iN

okres Semily

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.5.2020  08:22

I přes obstojné herecké výkony druhé To nedosahuje kvalit jedničky: premisa postupného odhalování zla zmizela, tady se jde rovnou na věc. Navíc v jedničce to ještě bylo umocněné dětským pohledem, který tady ve dvojce už je pouze zmíněn ve flashbacích. Vadilo mi také hledání artefaktů, připadalo mi to samoúčelové jako v nějaké videohře - čistě pro ukázání několika bubáků (jediná dobrá byla ta stařenka v bytě). Ve výsledku je to klasická dvojka, ve zkratce: už To tady bylo.

• 7.4.2020  22:59

Zase jednou dobře zpracované postapo, kde největším nepřítelem nejsou monstra, ale samotní lidé. Skvělý výkon Caseyho Afflecka je něco, s čím se už počítá, ale bezproblémově mu sekunduje Anna Pniowsky - zvláště v důvěrných konverzačních chvílích. Chladná a poté i zasněžená Kanada pěkně podtrhává beznadějnost světa bez budoucnosti.

• 30.3.2020  21:57

S touto dvojkou mám problémy jako se všemi ostatními dvojkami (kromě T2): už to tady bylo. A tenkrát v roce 2013 to bylo celkem originální, dobře poslouchatelné a místy i dojímavé. Teď tu máme recyklát v celé své kráse a s písničkami, z nichž ani jedna nebude hit. Na večer v telce dobrý, ale ještěže jsme na to nešli do kina.

• 30.3.2020  21:54
    V pasti (2018)

Pokud nad Bird Boxem nebudete přemýšlet, tak ty dvě hodiny utečou jako voda. Jakmile se ale ponoříte do zvláštního mechanismu zjevování monster (venku jo, doma/pod dekou ne) a s tím souvisejících problémů, tak už to kazí dojem z celého filmu. Navíc vyšel ve stejném roce jako Tiché místo a vypadá jako Ctrl+C a Ctrl+V mínus audio problémy plus vizuální problémy. Jinak zase těhotná, zase zabarikádovaní v domě, zase je jasné, že to hlavní mužská role odnese, a zase ten porod proběhne úplně vpoho :-)

• 30.3.2020  21:50

Nízkorozpočtový thriller na úterní večer, s Gordonem Freemanem ze série Half-Life v hlavní dospělácké roli. V porovnání s podobně zaměřeným Létem roku 84 vychází hůře kvůli celkové roztahanosti a nezajímavosti hlavního klaďase. Konec ale celkem fajn a hlavně spravedlivý!

• 31.1.2020  00:01
    Gentlemani (2019)

Nečekal jsem nic, a dostal jsem hodně. Gangsterka ve starém dobrém ritchieském stylu, u které divákovi utečou dvě hodiny, ani neví jak. Navíc přehled přívzuků angličtiny z různých částí Velké Británie (a USA) a naprosto vymazlené dialogy.

• 2.1.2020  22:29
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Opět velice kvalitně natočený anglický seriál: ponuré prostředí, velice dobře zahrané postavy, skupinka 10 lidí, z nichž jeden je vrah (román jsem četl před drahně lety a už jsem zapomněl rozuzlení) ... to vše by pro mě bývalo mohlo dotvořit těch 5 hvězdiček, nebýt psychedelické scény s chlastem a kokainem a především 7minutového finálního dialogu mezi vrahem a poslední obětí tancující TAKOVOU dobu na špičkách na židli! To bylo bohužel směšné a na celou ponurost seriálu nemístné.

• 2.1.2020  22:00
    Aloha (2015)

Jedna hvězda za havajské prostředí, druhá za koukatelné trio Bradley+Emma+Rachel. Film jsem viděl před 14 dny, a už si vůbec nepamatuju děj. Takže asi tak.

• 27.12.2019  22:44

Jako přehlídka toho, co dokážou vymodelovat dnešní počítače, rozhodně paráda. Ale jinak jde o zbytečné zakončení zbytečné novodobé trilogie. Ani jeden hrdina kladný či záporný není hodný zapamatování, jejich charaktery jsou plytké a oproti původní trilogii nedotažené. Recyklace Palpatina mluví sama za sebe, stejně jako komické znovuoživování na konci. Tenhle film už ani není pohádka ze světa Star Wars, je to parodie sebe sama. Jelikož jsem nic víc nečekal, tak ty tři hvězdy a jedno zkouknutí v kině za to stálo.

• 10.9.2019  21:36
    The Fall - Série 1 (série) (2013)

Po několika seriálech, kde vraha člověk v průběhu epizod tipoval, tady je to jasné - a to je osvěžující. Jamie je jako záporák uvěřitelný (někdy až moc), a Scullyová někdy až moc perfektně deduktivní, ale na lepší nadstandart to dají. Nicméně závěr série není žádný závěr, prostě nechápu, proč je seriál rozdělený do 3 sezón, když by to mohla být jedna o 17 dílech.

• 14.7.2019  21:13
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

Líbila se mi tématická návaznost na původní film, ale co seriálu dávalo drajv byl samozřejmě skvěle podaný výkon B.B.Thortona a hlavně dramatický přerod maloměstského ňoumy na jedničku zahraného Martinem Freemanem v ledově bezemoční stvůru, která žije svůj život jen a jen ve lži, s hezounkou maskou na povrchu. Nemám co vytknout, možná po prvním dílu trochu pomalejší tempo děje s různými odbočkami, ale to je součástí vyprávění.

• 14.7.2019  21:07

Horor, který se mi nečekaně a postupně zaryl pod kůži. Hra s divákem spočívá v mrazivých detailech jako například posedlá maminka lelkující na stropě v pozadí záběru, podivné záblesky modrobílého světla v některých situacích, mlaskání (opravdu ošklivé) holčičky či rázné a nelítostné odstraňování hlavních postav. I ta zápletka a spolu s ní celý komplot se mi docela zamlouval!

• 8.7.2019  07:15

Jako festivalový film ze sekce Imagina dobrý. Na timelapsy kalifornské největší dálnice by se ale dalo se zájmem dívat tak 15-20 minut, ovšem přes hodinu už to je moc. #KVIFF2019

• 8.7.2019  07:08

Citlivě sestavený medailonek o jednom z našich největších režisérů. Dokument je prezentovaný chronologicky, takže je divákovi lehce přístupný, navíc v kontrastu se zážitky z dob nacismu i komunismu Forman občas i vtipně glosuje a díky tomu nikdy nenudí. Zároveň je však z něho cítit i smutek a stesk po rodině, kterou zanechal v komunistickém Československu, zatímco dobýval Hollywood. Určitě někdy z nostalgie zhlédnu znova. #KVIFF2019

• 14.5.2019  22:35

No dobře, tak ty 4* dám, ale s odřenýma ušima. Je mi jasné, že víceméně happyend musel přijít, s tím, že u něj i někdo nadobro zařve, ale pořád jsem tajně doufal, že se scénář vyhne naprostému klišé cestování časem. Prostě jakmile je průser, hop do minulosti a dáme restart! To už tu tolikrát bylo.

• 14.5.2019  22:32

Po zhlédnutí Endgame konečně můžu napsat, že Infinity War na mě zapůsobila mnohem víc. Samozřejmě šlo především o ten samotný konec, který snad každého dostal, i když vzápětí bylo jasné, že se to bude muset nějak dát dopořádku. Hlavní roli ukradl všem Josh Brolin a jeho Thanos, který je snad první záporák v MCU, jehož motivaci a pohnutky vedoucí k hrozným činům trochu i chápete. Pro mě je IW vrcholným zakončením 10 let marveláckých filmů, a Endgame pak už jen jakýmsi nutným tříhodinovým happyendem k tomuto příběhu.

• 14.5.2019  22:26

Na to, že má jít o jednu z nejsilnějších postav MCU, je Captain Marvel tak trochu pořád mimo hlavní dráhu. Chápu, že je planet a galaxií hodně, ale pořád mi hlava nebere, proč by Captain Marvel měla stát stranou, když se jeden Titán snaží vyhladit půlku života v celém vesmíru... Třeba nám to vysvětlí dvojka. Bez toho je jednička pouze docela fajn originem.

• 14.5.2019  22:22

Skvěle napsané a zahrané postavy, můj oblíbený americký Jih, uvěřitelné dialogy = jasné čtyři hvězdy a zasloužení Oskaři!

• 14.5.2019  22:20

Rozlučka Roberta Redforda není sice žádné terno, ale jako příjemný film na příjemný večer vydá. Je to prostě džentlas.

• 14.5.2019  22:18

Minimalismus ve své největší drsné kráse, kdy ta hodina a půl vlastně ani nevím, jak utekla.. vždyť se tam moc nestalo :-) Ale Mads výborný, stejně jako celková výprava.

• 14.5.2019  22:16
    Léto 84 (2018)

Jak tady píší ostatní, kdyby tento film vyšel před Stranger Things, měl by asi mnohem větší úspěch. Až na ne-tolik-uvěřitelnou romanci se sousedkou však dobře graduje a jako jeden z mála nekoná úlitbu hollywoodsky povinným happyendům.

• 15.3.2019  23:10

Na páteční podvečerní film trochu překombinované :-) Ale hlavně hledající sebe sama mezi thrillerem a komedií...

• 11.3.2019  20:05

Nevím, koho mi bylo ve filmu líto víc - jestli senilního Donalda Sutherlanda, nebo umírající Helen Mirren. Poslední road trip staroušků nemůže skončit jinak, takže mě nic překvapivého nečekalo... Dobře, možná až na erotickou scénu ;-)

• 11.3.2019  20:03

Hvězdičku navíc dávám díky zvratu na konci, ale zas tak úplně origo to není - rámcově mi to svým pojetím reality zapadá spíš do stylu Krajních mezí (resp. novodobějšího Black Mirror). Námět prostě celovečerní film neutáhne, nemá to drajv a Matthew už je v pózách vysloužilých armádních borců okoukaný. Jako film na větrný březnový večer OK, ale nic víc.

• 20.2.2019  23:05

Na francouzské poměry docela dobré postapo - jenom tedy docela průhledné... A tím nemyslím Sářinu kobku :-)

• 20.2.2019  21:28
    Temný Wales - Série 3 (série) (2016)

Po nastavované druhé sérii má tahle třetí konečně "drajv" - rozuměj: Tom Mathias má občas i nějakou lehce akční scénu. Samozřejmě beze zbraně. Hlavně se ale více a více dostává do popředí ta pravá temnota načrtnutá už v prvním díle seriálu, a v tomto posledním se vše dohrává do konce. Díky seriálu za všechny ty ponuré záběry bezlesé krajiny, polorozbořených, neomítnutých studených usedlostí se žijícími ztroskotanci, temná oblaka a rozbouřené moře. Ideální seriál pro ponurý podzim.

• 20.2.2019  21:21
    Temný Wales - Série 2 (série) (2015)

Po nadějné první sezoně mě ta druhá zklamala. Jednotlivé díly mi docela splývaly a naznačený rámec z první série byl násilně posunut až do třetí série. Tahle druhá je pro mě zbytečná.

• 20.2.2019  21:19
    Temný Wales - Série 1 (série) (2013)

Chvilku trvalo, než jsem si na buldočí výraz Toma Mathiase zvykl, ale jelikož se mi pusté velšské kopce a krajinky snadno dostanou pod kůži, už první epizoda spustila klasický sledovací řetěz. Ve čtvrté epce mě překvapilo, že nakonec to vypadá na docela dobrý rámec vycházející z parádně depresivní první epizody...

• 20.2.2019  21:14

Scénář sice už několikrát opakovaný, ale Jason Momoa v hlavní roli celkem ujde. Nicméně prim stejně hraje depresivně zimní kanadská divočina, takže tu hoďku a půl se na to koukat dá :-)

• 4.2.2019  22:59
    Upgrade (2018)

Deus-Ex ve filmu, hodně dobrý!

<< předchozí 1 2 3 4