Tři tygři proti třem tygrům (1977)

minuta 37-41. Vzdy som rozumel tomuto filmu ako utok na katolicku Cirkev. Avsak po rokoch oboznameny s problematikou katolici, protestanti tato scena krasne ukazuje ake ulistne su utoky na katolickych knazov z ust protestantov ale i ateistov. Ze to nie je o filme? Ale tak trocha aj je.

Ledové království II (2019) odpad!

Trapna ideologicko pohanska agitka. New age ako vysity z dielne Disney? Ano , je to tak.

Nechte ho jít (2020)

Westernu a dobreho je vzdy malo. Nech nas nemylia realie par desatroci dozadu, stale je to klasicka schema kazdeho dobreho westernu kde nakoniec drazdenie hada bosou nohou vyusti do poriadnej rezacky na zaver. A aj na idianov, teda len jedneho indiana, dojde...... Kus dobre odvedenej prace a diva sa na to paradne.

Becky (2020)

Bavilo od zaciatku a dej sa posuval hladko ako horuci noz v masle. S prekvapenim som zistil ze bavilo to viac ako #metoo agitka Nádejná mladá žena ktoru som videl den predtym a ktora zne ovacie u snad kazdeho.

Nadějná mladá žena (2020)

Vyssie hodnotenie podraza zanrova nejednoznacnost, film balancuje na hrane viacerych zanrov a akoby sa reziser nevedel rozhodnut ako latku ponat, ci ako dramu, romanticku komediu, ci thriller. Skoda, pretoze prave toto v zavere posuva hodnotenie o minimalne jednu hviezdu dole. No a vyber hudby a jej casovanie je neskutocne katastrofalne. U mna nefungoval vobec a skor vadil. Mam dojem ze Emerald Fennell je lepsi scenarista ako reziser. Dat reziu niekomu skusenejsiemu tak by to bola mozno aj pecka. Napriek tomuto film sa tesi neskutocne vysokym hodnotenia, ale mozno to je prave kvoli tomu ze hra na strunu pred rokom aktualnemu hnutiu metoo. Takze sa neviem zbavid dojmu ze body su skor za propagandu tomuto hnutiu. Skoda, pretoze z nadpriemernej stvorkovej veci kde to mal namierene nakoniec po zavere uz je to len tri hviezdy.

Had (2021) (seriál)

Serialova chutovka kde sa naozaj nesetrilo nakolko premieru mal naraz na Prieme, Netflix a BBC. Ten rozpocet tam viediet v kazdom zabere. Dobove realie Thajska ci Europy sedemdesiatok minuleho storocia su dych beruce, akoby boli tocene v tej dobe a tvorci len pouzili dobove zabery ulic. Serial ktory urcite nejde obist.

Vzpomínky na Itálii (2020)

Liam v romantickej komedii. So vsektymi kladmi a zapormi zanru. Obcas "lacine", obcas dojimajuce uprimne. Tato romanticka komedia nie je urcite lacna a urcite nie na zahodnie. Kulinok tomu chyba aby sla nad metu priemernosti. To vsak urcite neznamena ze je na odstrel a ze sa ju neoplati pozriet. Pozriet urcite ano. Prijemne tri a pol hviezdicky.

Na lovu (1980)

Zaujimavy pocin.

Instagramové psycho (2020)

Ked decka kvoli minutke slavy na socialnej sieti su ochotne aj vrazdit. Hviezdicka za zdvihnuty ukazovak co vsetko mozu urobit socialne siete s psychikou mladeho cloveka. Inak ale bezna televizna produkcia.

12 Hour Shift (2020)

Tarantinovsky ladena cierna komedia ktoru zraza slaba rezia. Trochu viac nadhladu do umierania a mohlo to byt za 3.