale nadšení stále zůstává i když tu byly značné příznaky, a proto jsem musel snížit jeho laťku hodnocení. Příběh se velmi ujal hned na začátku a vy jste tak alespoň neztratili pojem co se děje. Výborně vymyšlené a zároveň ztvárněné, ovšem z toho nevychází celý film, chybělo mi tam to nadšení a pointa, které se mi dostávalo opravdu po malých doušcích.

• 13.12.2010  22:27
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Nemám slov, snad jen!!! BAZINGA! :D

• 29.11.2010  00:00

Jim Carrey si zahrál opět ,,magora", ale to se mi na něm líbí. Pokaždé vás dostane. Film je sice slabší nadprůměr, ale to je jenom díky němu. Kdyby tuto roli nedostal on, tak bych dal nejspíš odpad, ale jelikož, tam hraje můj božský Jim, tak není co řešit.

• 20.11.2010  00:07
    Disturbia (2007)

Na dnešní večer toho moc v televizi nedávalo, ale viděl jsem upoutávku na Disturbia a zdálo se mi jako dobrý nápad se na to podívat, ještě k tomu tam hraje Shia LaBeouf, a tak jsem se na to musel podívat. Nakonec jsem byl ve výsledku mile překvapen, hlavně příběhem a myšlenkou, která se povedla. Drsná atmosféra, obzvláště na konci, kde jsem se trochu bál. Myslím, že Shia nás tu překvapil všechny, protože sehraná role se mu povedla. Klasika, se všemi směry.

• 13.11.2010  22:00
    Sedm (1995)

Výborné strhující drama! Viděl jsem přesně to, co jsem chtěl vidět. Film jsem si užíval od začátku až dokonce. Hodně se mi tam líbily vybrané scény u kterých byla dramatická hudba, která to všechno povzbuzovala. Navíc je to nejlepší natočený snímek Davida Finchera. Skvělé krimi, výborná kamera a to všechno upoutalo moji pozornost na celé dvě hodiny.

• 13.11.2010  10:28

Já vůl, proč jsem dnes ráno zapínal televizi! Zrovna na nově, dávaly tenhle slabý a ubohý film o malých chlapcích, co se rozhodli, že budou jíst smažený žížaly. Nuda bez ničeho, není tam skoro nic pozitivního. Už z hodnocení je nám jasné, že 40% asi úspěšnost není. No jo, malý děti a hned jak by chtěly do showbyznysu.

• 12.11.2010  21:34

Také díky tomuto snímku se dostal Steven Spielberg do mojí TOP10 režisérů. Na začátku se toho moc nedozvíme, ale vzhledem k tomu, že je to tříhodinový film, tak se všechno vyhrotí v půli a pak už víme o co tam běží. Skvělé dramatické a herecké podání Liam Neeson a Ralph Fiennes, konkrétně Ralph, který si zahrál německého důstojníka jestli se nepletu na výbornou. Výborná válečná atmosféra z doby, do které by se asi nikdo nechtěl podívat. Je to smůla, ale takto to v životě chodilo a tenhle film nám to jenom dokazuje. No jinak nezapomenutelné dílo, které se musí ocenit 100%!

• 10.11.2010  15:48

Nejlepší snímek od českého režiséra, Miloše Formana, který si určitě každý zapamatuje. Po celou dobu sledování, to na mě působilo velmi emotivně a hlavně konec, který opravdu stál za to. Jack Nicholson, tady překvapil asi každého, vždyť za to byl odměněn i oscarem! Pokud se vžijete do jeho role, tak je hned jasné, že tohle je ten správný sympaťák, který všechno dokončí na 100%. Výborné zpracování celého filmu, mi ukázalo, že Češi se umí také překonávat.

• 8.11.2010  23:32
    Red (2010)

Skvělé scény, při kterých se pobavíte ať už chcete, či ne. Výborná akční komedie a pokud je s Bruce Willis, tak to nemá chybu. Mimochodem u mě se kvalita filmu pozná, když si tam zahraje taky roli Morgan Freeman. Dobrá kamera, efekty a dobré hlášky, to vše v jednom dvouhodinovém snímku.

• 7.11.2010  23:10

Na tuhle noc sem musel vybrat něco komediálního, abych se odreagoval a trochu pobavil. A myslím, že jsem vybrat správně! Skvělá podívaná a po celou dobu filmu, velká zábava. Vegas je prostě rájem klidu, hazadru a srandy. Jestli-že si k tomu ještě vyrazíte s přáteli, máte z toho jízdu, na kterou nezapomenete. 80%!

• 7.11.2010  18:22
    Tekken (2010)

Film jsme objevil nedávno a hodnocení bylo velmi nízké, a tak sem se rozhodl na to podívat, už kvůli tomu, že to je ztvárněné díky předloze počítačové hry Tekken. Velmi dobře znám tuto hru, protože sem ji hrál stále u kamarádů a moc mě bavila. Je pravda, že mi tam chybělo více soupeřů, jako třeba King, nebo Marduk či Hworang. Dále, když už bych to točil, bych přidal bojová komba, která se provádějí ve hře, protože když už, tak ať je to úplné. Počítačová hra je populární po celém světě a tohle si nezasloužila!

• 6.11.2010  23:31
    Kmotr (1972)

Nevím co k tomu dodat ani nevím, jaká slova bych vybral. No každopádně to bylo úžasné, protože po celou dobu filmu s námi byla doba 40-50. let USA, takže skvělá atmosféra + hudba tehdejších let a některé scény, na které nezapomenu. Pokud se to takto shrne, tak je to velký filmový zážitek. Chvilkami mi to připomínalo hru Mafii, která si od tohoto snímku také něco vzala, protože je podobně zpracována jako Kmotr. Herecké role byli dobře rozdány a následně i Marlon Brando za to byl hned odměněn oscarem. Ale každý díl by si zasloužil toho oscara alespoň za režii, protože přesto, že to je dlouhý 3. hodinový příběh, tak i přesto sem se u toho nenudil. Al Pacino, později nástupce Kmotra sehrál výbornou roli. Dále sem rád, že si všechny díly vzal na starost jeden, jediný Francis Ford Coppola. Opravdová mafiánska klasika se vším, co mají mafiáni mít! 100%!

• 5.11.2010  23:04

Dokumenty moc nemusím, ale tenhle sem prostě musel vidět. Co k tomu dodat, výborně zpracováno a Jesse Eisenberg se konečně prosadil do pořádné herecké role. Jinak sem byl opravdu moc rád, že jsem to viděl.

• 5.11.2010  21:06
    Saw 3D (2010)

Na velkolepé poslední dílo, se mi nechtělo čekat, až film bude na internetových stránkách a proto jsem musel vzít peníze ze svého prasátka a zajít si koupit lístek do kina. Myslím, že se konečná fáze vydařila a zaslouží si nějakou úctu. Už kvůli tomu, že to bylo v 3D. Tak hlavně jsem dostal odpovědi na otázky, na které sem nemohl přijít. Co jsem četl, za komentáře, tak některé scény byly údajně přehnané, ale to mi opravdu nevadilo, tak co můžeme do Jigsawa čekat.. A popravdě jsem ani nečekal takový konec.75%, mé druhé nejlepší hodnocení této ságy, hned po jedničce.

• 2.11.2010  22:47

Tak tohle je asi jasné, každý rok na vánoce se to pouští v televizích a každý rok se na to musím dívat i přesto, že jsem to viděl stokrát. Výborně vybrané prostředí k natáčení, což zpestřuje atmosféru, dále se mi líbil Vladimír Dlouhý a také lucifer Karel Heřmánek a do toho ty charaktery postav. Výborně pozitivní pohádka, která nezklame!

• 31.10.2010  23:48
    Donnie Darko (2001)

Tak pokud jde o herce, tak obsazení bylo dobré ve všech ohledech a Kelly zvolil správně, aby v hlavní roli vystupoval Jake Gyllenhaal. Ale obsah filmu mě moc nenatchl, nápad dobrý, ale občas se mi zdálo, že už taky létám v oblacích, bylo to trochu přitažené za vlasy. Až teda skoro ke konci se to rozjelo a já pochopil oč tam běží. Výborné Mysterio s přídavkem jiných žánrů. Je pravda, ale že jsem čekal něco, co mě překvapí a donutí mě tam dosadit pátou *. Bohužel se tak nestalo a tak musíme zůstat u 75%.

• 30.10.2010  23:22

Tento film mě uchvátil, nejen díky tomu, že je v hlavní roli Al Pacino, ale také díky tomu, že je to skvělá gangestrovka na úrovni. Výborně pojaté a tím i dobře natočené. Al Pacino nám tady ukázal jednu z jeho nejlepších rolí. Krásně pohodově jsem to pojal, takže na 80%.

• 30.10.2010  21:45

Pane bože, horší to být, už asi ani nemohlo. Film byl o ničem a v půlce filmu jste už věděli jak to dopadne. Pomalu ani žádná zápletka, pořád jen nudné kecání Matonohy, Janečkové a spol. Ve filmu nebylo nic kladného, až na Jirku Mádla u kterého se mi líbila jeho role, jinak obsahově katastrofální až nemotorné.

• 29.10.2010  01:40

Výborný film od Franka Darabont a ten na mě udělal velký dojem někdy až šílený a nemohl jsem se nabažit konce. Tim Robbins oscarový herec s Morgan Freeman tvořili výbornou hereckou dvojici na plátně. Po celou dobu sledování, mě film naplňoval tím úžasem na takto ztvárněný snímek, který jsem už dlouho neviděl a taky dlouho neuvidím. Holywood, zase stoupl na větší stupínek popularity a to díky sedm* nominovaném snímku na oscara. Je fakt, že je film příliš zdlouhavý a řekl bych, že ke konci se hodně věcí opakuje, ale to mi až tak nevadilo. Spíš se mi nelíbila role Boba Guntona, protože si myslím, že byli lepší kandidáti, než byl on. Příběh byl velmi zajímavý a upoutavý. K tomu příjemná atmosféra, která tomu dodala příjemnou pohodu ke sledování. Co více si přát!

• 28.10.2010  23:00
    Spider-Man 2 (2004)

Čekal jsem trochu větší změny a ty se dostavili okamžitě a to ve větším množství. Tak každopádně, tento díl je lepší než první, protože je tu vidět větší aktivita a stále se něco děje a to mi v jedničce chybělo. Jinak konec byl velmi zajímavý a moc mě bavil, tak jako celý film. Popravdě jsem ani nečekal, takový snímek podle komiksu, asi nejlepší po Sin City.

• 27.10.2010  22:59

Chyběl mi tu Stallonovo důraz, který má v každém filmu. Film je docela o ničem, je to jenom sportovní žánr, jako byl Rocky, ovšem ten se mu povedl více. 50% kvůli Silvestrovi, ale hraje tu nesympatickou roli, která mi nepadla do oka.

• 27.10.2010  20:36
    Eurotrip (2004)

Podle toho co jsem slyšel, jak je tento film úžasný, no a ty hlášky, sem si říkal, že to musím vidět. Podíval jsem na hodnocení a a překvapilo mě, jak je nízké. No, ale přece jenom jsem si to stáhnul a myslím, že jsem udělal velkou chybu. Jako je to taková komediální klasika, na nízké úrovni, ale přece jenom jsem to musel ocenit na 3*, kvůli našim hercům, ale také díky hláškám, které se docela povedly, ale škoda, že si pro mě museli vybrat zrovna tento snímek. Takže na druhou stranu, jsem zas takovou chybu neudělal :-).

• 26.10.2010  22:16

Tak Pixar je velmi známý animovanými filmy a myslím, že tenhle je jeden z nich, který si pamatuje každý. Koukám na něj stále rád a pokaždé se zasměji i tam, kde jsem se minule nezasmál. Dost slušný dabing a co se týče vkusu, tak taky nebyl špatný. Škoda toho pokračování, myslím si, že by druhý díl byl také úspěšný.

• 25.10.2010  23:12

Na tomhle snímku je nejhorší, že furt klesá a klesá a lidé ho miň zbožňují. Zde je vidět přesná ukázka, jak se s velkolepého filmu, stane nudné pokračování. To byla nejhorší chyba co mohli udělat a navíc jiný režisér, měli nechat první díl a stačilo by, tohle je moc přehnané a na některé je to moc silná káva.

• 25.10.2010  23:01
    Noc v muzeu (2006)

Filmová klasika s ještě větší klasikou a to Ben Stiller, který má štěstí na filmy s horším hodnocením. Ale jinak to byla klidová pohoda, protože nápad byl velmi dobrý, ale horší bylo to jeho zpracování. Jinak myslím, že odvedli dobrou práci, alespoň na ten průměr amerických klasik.

• 25.10.2010  22:20

Na takovýhle animáč jsem čekal, konečně nějaké hračky, které mluví. John Lasseter mi splnil sen a navíc mě při tom pobavil velkou dávkou charisma. Snímek jsem viděl v anglickým podání, kde na mě udělal dojem Tom Hanks, ale také česky na dabované, to není vůbec špatný. Příběh je sepsán natolik dobře, abyste se každou minutu filmu nenudili a byli stále ve střehu, aby vám něco neuteklo. Opravdu hezky provedené.