Darneth

Darneth

Isra Antares

okres České Budějovice
Fighter & Dreamer

51 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

  "The Force will be with you Luke (and me), always"

 • poster

  Matrix (1999)

  Netradiční sci-fi kult, který poukazuje na přetechnizovanou dobu, je napěchován filosofií, vírou, pořádnou akcí, latexem, dnes už relativně profláklým bullet timem a mnoha otázkami. Nezbývá než nasadit Matrixky M-499G a následovat bílýho králíka! Finally....check a red pill or a blue pill my dears?

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  "Three Rings for the Elven-kings under the sky, Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone, Nine for Mortal Men doomed to die, One for the Dark Lord on his dark throne. In the Land of Mordor where the Shadows lie. One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie." Nedovedu si představit, že by LOTRA natočil někdo lépe než Peter. Společenstvo mě oslovilo asi nejvíc z celé trilogie, zřejmě proto, že i přes počáteční rozvleklost byl fim tak úctyhodně natočen a uchoval si ještě trochu těch hezkých chvilek před bouří válek. Úchvatná příroda Nového Zélandu, milá vesnička Hobitín, kovem a sírou páchnoucí Železný pas, snová Roklinka, démonická Moria, magický Lothlórien, závěrečná bitka u řeky Anduiny a mnohem více, mě chtě nechtě položí pokaždé. Jiný takový svět se hledá těžko, co víc říct..nepřekonatelný začátek!

 • poster

  Fontána (2006)

  Emoce z této delikatesy přímo pryští a zanechá ve vás takové neurčité cosi, co se rozpíná a rozpíná a vy se odevzdaně necháte lapit do oceánu bezbřehého zoufalství. Přesto dokáže probudit i smířlivý úsměv, protože smrtí vlastně nic nekončí. Právě naopak, začíná. Pootvírá čakry, rdousí naši vlastní nabubřelost svatozáří stromu života. Každý si z Fontány odnese to, co právě potřebuje. Nutí k zamyšlení i několik let po shlédnutí, nikdy neomrzí, neohraje se a pokaždé je to úplně jiné a nové. Příspívá k tomu i to, že nebylo použito žádného počítačového efektu (vesmír, v kterém se pohybuje strom života je vytvořen z chemických reakcí různých látek), nadále i herecké výkony obou hlavních aktérů působí opravdově až bolestně. Příběh je velice silný a kdokoli si jej může vyložit mnoha způsoby díky obsáhlé symbolice, filosofickým i náboženským motivům, jenž člověk stejně plně nepochopí. Ne tak, jak to chápal Aronofsky (to snad ani nelze), ale po svém. Hlavní myšlenka zůstává a to: láska-nesmrtelnost, smrt-znovuzrození. Nádhera! Karmický orgasmus podbarvený astrální hudbou Clinta Mansella. "Together, we will live forever!"

 • poster

  Gladiátor (2000)

  “My name is Maximus Decimus Meridius, Commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next.” Gladiátorská revanš provázejíc mě dlouhých 13 let, doslova jsem vymodlila Russellovi Oscara. Klasa klas. Už předtím bylo nanejvýš zjevné, že jeho herecký výkon nezůstane nepovšimnut, avšak dramatický výstup J. Phoenixe povšimnut zůstal a to americké akademii odpustit nedokážu.

 • poster

  Princezna Mononoke (1997)

  "Life is suffering. It is hard. The world is cursed. But still you find reasons to keep living." Má dětská láska, která mne naučila milovat anime a především mistra Miazakiho.

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

  Krásné završení epického fenoménu a zárověň počátek budoucí 20-ti leté nadvlády Impéria. Chyběla mi větší rozervanost, občas byly dialogy dosti kostrbaté, ale člověk si po letech u SW už zvykne. Grandiózní přechod k Nové naději! Za bouřlivého potlesku umírá demokracie, světy se hroutí pod Palpatinovou rudou čepelí a řád Jedi je nadobro zničen nešťastnou zradou. Z přátel se stávají nepřátelé, mladý Skywalker padl v plamenech Mustafaru, ale láska přežívá-zrodil se život- NOVÁ NADĚJE Galaxie!!! Zrodil se tak i Darth Vader, poslední Pán ze Sith, černý přízrak, nemilosrdný vykonavatel císařovy vůle a zhouba přeživších Jediů. "Darth Vader, RISE!"

 • poster

  Království nebeské (2005)

 • poster

  Upgrade (2018)

  A fake world is a lot less painful than the real one. Upgrade mi vypálil pořádnou díru do systému...dlouho se mi nestalo, abych o filmu přemýšlela ještě dva dny poté. Fuck this shit..ještě, že do toho nehrál Perturbator, asi bych byla ještě více a krásněji v hajzlu :D Víc asi nejsem schopná napsat.

 • poster

  Blade Runner 2049 (2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace