Darneth

Darneth

Veronika Velen

okres České Budějovice
Fighter & Dreamer

53 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Winter is coming. Pakliže středověk doslova hltám v jakémkoli obrazovém formátu, až na pomezí poloreálu, stal se výpravný seriál GOT mou doživotní drogou!

 • poster

  The Mandalorian (TV seriál) (2019)

 • poster

  Rozčarování (TV seriál) (2018)

  Princezna ožrala, věčný naivka Elfo a naprosto pekelně rozkošný Luci. Legendární trio, kterému nelze odolat!

 • poster

  Vikingové (TV seriál) (2013)

  "Cattle die, kinsmen die. All men are mortal. Words of praise will never perish nor a noble name." Vikingové utišili můj neukojitelný hlad po krvi, severských mýtech, copatých mužích i drsných ženách. V paprscích všemohoucího Ódina, nechť jsme hodni píti medovinu Valhally, čest a slávu!

 • poster

  Cizinka (TV seriál) (2014)

  Úvodem bych chtěla říci, že je opravdu škoda, že se o tomto seriálu v podstatě ani moc neví, já na něj narazila úplně čirou náhodou, a to po dvou letech od doby, co spatřil světlo obrazovek. Na Outlanderovi je pozoruhodné, jak dokáže propojit romantickou linku se zvyklostmi a tradicemi tamního drsného Skotska, bitevní vřavou a mocenskými intrikami, ať už mezi spodinou, či urozenou smetánkou, aniž by to působilo tristně, chaoticky, ledabyle, nuceně, či nudně. Nejzajímavějším faktorem je taktéž cestování mezi dvěma epochami a prostřihy na minulost z obou světů, které se řemeslně doplňují. Musím také vyzdvihnout úchvatnou skotskou krajinu, oplývajíc starobyle magickým keltským i vikingským duchem, Beara McCrearyho, který zkomponoval jeden z nejlepších soundtracků na poli kinematografie a samozřejmě především herecký ansámbl. Konkrétně pak Caitrionu Balfe a Sama Heughana. V životě jsem neviděla větší chemii mezi herci, která je tak uvěřitelná a přirozená sama o sobě a vůbec jejich autentický projev v jakékoli situaci je opravdovým hereckým koncertem, jenž se častokrát nevidí. Užívala jsem si každý moment. Díly jsou obsáhlé a s veškerými/i těmi zápornými/ postavami se člověk lehce sžije, což je opravdu ojedinělý případ. Nemůžu se proto dočkat třetí sezóny, bude zajímavý přechod ze Skotska do Nového světa i rozplétající se osudy všech hrdinů po 20-ti letech.

 • poster

  Pod černou vlajkou (TV seriál) (2014)

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  "Zabte jeho žaludy a ať se na to dívá!"netřeba nic dodávat..to jsou prostě-Simpsni. Předchůdci Futuramy, žlutí lebkouni prožívající na chlup stejné osudy jako my.

 • poster

  Tron: Povstání (TV seriál) (2012)

  Naprostá lahůdka mezi animovanými i hranými seriály, která mě škádlí nevídaným způsobem, jako laserová tečka kočku. Povstání by si bez debat zasloužilo více sérií....škoda, Grid mi přirostl k mému nebohému srdéčku.

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  I´ll be there for you....

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Na počátku byl apetit, poté absťák a nyní bohužel (či bohudík?:D) i závislost. Suše šťavnatý humor pepřený především Sheldonem s náznaky autizmu a smolařem Leonardem, fantaskní fyzici, co si zapisují život do rovnic. Ti hoši si mě získali. Pro Geeky nutnost.