Mimesis

Mimesis

Vietnam

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 14.5.2018  17:12
    Bankovkovi (TV pořad) (2017)

Propaganda placená z ukradených peněz.

• 5.4.2018  20:33

Asi nerozumím uživatelům ČSFD. Tenhle díl sice neobsahoval překvapivý zvrat na konci, ale tvrdit, že je to bez pointy? Že to nebylo napínavé? Sledovali jsme vůbec to samé? Pointa je, že lidé neustále zdokonalují technologie, což je dobře... ALE... Co kdyby se něco pokazilo a nějaká technologie začala utočit na nás? Oceníme pak, že tato technologie má advanced senzory? Že dovede trackovat a vyhledávat s velikou přesností a dokonce taktizovat? Že má solární samo-dobíjecí pohon? To byla pointa tohoto dílu, která zřejmě některým uživatelům unikla. Navíc celý díl jsme viděli jednoho robota, jeho schopnosti a odolnost, co hraničila s nezničitelností. A nakonec se dozvíme (spoiler), že není jeden, ale mohou jich být tisíce... To také vysvětluje, proč to hlavní hrdinka prostě vzdala, ač se snažila přežít jak nejlépe dovedla. Pro mě rozhodně skvělý díl.

• 11.1.2018  16:28
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Whoa! Tak tohle mě překvapilo! Bylo to šílené, brutální, intenzivní, napínavé, minimalistické, extrémní, prostě jeden z těch seriálů, co každej prostě musí vidět! Mimochodem, jeden nejmenovaný uživatel tu stihl urazit všechny, kterým se seriál líbí - opravdu na úrovni od někoho, kdo má tolik bodů - takže se hlásím, jsem patnáctiletý rozervaný beatiník a u seriálu jsem se výborně pobavil a zasmál.

• 18.11.2017  17:41
    Narušení (1999)

Narušení je překvapivě luxusní film o hraniční poruše osobnosti (dále BPD), kterou trpí hlavní hrdinka Susanna. Je zajímavé, že právě tento film je u lidí s hraniční poruchou velice často rozpitváván. Někteří si myslí, že je to hrozně nepřesný ba přímo hollywoodský popis této poruchy, zatímco někteří do jisté míry se v hlavní hrdince vidí. Já osobně jsem to ze začátku neviděl, ale postupně jsem ty rysy začal opravdu v Susanně vnímat. Netřeba dodávat, že člověk s BPD musí splňovat aspoň pět z devíti symptomů, aby byl BPD diagnostikován, což dělá celkem 256 kombinací. A právě proto je každý BPD člověk trochu jiný a právě proto vnímají různí jedinci Susanne různě. Angelina jako Lisa byla výborná a osobně to vidím na její nejlepší roli. Překvapil mě i Jared Leto. Co mám na Narušení však nejradši je jeho vtipnost, která tam prostě je i přesto, že je film pojatý vážně. Podle některých lidí je film však ve srovnání s knižní předlohou jako pohádka pro děti, která si složité komplexní psychologické otázky vykládá jako Hurvínek válku. Tak ok, někdy musím přečíst knihu a pak uvidím...

• 3.10.2017  22:22
    To (2017)

Tady je to těžký. Ok, tak samozřejmě nejsem naivní a nečekám, že se komplexní tisícistránkový román podaří dostat do filmové podobny tak, aby z toho člověk měl to, co z toho románu. Jenže všechno se tu odehrává příliš rychle, zatímco v knížce se to děje postupně. V knížce to dává prostě smysl - jedna postava se třeba postupně stává psychopatem a má to své vysvětlení. Ve filmu je ta samá postava nejdříve normální, pak jí najednou těžce hrabe a nikdo neví proč. Mimochodem, pokud někdo kritizoval předchozí adaptaci, jakože se moc předlohy nedrží, tak tady mám špatnou zprávu - tady se prostě na knížku skoro úplně vykvákli a film si jede po svém. Když se konečně vykašlu na knížku a soustředím se prostě na film tak... nevím... bez knížky bych se nejspíše hrozně ztrácel v postavách a v ději a asi bych nechápal o co tam jde.

• 21.7.2017  21:49
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Hmmmm no, jelikož jsem obrovský fanoušek Castlevanie (včetně Dracula's Curse, podle kterýho je tento seriál), pochopitelně to má vliv na můj úsudek. Raději jsem ale nic moc neočekával a k mému překvapení jsem ani nic moc nedostal. Občas se tu objevuje humor a ten mi tam prostě nesedí - Castlevania má být dark and creepy. Počkat, byl to humor? Já vlastně ani nevím! Má to být vtipné, když hlavního hrdinu Trevora Belmonda kopou do kulí a on řekne "Please, let my testicles alone?" nebo když Alucard dostane mezi nohy a řekne "Please, have some class" ? Jinak postavy celkem fajn - Trevor, Sypha i Alucard. Dokonce i Dracula sám o sobě byl zajímavej. (Mimochodem, kde je pirát Grant?). Trochu mi však u postav a u celkového děje chyběla hloubka a komplexnost. Třeba se ještě dočkám v další řady. Tak uvidíme!

• 16.6.2017  21:11

Prodavačka: "Tady máte ten jed na krysy...", Iris: "Děkuji a... co to dělá?", Prodavačka: "Zabíjí.", Iris: "Dobře."

• 4.5.2017  21:59
    Berserk (TV seriál) (2016)

Většina fanoušků Berserku je nepochybně v šoku z toho, že nová série má hnusnou animaci a celkově je taková divná. I já jsem byl nejdříve trochu v rozpacích. Ovšem postupně jsem si na to zvykl a jsem rád, že konečně existuje anime, který nezachycuje jen Golden Arc. Ok, pochopitelně bych byl mnohem radši, kdyby nevynechali některý pasáže, které jsou v manze po Eclipse, ale co už. Nakonec vlastně zachycuje jen malou část z anime - Tower of Conviction - a docela jsem si to užil. Berserk 2017 vypadá ještě líp.

• 20.3.2017  20:49
    Mike a jeho ultras (studentský film) (2016)

Nejsem fanoušek Májka a vlastně jsem jen pasivní divák (tj. někdy si to pustím jako kulisu a sem tam se o zasměju třeba). Nicméně co se týče morální rozměru, musím se Mikeho zastat. Neříkám, že je v pořádku jet jako hovado a dělat píčoviny na silnici, ale zato úplně stejně nerozumím té úplně slepé potřebě bojovat za zákony. Zákony jsou správný. Stát má pravdu. Když se někde může jet jen pade, tak je to prostě automaticky správně a prostě se o tom nediskutuje. A kdo třeba ví, že je zkušený řidič a jede někde brzo ráno, kde je minimální provoz třeba o deset kil. víc, než je povolená, stává se automaticky nebezpečným a pokud se něco stane, je to čistě jen proto, že porušil rychlost. Tomuhle lidi fakt věří? Takže když pojede povolenou rychlostí, automaticky je bezpečný. Všechny pravidla sil. provozu jsou prostě dokonalá, bezchybná a nesmí se o nich pochybovat. Kdo se na ně rozhodne mít vlastní názor je vlastně morální troska, ovlivnitelný debil, májkův mentálně nevyspělý fanoušek atd. Tohle uvažování mě prostě sere.

• 10.12.2016  22:23

Hm, Joker celkem zklamání a to mám obvykle rád Jokera i Jareda Leta. Jedno klišé za druhým a prakticky to stejné schéma příběhu, který jsem viděl skoro všude jinde u Marvelovských filmech (nehledě na to, že v mnoha ohledech je děj nedomyšlený). Prostě je to celkem nuda. Nejlepší na celým filmu je stejně ta šílená holka, co chodila s Jokerem.

• 28.10.2016  08:47
    Salad Fingers (TV seriál) (2004)

Je to "creepy", je to "gloomy" a je to "mindfuck", co je to? No přece Salad Fingers! Každý další díl je ještě větší WTF než předchozí a na poslední dva jsem zíral jen s otevřenou tlamou a naprosto nechápal. Perfektní - takto mi prostě hlavu umí zamotat jen David Firth. Mnohem víc, než dílko samotné mě však fascinuje, jak se hromada lidí snaží děj nějakým způsobem vysvětlit. O čem to je? Proč se tam děje, co se tam děje? Dává to snad nějaký smysl? Já myslím, že ne a Mr. Firth všechny jen trollí. Na druhou stranu některá vysvětlení jsou skutečně zajímavá. Např. tuším někde ve čtvrtém díle hlavní hrdina mluví s toaletní mísou a rozhovor totálně nedává smysl. I pár epizod dál mluví ve svým maňáskem, co se jmenuje Jeremy Fisher a obviňuje ho z toho, že s někým vede sexuální vztah. Následuje scéna, kdy maňáska sní a nakonec je záběr, kde pojídá sám sebe. Hlavní hrdina je tedy podle některých teorii Jeremy Fisher. Někteří bystřejší zjistili, že scény ze čtvrtého a šestého dílu jsou vlastně jeden rozhovor, ale vždy z jiného úhlu pohledu. Když Salad Finger mluví s mísou, mluví vlastně se svým otcem a v šestém díle je v roli svého otce a mluví na Jeremy Fishera. S kým že udržuje sexuální vztah? No přece se svou vlastní sestrou Marjory. Ano! Incestní vztah. Je tam několik vodítek - už v druhém díle ochutnává maňásky a Marjory ochutná první, Jeremy Fishera pak neochutná vůbec (!!). Ve čtvrtém pak mluví s broučkem, kterého nazývá "my little sister" a následně jí říká poměrně sexuální věci, hlavně "I was thinking about you" a "your body is so much fun". V osmém díle hlavní hrdina porodí monstrum. Je možné, že měl s vlastní sestrou dítě a byl nucený se ho vzdát? Takových vodítek je víc. Jsou však i jiné interpretace příběhu. Salad Fingers byl před tím, než svět zničila "válka válek" (the greatwar) sériový vrah. Protože jeden z maňásků, se kterými si hlavní hrdina hraje se jmenuej Hubert Cumberdale. Stačí vzít "Huber C", přeházet písmena a dostáváme Butcher - řezník. V jedné scéně se Saladovi zdá sen, kdy chodí po řeznictví a na hácích visí maso. Na dveřích jeho domku je také číslo 22. Mohl by to být počet jeho obětí? Inu, jak je vidět, se Salad Fingers je vskutku hodně zábavy.

• 26.10.2015  12:44
    Ylvis: The Fox (What Does the Fox Say?) (hudební videoklip) (2013)

Odpověď na otázku "jak dělá liška?" dovede zodpovědět každá průměrná kniha o liškách. Např. "Lišky a větší šelmy" od Vojtěcha Škalouda. Ale to nevadí, protože hatýý hatýý hat hou! Ring ring ding ding ding.. ÓÓÓÓÓ!

• 25.10.2015  12:33
    Die Antwoord - Ugly Boy (hudební videoklip) (2014)

Ninja volá Tonymu... "Tony? Tady Ninja... Poslouchej, příteli. Řeknu ti to jen jednou. Nezkoušej se mnou vyjeb*at! Nikdy nikdy se mnou nevyj*bej!!" Jde kolem Yo-landi a ptá se: "Ninjo, s kým mluvíš?" a Ninja odvětí miloučkým hláskem: "Ále, jen nechávám zprávu Tonymu!"

• 26.9.2015  16:58
    Police Squad! (TV seriál) (1982)

Ač mám Lesliho Nielsena rád a Bláznivá Střela patří mezi moje TOP filmy, Police Squad na mě působí jako takový předchůdce, který to ještě neuměl pořádně rozbalit. Humor je ještě takový "střídmý" a "drží se při zemi", nebo jak to říct. Jeden velice dobrý vtip stříhá slabší a pak ještě slabší. A nejhorší je pozdější obliba fórky opakovat. Oblíbená hláška: "Who are you and how did you get here?!" - "I'm a locksmith and I'm a locksmith."

• 12.9.2015  20:07

Další Pán Prstenů - doslova. Všechny pompézní scény a brutální efekty a vůbec všechno jsme už prostě viděli v PP. Skoro furt jsem cítil nějaké déjà vu. Čekal jsem, že to bude jako PP, ale bude tam něco nového, nějaká přídavná hodnota a ono ne... Asi stárnu, ale kupodivu jsem si více užíval některé dialogy, než akční scény a super efekty. Nevím... Na pokračování se asi podívám, ale už od něj nic nebudu radši očekávat!

• 15.8.2015  11:31
    Město bohů (2002)

Napsal bych úplně to samé, co uživatelka fifi.m.

• 12.3.2015  19:26

Je to sice naprostá hovadina, kde snad ani neplatí zákony fyziky a hlavní hrdinové jsou naprosto nesmrtelní, nicméně musím uznat, že je extrémně vtipná, a tím pádem i zábavná. Happy endings are just stories that haven't finished yet.

• 1.3.2015  19:51

Pravda je, že jsem se občas smál a asi kvůli tomu skončím v pekle. Ok, dal bych možná i více hvězd, ale občas to bylo těžce přes čáru. Taky si myslím, že v tomto roce (2015) už větší úchylárnu definitivně neuvidím... Tohle prostě trumflo všechno :D

• 26.2.2015  17:14

Je vidět, že starší filmy mají něco do sebe. A tenhle je dost povedenej - i když někdy působí trochu jako úlet... Ok, samozřejmě nedokážu film hodnotit, aniž bych ho neporovnával s remakem od Burtona, že... A co se mi nejhůře odpouštělo byla absence veverek :)

• 25.2.2015  13:56

Dvě slova: Brutální masakr! Takhle jsem se už dlouho nezasmál...

• 17.11.2014  16:01

Nevím, jestli je vhodné, aby v KOMEDII hned na začátku byla scéna, ve které mývalice spadne z obrovské výšky ze skály. Úplně jsem si představil, jak se dole rozprskla na kaši, zlomila si všechny kosti a pravděpodobně to možná i přežila (při její váze), takže umírala ve strašlivých bolestech dalších 16 hodin. Jaký malý jsem z této scény byl tak trochu v šoku, a byl jsem aspoň rád, že to hlavního hrdinu donutilo jít do kláštera... Ale je to jen film a celé scéna je jen parodie na jinou scénu z jiného filmu, takže otočme list - už od mala jsem druhý díl vnímal úplně stejně jako ten první (tedy až na tu mývalí scénu), takže je mi trochu záhadou, proč má první díl mnohem vyšší hodnocení. Vtipy jsou zhruba na stejné úrovni, stejně jako všechno ostatní... Nechápu v čem přesně tkví ten údajný pokles kvality :)

• 30.6.2014  22:41
    Taxidermia (2006)

Naprosto solidní ujetost. Už hned první scéna je tak šílená, že zároveň slouží jako upozornění pro diváky "Nekoukejte na to! Poslední varování!" Kdo to v této fázi nevypne, ten dostane bizarní, dekadentní příběh s hromadou scén, které nikde jinde neuvidíte a další hromadu scén, která obsahuje takové nechutnosti, že se z nich zvedá žaludek. Všiml jsem si, že každá druhá dekadentní mindfuck kravina se snaží tvářit, že je v ní něco víc. Nějaká hluboká filozofická myšlenka a dechberoucí alegorie. Taxidermia zřejmě není výjimkou, nicméně právě Taxidermii bych to jediné mohl věřit. Měl jsem opravdu pocit, že je v tom celém taková malá perverzní genialita... nebo jak to nazvat...

• 25.6.2014  19:29

Ač to měla být komedie s velkou dávkou britského humoru, tak to na mě tak moc nepůsobilo. Místy to spíše vypadalo, jako kdyby se tvůrci nemohli většinu filmu rozhodnout, jestli to bude spíše komedie, nebo spíše vážnější film a někdy to působilo až křečovitě. Naštěstí jsou některé vtipy povedené... Víc mě však zaujal poměrně děj, který na konci působil dojmem "všechno do sebe hezky zapadlo!"

• 12.6.2014  15:37
    24 hodin (TV seriál) (2001)

Čekal jsem, že to bude béčková akční nuda s hromadou amerických klišé, ovšem už první řada mi dokázala, že můj předpoklad byl pravdivý jen z velice malé části… Ono tam občas nějaké to klišé nebo béčkovost je, nicméně… Do světa 24 jsem se velice rychle ponořil a uvědomil si hlavní přednosti seriálu, které mě neskutečně přitahují. První z nich je hlavní hrdina Jack Bauer, který není žádný rádoby drsný macho frajírek, jak vypadal ze začátku. Je to zkrátka profesionál, dělá vždy jen to, co považuje za nutné, mluví vždy k věci a problémy řeší velice nekonvenčními metodami. Problémem Jacka je ovšem to, že je prokletý - všichni kolem něj stále umírají, ač on sám má opravdu tužší kořínek, než Chuck Norris. Kromě toho se občas dovede chovat jako naprostý psychopat a magor. Prostě - opravdu velice povedený hrdina. Další předností seriálu je, že je občas docela drsný (nikoliv RÁDOBY drsný). Člověk by řekl, že všechno skončí americkým happy endem, a že když teroristi dají do nějaké budovy bombu, že se to hrdinům určitě podaří na poslední vteřinu zastavit a nikomu se nic nestane. Ooops bomba vybuchla a zařvalo při tom padesát lidí. Samozřejmě, že celá řada sice skončí happy endem, nicméně než se k tomu happy endu dostane, tak se musí obětovat strašně moc - plno postav (někdy i hlavních) musí umřít, hromada nevinných lidí to taky schytá a vůbec… rozhodně žádná procházka růžovým sadem. Též se mi líbí, jak tu vyobrazují americké prezidenty. V různých filmech a seriálech je prezident vždycky takový panák, který je spravedlivý, pokaždé se umí zachovat správně a prostě... Úplný superman! Oproti tomu v 24 prezidenta prezentují jako obyčejného člověka, který má své slabosti, dovede dělat chyby, chovat se jako zmetek, a stejně tak vidíme, že často musí řešit morální dilemata a dělat těžká rozhodnutí. Kromě toho se tu podařilo všem postavám prezidentů vdechnout úžasné charisma - David Palmer a Allison Taylor byly opravdu silné osobnosti :) Dobře… To bylo ke kladům. Bohužel - seriál si nedovedl udržet svou kvalitu až do konce (aspoň já to tak vidím). Zatímco první tři řady byly opravdu povedené a mně se často tajil dech při poměrně chytrých dějových zvratech, tak už u čtvrté jsem začal nudit a v dalších už to bylo pořád dokola to samé. Ty samé zápletky řešené tím samým způsobem. Občas se vyskytla světlejší chvilka, ale celkově nic moc. Dokoukal jsem osm řad a musím to celkově hodnotit jen 3/5...

• 7.6.2014  21:10
    Jednorozený (1990)

Nechápu, proč si na filmové večery vždycky zvolím tu největší hovadinu, nicméně prostě k tomu došlo. Během sledování jsem se však dost nudil. Po deseti minutách jsem si hrál se smartphonem, koukal na hodinku a nevěděl, co dál... Po dvaceti minutách jsem se přistihl, že to stejně vůbec nevnímám, tak jsem to jen proklikal do konce a vypnul. Raději nehodnotím... Chápu, že je to surrealismus, ale to nic nemění na tom, že je to nuda o ničem. Kdyby to byl videoklip nějaké metalové písničky tak ok, ale takhle... Jinak mi to nepřipadá ani moc "disturbing", např. ve srovnání se Srpski film... Jasně, je tam trochu krve, trochu vnitřností a nějaký ten handjob zakončení ejakulací, ale jak říkám - je to slabý odvar ve srovnání s jinými "disturbing" filmy... I ta blbost Tetsuo byla lepší!

• 23.6.2013  20:11

Několik faktů o filmu Vyvrženci pekla: a) je v něm SPÓÓÓÓÓUSTU samoúčelného násilí. b) 99% dialogů je tvořeno z nadávek, sprostých slov nebo rádoby drsné mluvy. c) téměř všechny postavy vystupující ve filmu jsou šílenci, psychopati, sérioví vrazi nebo burani... d) Rodinka Fireflyů jsou ve filmu vykreslováni jako kladné postavy i přesto, že jsou schopní neskutečné krutosti (např. bezdůvodně vyvraždit jinou rodinu, před smrtí je hodiny psychicky i fyzicky týrat atd.) e) Danny Trejo nedostal bohužel příliš prostoru :( f) film je navzdory všemu docela zábavný a někdy i perverzně vtipný. g) pokud jste se při sledování tohoto filmu smáli, přijdete do pekla!

• 22.6.2013  21:12

Hledá se Nemo splňuje to, co se u Disneyovek/pixarovek bere jako samozřejmost. Ano, prvotřídní animace, dech-beroucí hudba... Jen mi tu trochu chyběl nějaký hlavní hrdina "rebel", který by se rozhodl ignorovat zavedený řád a vnesl by do něj trochu choasu. Třeba hlavní hrdina ve filmu Jak vycvičit draka přestal s bojovat s draky a místo toho si jej ochočil, nebo hrdina ve filmu Ratatouille nechtěl žít jako kanálová krysa pojídající odpadky a rozhodl se stát šéf kuchařem. Hlavní hrdinové tohoto snímku jsou ale jen běžné archetypy otce a syna. Nicméně nakonec jsem musel uznat, že tradiční americké rodinné klišé aspoň nabízí prostor pro scénky ze soudku "citová ždímačka". Taktéž musím ocenit, že se tvůrci rozhodli svoje prostředí (oceán) maximálně využít. Romantické prostředí barevných korálů vystřídá ponurý vrak ponorky atd. Mezitím se ve snímku objeví mnoho tvorů, které (aspoň co si tak pamatuji z přírodovědných dokumentů BBC) jsou biologicky naprosto přesné :) Na závěr - myslím, že ta Želva byla totálně zhulená...

• 20.6.2013  20:23

Jeden z nejdivnějších filmů, co jsem kdy viděl. Asi prvních dvacet minut mi z něj bylo fyzicky i psychicky špatně a chtěl jsem jej vypnout, nicméně jsem z nějakého důvodu sledoval dál. A proč? To opravdu netuším - asi jsem chtěl najít příčinu těchto pocitů. Vždyť v tom filmu není skoro žádná krev, ani žádné explicitně vyjádřené násilí a přesto na mě působil takto silně. Postupně ale špatný pocit slábl - asi to bylo tím, že jsem si zvykl, nebo už jsem věděl s větší určitosti na čem jsem (zpočátku film jen spíše naznačoval, "že je něco v nepořádku", neukazoval to přímo). Posledních deset minut filmu mě ale spíše nudily a jakási pointa s ovladačem mě zrovna moc nenadchla, ani jsem neměl pocit, že by mi film odhalil něco velice hlubokého a nadčasového. Asi jsem to celé nepochopil... Čili když to shrnu, začátek je povedený, průběh průměrný a konec hodně slabý. Jinak možná to některé čtenáře překvapí, ale paradoxně ve mně ty ponuré pocity nevyvolávali dva záporáci, ale spíše hlavní hrdinové. Přišlo mi, že se chovají strašně divně, nelogicky, nesmyslně a jejich naprosté bezmocnosti jsem prostě neuvěřil... Dost! Končím - o tomto filmu by se dala napsat celá kniha... Prostě naprosto ujetá šílenost!

• 11.6.2013  22:48

První díl mi připadal jako bezduchý akční film, u kterého jsem se dost nudil. Ale naštěstí mě příjemně překvapil díl druhý. Je takový - řekněme - více emocionální. Vyhynutí lidské rasy už tu nepředstavuje jen zápletku, nýbrž jakýsi humanistický prvek. Stejně tak mi docela sedlo, jak se hlavní hrdina učil chápat emoce a myšlení lidí... Jo a navíc - Arnie už tu není záporák :) Přesto je paradoxně Terminator 2 mnohem akčnější než první díl. Taktéž mě potěšilo, že se tvůrci rozhodli přidat trochu (černého) humoru. Prostě - zábava jak má být! Hasta la vista, baby!

• 6.6.2013  23:06
    Terminátor (1984)

Přiznám se, že jsem film viděl až teď, takže u mě bohužel chybí ta nostalgická citová vazba, která zřejmě donutila spoustu lidí dát pět hvězd. Popravdě - z velké části mě film nudil. Skoro žádná akce (a to jsem myslel, že je tento film něco jako "legenda" akčních filmů), zato spoustu nudných rozhovorů. Když už se akce objevila, tak působila dost pitomě. Efekty, co byly tehdy revoluční a dech-beroucí dnes působí směšně a nudně. Nicméně jsem v tomhle ohledu shovívavý a chápu, že každý filmový trik vypadá za dvacet let docela trapně... Jenže když mě film nudil, tak mě nudil - s tím se nedá nic dělat. Ty tři hvězdy jsou čistě důsledek mé shovívavosti a jistého respektu "kultovnosti" snímku.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7