iN

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 14.1.2019  16:06
    Rozpolcený (2016)

Zatím jsem viděl jen v českém dabingu, ale určitě se na to mrknu ještě i v originále - právě kvůli Jamesovi. Trochu mi trvalo, než jsem ho přijal jako záporáka, ale nad jeho výkonem musí člověk smeknout! Navíc původní Unbreakable teď vidím úplně v jiném světle...

• 8.1.2019  22:30
    Pátrání (2018)

Takhle se to dělá! Konečně zase jednou originální krimi thriller! Jen teda ten konec.. no nechám si to uležet a možná tomu za pár dní těch pět dám :-)

• 21.12.2018  17:52

V první půlce celkem rozvleklé a chvíli trvá, než si divák na detektiva Vogela zvykne, ale pak už se zařadí vyšší rychlost. Zachmuřená atmosféra italských hor, nezvyklé začlenění médií do vyšetřování, celkem jasný podezřelý hned od začátku a postava hlavního detektiva, u které tak trochu nevíte, co si o něm myslet - vše dobře vyladěno tvoří napínavý a promyšlený film.

• 16.12.2018  19:32
    The Ritual (2017)

Už poněkolikáté v hlavní roli les - tentokrát severský. Sice nic světoborného, ale stopáž je příjemná, chlapi postupně mizí a nepříjemné pocity při zkoumání opuštěné chatky v lese jsou na místě. Jen ten konec je už spíš fantasy/scifi, ale ano, bavil jsem se dobře.

• 16.12.2018  19:29
    Ruiny (2008)

... a nakonec se možná někdy k těm 4 hvězdám přikloním. Základní premisa (=parta mladých se vydá na tajemné zlé místo) tu už nesčetněkrát byla, ale tentokrát to v kombinaci s Dnem Trifidů působí docela svěže. Přes pár nutných nelogičností děj docela odsýpá, tj. mládež zkouší další a další triky, jak se vyhnout masožravé popínavce - marně. Lekaček tu moc není, naopak krvavých scén si užijeme habaděj :-) Uvidím, jestli si třeba za rok na tento film vzpomenu. Jestli jo, tak dám o hvězdičku víc.

• 15.12.2018  22:59

Vizuály nádherné, herci ucházející - ale zápletka klišé až hrůza. Tři hvězdičky max.

• 25.11.2018  17:01

I přes omšelou premisu se strašidelným domem a podivnou babičkou má tento horor docela dobrou atmosféru. Jen škoda těch prkenných hereckých výkonů mladších herců a bolestivě nelogických rozhodnutí hlavních hrdinů. Na lowcost horor pro sychravé lidstopadové odpoledne to ale v pohodě stačí.

• 7.10.2018  20:00
    Noční hra (2018)

Jakožto příznivce deskových a společenských her všech typů nemůžu dát jinak. Originální námět, skvěle sehraná hlavní dvojice a strašidelný Jesse Plemons :-)

• 7.10.2018  19:59
    Tvář vody (2017)

Kdyby tam nebyl ten happy-end, dal bych hvězdu navíc. Jinak výprava skvělá!

• 22.8.2018  22:53

Ne, Bruce by se už neměl před kamerami svlékat. Nikdy.

• 4.8.2018  09:10

První díl se mi pro svoje zajímavé provedení a dobré herce líbil. Jak už to ale u dvojek bývá, euforie z něčeho nového je pryč a zase se tu recyklují nápady a hlavně CGI z jedničky. Počítačové triky tu působí rušivě, scéna s přehazováním karty sice hezká, ale proč tak okatě počítačová a TAK dlouhá! Proč si tu kartu prostě nenechal jeden z nich a nepřehazoval si to jen na sobě :-) ? Vadil mi i rádoby záporák Daniel Radcliffe, kterému jsem žádné výhrůžky prostě nevěřil. Nakonec bylo vše tak překombinované a složité, že se to v tom včerejším horkém večeru prostě nedalo :-) Myslím, že třetí díl ani nemá smysl natáčet.

• 17.7.2018  22:42
    U moře (2015)

Jedna hvězdička za záběry z Malty, kde jsme teď byli na dovolené. Jinak doufám, že Angelina si to scénaření a režírování zkusila jednou a že jí to stačilo. Film jsem viděl nadvakrát, a stejně mi není jasné, co se tam za ty dvě hodiny vyřešilo. Asi jen definitivní rozchod Brangeliny.

• 15.6.2018  17:35
    Strach.com (2002)

Film jsem musel dokoukat nadvakrát, protože jsem u něj skoro pokaždé usínal. Tak asi tak :-)

• 14.4.2018  09:16

Už samotné rozhodnutí Paramountu přemístit tento film z kin na Netflix ve mně vyvolalo pochyby. A bohužel oprávněně. "The Cloverfield Paradox" se až nuceně snaží navázat na letitou franšízu (líp by určitě fungoval jako původně zamýšlený samostatný film), takže už po pár minutách jsme varováni, že zážehy Shepharda můžou způsobit změny v realitě v podobě monster z moře (!). Pár chytrých nápadů, jako např. neposlušná oční bulva, je přebito přímo stupidními vsuvkami ve tvaru inteligentní useknuté ruky, ze které si navíc její majitel dělá srandu. Jako by se scénáristé nemohli rozhodnout, jestli to bude sci-fi horor, nebo komedie. Po unikátním prvním Cloverfieldu a přemýšlivém "druhém díle" je pro mě tento třetí doplněk univerza Cloverfield laciným zklamáním.

• 2.4.2018  19:15
    Dorfmanová (2011)

Pro mě docela překvapení - čekal jsem další tuctovou americkou romkom, ale nakonec se z toho vyklubal docela pěkný film na sobotní večer. Suprová proměna hlavní hrdinky, její prozření a ponaučení z vlastních chyb -> dobrý!

• 2.4.2018  17:14

Stavbou sice typická disneyovka, ale námětem svěží téma, krásné prostředí, překvapivý boss na konec a (díkybohu) žádná vedlejší lovestory! Kdybych to asi viděl v originále a neděsily mě česky přezpívané písničky, tak bych tomu dal snad i čtyři hvězdy.

• 2.4.2018  17:11

Oproti názvu uvidíte z globální katastrofy celkem málo, ovšem to vám bude vynahrazeno hereckými katastrofami :-) Gerard Butler už se zaprodal béčkovým filmům, s tím se počítá, ale že se k němu přidá i Ed Harris a Andy Garcia? Škoda.. No ještěže mě ani nenapadlo na to jít do kina :-)

• 2.4.2018  17:08

Průměrný film na odpočinkový večer, můžete u něj i usnout a nic se nestane :-)

• 12.3.2018  17:10

Původní film si už moc nepamatuju, ale i přes svoji nevoli k panu Skálovi musím uznat, že tentokrát u mě trefil hřebík na hlavičku. Možná to bude i mou duší PC hráče, nebo i tím 87% filmu odhaleným bříškem Karen Gillian, ale u filmu jsem se po celou dobu bavil a to dost dobře! Jednu hvězdičku ale musím ubrat za příliš digitální nosorožce a ostatní "digibordel", bylo to prostě moc okaté. Ale jinak skvělý film!

• 12.3.2018  17:05
    Sněhulák (2017)

Takže - co s tím? Máme hvězdné herce, bestsellerovou předlohu, chladnou norskou krajinu, zkušeného režiséra, proč by to tedy po smíchání všech těchto ingrediencí neměl být hit? Právě, že se všechno smíchalo, uspěchalo, dotočilo a honem co nejlevněji produkovalo. Už jen ta polovičatost, když se děj filmu odehrává v Norsku, ale mluví se v něm anglicky, takže při jakékoli zmínce jména hlavního hrdiny (Hairy Hole) se všichni anglicky mluvící musí uchechtnout... Dále pak podivné cameo evidentně nemocného Vala Kilmera: skoro v žádném záběru přímo na kameru nemluví, protože ani nemůže - a v těch pár svých větách je předabován.. proč jeho postavu nepřeobsadili? Potom tu jsou nelogičnosti v adaptovaném ději, zbytečné dvojobsazení Chloe Sevigny (co za smysl mělo, že ty ženy byly dvojčata?), a upřímně - ani jsem tomu Fassbenderovi nevěřil, že Harryho hraje s chutí. Velká škoda, že z filmu s takovými esy v rukávu stal kvůli necitelnému přístupu propadák.

• 3.2.2018  09:26

Takhle bohužel vypadá nepotizmus v akci. Jaden Smith - PROBOHA, kdo tohodle fracka může nazvat hercem? Jeho výkon je absolutně bez výrazu, bez emocí (ty falešné slzy a zloba ke konci filmu neberu), bez charisma. Celou hodinu a půl jsem si přál, aby tu cestu nezvládl! Když se sejde krajně nesympatický hlavní hrdina s připitomělým scénářem (co to je za trapnou zápletku s Nova Prime, Rangerama, Ursou apod.), tak to nezachrání ani záběry na celkem pěknou digitální krajinu s digitálními opicemi, tygry a orly.

• 3.2.2018  09:09

Sérii Amityville jsem dlouho neviděl, tak jsem si řekl, že to zkusím s nejnovějším dílem. Ale byla to chyba! I přes jiné přednosti Belly Thorne jsem jí její gótické dvojče Jamese v kómatu nevěřil, navíc lekat se tam nebylo čeho - Jamese s vykulenýma očima v plastově vypadajícím líčení? Navíc kamera a zvuk/hudba mi připomínaly spíš Krajní meze.. Před týdnem jsem znovu viděl The Conjuring + Annabelle a těmto filmům se prostě Amityville nemůže rovnat. Jediné plus tohoto filmu je jeho krátká stopáž.

• 2.1.2018  20:14
    Wind River (2017)

Na chladný Nový rok jsme místo pohádek v TV chtěli dohnat rest z MFFKV a konečně se podívat na Wind River. Nemohli jsme udělat lépe. Brilatně natočený detektivní thriller z mrazivého indiánského Wyomingu, kde se snoubí krásy neposkvrněné zasněžené krajiny se špinavým lidským a naturalisticky znázorněným zlem. Jeremy Renner je konečně civilnější než v předešlých filmech a role lovce mu sedí jak pozadí na hrnec. Za mě jasných pět!

• 2.1.2018  20:09
    To (2017)

Původní "To" jsem viděl už strašně dávno, ale přesto z něho až doteď zůstal příjemně mrazivý pocit. Takže remake měl u mě dveře otevřené, a kdy jindy si ho pustit, než o pohádkově přeslazených Vánocích :-) A musím říct, že mě příjemně překvapil, a to i přes předvídatelné lekačky a pár nelogičností. Chci vyzdvihnout především výkony dětských herců, od známého Finna Wolfharda až po dospěláckou Sophii Lillis, ale taky Billa Skarsgårda a jeho pojetí Pennywise. Z filmu ve mně opět zůstal nepříjemný pocit z klaunů :-) a těším se na druhý díl.

• 2.1.2018  16:48

Až na ten přeslazený konec se mi "Hora mezi námi" celkem líbila, když tedy pomineme nelogičnosti principu přežití ve velehorách (co sakra celou dobu jedl ten pes, proč pilot nehlásil letový plán (zvlášť když se blížila bouře), jaktože měli po pádu letadla pořád tak azuro? atd.). Nejvíc jsem si užil práci kameramana před pádem letadla, kdy se ve stísněném prostoru uvnitř letounu díváme střídavě do tváře Alex, Bena a pilota a v tomto stylu zažijeme i samotný pád. Pokud by celý film byl jen o přežití a platonickém zakoukání, dostal by ode mě o hvězdičku víc.

• 28.12.2017  13:12

Rogue One jsem zkouknul až teď, rok po premiéře a 2 týdny po výletu do kina na osmičku, a musím přiznat, že lituju, že jsem na to taky nešel do kina. Příběh je sice jasný, ale to provedení! Dvě hodinky utekly tak rychle, že si to brzo musím zase dát znovu. Nádherné vesmírné i pozemní bitvy, uvěřitelní hrdinové - a hlavně když člověk vidí, co všechno se muselo stát a kdo všechno musel zemřít, aby se plány Hvězdy smrti dostali do správných rukou, tak to už zároveň i konečně chápu osmičku a vyhoření Lukea... On dobře ví, jak vysoké byly oběti, aby Impérium padlo.. a přesto to vše začíná znova. Takže ve zkratce: Rogue One je pro mě nejlepší film po původní trilogii.

• 10.12.2017  10:50

Připojuji se k přirovnáním níže, jde o novodobý western na severu, tedy "nordstern" :-) Bohužel ale postavy splývají, nevíme, co se s nimi dělo v minulosti a jaké jsou tedy jejich motivy nyní... Například proč Jaakko a jeho parta už od začátku způsobují problémy? Kdo jsou ti žoldáci ze Švédska a odkud znají Lasseho? Nejhezčí jsou prostě na filmu širokoúhlé záběry severské krajiny, zbytek dost pokulhává.

• 10.12.2017  10:20

Než se vynesou karty, resp. mobily, na stůl, tak jsem trochu ztrácel pozornost a s tím i nit.. Ale potom to začne! Komorní konverzačka u jídelního stolu, které se ale žádný Hřebejk nevyrovná. Napětí stagnuje s každým novým pípnutím SMS nebo příchozím hovorem a divák rád na tuhle hru přistoupí. Závěr se tomu trochu vymyká, ale asi si ho prostě každý musí v hlavě srovnat sám.

• 10.12.2017  09:49

Námětem to sice není světoborného, ale chemie mezi Jamesem Francem a Bryanem Cranstonem funguje na jedničku. Oceňuji camea známých postav i narážky na současnou popkulturu, ale především mě dostala první polovina filmu, kdy rodiče poznávají Lairdův trhlý svět - takhle jsem se už dlouho u americké komedie nenasmál!

• 15.9.2017  23:31

Vizuálně se mi Kong líbil o dost víc než Godzilla, ale příběh nicotný, postavy nevýrazné a navíc už je to poněkolikáté to samé - a neoriginální film u mě nemůže dostat pět hvězd. Na páteční večer a jedno zkouknutí ale OK.

<< předchozí 1 2 3