Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krátkometrážní
  • Krimi

Stoker (2013)

bridí sa mi dávať TRI *** lebo to svedčí buď o neschopnosti urobiť si vlastný názor alebo laxnosti prístupu - no v prípade tohto "filmu" to inak nejde - pretože celý čas sledovania STOKERovcov u mňa ten film bojoval o priazeň, jednu minútu sa misky váh preklopili na stranu priaznivú pre Chan-wook Parka a jeho dielko, o chvíľu zasa naopak a tak to ostalo až do konca. napokon som si uvedomil, že som práve videl jeden z tých príkladov, kedy sa vlastne ani nejedná o film v pravom slova zmysle - je to totiž len veľmi riedkym a naznačeným rámcovaním akýmsi minipríbehom prepojená prehliadka pekných obrázkov a chabým dejom (a ešte chabšou - ak vôbec nejakou - témou) motivované defilé režijnej potentnosti: preto nutne náročnejší divák, skúsenejší divák odsúdi tento počin na prázdny manierizmus, na formalitu, ktorá ale na druhej strane jednoznačne na poli formalít a filmov, kde forma, technická stránka, remeslo a režijno/kameramanská onania prevažujú nad obsahom, vyhráva v mnohých kategóriách - bohužiaľ však mám pocit, a to svedčí v neprospech STOKERa, že tento film sa berei vážne, že ho tak berie aj režisér, že ho tak berú aj scenáristi, rozhodne ho tak berie wasikowska s kidmanovou a goodeom - a tým pár bodov u mňa stratil. ale zasa, wasikowska je pekná, temná, vzrušujúca a onanuje v sprche... fakt rozporuplné - veľmi zlé, no pôsobivé... a práve preto tie nešťastné TRI ***

plakát

Star Trek: Do temnoty (2013)

čo nového v ďalekom vesmíre? jeden a pol se-kundy na alice eve v spodnom prádle - zvyšok filmu sa bohužiaľ už len presúša v neforemnej uniforme, a čo na tom, že je minisukňová, keď ju kameraman záberuje v polodetailoch a užšie, čo - mimochodom - veľmi nepridáva na jej kráse, nakoľko má milá alice sánku širšiu a hranatejšiu než predošlý držiteľ svetového rekordu v tejto kategórii reese whiterspoon; inak je tento film pozretiahodný najviac kvôli tomu, že v ňom účinkuje výnimočný a skvelý miniherec deep roy (čo tuto na csfd v kolonke HRAJÍ chybí), no jeho rozkošnú indickú tváričku tu neuvidíte, lebo je zamaskovaná na nespoznanie maskou mimozemského pomocníka pána scotta. no a na záver niečo konštruktívne k filmu? patetické a miestami insitné herectvo (najme khan v podaní cumberbatcha je ako vystrihnutý z čítanky: 10 rád pre začínajúceho amatérskeho herca, ako hrať zápornú postavu), kolosálne failová hudba a miestami (v pozemských scénach a scénach neakčných) prekvapivo televízne záberovanie a rozprávanie; prečo vlastne dávam až tri hviezdičky? asi ma po mužovi z ocele potešilo, že nie všetky tohtoročné letné blockbustery sú vyložene duté a nepozerateľné preameričtené kokotiny;

Výstava (2013)

na slovensku by sa mal točiť viac filmov podobným štýlom, s podobnou tematikou a nadhľadom a možno by ich tak aj viac bolo vo výsledku dobrých, lepších... pár drobných nedostatkov hravo maskuje humor a nadšenie.

Temné stíny (2012)

únava, staroba, stress...? pri pozeraní tohto filmu sa zamýšľam nad možnými dôvodmi, ktoré dokážu spôsobiť, že tak zábavný režisér, akým kedysi tim burton bol, dokáže natočiť film, ktorý nedokáže nič iné, len nudiť...

plakát

Muž z oceli (2013) odpad!

man of steel - veru, byť z oceli, to si vyžaduje dopozeranie tohto filmu. jedinú dobrú vec tohto utrpenia celý čas obliekali do šedých kresťanských svetríkov a tak sa vlastne nebolo na čo pozerať. tuším, že podľa cavillovej sánky švédsky návrhári dizajnujú nábytok;

Osamělý jezdec (2013)

Frigo na mašine je oveľa lepší. Depp tu podáva variáciu na mutáciu Pirátov z Karibiku a Dead Mana. Čo preboha majú znamenať pery Ruth Wilsonovej! A Williama Fichtnera!!! Toto je film o divných perách... Najlepšia vec je asi fakt slonovinová noha Heľenky B.C.

Můj pes Killer (2013)

stav k marcu 2013: môj pes killer je najlepší slovenský hraný celovečerný film po roku 2000

127 hodin (2010)

postmoderna uprostred kaňonu, film o karme, nekvalitných čínskych výrobkoch, bicyklovaní a jamesovi francovi, ktorý pije moč, blato, krv a spomína pri tom na šťastné chvíle svojho života... úvodné titulky sú jednou z najlepších titulkových sekvencií roka 2010, havran vyzerá miestami úplne CGI; inak sa tento film radí k tomu typu, ktorý dokáže vzbudiť reálne fyzické utrpenie na divákoch, ako keď napríklad sledujete live záznam z operácií alebo vŕtania zubov; a aby som vás presvedčil o tom, že nie som hlupák, iba nedovzdelanec: ide tu len a len o to, že aj v dnešnom preplnenom svete dokážete spadnúť skoro na týždeň do jamy a nikto si ani nevšimne, že chýbate... ale je pravda, že v 2003 ešte nebol facebook!